Şimdi Ara

HTC 8x modeli 2 Kasım'da İngiltere'de piyasaya çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• HTC 8x modeli 2 Kasım'da İngiltere'de piyasaya çıkıyor

HTC'nin Windows Phone 8 ekosistemine kattığı ve Erdi Özüağ'ın yerinde takip ettiği 8X ve 8S modellerinin İngiltere satış tarihi açıklandı.

Modellerin özelliklerini kısaca hatırlamak gerekirse; HTC 8X modelinde 4.3 inç büyüklüğünde 720p Super LCD 2 Gorilla Glass 2 ekran, 1.5GHz hızında çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Plus MSM8960 ve Adreno 225 grafik birimi, 1GB RAM, 16GB dahili hafıza, 8MP kamera, LED flaş, WiFi, Bluetooth, NFC, 1800mAh batarya, Beats Audio gibi özellikleri saymak mümkün.

HTC 8S modelinde 4 inçlik WVGA Super LCD2 ekran, 1GHz hızında Qualcomm Snapdragon S4 Plus işlemci, Adreno 225 grafik birimi, 512MB RAM, 4GB dahili hafıza, 5MP kamera, microSD desteği gibi özellikler bulunuyor. 

İngiltere'nin büyük perakendecilerinden Clove tarafından satışa sunulacak olan HTC modellerinden 8X'in fiyatı 400 pound ~490 Avro, 8S'in fiyatı ise 225 pound ~275 Avro şeklinde. İngiltere'de modellerin biraz daha ucuz olduğu görülüyor. Avrupa'da ortalama olarak 8X modeli 500-550 Avro, 8S modeli 300-340 Avro şeklinde ön siparişe sunulmuştu. 

Modellerin ön siparişleri bir süredir devam ediyordu. HTC 8X'in piyasaya sürülme tarihi 2 Kasım olarak belirlenirken, 8S ise 15 Kasım'da meraklıları ile buluşacak. 

Windows Phone 8 ekosistemine dahil olacak modellerin Ekim ayında piyasaya sürüleceği iddia edilmişti. Ancak Microsoft'un lansmanlarda cihazların detaylı incelenmesine izin vermemesi ve henüz bazı hatalar olduğunu belirtmesi, işletim sisteminin henüz hazır olmadığı kanısını uyandırmıştı. Bazı sıkıntılar olsa da Microsoft, 29 Ekim tarihine işletim sistemini yetiştirmiş görünüyor. Bununla birlikte Kasım ayının ilk yarısında global olarak WP8 cihazları da piyasaya çıkmış olacak. 

• 500 euro, TR de 1599 lira civarı olur sanırım

920 ye göre ucuz olacak gibi görünüyor
  • bir IOS6 değil

• 500 euro "zengin" ülkemde vergilerle 2000'den aşağı olmaz zannedersem.

• HTC'yi Sense'siz görmeye hiç alışamayacağım :(

• 8X'in bence tek eksiği ekranın 4.3 olması. En azından 4,6 - 5,8 aralığında olması gerekiyordu. Anlaşılan daha çok zoom yapmak gerekecek.

• Nokia şu telefonu çıkartsaydı iyi olacaktı,bekledikçe alternatifleri artıyor.HTC'nin daha önceki windows işletim sistemli telefonunu kullandım ve hiç beğenmemiştim,bu özenti telefonuda beğenmedim.

• WP8'in başlarda daha makul fiyatlarla gelmesi gerekiyordu.Android,İOS gibi rakipleri varken özellikle.En azından fiyat açısından da bir albenisi olurdu.Bu fiyat bu telefon ve sundukları için fazla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raikirin

WP8'in başlarda daha makul fiyatlarla gelmesi gerekiyordu.Android,İOS gibi rakipleri varken özellikle.En azından fiyat açısından da bir albenisi olurdu.Bu fiyat bu telefon ve sundukları için fazla.
    Ben de katılıyorum. Nokia'nın yeni modelinde de aynı şey geçerli. Bu fiyatlarla IOS ve Android kapışmasının içerisine dahil olamayacaktır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymatloshan

Nokia şu telefonu çıkartsaydı iyi olacaktı,bekledikçe alternatifleri artıyor.HTCnin daha önceki windows işletim sistemli telefonunu kullandım ve hiç beğenmemiştim,bu özenti telefonuda beğenmedim.

olayın özentilikle alakası yok.microsoftun belirlediği bazı kurallar var tasarımda.seri şeklinde telefon üretilecekse benzer yapıda olmasını istediğini,winphone cihazların marka gözetmeksizin başka cihazlara benzememesini istediğini okumuştum.bu telefonlar 1 ayda üretilecek tasarlanacak şey değil sizin tahminlerinizin aksine.çok önceden bellidir ne olacağı.nokia önce tanıttı microsoft ile işbirliğine gittiği için,htc sonra.samsungda bir telefon yaptı ama o sadece deniyor.cihazımız yok dememek için yapılmış bir ürün.son olarak fiyat cazibesi olmadıkça insanların önyargılarını kırmak kolay olmayacaktır.heleki yeni çıkacak android cihazlar bunlardan çok çok daha üstün kalacak.işleri zor.

• Fiyat çok abartılı geldi . w8 platformunun geleceği iyi bile olsa,şimdi 1.nesil olarak alınmaya hazır değil. Yeni Nexus alınır ve yıllarca yeni güncelleme alınır...

• quote:

Orijinalden alıntı: WoXeD

quote:

Orijinalden alıntı: haymatloshanNokia şu telefonu çıkartsaydı iyi olacaktı,bekledikçe alternatifleri artıyor.HTCnin daha önceki windows işletim sistemli telefonunu kullandım ve hiç beğenmemiştim,bu özenti telefonuda beğenmedim.
    olayın özentilikle alakası yok.microsoftun belirlediği bazı kurallar var tasarımda.seri şeklinde telefon üretilecekse benzer yapıda olmasını istediğini,winphone cihazların marka gözetmeksizin başka cihazlara benzememesini istediğini okumuştum.bu telefonlar 1 ayda üretilecek tasarlanacak şey değil sizin tahminlerinizin aksine.çok önceden bellidir ne olacağı.nokia önce tanıttı microsoft ile işbirliğine gittiği için,htc sonra.samsungda bir telefon yaptı ama o sadece deniyor.cihazımız yok dememek için yapılmış bir ürün.son olarak fiyat cazibesi olmadıkça insanların önyargılarını kırmak kolay olmayacaktır.heleki yeni çıkacak android cihazlar bunlardan çok çok daha üstün kalacak.işleri zor.

Cihazımız olsun diye çıkartmış olabilirler,sonuçta alternatif sistemler sunarak pay kapmayı düşünüyorlar lakin tasarım olarak benzerini sunmaları saçma.Samsung'da windowslu model tanıttı o neden benzemiyor,veya nokia neden sitem etti htc tasarımına.İsteseydi farklı bir şekilde çıkartırdı,telefon tasarımının sistemle bir alakasını kuramadım açıkcası.

• Sarısı çok hoşmuş
  • JellyBean gelecek mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackchilina -- 23 Ekim 2012; 11:59:02 >
  • Gsm arena dün verdi haberi :) çok geç kalıyorsun ekooooo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sırf ses amfisi yüzünden denemek istiyorum hoşuma giderse alırım

• çıktıktan 1-2 yıl sonra fiyatı gayet güzel seviyelere iner. donanımsal özellikleri zaten gayet yeterli beats özelliği var zaten, internetteki işler için de fazlasıyla yeter. iki yıl sonra sayfaların daha zor açılacak hali yok nasılsa. fiyatı da 700-800 tl seviyelerine inerse tam alınmalık bi telefon olur. zaman içinde güncellemeler de gelir. şu anda bi telefona hayatta bu kadar para vermem:)

• vıy benim amcam jameika amerika hollanda gibi ülkelere gidio ve bu htc den 2 tane var ezikler karısınında 2 tane tapledi var ezikler benim tebledim ve iphonem var
    [:@]
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

bir IOS6 değil

Çünki Windows Phone

• windows phoneler beğenilecek gibi geliyor bana ve çok satacak .tabi bu benim tahminim çünkü uzun süredir dokunmatik telefonlara olan antipatim nedense bu telefonlarda yok markası farketmez hangisi iyi ve uygun yaparsa ondan alırım. kablosuz sarj dolayısı ilede şu an ibre nokia lumia 920 ye dönük. geçen ay iphone 4s mi 1550 liaraya sattım çok iyi para verdiler dayanamadım parayı bir köşeye attım e5 ile idare ediyorum ve her ay 250 üstüne koyuyorum para şu an 1800 lira çıkana kadarda 2050 lira olacak:) lumia 920 + sarj yastığına yeter sanırım ama kesinlikle türkiye garantili alıcam 200 300 fazla verrim kafam rahat eder.galaxy s3 alacakdım az daha hepsiburadadan 1460 liaray iyiki almamışım kürek gibi duruyor o ne öyle:) tabi herkes istediğini alır ben kendi düşüncelerimi paylaşdım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.