Şimdi Ara

AEG ve Electrolux ankastre fırın ses seviyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
2
Favori
4.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır ankastre set araştırması yapmaktayım. Sessiz aspiratör, güvenli gazlı ocak ve sessiz+güvenli fırın almak istiyorum. Buzdolabım AEG Santo 94400CTXO ve Bulaşık Makinem AEG Favorit 99009MOP. Bu serinin devamını getirmek istiyorum ama AEG beklentilerimi karşılayamıyor. Çünkü sessiz mutfak sloganıyla satış yapan AEG'nin sessiz aspiratörü yok. Sessiz davlumbazı da yok bu arada. Bende piyasada sessiz aspiratör varmı diye baktım. Sonuç;

Piyasada en sessiz aspiratör Hibsan tarafından üretilen 9062 model olup Schenker, Windy gibi markalar adında da üretiliyor. Fiyatı 250TL.
    http://www.hibsan.com.tr/en/9062.html

Diğer sessiz aspiratörse Teka CNX6000 olup fiyatı hayli pahalı, 550TL.
    http://www.teka.com/products/view/15018

Hasılı ne AEG nede Siemens bu konudaki beklentilerimi karşılayamıyor. (AEG,Electrolux,Zanussi ve Siemens,Bosch,Profilo aynı grup markalarıdır) Bu noktada Windy 9062 aldım ve kullanmaya başladım. Gerçekten sessiz ve eşim artık aspiratör kullanıyor. Zamanlayıcısı olması çok büyük avantaj. İncelemesini ekleyeceğim.

Ocak ve fırına gelince, bunlar önemli. Çünkü işin içinde elektrik ve gaz var. Yani şakası yok. Aspiratör yerli üretim bir marka olabilir ama ocak ve fırın en kaliteli (tercihen Almanya üretimi) olmalı. Ocak için AEG serisini tamamlamak istiyorum ama indüksiyonlu ocaklarından başka güvenli modeli yok. Güvenli modelden kastım gaz kesme emniyeti ve çevirme düğmesindeki emniyet dışında ekstra güvenliğinin olmasıdır. Maalesef diğer firmalarda aynı sonuç var. Elektrik hattım indüksiyonlu ocağı kaldırmayabilir düşüncesiyle gazlı ocak araştırıyorum. Birtek Siemens'te beklentime uygun 60cm'lik gazlı ve güvenli ocak mevcut. Siemens EC645PT90E modelinde 6 saat sonra otomatik kapanma vb. ekstra güvenlik önlemleri mevcut olduğundan tercihim Siemens. Boşuna bakmayın Bosch'ta karşılığı yok. 75 yada 90cm'lik modellerde var ama 60cm'lik bir tek Siemens'te var. Liste fiyatı 1090TL ama piyasada 700TL'ye kadar bulunabiliyor. Hatta Ankara'da yetkili bir bayii 600TL demiştide almamıştım, hata etmişim. Hala fiyat araştırıyorum.
    http://www.siemens-home.com/tr/ürünler/pişirme-grubu/ocaklar/EC645PT90E.html?source=browse

Geriye fırın kaldıki en önemlisi bu. En pahalı kalem ve en güvenli olması gereken nokta. Mekanik kapak kilidi ve fonksiyon kilidi şart. AEG, Electrolux'te orta ve üst modellerin hepsinde standart olarak bu iki güvenlik sistemi mevcut. Siemens ve Bosch'ta sadece üst modellerde var. Pirolitik fırınlarda zaten kapak kilitleniyor ama sadece pirolitik işlem sırasında, normalde fırın kapağının mekanik kilidi yok bir çok pirolitik fırında. Estetik açıdan öncelik AEG'nin olduğundan; AEGBE7314421M modeli ihtiyacımı karşılıyor. Dokunmatik panel, mekanik kapı kilidi, çoçuk kilidi ve fonksiyon kilidi birde Almanya üretimi. Ayrıca belli bir süre sonra fırın kendini güvenlik amacıyla otomatik olarak kapatıyor. Bu özellikte yine sadece AEG, Electrolux ve Siemens, Bosch üst modellerde var. Teoride süper fırın ama bir nokta daha var: Ses seviyesi. Maalesef ses seviyesi 47dB. Yani oldukça yüksek. Buzdolapları bile 42-44dB seviyesinde. Ayrıca o kadar uğraşıp sessiz aspiratör almışım fırınınında sessizini almak lazım. Arçelik'te 9658ETI modeli en sessiz fırın (43dB) olarak mevcut. Panel komple dokunmatik ve tuş & fonksiyon kilidi var. Ama mekanik kapı kilidi yok. Birde Arçeliğin kalitesine fırın sözkonusu olunca güvenemem, kimse kusura bakmasın. Evimde fırın kaynaklı yangın çıkmasını istemiyorum.
    http://www.aeg.electrolux.com.tr/node146.asp?ProdID=48603

AEG ve Electrolux ankastre fırınların ses seviyelerini Electrolux müşteri hizmetlerinden tek tek sorarak öğrendim;
    AEG BE7314421M 47dB
    AEG B3191 52dB
    AEG B4101-5 52dB
    AEG B52901-5 52dB
    AEG BE3013421 47dB
    AEG BE5003421 47dB
    AEG BE7314421 47dB
    AEG BP50130211 44dB
    AEG BS7304021 50dB
    Electrolux EOC68200X 52dB
    Electrolux EOA3450AOX 43dB
    Electrolux EOB3450AOX 43dB
    Electrolux EOA3400AOX 43dB
    Electrolux EOB2200BOX 43dB
    Electrolux EOC68000X 47dB
    Electrolux EOB98000X 47dB

Siemensteki fırın modeliyse HB77AA560S. Bu model komple dokunmatik panel, tuş kilidi & fonksiyon kilidi var. 612594 numaralı aparatı alarak mekanik kapı kilidine de sahip olabiliyorsunuz. Ses seviyesini müşteri hizmetlerine sordum yanıt bekliyorum.
    http://www.siemens-home.com/tr/ürünler/pişirme-grubu/fırınlar/HB77AA560S.html?source=browse

Fırın çocuk güvenliği konusunda en büyük hayal kırıklığı Meiele'de yaşadım. Hemen hemen hiçbir güvenlik yok ve fiyatıda pahalı üstelik. Gorenje, SMEG vb. hepsi yalan. Tek gerçek AEG, Electrolux ve Siemens, Bosch (orta ve üst serileri).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 22 Ekim 2012; 15:59:29 >

• Siemens müşteri hizmetleriyle 3 kez görüştüm. Çok ilgililer. Ama maalesef çözüm yok. İstediğim veri teknik veri olmadığından teknik verilerde yer almıyormuş. Basit bir cihazla ölçülebileceğinden mümkünse fabrikanın ölçmesini rica ettim. Son aramada bunun mümkün olmadığını öğrendim. Maalesef Siemens ankastre fırınların ses seviyesini ölçemiyor. Arçelik ve Electrolux ölçebiliyor.

Müşteri talebi / şikayeti olarak iletilmesini istedim yetkililerden. Bakalım belki ileride ölçmeye başlarlar.

Benim gibi ses konusuna takıntılı olanlar için bilgidir, ben araştırdım siz uğraşmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

Siemens müşteri hizmetleriyle 3 kez görüştüm. Çok ilgililer. Ama maalesef çözüm yok. İstediğim veri teknik veri olmadığından teknik verilerde yer almıyormuş. Basit bir cihazla ölçülebileceğinden mümkünse fabrikanın ölçmesini rica ettim. Son aramada bunun mümkün olmadığını öğrendim. Maalesef Siemens ankastre fırınların ses seviyesini ölçemiyor. Arçelik ve Electrolux ölçebiliyor.

Müşteri talebi / şikayeti olarak iletilmesini istedim yetkililerden. Bakalım belki ileride ölçmeye başlarlar.

Benim gibi ses konusuna takıntılı olanlar için bilgidir, ben araştırdım siz uğraşmayın.

kardeşim emeğine sağlık ben de onun araştırmasını yapıyordum sonuç olarak hangi seti aldın

• oski32 O kullanıcısına yanıt
    Set almayı düşünmüyorum. Fırın AEG BE7314421, Ocak Siemens EC645PT90E, Aspiratör Hibsan 9062. Set bu olacak. Güvenli ve sessiz. Şu ana kadar sadece aspiratörü aldım. Ocak ve fırın için hala araştırıyorum. AEG'nin yurtdışında BP7304021M modelini gördüm. Fransa fiyatı 900€. AEG Türkiye ile görüşüp bu modeli getirtmeye çalışacağım. En azından aynı paraya pirolitik fırın almış olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

Set almayı düşünmüyorum. Fırın AEG BE7314421, Ocak Siemens EC645PT90E, Aspiratör Hibsan 9062. Set bu olacak. Güvenli ve sessiz. Şu ana kadar sadece aspiratörü aldım. Ocak ve fırın için hala araştırıyorum. AEG'nin yurtdışında BP7304021M modelini gördüm. Fransa fiyatı 900€. AEG Türkiye ile görüşüp bu modeli getirtmeye çalışacağım. En azından aynı paraya pirolitik fırın almış olurum.

Hibsan 9062 yi ne kadara aldınız acaba? kurdurduysanız sesinden çekişinden memnun musunuz?
  • ZEITGEIST Z kullanıcısına yanıt
    Hibsan 9062 yada diğer marka adıyla Windy aspiratörümü 250TL ye İstanbul Ümraniyedeki 'Ankastre Center'dan aldım. Şu anda marka adını değiştirmişler Kügerr A100 olarak satılıyor. Fiyatı 330TL olmuş. Genel anlamda memnunum. Özellikle zamanlayıcısı sayesinde boşuna çalışmasını engelleyebiliyorsunuz. Hatta zamanlayıcı hem aspiratörü hemde lambayı kapatıyor. Çok başarılı. Ses konusuna gelince diğerlerinden sessiz. Ama alışınca bu bile çok geliyor.
    Tchibo'dan aldığım elektrik sarfiyatını ölçen aletle kontrol ettim, en yüksek ayarda bile 80W civarı elektrik çekiyor. Oldukça ekonomik yani. Birde cihazın kendi aydınlatma ampüllerini led ampülle değiştirdim. 3w X 2 : 6w aydınlatma sarfiyatı oldu. Yani hem sessiz hemde dehşet ekonomik.
    Belirli periyotta filtresinin temizlenmesi gerektiğini hatırlatıyor. Buda çok başarılı bir özellik bence.

http://www.ankastrecenter.net/asp/product/5307/KUGERR-sessiz-ankastre-aspirator-

http://www.ankastrecenter.net/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 5 Ağustos 2013; 11:12:27 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.