Şimdi Ara

Megane II Dyn - Kapı altındaki ışıkların sönmemesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni aldığım 2004 1.5 Megane II Dyn aracımda kapı altındaki ışıklar sürekli yanıyor, haliyle akşamları bu durum beni çok rahatsız ediyor. Problemin kaynağını bilen, nasıl çözeceğim konusunda yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim.

Teşekkürler

• büyük ihtimal neden sönmediğini öğrenmişsinizdir ama yinede yazıyım ilerde başka arkadaşlara lazım olabilir.bu ışıkların sönmemesinin nedeni paspas altındaki eşya gözlerinden bir veya ikisinin birden açık kalmasından kaynaklanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

büyük ihtimal neden sönmediğini öğrenmişsinizdir ama yinede yazıyım ilerde başka arkadaşlara lazım olabilir.bu ışıkların sönmemesinin nedeni paspas altındaki eşya gözlerinden bir veya ikisinin birden açık kalmasından kaynaklanır

Hocam maalesef daha problemi çözemedim, bir servise götürmeden de düzelmeyecek galiba. Fakat verdiğiniz cevabı daha önce de okudum ama baktığımda her iki göz de kapalıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zargyy

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

büyük ihtimal neden sönmediğini öğrenmişsinizdir ama yinede yazıyım ilerde başka arkadaşlara lazım olabilir.bu ışıkların sönmemesinin nedeni paspas altındaki eşya gözlerinden bir veya ikisinin birden açık kalmasından kaynaklanır

Hocam maalesef daha problemi çözemedim, bir servise götürmeden de düzelmeyecek galiba. Fakat verdiğiniz cevabı daha önce de okudum ama baktığımda her iki göz de kapalıydı

ilk kontrol ettirmeniz gereken yer tabandaki cepler olsun tırnaklarını vs kontrol ettirin
  • Arkadaşlar merhaba.kusura bakmayın burası yeri değil belki ama.forumda da yeniyim.
    RENAULT MEGANE 2 Dinamik 2004 model,Otomtik Vites aldım yeni.bi sorum olacak.

YOL BİLGİSAYARI EKRANINDA,ARABA SİMGESİNİN HEMEN ALTINDA ARABA KAÇINCI VİTESTE GİDİYORSA (1,2,3,4 ya da 5 şeklinde) ONUN GÖSTERİLDİĞİ BİR GÖSTERGE OLMASI GEREK.AMA BENMKİNDE KAÇINCI VİTESTE OLDUĞU YAZMIYOR.BU VİTES GÖSTERGESİNİ AÇMANIN BİR YOLU VAR MI ACABA ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • Aracın aküsünün artı ucunu sök 10 sn bekle tekrar tak yerine eğer düzelmez ise direksiyon kolonunun altında konfor beyni denilen bir kutu var sağ yanından çok uçlu bir soket bağlanıyor araçta enerjiyi kes o soketi çıkar içerdeki uçları wd40 sprayle temizle.Kulak pamuğu ilede son tedaviyi yap yerine tak düzelmesi gerekir eğer yine düzelmedi ise iş sizin boyutunuzu aşacak duruma gelmiş demektir.iyi bir cotech çalıştıran servise başvurmanız gerekiyor...Bu arıza bazen bagaj kapağının çok uzun süre açık kalmasından da kaynaklanabilir enerji kesip tekrar verme çözer genelde bu durumu....(Aracınızın kazalı yada elektrik sisteminin hasarlı olmadığını varsaydık..)
    Kolay gelsin....
  • Arkadaş 2008 de aldığım megane 2 de aynı sorun vardı gezmediğim servis kalmadı.Sonunda kırşehirde ki servis uzun uğraşlardan sonra buldu.Beyinde ve paspas altların da sorun yoksa ki yoktur büyük ihtimalle.Kapı içi döşemelerin sökülmüş ve takılırken kablosu sıkışmıştır.Kapı pondizotlarını kontrol ettir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.