Şimdi Ara

BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.751
Cevap
24
Favori
167.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kombi bacasının eğimi nasıl olmalıdır?bazen kombi bacasından balkona aşırı su damlatıyor,bacayı yukarı mı kaldırmalıyım yoksa daha aşağımı indirmeliyim teşekürler
  • kagan66 K kullanıcısına yanıt
    yogusmali kombiler 2-3 derece yukariya egimli olmalidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim
  • aynı sorun bendede var sanırım bacanın ucundan su damlıyor bıraz önce baktım baca once duz gelıyor sonra ek yerınden hafıf yukarı dogru vermısler bacanın uzunlugu kombıden ıtıbaren 1.8 metre uzunlugunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdaröztürk -- 19 Şubat 2014; 0:29:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdaröztürk

aynı sorun bendede var sanırım bacanın ucundan su damlıyor bıraz önce baktım baca once duz gelıyor sonra ek yerınden hafıf yukarı dogru vermısler bacanın uzunlugu kombıden ıtıbaren 1.8 metre uzunlugunda

bacanın ucundan bir miktar su damlaması normal, bacadan çıkan sıcak hava soğuk hava ile temas ederek yoğunlaşarak su buharı haline geliyor.
    önemli olan abanın kombiden çıkışta 2-3 derece yukarıya doru yüksek olması. bu olmazsa tam yoğuşma olmaz. kombinin verimi düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

evet var ama ben motorun dönüş yönü müdür diye düşündüm. bir de geniş bir vida var. motordan anlayan arkadaşlar varsa yorum yapabilirler belki. kombi yeni, garanti belası olmasa çok şey deniyeceğimde....

Onlar değilmiş zaten biraz araştırdım, genelde siyah kutunun üzerinde anahtar gibi bişey var I - II - III kademeleri var.

Slm arkadaslar artik biliyorsunuz hem ben kombimi degiscem hem de annemler seneye dogalgaza gececek bu sene mantolama yapildi pimapen takildi bu sene son kez komurle isiniyorlar.sivas gibi inanilmaz soguk bir yerde yasiyoruz o sebeple kombi arastirmasi yapiyorum yavas yavas.ilk sirada novadens vardi ikinci siarada ise nitromix vardi ama soguyorum novadensten .

Soğumak için henüz erken, önce bu kışı bir atlatalım kronik sorunları çıkarsa doğal olarak soğursunuz. Daha çok yeni ufak tefek problemler illaki olacak. Acele etmenize gerek yok. Sizin iyi kötü bir kombiniz var, annenleriniz seneye geçiyor en azından bir 6 ay var önünüzde. Bana sorarsanız izleme listesine Aristonun EVO serisini de ekleyin.

arkadaşlar bizim kombinin basıncı 0 a düşmüş de su verme vanası motorun arkasındaki kırmızı kol mu acaba ?

• evet aşağıdan bakınca çapraz duran kırmızı dar uzun bir vana.su seviye göstergesinin yakınında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resimdeki işaretli vana:

• quote:

Resimdeki işaretli vana:

cevaplarınız için teşekkür ederim sonuna kadar açtım ama basınçta değişiklik olmadı sıfıra yakın bir değerde duruyor.servisi aradım artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timon

quote:

Resimdeki işaretli vana:

cevaplarınız için teşekkür ederim sonuna kadar açtım ama basınçta değişiklik olmadı sıfıra yakın bir değerde duruyor.servisi aradım artık

30 tl boşu boşuna gitti. sonuna kadar açamamışım 2-3 tur çevirdikten sonra sertleşince sonuna geldi diye geri kapattım.kombinin dolabını da kombinin dibine dayamışlar elimi de rahat oynatamadım.
    durduk yere bu basınç niye 0a düştü ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNSF -- 11 Mart 2014; 16:56:21 >

• bir yerde su kaçağı vardır, benimki de 1 ay gibi kullanılmadığı zaman basın düşüyor.
  • sert zor açılan bir vana.yazık olmuş.aslında tel.ile serviste yönlendirirdi sizi yapardınız.
    ilk takıldığında hava alınıp iyice devir daim oturuncaya kadar su kaçağı azda olsa olur.sıfırlanırsa kaçak olabilir ancak tesisatçı bunun testini yapıp gidiyor yoksa su kaçağını bi yerden görürdünüz.su takviyesi ile 6 ayda iyice oturur.tabii kalorifer çalışırken.havalar ısınıyor malum.

• anladım hocam cevaplarınız için teşekkürler
  • Kac derecede calistiriyorsunuz su an?
    Otomatik mi manuel mi? Oda termostati oda içinde mi?
    Kisin kac derece olmalı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • faaty kullanıcısına yanıt
    Bu sene sabit 40°C + oda termostatı şeklinde çalıştırdım, panel salonda. Geçen sene binada yalıtım yoktu o yüzden oda termostatsız çalıştırdım hava durumuna göre de kazan sıcaklığını 30-45°C arası yaptım, koridor ve banyo hariç diğer peteklerde Danfoss RA2940 termostatik vana var.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Bu kombiyi dün taktırdık. Bir türlü alışamadım dijital ekrana.

Oda termostatı oturma odasında. 20derece yapıyorum, petekler cayır cayır yanıyor el vurulmuyor. Dijital ekranda manuel gözüküyor, yani el işareti var sağda. ama bir zaman sonra kapanıyor.

hangi ayarda çalıştırmak lazım bu mevsimde bir anlatın lütfen :)
    0da sıcaklığı 20 C ile termostat değerinde uyuşmazlık yoksa doğruysa çalışması normal.yok uyuşmuyorsa gerçekle panelden doğru değer için +-3 C ayarı var.
    sıcaklık 20 den düştükçe devreye girmesi normal..ben kapattım ısıtmayı sadece tesisata veriyorum ancak bu gün soğuk biraz açabilirm.22 C oda ideal geliyor bana.

bu arada chsl yi "param" den 85 den 55 e getirmende fayda var.el dokunmuyor dedin ondan olabilir.
  • _Riven_ kullanıcısına yanıt
    Ben hic kapanmasin istiyorum. Cayir cayir yanmasina da gerek yok. Eski usul az az çalışsın istiyorum. Hangi ayara getirmem lazım.
    Bilmem anlatabildimmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    oda termostatı mantığında olmaz o.zaten tasarrufta sürekli yanmadığı için oluyor.tesisat suyu sıcaklığına göre ayarlarsan ambon1 yerine 0 yapılıyordu,o zaman oda termostatı devre dışı kalır ve çook yakar.2 katı fatura gelebilir.bu modelde böyle bir sorun var.o yüzden mecbur ben termostatlı kullanıyorum.oldukça hesaplı oluyor.hiç tavsiye etmem bu şekilde kullanman gerek.ayarı nasıl yapacağını bu başlıkta eskiden açıklanmıştı.

• _Riven_ kullanıcısına yanıt
    Gerizekaliya anlatir gibi anlatir misiniz.

Eco 20derece seciyorum: cayir cayir yaniyor. Sonra sönüyor. Sonra bir daha hic yanmiyor. Ev soguyor.

Comfort 24derece seciyorum: cayir cayir yanıyor. Hic sönmüyor

Hangi ayar secmem lazim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.