Şimdi Ara

BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA (61. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.752
Cevap
24
Favori
167.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Normal, sadece sıcak su konfor modu özelliği olan cihazlar sıcak suyu hazırda tuttuğu için 5-10 sn içinde veriyor, tabiki bunun da bir bedeli var.
  • Parametre ayarlarında PM17 Kullanım suyu devresi ön ısıtma
    0: Aktif değil
    1: Aktif
    Yüklü değer: 0 yazıyor.

sanırım bu kombide sıcak su konfor özelliği var.
    Bunu aktif yapıp deneyen oldu ise deneyimlerini burada paylaşabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samet.Can -- 25 Aralık 2013; 9:02:47 >
  • Samet.Can S kullanıcısına yanıt
    O boyler varsa aktif oluyordu diye hatırlıyorum, denemesi bedava .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samet.Can

Parametre ayarlarında PM17 Kullanım suyu devresi ön ısıtma
    0: Aktif değil
    1: Aktif
    Yüklü değer: 0 yazıyor.

sanırım bu kombide sıcak su konfor özelliği var.
    Bunu aktif yapıp deneyen oldu ise deneyimlerini burada paylaşabilir mi?

Olmuyor kardeşm.
    Bu lanet kombide bu özellik yok.
    Bende var diye almıştım ama hata yapmışız.

ayrıca yorumları okuyup bu kombiyi aldığınızı yazmışsınız.
    Hangi yorumumda bu kombiyi övdüğümü gördünüz merak ettim açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attismail

Arkadaslar kombide sunu farkettim banyoda sicak suyu kullanirken, ayni anda peteklerde sicak kaliyor.su anda 53 derecede kullaniyorum.banyo suyu sicakligida 47 derecede 30 dk boyunca banyoda kullanim oldu peteklerde 47 derece gibi sicak kaldi.eski kombimde boyle degildi banyo acikken petek soguyordu.

Açıkçası hiç bir kombide böyle bir özellik yoktur. Yani sıcak su açıkken tesisata giden su kapanır, sıcak suyu kapattığınız anda tesisat çalışır. Bunu LCD ekrandan da izleyebilirsiniz.
  • merhaba
    arkadaşlar bende novadens extra 33 sanırım 28000 kcal kombi var.evim kırıkkalede dublex ve 160 m2.dışından yalıtım yapıldı.çatıda izocam serili.yaklaşık 11.6 mtül eca panel radyatör var.mobil sistem döşeli.alt ve üst katta kollektörler var.benim sıkıntım şuki çok fazla gaz tüketimi oluyor.45 C de yatığım zaman saatlik 0.8 m3 yakıyor.50 C oluduğunda nerdeyse saatte 1 m3 yakıyor.bilgisi olan arkadaşlar nasıl az yakarım ve ısınırım yardımcı olursanız sevinirim.
  • atasayar A kullanıcısına yanıt
    daha az yaktıramazsınız biz denedik olmuyor:) daha az yakan kombiler varmıdır bilmiyorum ama ben 2 yıldır kullanıyorum hiç bir fatura gününde yüzümü güldürmedi bu kombi.artık takmıyorum ısınmaya bakıyorum..45 derecyle evinizde ısınabiliyorsaız oda termostadı ayarını kullanırsanız daha tasarruflu kullanmış olursunuz..
  • fiko_cmax F kullanıcısına yanıt
    bende öyle biliyorum ki kapanması gereklidirde...fakat 30 dk boyunca herzaman soğuyan petek sıcak kalınca tereddüt ettim...evet LCD ekranda sirkülasyon olmadığı görünüyorda sanki kullanım suyu sıcaklığı kadar sistem suyunu destekliyor zannettim...tekrar gözlemleyeceğim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: attismail

daha az yaktıramazsınız biz denedik olmuyor:) daha az yakan kombiler varmıdır bilmiyorum ama ben 2 yıldır kullanıyorum hiç bir fatura gününde yüzümü güldürmedi bu kombi.artık takmıyorum ısınmaya bakıyorum..45 derecyle evinizde ısınabiliyorsaız oda termostadı ayarını kullanırsanız daha tasarruflu kullanmış olursunuz..

45 C ile ısınıyorum ama fatura 500-600 tl ye çıkıyor.geçen sene denedim 450 geldi 42-43 C civarında yakınca.oda termostadı ayarı demişsiniz bu nasıl olacak biliyorsanız anlatırmısınız.şimdi 36-37 C de yakıyorum.çok az dinlenme yapıyor.nerdeyse devamı yanıyor.zaten 40C ye çıkınca hiç dinlenmeye geçmiyor.şaşkın vaziyetteyim.
  • atasayar A kullanıcısına yanıt
    cihazınızın gösterge paneli aynı zamanda oda termostadı özelliği taşıyor...eğer kombiniz resimlerdeki gibiyse ve gösterge ekranı sizin istediğiniz yere kabloyla çekilip monte edildiyse oda termostadına geçirmeniz için yapmanız gereken bi kaç ayar var okadar..forumda bir kaç sayfa gerilerde O.T ye geçireceğiniz ayarlar var..biraz uzun olduğu için yazmıyacağım.:) bulamazsanız tekrar yazabilirim.:)
     BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA

• benim panel bu.kombinin üzerinde takılı.kombinin üzerinde takılı iken oda termostatı olarak kullanabilirmiyiz acaba?2.sayfada ayarların yapılışını yazmışlar okudum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atasayar

benim panel bu.kombinin üzerinde takılı.kombinin üzerinde takılı iken oda termostatı olarak kullanabilirmiyiz acaba?2.sayfada ayarların yapılışını yazmışlar okudum.

Ot olarak kullanabilirsiniz ama dogru olcum yapmayacaktir,kombinin sicakligindan dolayi. Ayni panel bende de var, uzatma kablosuyla mutfaktan oturma odasina cektim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tşkler.az önce denedim.salon 19 derece gösteriyor.kombi mutfakda 26 derece gösterdi.dediğiniz gibi kablo çekip salona bağlarsam bu iş olur sanırım.birde kabloların tam olarak bağlantı şeklini yazan olursa sevinirim.kitapçıkda yazıyor ama tam olarak anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atasayar

tşkler.az önce denedim.salon 19 derece gösteriyor.kombi mutfakda 26 derece gösterdi.dediğiniz gibi kablo çekip salona bağlarsam bu iş olur sanırım.birde kabloların tam olarak bağlantı şeklini yazan olursa sevinirim.kitapçıkda yazıyor ama tam olarak anlamadım.

Paneli hafifce one dogru cekin,cikacaktir. Kombinin on sasesini sokerseniz kablolarin ucunu gorebilirsiniz.uzatma kablonun bir ucunu kombiye diger ucunu da panele baglarsaniz istediginiz yere uzatirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplarınız için teşekkürler.
  • Tekrar merhaba,

PARAM değerlerim;
    COMFR 21
    ECONM 19
    NOFRX 5
    CH SL 50
    CH MAX 80
    CH MIN 50
    FRX 1
    SDR 0,5
    OFFTR 0

iken İNFO tuşundan aldığım değerlerim ise;
    BOILR 18.1
    SANıt 18
    PWR 87

Oda sıcaklığı ise 20.6. Bu değerler normal midir?

Ayrıca, benim de oda termostadım bu resimdeki gibi.

Ama bende o 50 yazan yerde 20,6 yazıyor. 50 çok değil mi?

Bir de bu kazan sıcaklığı diye bahsedilen değer kombinin menüsündeki CH SL olan değer mi?

• Resimdeki 50 derece dolasim suyu modunda calistigi icin oyle..sizin oda termostadinda calisiyor.ayarlariniza bakilirsa kazan isiniz 50 derecede.info menusunde ise kombiniz calismaya yeni baslamis galiba oyle gorunuyor PWR 80 de cunku.CHSL kazan isisi demek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

Tekrar merhaba,

PARAM değerlerim;
    COMFR 21
    ECONM 19
    NOFRX 5
    CH SL 50
    CH MAX 80
    CH MIN 50
    FRX 1
    SDR 0,5
    OFFTR 0

iken İNFO tuşundan aldığım değerlerim ise;
    BOILR 18.1
    SANıt 18
    PWR 87

Oda sıcaklığı ise 20.6. Bu değerler normal midir?

Ayrıca, benim de oda termostadım bu resimdeki gibi.

Ama bende o 50 yazan yerde 20,6 yazıyor. 50 çok değil mi?

Bir de bu kazan sıcaklığı diye bahsedilen değer kombinin menüsündeki CH SL olan değer mi?

Oda termostadını iki şekilde kullanabilirsiniz.
    1. AMBON değeri 0 ise kazan sıcaklık değerinin çıkabileceği max değeri gösterir ki resimdeli 0 ayarlanmış görünüyor. Bu şekildeyken haftalık program devre dışıdır. Kombi kazan sıcaklığına göre modülasyon yapar.
    2. AMBON değeri 1 ise oda termostadı haftalık programa göre veya manuel olarak COMFR veya ECONM olarak çalışabilir. Ayrıca artı olarak kazan sıcaklığına göre modülasyona devam edilir.
    Örneğin 45 derceye ayarlarsanız AMBON 1 değerinde bile kazan sıcaklığı 48 dereceye geldiğinde alev işareti kaybolur fakat pompa çalışmaya devam eder. Kazan sıcaklığı 45 in altına inince tekrar kombi ateşlenir ve devam eder.
    Bizim kombilerde bir sorun var ki PM18 i gerektiği gibi ayarlamazsanız alev işareti sönmeyebiliyor. Ben deneyerek bazı değerler buldum. Petek uzunluğum yaklaşık 10m. Şu anda 47 derecede yakıyorum. PM18 i 22 yaptım. 50 dereceye çıkıp gazı 3 dakika kesmekte. Böyle olunca biraz daha tasarruflu yanmaya başladı. Şimdi saatte yaklaşık 0,5 metreküp gaz tüketimi var. Servisler bir şey bilmediği için kendim denemelerle bazı değerleri bulmaya çalıştım.
    CH SL değeri kombinin çıkabileceği max değerdir. Anlık sıcaaklığı prog tuşuna bir kere basarak görebilirsiniz. Ayrıca kazan sıcaklık değerindeyken sol üstteki ok tuşuna bir kere basarsanız anlık PWR değerini görebilirsiniz. Eğer uygun PM18 değeri bulmuşsanız PWR bir süre sonra 0.0 olacaktır. Şu anda neredyse kombinin her ayarını öğrendim diyebilirim. Onun için yardım edebileceğim bir şey olursa yardım etmek isterim.
    Saygılarımla...

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ancak bende CH SL değeri 50 nin altına alınamıyor. Acaba bunun için başka bir yerden bir ayar mı yapmam gerekiyor?

@fiko_cmax, "CH SL değeri kombinin çıkabileceği max değerdir." demişsiniz. Peki CH MAX ile CH MIN ayarları tam olarak ne işe yarıyor? Bende bu değerler 80'e 50.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ancak bende CH SL değeri 50 nin altına alınamıyor. Acaba bunun için başka bir yerden bir ayar mı yapmam gerekiyor?

@fiko_cmax, "CH SL değeri kombinin çıkabileceği max değerdir." demişsiniz. Peki CH MAX ile CH MIN ayarları tam olarak ne işe yarıyor? Bende bu değerler 80'e 50.

Eğer 50 derecenin altına düşmüyorsa hemen servise veya Baymak müşteri hizmetlerini arayın. Kartınızı hemen değiştireceklerdir.
    CH MAX ayarlayarak çıkabileceğiniz Max sıcaklıktır.
    CH MIN ayarlayarak düşürebileceğiniz Min sıcaklıktır. Bunlar değiştirilemez sadece bilgi amaçlıdır. Kartınız Min 50 olduğu için 50 derece altına düşüremezsiniz. Bu seride bu hata vardı ve tüm kartlar değiştirildi. Şimdi 30 derceye kadar düşürülebiliyor.
    CH SL ise ayar yapılabilen değer. Bunu örneğin 55 yaparsanız kazan en fazla 55 dereceye kadar ısınır.
    Kart değiştikten sonra bu değerleri 30-80 olarak görürsünüz. Kışın pek önemli olmasa da bahar aylarında 40 derecelere düşmek gerekir bu kartla bunu yapamazsınız.

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.