Şimdi Ara

dövüş sanatlarını burda tartışalım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
5
Favori
91.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben yurtdisinda viyanada kaliyorum arkadasim hapkido nassilki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bagatur58 -- 3 Haziran 2007; 10:50:45 >
  • En etkili dövüş sanatı sana en uygun olanı ve senin çok çalışarak en iyi bir şekilde yapacağın dövüş sanatıdır.

Önemli olan yaptığın işin en iyisi olmaya çalışmaktır diye düşünüyorum. Yarım yamalak boksör de kickboksçu da güreşçi de çok etkili olmayacaktır.

Bence ilk önce size uygun olanını bulmak.

Fiziksel olarak size uygun mu
    Severek, gönül vererek yapabilecek misiniz
    Bir spora başlayanların çoğu 3-5 ayda yarıda bırakıyor. En az 2-3 sene yapmak lazım, en az...

Yarıda bırakmayacağınız, bünyenize, yapınıza, beğeninize uygun bir branş seçmeye çalışmalı derim.

Bir de hocası salonu çok önemli. Hoca kaliteli, öğrencilerine birşeyler öğretmeyi isteyen biri olmalı...

Mutlaka birkaç salona gidip antreman izleyin derim...

Savunma sanatlarıyla ilgili bilgi almak ve sorularınızı sormak istiyorsanızhttp://sasa.lebaleb.com

Etkililiği kanıtlanmış birkaç branş sayacak olursam:

1 Boks: Kavgada en çok yumruk kullanılır. Boksörler çok sağlam antremanlar yaparlar, ve yumrukları diğerlerinden çok çok daha etkilidir.

2 Güreş: Yakın mesafede birisi size sarıldığında ne yapacaksınız. Yere düştünüz boğuşuyorsunuz kung fu mu karate mi taekwondo mu yapacaksınız? Güç, direnç, çeviklik, kondisyon, boğuşmanın tartışmasız lideri güreştir...

3 Muay Thai: Diz, dirsek, tekme, bazı boğuşmalar, bazı kırışlar... Sert ve etkili bir dövüş sanarı.

4 Kickboks: Muay Thaiden devşirildi (uyarlandı, kopyalandı) dizi, dirseği vs sertliği çıkarıldı. Piyasaya sürüldü. Ama başarılı bir branş. Yumruk ve tekmeler kullanılıyor. Yumruk hemen hemen bokstaki gibi tekmeler ise taekwondodan daha etkili. Taekwondoda hız, serilik, puan esasken KB'de az öz ama etkili ve güçlü vuruşlar esastır... Tabi TKD, 2 seneden fazla yaptığım ilk göz ağrımdır ve çok keyifli, çok hareketli güzel bir spordur...

5 Jiu Jutsu: Tabi klasiği de var. Ama günümüzde en yaygını Brazilian Jiu jutsudur. Klasik Jiu Jutsuyu Grecie kardeşler geliştirmiş self defans yönünü güçlendirip, müsabakaya daha uygun hale getirmişlerdir. Karma dövüş sanatları (MAA) nın temelini bu branşın üzerine kurmuşlardır...

Jiu jutsu daha çok yer dövüşü, boğuşma, kilitler, el, kol, bile, bacak her yerle ilgili kiltler mevcuttur. Sizi yere yatırmasınlar zebellah olsanız ehline düşmüşseniz pert olursunuz...

Çok uzun seneler çalışılması gereken çok teknik bir branştır. Siyah kuşak olmak için 5-6 sene bile yetmeyebilir...

6 MMA (Karma Dövüş): Adı üzerinede karma dövüş sanatıdır. Gracie kardeşler amerikada Jiu jutsu ile vuruşlu sanatları birleştirilerek ortaya allengirli bir dövüş bileşimini çıkarmışlardır.

Ayakta en etkili dövüş stilleri ( Muay thai, boks, kickboks vb) Boğuşma ve yerde ise Jiu jutsu, judo, güreş gibi branşları harmanlayan bir stildir.

MMA aslında bir branş değildir ayaktaki vuruşlu dövüşlerden (striking) ve ayakta başlayıp boğuşma ve yer dövüşünü kapsayan branşlardan (grappling) birini kullanmanız yeterlii

Şöyle kombinasyonlar olabilir.

MMA= Bjj+Muay Thai
    MMA= Bjj+Boks
    MMA= Bjj+Kickboks
    MMA= Güreş+Boks
    MMA= Güreş+Muay Thai
    MMA= Güreş+Kickboks

Başka varyasyonlar da olabilir. Mesela Kudo diye bir şey var Japon MMA'i. Japonları karma dövüşü yani. Çok etkili. Bu konu uzar gider kısa keseyim. Kalın sağlıcakla, kavgadan uzak durun haa Ettiniz mi de aslanlar gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyp02 -- 16 Mart 2012; 1:08:07 >
  • Arkadaşlar sizce en iyi dövüş sanatı dalı hangisi. ben Karete Kung Fu Tekwando ve aikido yapan arkadaşlar tanıyorum hepsinin ayrı bi güzelliği var ama içlerinde kung fu benim en çok hoşuma giden çünkü çok estetik. Karete de fena sayılmaz.

• HAPKI-DO 1300 yıldır korede geliştirilen dünyanın en kapsamlı savaş sanatı.
    taekwondo, karate, judo, aikido, kendo,jıujitsu, ninjutsu vb. 40 a yakın uzak doğu sporunu içine alan bu dev okyanus artık türkiye de.
    meditasyon , ve yoganın sonuna kadar en ince ayrıntısıyla görüldüğü işin felsefesinin ağırlık bastığı bir yaşam sanatı.

federasyon sitesiwww.hapkidoturk.com
    dünya federasyonu:www.khmaf.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shawlin -- 20 Nisan 2006; 11:56:28 >
  • kung fu

bu sanata karşı gelebilen kimse olmadı şimdie kadar
  • KİCK BOKS HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ
  • Wing Tsun Bu sanattan sonra daha öncekiler cidden zaman kaybıymış diyorsunuz. Amaç kendini korumaksa wt .
  • Walla iyi döverim kötü severim..
  • ben SAYOKAN diyoruum ama laf olsun diye degil kesinlikle sayokan inceleyın görün.http://keskinkamer.sitemynet.com/marmarasayokan/
  • 12 yıldır tekvando yapıyorum
  • Bir seneden fazladır Hapkido yapıyorum derece Kırmızı Kuşak oldu Buyrun Hapkido nedir derseniz alttaki Videolara bakın
    http://www.youtube.com/results?search=hapkido&search_type=search_videos&search=Search
    Özellikle bu Alttaki videoya bakmanızı Şiddetle Tavsiye ederim
    http://www.youtube.com/watch?v=3BXYArpIaDc
  • hapkido dan daha üstünü yok çünkü zaten hepsini kapsıyor

dövüş sanatlarını burda tartışalım
  • evet karate gercekten ıyı bır spor bende gıtmeyı dusunuyom ama bana eger istedigim bir spora gidebilecegim soylenseydi imkansız ama amerikan guresini secerdim
  • Jeet Kune Do Bruce Lee'nin tekniği o tekniği bileninde çok az olduğunu biliyorum(yanlış biliyo da olabilirim)

BRUCE LEE

ama ben taekwondo'cuyum
  • uzun araştırma yaptıımı söyleyebilirim daha başlama şansım olmadı çevre etkenleri dolayısıyla ama kendim geliştirmeye çalışıyorum az çok

kesinlikle kickbox diyorum
  • arkadaslar b TÜRK SAVASŞ SANATI DİYORUM SAYOKAN dir. hilal ile hapsedip sonra teknık lerı uygulkuyorsunuz herkese iyi gunler
  • arkadaşlar 2 senedir aikido yapıyorum ve en ii şeyin ne olursa olsun dövüşmemek olduğunu,karşındakine zarar verince kendine de zarar verdiğini ama artık tek çözüm kendini savunmaksa(dövüşmek değil)aikidonun bunun için ne kadar etkili ve ölümcül olabileceğini(özellikle bu yüzden kullanılmamalı)anladım.birde şu var kullandığın savaş sanatının etkisi bence karate,aikido vs. isimlerinde saklı değil, ondaki ustalığında saklı.hepsi etkili bence.önemli olan felsefe olarak sana uygun olanı bulmak.ve bu konuda aikido bana uyuyor ve ben elimden geldiğince onun felsefesine uymaya çalışıyorum.www.arashiaikido.com
  • valla hepsi hikaye en sağlamı güreş ben bunu öğrendim.
  • valla beyler ben de wing tsun cuyum. jeet kundo iyidir ama bruce abimiz wing tsunu temel almıştır. çünkü o da bir wing tsuncudur. zaten filminde felan görmüşsünüzdür. bunu diğer çinli dövüşçüler dışlıyorlar. çekiki gözlü olmayan birisine öğretemezsin diye. işte o dövüş sanatı wing tsun. rakibin gücünü kendine karşı kullanmanızı sağlayan süper bir sanat. ayrıca kendinizi dışarda en iyi wing tsun ile korursunuz.

buradan gerekli bilgileri alabilirsiniz.
    www.korkmazsimsek.net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -spawn- -- 7 Aralık 2006; 19:58:56 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilecom -- 7 Nisan 2010; 0:08:15 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.