Şimdi Ara

dövüş sanatlarını burda tartışalım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
5
Favori
91.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bakın asla hangi dövüş sporu daha ii dir diye bi soru olmaz. çünkü tüm dövüş sporları iyidir. asıl soru ben hangisine uygunum? önemli olan sizin hangi spora yatkın olduunuzdur bakın zayıf bi insan kickboks yapamaz yapsa bile fazla başarılı olamaz ama aikido yada karate yapsa o sporlarda başarılı olabilir zaten bu sporları yapaarken o insanda hisseder .burada önemli olan sizin becerinizdir sizin çabanızdır mesela ben karate yapıyorum ama boks yapamam yada kickboks insanlar eeğer kendi uğraştıkları spor dallarında iyiyse tabikine kendi sporunu söyler.Forumda da gördüünüz gibi tüm herkez kendi bassarılı olduu sporları söylemiş ve tartışma çıkmış aslında dediim gibi hangi dövüş sporu iyi demek yanlış acaba ben hangisine uygunum ? dememiz gerekiyo ilk önce senn yapman gereken sey spor dallarını araştır ondan sonra kendine en uygunu hangisiyse ona basla

• wing tsuna fiziki olarak; eli ayağı tutan herkez uygundur zayıflık veya irilik önemli degil
  • fazla hoplama zıplama olmayan herbişeyi severim boğma için anakondayı tercih ederim kapma her türlü ama tekerlek mi ne deniyor bilekten ve boyundan kavramalı olan o kullanışlı ringte dövüşmüyosan çevreni de iyi değerlendirmek akıllıca olur ama her türlü denge olmadan hiçbişey olmaz önemli
  • Karate vs Tekvando

http://www.youtube.com/watch?v=Iedxtg0N_KE

İkiside siyah kuşak olan karateci ve tekvandocu müsabaka yapıyor. Tekvandocu tekmeden başka birşey yapamıyor. Tekvandocu sonlara doğru sarhoş gibi oluyor Karateci ise tüm vücudunu kullanıyor ve gayet enerjik. Forever Karate Şu anda karate yapmıyorum ama yazın başlamayı düşünüyorum. Karate ön bilgim var

• http://www.youtube.com/watch?v=NZ3-Hi-kMNo
    bi de buna bak karate forever mi:D
  • WT bilen dayak yemez Hepsini içine kapsıyor çünkü hem savunma hem saldırı...
  • zaten WT de kural yoktur en tehlikelisi:D
  • ustalık en önemlisi ne kadar iyiseniz o kadar iyisinizdir. kick-boksta millet birbirini sakatlar, aikido tarzı sporlar tekniğe dayalıdır ama bu sporların eksikleri vardır. o da sporcuyu fiziki olarak hazırlayamamasıdır. boks hepsini kapsar, hem ciğer yapar, hem sağlamlığın artar, hem tekniğin, hem beynin gelişir hem de öldürücü yumrukları öğrenirsin kimse duramaz karşında. bence boks.
    ama dediğim gibi 1 sene boks yapmış birisinin karşısında daha cesaretli, 5 sene aikido yapmış birisi varsa boksör kaçsın gitsin derim:).
  • ya ark lar su spor iyi bu spor iyi die bi karşılaştırma olamaz sporcu yaptıı branşı istekli yapıosa , ve başrılıysa o sporda başşarılı olur. yok boks iyi yok karate iyi yok su iyi die bi kavram olamaz ben karate yapıyorum ama kimseye karate iyi demiyorum sadece coğu sporu içinde barındırıo derim mesela günümüzde coğu sporcuları musabakalara göre eğitim veriyolar dışarıda ise müsabakalardan daha sert ve kuralı olmayan bi dövüş var bi sitede okumuştum bi tane karatee hocası almanyada ailesiyle alışveriş yaparken 2 m. boyunda 105 kg bi adamla 1.70 boylarında cızlız bi adamın kavga ettiğini görmüş cılız olan adam suratına tekme atıp müsabakalardaki gibi gard almış yumruk atmaya çalışıomuş etkili olmuomuş adam bunu koöşeye sıkıştırmış ve tam atak yapıcaıı sırada karate hocası ayalarına tekme atıp kulak arkasına yumruk at demiş adam da bunları yapmışş 2 m lik adam yerden kalkamamış o cılız adam kahverengi 1. kyu karateciymiş 2 ay snrada siyaha geçicekmiş onun için spor dan cok sporcu önemlidir. ve hocasnın ona öğretişinde önemlidir

• İyi bir boksöre hiçbiri dayanmaz.Boksörler darbe almaya alışıktır ve iyi bir kondisyona sahiplerse yıkılmaları imkansızdır.Ayrıca kodumu oturturlar :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ytf

İyi bir boksöre hiçbiri dayanmaz.Boksörler darbe almaya alışıktır ve iyi bir kondisyona sahiplerse yıkılmaları imkansızdır.Ayrıca kodumu oturturlar :D

Maalesef dediklerinne katılmam imkansız. İyi bir WT' ciye esas hiçbiri dayanamaz. Hele boksörlerin wtciler karşısında pek şansları yok... İyi bir kondisyonları olmaları da farketmez çünkü WT' de seri yumruklar oldugu için rakip yıkılana, bayılana kadar vuruyorsun. En kötü 20-30 yumruktan sonra yıkılır boksör
  • Arkadaşlar sokakta kendinizi ite kopuğa karşı savunmak için hangi spor daha iyi olur? Ben başlıyacağım bir spora ama aikido diye düşündüm sizin de görüşlerinizi merak ediyorum
  • Wing Tsun tam sana göre o zaman. Bu topicte Berat Uylukcu' ya pm yoluyla ulaşırsan bulunduğun şehre göre seni yönlendirebilir

http://forum.donanimhaber.com/m_10832707/mpage_3/tm.htm
  • Teşekkürler arkadaşım yorumları okudum,videoları izledim gerçekten hoşuma gitti..Şuanda aklımda 1-Wing Tsun 2-Aikido var fakat kafama takılan birşey var.. Örneğin aikido nun bir felsefesi var.. Bu sporda bir felsefe varmı?
    Yani benim okuduklarım kadarıylar aikido yapan bir insanın birkaç ay sonra yürüyüşü bile degişir ya da etrafıyla barışık olur gibilerinden ..

Bu arada bu Wing Tsun nasıl okunuyor :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: zaen

Teşekkürler arkadaşım yorumları okudum,videoları izledim gerçekten hoşuma gitti..Şuanda aklımda 1-Wing Tsun 2-Aikido var fakat kafama takılan birşey var.. Örneğin aikido nun bir felsefesi var.. Bu sporda bir felsefe varmı?
    Yani benim okuduklarım kadarıylar aikido yapan bir insanın birkaç ay sonra yürüyüşü bile degişir ya da etrafıyla barışık olur gibilerinden ..

Bu arada bu Wing Tsun nasıl okunuyor :))

WT ve diğer yararları

Kişisel savunma kavramı yanında bir WT okulunda öğrenci olmanın bazı farklı faydaları aşağıda sıralanmıştır:

1.) En iyi kişisel savunma
    2.) Refleks ve tepki eğitimi.
    3.) Konsantrasyon eğitimi.
    4.) Nefes ve meditasyon eğitimi.
    5.) Sağlık, zindelik ve kondisyon kazanımı.
    6.) Özgüven ve rahatlama
    7.) Pratik bir yaşam felsefesi.
    8.) Eğlenceli arkadaşlıklar kurmak.
    9.) Hoşça vakit geçirmek

"Benzersiz"

Sanırım açıklayıcı olmuştur... Dediğim gibi pm atarsan Berat Uylukçuya çok daha fazla yardımcı olabilir sana. Aikido' dan çok daha iyi olduğu kesin...

*vingçun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kktn1925 -- 10 Ocak 2008; 2:42:43 >

• hepiniz boş konuşuyonuz hepsi hikaye bunların erkek adam yumruklarını konuşturur tokat atmak kadınları özgüdür en kıralı boks en büyük MİKE TYSON gençliğinde dovemıyeceği insan evladı yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^7pMş^

hepiniz boş konuşuyonuz hepsi hikaye bunların erkek adam yumruklarını konuşturur tokat atmak kadınları özgüdür en kıralı boks en büyük MİKE TYSON gençliğinde dovemıyeceği insan evladı yok

Evet hepimiz boş konuşuyoruz. En dolu konuşan sensin. Kıral sensin.
  • quote:

: kktn1925

quote:

hepiniz boş konuşuyonuz hepsi hikaye bunların erkek adam yumruklarını konuşturur tokat atmak kadınları özgüdür en kıralı boks en büyük MİKE TYSON gençliğinde dovemıyeceği insan evladı yok

Evet hepimiz boş konuşuyoruz. En dolu konuşan sensin. Kıral sensin.

gelde gosterim sana ben kırallığımı
  • quote:

Pm' den adresi vereyim istiyorsan? Klavye delikanlılığı yapmayı bırak... Ama suç sende değil. Suç ananda babanda. Daha nufusunda fotografı olmayan cocugun eline bilgisayar verirsen böyle olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kktn1925

quote:

Pm' den adresi vereyim istiyorsan? Klavye delikanlılığı yapmayı bırak... Ama suç sende değil. Suç ananda babanda. Daha nufusunda fotografı olmayan cocugun eline bilgisayar verirsen böyle olur.

valla doğru diyon
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.