Şimdi Ara

dövüş sanatlarını burda tartışalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
5
Favori
91.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sizce en iyi dövüş sanatı dalı hangisi. ben Karete Kung Fu Tekwando ve aikido yapan arkadaşlar tanıyorum hepsinin ayrı bi güzelliği var ama içlerinde kung fu benim en çok hoşuma giden çünkü çok estetik. Karete de fena sayılmaz.

• HAPKI-DO 1300 yıldır korede geliştirilen dünyanın en kapsamlı savaş sanatı.
    taekwondo, karate, judo, aikido, kendo,jıujitsu, ninjutsu vb. 40 a yakın uzak doğu sporunu içine alan bu dev okyanus artık türkiye de.
    meditasyon , ve yoganın sonuna kadar en ince ayrıntısıyla görüldüğü işin felsefesinin ağırlık bastığı bir yaşam sanatı.

federasyon sitesiwww.hapkidoturk.com
    dünya federasyonu:www.khmaf.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shawlin -- 20 Nisan 2006; 11:56:28 >

• ben SAYOKAN diyoruum ama laf olsun diye degil kesinlikle sayokan inceleyın görün.http://keskinkamer.sitemynet.com/marmarasayokan/
  • Bir seneden fazladır Hapkido yapıyorum derece Kırmızı Kuşak oldu Buyrun Hapkido nedir derseniz alttaki Videolara bakın
    http://www.youtube.com/results?search=hapkido&search_type=search_videos&search=Search
    Özellikle bu Alttaki videoya bakmanızı Şiddetle Tavsiye ederim
    http://www.youtube.com/watch?v=3BXYArpIaDc

• arkadaşlar 2 senedir aikido yapıyorum ve en ii şeyin ne olursa olsun dövüşmemek olduğunu,karşındakine zarar verince kendine de zarar verdiğini ama artık tek çözüm kendini savunmaksa(dövüşmek değil)aikidonun bunun için ne kadar etkili ve ölümcül olabileceğini(özellikle bu yüzden kullanılmamalı)anladım.birde şu var kullandığın savaş sanatının etkisi bence karate,aikido vs. isimlerinde saklı değil, ondaki ustalığında saklı.hepsi etkili bence.önemli olan felsefe olarak sana uygun olanı bulmak.ve bu konuda aikido bana uyuyor ve ben elimden geldiğince onun felsefesine uymaya çalışıyorum.www.arashiaikido.com
  • valla beyler ben de wing tsun cuyum. jeet kundo iyidir ama bruce abimiz wing tsunu temel almıştır. çünkü o da bir wing tsuncudur. zaten filminde felan görmüşsünüzdür. bunu diğer çinli dövüşçüler dışlıyorlar. çekiki gözlü olmayan birisine öğretemezsin diye. işte o dövüş sanatı wing tsun. rakibin gücünü kendine karşı kullanmanızı sağlayan süper bir sanat. ayrıca kendinizi dışarda en iyi wing tsun ile korursunuz.

buradan gerekli bilgileri alabilirsiniz.
    www.korkmazsimsek.net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -spawn- -- 7 Aralık 2006; 19:58:56 >
  • Dünya'da ve Türkiye'de tek bir savaş sanatı var. Jeet Kune Do

JKD bruce Lee'nin sitilidir. Kocaeli-İzmitte JKD öğretilmektedir.
    Youtubeden Yüksel Yılmaz yazarak izleyebilirsiniz.

www.jkdturkey.com tıklayın ve görün.

faceoff_25@hotmail.com
  • BENDE ANLAMADIM BU KICK BOX CU ISE BEN HAYATIMDA HIC KİCK BOX CU GÖRMEDIM... TAMAMEN TARAFLI BİR DÖVÜŞ.
    quote:

Orjinalden alıntı: mobilecom

merhaba dostlar ben uzun zamandır body yapmış az buçuk kick box yapmış biriyim. amacım sadece kendi düşüncelerimi söylemek .

aikido: Bu spora ilk başlarda sıcak bakmama rahmen daha sonraları gözlemlerim sonucu bu sporun rakibi fırlatmaktan başka bişey olmadığı kanatindeyim.Şöyleki hocanın karşısındaki öğrenci gelir ve cüneyt arkın vari elini düz bişekilde verir, hocada taklasını attırır.Lakin öğrenci her defasında kalkar ve tekrar takla atar yani rakibe doğru dürüst engelleyici ve etkisiz hale gelmesi gibi bişey olmaz bakınızhttp://www.youtube.com/watch?v=hbeXy7dFCtM öğrencinin el vermesi sanki merhabalaşma gibi, şuda var eğer sert bir kütleyseniz sizi kaldırıp fırlatmak kolaydır. Fakat vücut ağırlığınızı ayaklara verir tamamen kendinizi et yığını gibi bırakırsanız sizi kolay kolay kimse alıp atamaz.

judo: keza yukarıda yazdıklarım geçerlidir.

tekwando:sadece ayak hareketlerinden oluşan, uzaktan rakibe tekme atma döner tekme atma gibi kombinasyonlarla yapılan bir spor. Şöyle bir anımı anlatayım. Tekwando da siyah kuşak sahibi bi arkadaşımla bursaya gidiyoruz. Otobüste iki kişi bize (salça) sataşmaya başlıyor. Ben tabi rahatım yanımda siyah kuşak tekwandocu var. Fakat adamlar geldiler otobüsün içinde bizi evire çevire dövdüler. Meğer adamlar boksörmüş. Bizim arkadaş alanın çok dar olduğunu tekme atamadığını sadece elleriyle kafasını korumaktan başka çaresinin olmadığını üzülerek itiraf etmiştir.

karete: Oldum olası sevmem kuşak olayı kata olayı boş gibi geliyor.

kick box:Bu sporu yapan bi arkadaşım var ve bende daha önce biraz yapmışlığım var. Şu an arkadaşımın kaburgasında kırıklar var ve bıraktı. Şu an biriyle kavga etmeye bile korkar hale geldi sakatlığından. Ben şu an wing tsung a başladım. Ebmas-sifu cemil ustayla birlikte yaptığım sporu yüceltmek diğer sporları yerden yere vurmak değil amacım. Sadece gerçekçi olmak. Sokak ta hiç bir zaman kaç kişiyle kaç kiloyla olacağı belli olamayan dövüşler olur. İşte diğer sprolarda kötü olan müsabaka adına puan alma amaçlı öğretiler. Aynı kiloda müsabakalar.

Wing Tsung: Uzun zamandır araştırdığım bir sanat ve en sonunda başladım ve 4-5 gündür devam ediyorum. Diyebilirimki bütün vücudu ağırlık kaldırmadan çalıştıran tek spor. Ve tamamen gerçekçi ve sadece savunma-saldırı amaçlı bir sanat. Bu güne kadar attığım yumrukların tekmelerin hiç bir anlamı olmadığını anlamış olarak önemli olan en kısa sürede en az efor harcayarak ki olyada başka rakipler çıkarsa takatiniz kalması açısından yapılacak en iyi spor. Şöyleki müsabakası yok. kata yok. kuşak yok. Herşey doğal ve gerçek dünkü eğitimde benden daha üst seviyede olan öğrencilere verilen eğitimi anlatayım. Herşeyin sokak da ve gerçek hayatta olan olaylara yönelik olduğunu anlarsınız. Senaryo şöyle tüm öğrenciler arkalarını dönerler. Hoca derki ses duyduğunuzda arkanızı dönün.Bekledik ve Yumruk sesleri gelince döndük baktık öğrenci yerde ve üstünde yumruk saydıran adam. Hoca dediki sizce suçlu kim ben kendi adıma hocam sizsiniz dedim. Çünkü altta öğrenci ve siz üste allah ne verdiyese vuruyorsunuz.

Tekrar arkamızı döndük ve sesi bekliyoruz ses geldi döndük ve hoca elleri ileride "dur yapma kavga etmek istemiyorum.Lütfen dur" der ve rakip ellerine hamle yaptğı andan kendini yerde bulur Hoca yine üste ve vurmaya devam. Hoca sorar şimdi suçlu kim tabiki rakip ve sonra hocamız açıkladı "rakibe ilk anda kavga etmek istemediğiniz yüksek sesle söyleyinki etrafdakiler olayı fark ettsin ve sizi görsün siz kendinizi savunur halde "yapma, kavga etmek istemiyorum" diyinki. Kavga sonunda o hastaneye siz karakola gitmeyin.Şahitiniz olsun. Siz kendinizi savundunuz.

Bu ders dövüşle ilgili değil fakat hayatla alakalı. Ben olsam bişey demez dalardım yalan yok ama artık bu şekilde davranmam.

Umarım bu sanatta daha çok ileri gider ve birgün ebmas altında eğitim veririm

Unutmadan şu videoyu seyredin bi
    kick box vs wing tsung
    http://www.youtube.com/watch?v=cV4Jq6H9pEQ bakınki wing tsungçu ne kadar rahat

• The Masters of Shaolin Kung Fu yu bir izleyin yada siz ilk bunu izleyin ondan sonra onu izlersiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=a7X_iEfvWho&mode=related&search=

Buda en guzeli izleyin görün.Ama bunu kesin izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=ibiGZt9yLiQ&mode=related&search=

• Gerçek bir wt ustasının karşısında pek kimsenin durabileceğini sanmıyorum
    http://www.ebmas-tr.net/wtnedir.htm
    burayı biraz inceleyin wtnin mantığını anlamaya çalışın.
    Bazı dövüşler sadece tutma fırlatma gibi oluyo yani demek istediğim wtde gerçek bir dövüşte olabilecek her türlü ihtimale karşı hazırlıklı oluyorsun ve wt ile en kısa sürede en az enerjiyi harcayarak kavgayı sonuçlandıraiblirsiniz.
    5 safha:

1.) safha ayakla dövüş
    2.) safha elle dövüş
    3.) safha diz ve dirseklerle dövüş
    4.) safha tutma ,engelleme,fırlatma
    5.) safha yer dövüşü

wtde bu dövüş safhalarının her biri var
    bazılarınız kickbox ve wt videosu için saçma demişsiniz.
    sağlam bi kickboxcu koysanız bile ne kadar iyi, güçlü olursa olsun wtci rakibinin gücünü rakibine karşı kullanır(ve elleri çok hızlı olur). bu küçük bi örnek
    http://www.youtube.com/watch?v=rP6N3zuyLaA
    Siz sanıyosunuz ki videodaki adam kickboxtan anlamıo gerçek bi kickboxcu koysanız yumruğu kodumu wtciyi yere serer öyle sanıyosunuz çok komik:D.
    http://www.youtube.com/watch?v=A3rQu1N1bX4&NR=1
    http://www.youtube.com/watch?v=NZ3-Hi-kMNo

bunları da izleyin

• quote:

Orjinalden alıntı: -spawn-

valla beyler ben de wing tsun cuyum. jeet kundo iyidir ama bruce abimiz wing tsunu temel almıştır. çünkü o da bir wing tsuncudur. zaten filminde felan görmüşsünüzdür. bunu diğer çinli dövüşçüler dışlıyorlar. çekiki gözlü olmayan birisine öğretemezsin diye. işte o dövüş sanatı wing tsun. rakibin gücünü kendine karşı kullanmanızı sağlayan süper bir sanat. ayrıca kendinizi dışarda en iyi wing tsun ile korursunuz.

buradan gerekli bilgileri alabilirsiniz.
    www.korkmazsimsek.net

bi yerde okumuştum bruce lee 8 yıl wing tsun çalışmış. Yani temeli wtdir.

• Kung-fu su anda dışarıda kendini korumanın en iyi yoludur.Kung fu zamanla çesitli dallara ayrılmıstır.Tum savunma sanatlarının atası olarak bilinen Shaolin Kung-Fu en kapsamlı savunma sanatıdır.Ama Türkiyede daha doğrusu dünyada bu sporu bilen cok az insan vardır.Öğrenilmesi zordur.Bu nedenlerden pek tercih edilmez.Ama en etkilisi de odur.Diğer savunma sporlarının coğu sokakta etkisiz kalır.(Tabi buna bu sporu ne kadar iyi yaptıgında bağlıdır)

SAYGILARIMLA.......
    Video koymadan da gitmeyeyim dedim.
    http://www.youtube.com/watch?v=TfyisvAJOFE
  • Karate vs Tekvando

http://www.youtube.com/watch?v=Iedxtg0N_KE

İkiside siyah kuşak olan karateci ve tekvandocu müsabaka yapıyor. Tekvandocu tekmeden başka birşey yapamıyor. Tekvandocu sonlara doğru sarhoş gibi oluyor Karateci ise tüm vücudunu kullanıyor ve gayet enerjik. Forever Karate Şu anda karate yapmıyorum ama yazın başlamayı düşünüyorum. Karate ön bilgim var

• http://www.youtube.com/watch?v=NZ3-Hi-kMNo
    bi de buna bak karate forever mi:D
  • Wing Tsun tam sana göre o zaman. Bu topicte Berat Uylukcu' ya pm yoluyla ulaşırsan bulunduğun şehre göre seni yönlendirebilir

http://forum.donanimhaber.com/m_10832707/mpage_3/tm.htm
  • en iyi capoeira brezilya dövüş sanatı karşıdaki size konsantire olamazwww.parande.com dan ne oldugunu ögrenebilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxland

en iyi capoeira brezilya dövüş sanatı karşıdaki size konsantire olamazwww.parande.com dan ne oldugunu ögrenebilirsiniz

aman Allah korusun, dovusmeyi ogrendigini zannedenleri de Allah korusun/kurtarsin. (Cuma'ya uygun bir mesaj oldu)

• quote:

Today, I'm going to explain to everyone why focusing on the eyes and groin is not quite the right answer for self defense. To all the RBSDer's, Krotty-Moms, and Ninjers who managed to find their way to this post, drop the defensive attitude and read. As a matter of fact, after this article, I guarantee that the likelihood of your "deadly" moves actually working in a fight will improve drastically.

(Disclaimer: No, I do not have a problem with women's self defense classes or women in martial arts. I encourage it, actually. I DO, however, have a problem with poorly taught women's self defense classes. ...And people taking ninjitsu, because I don't like overgrown children.)

So, without further ado:

To anyone who has ever seen a Rape Prevention Class before, what are the most general techniques you see utilized?

"Attacker's on top? He's going to rape you.
    Eye gouge him. Knee him in the balls."
    "Attacker's on the side? He's going to rape you.
    "Attacker's on the bottom? He's going to rape you.
    "Attacker's rushing at you? He's going to rape you.
    "Attacker's grabbing at you? He's going to rape you.
    "Potential Attacker's in his own home, reading his morning paper? He's going to rape you.

(Add an optional "Blow a whistle, yell, call the police" to the end of those.)

To anyone who has ever seen a RBSD class...

"Homeless guy's on top? He's going to rape you.
    "Homeless guy's on the side? He's going to rape you.
    "Homeless guy's on the bottom? He's going to rape you.
    "Homeless guy's rushing at you? He's going to rape you.
    "Homeless guy's grabbing at you? He's going to rape you.
    "Potential Homeless guy's at his desk job, about to get fired? He's going to rape you."

...And people wonder why I have a problem taking these classes and the people who pay for them seriously.

Do you really need training to learn that getting a finger in your eye or that the contact between patella and scrotum is excruciatingly painful? If you do, you may as well just start running around wearing nothing but your birthday suit, a little pink bowtie, and a large Bull's Eye painted on your rear end. Honestly, for people who do the majority of the fear mongering, they really don't know jack about their own subject.

"GASP! How dare you insult people whose job it is to teach us common people the way of Self-Defense-Do. What do YOU know, you bastard?"

Whoa, whoa. Calm down. I didn't say Eye Gouging and Groin Hunting aren't viable techniques. Hell, if you can turn your opponent's head into a bowling ball for a moment, or if you turn your assailant into a eunuch by way of kneeing, you're most likely going to win the fight. Problem is, the people who focus so much on training on a handful of high-damage moves, whether it is a knife hand chop to the neck, or aforementioned eye gouging and groin kicking, have no idea how to apply them against someone who is actually unwilling to lose the fight.

Why? Here's how most college/community center-sponsored Rape Defense Classes are taught. Guy in a large red foam suit tries to grab at you/put you in a compromising position. Lady student, not bothering to react in a defensive manner AT ALL, aims her open hands at the helmet, thrusts forward with enough speed to make a turtle jealous, yells "STOP IT!" and proceeds to kick the guy in the balls. Then, after running like the wind, she is told to quickly and calmly produce the whistle from her purse (which, of course the center is giving out for free), and blow on it, waiting for a police officer to arrive. I'm almost willing to bet that the person who designed the class is actually a rapist himself.
    "Yes, yes.... if all of my potential victims take this class, I will be completely unstoppable!"

Yeah, no. That's not going to work. Nor is rape funny. Stop giggling. -_-

Need I go into the knife defenses in these classes? Let me just sum it up really quickly.

1.
    No, there really isn't any to consistently defend against all blade attacks. It's just that some styles are just significantly better at it.
    2.
    If you learned a (Karate/TKD/Aikido/Other Mcdojofied training style) knife defense, congratulations. You just learned how assist your attacker in killing you. Bravo.

Before ending this rage-fueled post, I did promise the LARPing portion of the readers on how to increase their chances of success in defending with such tactics. Read on.

The PUNCHKICKCHOKE Guide To Making "T3h D34dlY" Work.

1.
    People are extremely wary of dangers coming at their vital areas.

- Going straight for the eyes/groin? I know that's how you were taught. But I also know that it's either going to be blocked, or you're just going to miss altogether under pressure. So do something unexpected and clinch him straight on, then knee. It'll take him by surprise, and it'll take his arms out of the equation for a precious few moments. Hell, slap him, then knee. Just do SOMETHING right before the actual attack. The actually important thing is, though, to train your moves with resistance, and work on creating space between you and your opponent until the opportune time.

(http://punchkickchoke.blogspot.com/2007/08/importance-of-aliveness-in-martial-arts.html)

2.
    Be proactive.

- Sometimes there won't be an opportune time. Only trying to counter once the danger has been determined is like playing the lottery with an amazing chance of winning. However, the only prize is getting punched in the face. Attack!

(http://punchkickchoke.blogspot.com/2007/09/dog-brothers-important-lesson-from-kali.html)

3.
    Learn other moves, for Christ's sakes.

- Ties into #1. Use other moves/positions to set up your attack rather than going with a pre-planned, telegraphed attack directly. People who like BSing/train poorly talk about how they can stop any takedown. But evidence shows that they actually can't.
    Why is this? Because modern-day grapplers are smarter, and realize that if you set up for a takedown with strikes/countering + force, it becomes extremely easy to perform. So, what should be a move you see from miles away becomes an extremely effective maneuver. Use that principle.

4.
    Your shitty Beginner's (Hap/Ai)kido wrist grabbing isn't going to work. Accept it.

- Yeah, don't bother arguing otherwise. Unless you're law enforcement, and you have something to assist you (Someone else/Large caliber firearm pointed at assailant)

5.
    Don't take Ninjitsu for Self Defense.

- Duh. If you need me to explain, you deserve a horrible death.

6.
    If you're good at groundwork, that's awesome. But being in the guard against a knife is very, very bad.

- Yeah, I'm all for grapplers, but I cringe whenever a beginner BJJ instructor tries to teach 'effective' knife technqiues from the guard. The only way you're going to win a fight with the bad guy on top is if you have an exceptional hold on the attacking arm before going to the ground, and are only getting on your back for a quick armbar. Not likely, though.

7.
    Don't believe anything someone who teaches rape defense spews out of their mouths. Go to an actual school of some kind if you're interested in defending yourself.
    (And make sure the school is legitimate, please.http://punchkickchoke.blogspot.com/2007/07/what-is-mcdojoism-read-and-never-be.html)

- Read the other half of the post if you skipped up to the list.
    Also, if you're not considering going to a school regularly because of time commitments, call your local school. I'm sure the head instructor can set something up for you.

I know I missed out on a lot of other things that are wrong with the "Soccer Mom Self Defense" world, but I really just didn't feel like writing that much more.

Thanks for reading, and I hope you learned something.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.