Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S3 MINI (GT-I8190) - ANA KONU (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.290
Cevap
24
Favori
218.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 kere yere düştü yine batarya dağıldı heyecanla ekrana baktım sonra derin bir oh çektim
  • Arkadaşlar kafam karışıyor, ben telefonuma indirdiğim uygulamaları ayrıyetten içine alacağım hafıza kartına taşıyamayacakmıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eregenthov44

quote:

Orijinalden alıntı: DarKKnigh[TR]

Arkadaşlar şu resimde gösterilen flip coverler (telefonun kılıfı) dan asla almayın!

Nedenini sorarsanız hiç bir işe yaramıyor. Asla kanıp almayın! Paranız boşa gitmesin. Şöyle anlatayım ben aldım bu flip coverlardan, hattı çıkaracaktım telefonu elime aldım. Flip cover'ı tam çıkarıyordum telefon elimden bir kaydı fayans yere güm düştü. Allah'tan bir şey olmadı. Telefon sağlammış.

Yani flip cover'ları güvenerek alabilirsiniz Ben aldım bir işe yaramadı. Telefon yinede yeri gördü Siz alında bari bir işe yarasın

Telefonun batarya fırladı resmen Hakikaten sağlammış, ekranda bir şey yok. Telefon düzgün çalışıyor. Bir düştü 'tak' diye bir ses çıktı. Yer de fayans olunca.
    Şu telefonları benim gibi kullanmayın arkadaşlar Kullanırsanız sonucunda elinizde telefon kalmaz

Kards ben tamda bu kiliflarin fiyatı ni sormuş tum adan 30 tl +ekran koruyucu verxem dedi almadim sadece arkaya kapak bide ekran koruyucu alsam yeterli mi yaZIM icin ozur

Bende zaten 30TL'ye aldım bu Flip Cover kılıfı. Ama kılıf güzel. Bence arka kapak koruyucularının çıkamaması bile gerekiyor. Bu telefonlarda önemli olan ekran ve ön taraf değil mi zaten? Arka kapağın çizilse en fazla 30 TL ödersin, ama ekrana zarar gelse 200 TL'den başlar fiyatlar
    Bin liralık telefonu alanlar 30 liraya kıyabilirler diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Arkadaşlar kafam karışıyor, ben telefonuma indirdiğim uygulamaları ayrıyetten içine alacağım hafıza kartına taşıyamayacakmıyım.

Root gerekiyor bu taşıma işlemi için. Bu sorun bende de ve bir çok kullanıcıda da var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Arkadaşlar kafam karışıyor, ben telefonuma indirdiğim uygulamaları ayrıyetten içine alacağım hafıza kartına taşıyamayacakmıyım.

Root gerekiyor bu taşıma işlemi için. Bu sorun bende de ve bir çok kullanıcıda da var

Bendeki alcatel OT890 D, telefonumda bile hiç root yapmadan bile indirklerimi karta taşıyorum anlaöadım bu olayı.
    Oğlandaki HTC One V telefondada aynı olay indirdiklerini hafıza kartına taşıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Three Dimensions

Almayı düşünüyorum genel olarak memnunmusunuz?...Normal Galaxy s3 ile hiçbir fark yok herhalde?.

Tabii ki arasında bir çok fark var.
    *2 GB vs 1 GB Ram. 4 çekirdek vs 2 çekirdek işlemci.
    *1.4 GHz vs 1 GHz işlemci hızı.
    *Mali 400MP vs Mali 400 GPU.
    *Exynos 4212 1400MHz Quad-core vs NovaThor U8420 Dual-core 1000MHz.
    *Kamera 8MP vs 5 MP.
    *Çözünürlük, piksel yoğunluğu, Full HD video vs.

Aklıma gelen farklar bunlar. Yazılım konusunda hiçbir fark yok.

Sağolasın hocam bilgilendirdiğin için.Önemli farklar kararsız kaldım açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uniquein

quote:

Orijinalden alıntı: KRALTARIK

Arkadaşlar bu telefon 750-800 seviyesine iner mi sizce inerse ne zaman iner? Bide şuan en ucuz nerde bulabilirim bu telefonu?

800 civarına iner bence en fazla. En uygun zaman yılbaşı'na yakın zaman. 28-29-30-31 Aralık'ı beklemelisin bence.
    En ucuz hafta sonu, Vatan'da indirime giriyor. Bir de yılbaşı indirimi olursa, vatan, satürn vs. gibi elektronik mağazalardan al. Sağlam yerlerden al yani.
    Bu benim önerim.

cevabın için teşekkürler. Haklısın bekliyeceğim sabırsızlıkla :) Diğer arkadaşlarında görüşünü almak isterim bu konuda :)
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bu telefon 750-800 seviyesine iner mi sizce inerse ne zaman iner? Bide şuan en ucuz nerde bulabilirim bu telefonu?

800 civarına iner bence en fazla. En uygun zaman yılbaşı'na yakın zaman. 28-29-30-31 Aralık'ı beklemelisin bence.
    En ucuz hafta sonu, Vatan'da indirime giriyor. Bir de yılbaşı indirimi olursa, vatan, satürn vs. gibi elektronik mağazalardan al. Sağlam yerlerden al yani.
    Bu benim önerim.

cevabın için teşekkürler. Haklısın bekliyeceğim sabırsızlıkla :) Diğer arkadaşlarında görüşünü almak isterim bu konuda :)

bende yılbaşını bekleyenlerdenim :D
  • arkadaşlar bu telefonu almaya niyetliyim sadece bir sorum var.internet üstünden atıyorum dizimagden falan dizi izlenebiliyor mu ?
  • Ben Dizimag'dan The Walking Dead ve Arrow'u HD olarak izleyebiliyorum. Hemde hiçbir sıkıntı olmadan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: har3

quote:

quote:

quote:

Bu benim önerim.

Bende yılbaşını bekliyorum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ystipi

quote:

Orijinalden alıntı: har3

quote:

quote:

quote:

Bu benim önerim.

Bende yılbaşını bekliyorum ...

Bende
  • Flash yükledikten sonra browser da dolaşmak daha zevkli hale geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk tam şarjın ardından batarya ömrü

• Li on pil hocam sarj tam bitirmeyin. Direk takin tam dolunca kullanin. Asla tM bitirmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski kapanan konuyu tekrardan açmış bulunmaktayım;http://forum.donanimhaber.com/m_69270369/tm.htm

Umarım konu silinmez. Ve forum üyelerine yararlı olması dileğiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

Li on pil hocam sarj tam bitirmeyin. Direk takin tam dolunca kullanin. Asla tM bitirmeyin

İlk şarjdan sonra bataryanın tam olarak boşaltılması ve doldurulması önerilir. Sizin söylediğiniz normal günlük kullanım için doğrudur, ben de zaten sürekli tam boşaltıp dolduracak değilim. İster cep telefonu olsun ister dizüstü bilgisayar, tam boşaltıp geri doldurma nadiren yapılmalıdır. Onun dışında elbette pilin boşalması beklenmeden şarj edilmelidir.

Burada güzel bir kaynak var, ingilizcesi yeterli olanlara tavsiye ederim.

http://forum.notebookreview.com/hardware-components-aftermarket-upgrades/91846-notebook-battery-guide.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 18 Aralık 2012; 0:46:43 >
  • O bilgi eski piller için hocam. Bende araştırdım. Yapmasaydıniz keşke ama yasası yok. Bundan sonra tekraralmayın derin öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

O bilgi eski piller için hocam. Bende araştırdım. Yapmasaydıniz keşke ama yasası yok. Bundan sonra tekraralmayın derin öneririm.

Eski pil dediğiniz Ni-Cd piller ise eğer hayır söylediklerim onlar için değil Lion piller için geçerlidir. Ben de notebookum bataryası erken bozulduktan sonra etraflıca araştırdım.

Kesin doğru olan konusunda hem fikiriz galiba:
    - Lion pillerin tamamen boşalmasını beklemeyin, sürekli tam boşaltıp doldurmak pile zarar verir.

Yeni bir elektronik cihaz aldığınızda tartışılan iki seçenek söz konusudur:
    - Kitapçıklarda yazan kullanmadan önce tam şarj etmektir.
    - Bir çok teknik servis ilk pilin tamamen boşaltılıp sonra doldurulmasını tavsiye eder.

Google'da arama yaparsanız pilin kalibrasyonu için nadiren olmak şartıyla tam boşaltıp doldurma önerildiğini görürsünüz. Özellikle ilk iki şarjda tam boşaltıp doldurmayı tavsiye eden bir çok yazıya ulaşabilirsiniz. Ancak bu şekilde "kalibrasyona" ihtiyaç olmadığını iddia eden önerilerle de karşılaşabilirsiniz.

Ben okuduğum onlarca öneri sonrası ilk şarjdan sonra bu şekilde yapmaya karar verdim. Tabi bana katılmak zorunda değilsiniz. Önemle belirtmeliyim ki yazdıklarım, okuduklarımdan ve deneyimlerimden benim çıkardığım sonuçtur, sonuçta ben bu konuda bir uzman değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 18 Aralık 2012; 7:16:25 >
  • Merhaba,

Arkadaşlar konunun ilk mesajının güncellenmeye ihtiyaç duymasından dolayı konu sahibi arkadaşımızla da görüşerek konuyu M`Shinoda isimli arkadaşımıza devrettik, bilginize.

Kendisi güzel bir ilk mesaj içeriği hazırlayacaktır diye umuyorum. Sizlerin de hazırladığı / hazırlayacağı faydalı içerikler olursa kendisine ileterek kendi isminiz ile birlikte ilk mesaja koydurabilirsiniz.

Hepinize hayırlı olmasını dilerim.

İyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.