Şimdi Ara

Gigabyte, oyunculara özel yeni mekanik klavyesi Aivia Osmium'u satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gigabyte, oyunculara özel yeni mekanik klavyesi Aivia Osmium'u satışa sundu

Donanım sektörünün kilit oyuncularından Gigabyte, bilgisayar oyuncularını hedef alan yeni mekanik klavyesi Aivia Osmium'un, 129.99$ fiyat etiketiyle yurtdışında satışına başladı.

454 mm uzunluğunda, 257 mm genişliğinde ve 45 mm kalınlığında dizayn edilen Aivia Osmium, ''Cherry MX Red'' mekanik anahtar teknolojisi ile donatılmış. En üst kısmına ses ayarı tuşu, LED parlaklığı ayarı tuşu ve beş adet programlanabilir tuş yerleştirilen mekanik klavyede tüm tuşlar mavi renkli LED ile aydınlatılmış. Böylece odada ışıklar kapalıyken tüm tuşların sorunsuzca görülmesi amaçlanmış. Mekanik klavyenin tuşlarının 50 milyon tıklama ömrü bulunuyor ve bu sayının standart klavyelere kıyasla 10 kata kadar daha yüksek olduğu vurgulanıyor.

Beş farklı kullanıcı profili oluşturabileceğiniz Aivia Osmium'da, profiller arası geçiş yaptığınızda Aivia logosunun rengi mavi, sarı, kırmızı, mor ve yeşil olarak değişiyor. Ayrıca mekanik klavyenin bilek desteğini rahatınıza göre takıp çıkarabiliyorsunuz.

Eş zamanlı şekilde 64 farklı tuşa basılsa dahi her bir tuşu ayrı ayrı algılayabilen Aivia Osmium'un üzerinde USB 3.0 portu, mikrofon girişi ve ses çıkışı mevcut. Mekanik klavyenin kablo uzunluğu yaklaşık 2 metre. USB konnektörü ise 18 ayar altın kaplama.

• Alt kısım gereksiz olmuş bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aga alt kısım ergonomik değil. bileğimiz o kadar boşlukta kalırsa parmaklarımız yazarken zorlanacak resmen. fiyatı da pahalı

• yapacağınız enter tusunun...

• Bu enter tuşu kadar berbat bi tasarım görmedim.
  • Enter tuşu hariç beğendim.
  • Şu tarz enter tuşunu bir tek ben mi beğenmiyorum derken gelen yorumlara bakınca yok dedim başka sevmeyenlerde varmış.. en fazla kullanlan şu tuşu neden çubuk stili yaparlar anlamıyorum.. yap iki satırlık tuşta rahat basılsın...

• güzel tasarım tekerlekli ses ayarı ve parlaklık ayarı iyi ama yeri çok uzak sanki

• cidden o da ayrı bir durum...
  • tasarım berbat
  • Sende mi brütüs!?

Sende mi Ctrl Alt arasına Windows tuşu koydun?

• Mekanik klavyeler son zamanlarda iyice yaygınlaşmaya başladı.. Ama yorumlarda da bahsedildiği gibi enter tuşu olmamış, hızlı yazarken ıskalanıyor bu şekilde ufak olunca.
    Sırf enter'ı ufak diye almadığım birçok klavye modeli oldu.
  • klavyeye enter tuşu hariç bişey demiyorum, gerçekten güzel. ama..

usb 3.0 koymuşlar.. bunun için klavyenin usb 3.0 portuna bağlanması gerekir diye düşünüyorum.. ondan sonra da klavyeye usb 3.0 harici mi takacağız.. peki neden insan bilgisayarın arka portuna takmaktansa neden klavyeye taksın?
  • Razer haricinde Türkçe desteği olan mekanik klavye göremedim makro tuşları klavyenin en uzak yerinde ne amaçla kullanılacak merak ettim.

• Bence Çok kaba duruyor.
  • tasarım biraz elden geçmesi lazım fakat mekanik eski klavyeleri özlemişim 1989'dan beridir çalışan ilk pc klavyemi çeviricilerle kullanmamak için aldığım microsoft multimedya klavye ile devam ediyorum ama artık eski mekanikleride özlüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

klavyeye enter tuşu hariç bişey demiyorum, gerçekten güzel. ama..

usb 3.0 koymuşlar.. bunun için klavyenin usb 3.0 portuna bağlanması gerekir diye düşünüyorum.. ondan sonra da klavyeye usb 3.0 harici mi takacağız.. peki neden insan bilgisayarın arka portuna takmaktansa neden klavyeye taksın?

mesela benim kasa masanın arkasında kalıyor.. şimdi kasanın arkasındaki usb portunu kullanmak için bayapı bir cebellenmem gerekiyor. gerçi kasanın önünde usb girişleri mevcut ama hemen elinin altında klavyeden usb portuna ulaşmak çok çok pratik olacaktır. sırf bunun için masa üstüne uzatma usb koydum.. klavyemde bir usb giriş olsaydı onuda koymazdım. işte bu yüzden insanların hayatlarını kolaylaştırmak için koymuşlardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

ya öyle de, klavyenin yan tarafından çıkan bir kablo oyuncuya rahatsızlık vermeyecek mi? bana sanki verirmiş gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Mekanik klavyeler son zamanlarda iyice yaygınlaşmaya başladı.. Ama yorumlarda da bahsedildiği gibi enter tuşu olmamış, hızlı yazarken ıskalanıyor bu şekilde ufak olunca.
    Sırf enter'ı ufak diye almadığım birçok klavye modeli oldu.

Mekanik klavye ne hocam?

Bu arada benim en sevdiğim klavye Logitech'in Wave klavyesi. Ama kablolusunu bulamıyorum bir türlü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu klavyeye o enter tuşu olmamış. Birde windows tuşunun ctrl ve alt arasında olması ayrı bir sıkıntı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.