Şimdi Ara

Logitech Ultrathin Keyboard Cover for iPad İncemelesi (Yorumsuz)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
2.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde elime bir yerlerden hediye iPad 3 geçti. Aksesuarları çok severim. Hazır alete para vermemişken, doğru dürüst birkaç aksesuar alayım dedim. Cihaz elime geçmeden önce klavye bakınıyordum. Türkiye piyasasında pek klavye yok zaten. İlk aklıma gelen Logitech oldu. Güneş enerjili modeller fena değiller ama fiyatları fena. Ultrathin'i gördüm onlara bakarken. Fiyatı normalde Vatan'da 300 lira. %25 indirimlerine denk gelir mi diye bakıyordum ve geçtiğimiz haftalarda 220 liraya düştüğünü gördüm. Daha da aşağı inmez zaten diyerekten bir adet aldım.

Öncelikle klavyenin beklediğimden hafif olduğunu söylemeliyim. Hafiflik benim için önemli bir unsur. Ağır cihazlardan hiç hoşlanmıyorum. Alüminyum yüzeye sahip bu klavyenin ağırlığı 327 gram. Cihazla birleştiğinde (iPad 3 wi-fi için 652 gram) 1 kilogram sınırının altında kalıyor. Günümüzde bu değere ulaşabilen ultrabook-netbook sayısı epeyce az. Şu anda cihazın bu durumu nedeniyle muhtemel bir ultrabook sayfası, daha açılmadan kapanmış durumda. Ha, kimileri ultrabooku çok daha farklı sebeplerle tercih edebilir ama benim için öncelik hafiflik ve incelikti. O yüzden yazdım.

Cihazın fiziksel bağlantısı çok basit. Yandaki manyetik kısma yaklaştırınca otomatik olarak tam ortaya gelecek şekilde yapışıyor. Bu şekilde bağlayarak cihazın ekranını koruyabileceğiniz gibi, arkasını bir yere yaslayarak günlük işlerlede de kullanabilirsiniz. Tabi asıl amacı cihazın ekranını korumak ve kusursuz bir görüntü sağlamak. Diğer şekilde bağladığınızda ise klavye işlevi görüyor. Videoda açık şekilde gösterdim. Oldukça güven veriyor; oynama, çıkma ya da gevşeme yapmıyor hiçbir şekilde. Dik olarak da kullanabiliyorsunuz.

Klavye çok çok rahat. Acer 3820TG'nin klavyesine yakın bir rahatlıkta yazabiliyorum. Enter tuşu büyük. Ğ, Ü, İ ve ";" tuşları diğerlerinin 2/3'ü kadar. Fonksiyon tuşuyla kopyalama/yapıştırma/kesme dahil olmak üzere temel işlevleri yerine getirebilmek mümkün, videoda göstermeye çalıştım. Oldukça sessiz tuşlar. En azından bilgisayarımdakilerden daha sessizler. :) Kütüphane gibi ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Yazılımsal bağlantı ise basit; sağ taraftaki güç düğmesini açtıktan sonra, bluetooth düğmesine basıyorsunuz ve cihaz otomatik olarak algılıyor klavyeyi. Başka hiçbir ayar yapmanıza gerek yok. Bir şarjla 6 ay kullanılabiliyor. Tabi bu süre günlük kullanıma göre değişiyor. Şarj yöntemi ise USB.

Cihazın görebildiğim iki kusuru var; alüminyum yüzeyinde kauçuk ayaklara sahip olmaması ve piano black iç kaplaması. İç kısımda, 4 köşede bu kauçuklardan var ve ekran ile klavye temas etmiyorlar. Arka tarafı ise mecbur kalmadıkça çok sert zeminlerde, çok fazla sürterek hareket ettirmemekte fayda var. Piano black ise malumunuz; bol miktarda parmak izi tutuyor. İçinden çıkan bez ve biraz sıvı yardımıyla halledebilirsiniz.

Konuyu daha çok soru-cevap şeklinde olsun diye açtım. Sorularınız olursa sorabilirsiniz. Fotoğraf eklemedim henüz. Akşama vakit bulduğumda ekleyeceğim. Video için kusura bakmayın. Az yer kaplasın diye VGA çözünürlükte çektim. 1920x1080p 60 FPS'de çekme imkanım vardı ama takdir edersiniz ki 4 dakikalık VGA 30 FPS videonun 100MB yer kapladığı bir ortamda, böylesine yüksek detayda video çekip siteye yüklemek epeyce zahmet veriyor. Yine de ileride 720p'lik, daha düzgün çekilmiş bir video koymaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 20 Ekim 2012; 16:13:51 >

• Çok kullanışlı bir şeye benziyor. Hayırlı olsun.
  • güle güle kullanın. çok kullanışlı ve işlevsel gözüküyor ayrıca şarjının dayanma süresi de bir hayli fazla
  • gerçekten çok güzel bir ürün almak isterdim ama şimdilik imkansız :)
  • Yarış oyunlarında fiziksel tuşları kullanabiliyor muyuz :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: modrizzt

Yarış oyunlarında fiziksel tuşları kullanabiliyor muyuz :D

Ne yazık ki bunu deneme fırsatım olmadı. Carmageddon almıştım, onunla dener, bu mesaja eklerim sonucu.

Ek: Maalesef, klavye Carmageddon'da işe yaramadı. :) Sadece sol üstteki tuş ile oyun ekranından ana ekrana geçiş yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 21 Ekim 2012; 3:25:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Ne yazık ki bunu deneme fırsatım olmadı. Carmageddon almıştım, onunla dener, bu mesaja eklerim sonucu.

Ek: Maalesef, klavye Carmageddon'da işe yaramadı. :) Sadece sol üstteki tuş ile oyun ekranından ana ekrana geçiş yapıyor.

Olsaydı iyiydi ama onsuz idare edicez artık

• Dün arkadaş getirdi bize, şöyle başta baktım, bu nasıl bir alet dedim ki ipad ile kıç kıça oturup bu kadar orjinal durabilir bir ürün. Sanki iki adet ipad birleştirmiş veya orjinal ipad gitmiş yerine çift kapaklı bir ipad gelmiş gibi bir görüntüsü var. Tasarıma hayran kaldım. Tebrikler Logitech. Eline sağlık kanka süper inceleme olmuş kısa ve net

Kanka verdiğim sesli komutlar da efsaneydi ama ağzımın payını verdi alet
  • Yorumsuz inceleme de ilk defa görüyorum (başlık)

Şaka bi yana, hayırlı olsun.
  • Teşekkürler arkadaşlar, daha iyileri sizlerin olsun.

EXios6;

Yazmıştım ama net olmamış sanırım. Vatan'ın indiriminden aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 22 Ekim 2012; 20:18:59 >
  • Çok güzel bir ürün. fiyatı da ucuz sayılmaz ama kalitesi vs göz önünde bulundurursak gerçekten hoş bi ürün. Bunun katlananı ve Smart Cover gibi sirekt 3gen tutanı da çıkarsa tam olur :P çıkarıp tekrar takma derdi olmasa.
  • Heves kaçırmak gibi olmasın ama...
    Vatanda incelemiş ve kalitesini üst düzey beklentisi ile sadece orta üstü olarak bulmuş biri olarak şu linki vermek istedim.
    O kadar para alıyorsan karşılığını en üst seviyede vereceksin!

http://dx.com/p/rechargeable-78-key-bluetooth-v3-0-keyboard-for-ipad-2-new-ipad-silver-black-150500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuhenesya -- 24 Ekim 2012; 8:52:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuhenesya

Heves kaçırmak gibi olmasın ama...
    Vatanda incelemiş ve kalitesini üst düzey beklentisi ile sadece orta üstü olarak bulmuş biri olarak şu linki vermek istedim.

http://dx.com/p/rechargeable-78-key-bluetooth-v3-0-keyboard-for-ipad-2-new-ipad-silver-black-150500

Hocam cok afedersin ama dealextreme'den gelecek ne oldugu belirsiz, markasiz bir cihazi nasil Logitech ile bir tutarsiniz anlamadim valla. Kusura bakmayin da bence bu cihazi gören Logitech icin daha bi heves yapar :)
    Saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi traumaniac -- 24 Ekim 2012; 9:11:50 >

• Bir tutmadım. Logitech'in kalitesine ve fiyat dengesizliğine laf soktum. Ayrıca Logitech 10 üzerinden 7 alsa benden eminim dx'den gelecek ürün de 4.5, 5 alır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merakimdan soruyorum, kullanmis degilim her ikisini de, Logitechten ne beklediniz ve olmadi da ust duzey degilde orta oldu ? Bir de ust duzey olarak tanimlayabileceginiz benzer bir aksesuar hangi marka/model olabilir ?
    Saygilar

• hakkaten yorumsuzmuş
  • güzel düşünmüşler ama bir klavyeye o kadar para veremem, aslında vermem.
    Sadece bluetooth'lu basit bir klavye lazım bana.
    İpad coverın içinde, ona tak bundan çıkar uğraşamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: yuhenesya

Heves kaçırmak gibi olmasın ama...

Heves kaçırmak? Şaka yaptınız herhalde. Ben size DX'te satılan iPad aksesuarlarının kalitesine dair bir video paylaşayım. Sonra hevesiniz varsa siparişinizi verin.

Görünürde çok güzel şeyler ama pratikte hepsi çer-çöp. Videonun ikinci yarısını dikkatle izleyin.

Türkçe karakterleri içeren, bu seviyede bir başka klavye varsa bu fiyatlarsa, zahmet olmazsa paylaşın. DX'in dandik ürünlerine 5 verilen yerde Logitech'in üreteceği çöp bile 10 alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Carmageddon ne kadar kötü bu arada. Neden ikincisini yapmamışlar ki? Vakt-i zamanında ne çok oynardım 2'yi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: traumaniac

Merakimdan soruyorum, kullanmis degilim her ikisini de, Logitechten ne beklediniz ve olmadi da ust duzey degilde orta oldu ? Bir de ust duzey olarak tanimlayabileceginiz benzer bir aksesuar hangi marka/model olabilir ?
    Saygilar

Burada arkadaşın inatla anlamak istemediği gibi dx ürünlerini övmüyorum. Logitech sevdiğim ve kullandığım bir markadır. Evdeki aksesuarlarımın çoğu logitech'dir. Burada anlatmaya çalıştığım şey şu: fiyatı itibarı ile üst düzey bir üründen bahsediyoruz. Normal bilgisayar klavyesi gibi düşünelim. Logitech'in en pahalı kalvyelerinde kullandığı malzeme kalitesine 10 verirsek bu ürün 7 alır. Git dx'den ürün al demiyorum yani. Bundan sonraki sorulara cevap vermeyeceğim.

Benim fikrim bu. Sen ürünü çok sevmiş olabilirsin. Ben de kendi fikrimi söylüyorum. Bu eleştiriye tahammülsüüzlük nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuhenesya -- 27 Ekim 2012; 11:46:57 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.