Şimdi Ara

Asus'tan Intel Celeron işlemcili ve 11.6-inç ekranlı netbook: Eee PC F201E

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus'tan Intel Celeron işlemcili ve 11.6-inç ekranlı netbook: Eee PC F201E

Dünyanın en büyük dizüstü bilgisayar üreticilerinden Asus, yüksek işlem gücüne ihtiyaç duymayan ve taşınabilirlik faktörüne önem gösteren tüketicileri hedef kitlesi olarak belirleyen yeni netbook modeli Eee PC F201E'yi gün yüzüne çıkardı.

Siyah, mavi, kırmızı renkli kapak seçenekleriyle ve chiclet tipi klavyesiyle ön plana çıkan Eee PC F201E'ye, piyasadaki pek çok netbook çözümünün aksine Intel Atom işlemci değil, Intel Celeron işlemci eşlik ediyor. 32 nm üretim süreci teknolojiyle geliştirilen ve 1.1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Celeron 847 işlemcinin L3 ön bellek seviyesi 2 MB.

11.6-inç boyutunda ve 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde LCD ekran ile donatılan Eee PC F201E, ihtiyaca göre 2 GB RAM / 4 GB RAM seçenekleri ve 320 GB / 500 GB sabit disk seçenekleri sunuyor. Sesli ve görüntülü iletişim için 0.3 megapiksel çözünürlüğünde web kameraya, 1 adet USB 3.0 portuna, 2 adet USB 2.0 portuna, Wi-Fi 802.11 b/g/n bağlantısına, kart okuyucuya ve 5200 mAh'lik bataryaya ev sahipliği yapan netbookun bataryası 5 saate varan kullanım süresi sağlıyor.

Asus Eee PC F201E'nin Ubuntu işletim sistemli, 4 GB RAM'li ve 500 GB sabit diskli versiyonu 299 Euro şeklinde fiyatlandırılmış. Eğer netbooku Windows 8 işletim sistemiyle kullanmak isterseniz fiyat 359 Euro'ya çıkıyor.

Asus'tan Intel Celeron işlemcili ve 11.6-inç ekranlı netbook: Eee PC F201E

• Vasat ama netbook olarak fena değil.
  • güzel, bir netbook için çok güzel
  • Ubuntu ile iyi calisir ama windows 8 ile pek performans alinamayabilir.

• 1.1 ghz nedir berbat bişey !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ertrknz

1.1 ghz nedir berbat bişey !

GHz'ye bakarak mı cihaz satın alıyorsunuz? Her mimaride GHz'nin kapasitesi farklıdır. Sandy Bridge tabanlı bir Celeron işlemci bu. Eski nesillerin çok daha yüksek GHz değerine sahip işlemcilerinden daha güçlü. Ayrıca Intel HD 2000 var üzerinde. Multimedya için fazlasıyla iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

1.1 ghz nedir berbat bişey !

GHz'ye bakarak mı cihaz satın alıyorsunuz? Her mimaride GHz'nin kapasitesi farklıdır. Sandy Bridge tabanlı bir Celeron işlemci bu. Eski nesillerin çok daha yüksek GHz değerine sahip işlemcilerinden daha güçlü. Ayrıca Intel HD 2000 var üzerinde. Multimedya için fazlasıyla iyi.

Dostum bunu mu alırsın yoksa 1215n mi biraz kafanı çalıştır grafik bakımından iyi değil bu bir gerçek 1.1ghz tamam eskilerden daha iyi olabilir ama atomun 1.8 ghzsinden asla iyi olamaz

• quote:

Dostum bunu mu alırsın yoksa 1215n mi biraz kafanı çalıştır grafik bakımından iyi değil bu bir gerçek 1.1ghz tamam eskilerden daha iyi olabilir ama atomun 1.8 ghzsinden asla iyi olamaz

Bakın boş boş konuşuyorsunuz; D525'in mimarisi Pentium 4'e dayanıyor. 847 ise Sandy Bridge mimarili, 32NM üretim teknolojisine sahip bir işlemci. Önce şu sayfada 847'nin sıralamasına bakın;

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Celeron+847+%40+1.10GHz

Şu da D525;

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Atom+D525+%40+1.80GHz

Sonra Asus'taki ION 2'ye bakalım;

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-ION-2.24292.0.html

Aşağıdaki sıralamalara tıklayın bakalım HD 2000 mi üstün, ION 2 mi üstün, görürsünüz. GHz'ye bakarak işlemci kıyaslanmaz, bilgisayar seçilmez. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın.

• GHZ faktörü çok şey değildir ana hiç birşeyde değildir.Mimari faktör bir yere kadardır.Bencede 1.1 GHZ saat hızı olarak az ama hem ubuntu ile tam uyumlu olması hemde birçok netbook modelinden farklı olarak 1366 x768 çözünürlükte gelmesi + etken.Ancak fiyatı Türkiye vergilerinide eklersen 750 TL sınırına dayanır ubuntulu model ne akdar F/P bilinmez

• Türkiye de satışa ne zaman çıkacağı belli mi acaba?
  • jay jay justified! merhaba sana birsey danismak istiyorum uzun zamandir icinden cikamadigim bir konu bir yanda bu 1.1Ghz Celeron 847 işlemcili Asus diger yanda Lenovo AMD E2 1800 1.7Ghz HD7340 islemci entegreli S206 modeli her iki üründe ayni boyutlarda performans bakimindan hangisini secmek daha mantikli? simdiden tesekkürler!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.