Şimdi Ara

Çevreci NiMH pillerin muciti Stanford Ovshinsky, hayata gözlerini yumdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Çevreci NiMH pillerin muciti Stanford Ovshinsky, hayata gözlerini yumdu

Bilim dünyasından bir dahi daha hayata gözlerini yumdu.Özellikle hibrit araçlarda kullanılan ve enerji depolama kapasitesi oldukça yüksek olan Nikel metal hidrit (NiMH) pillerin daha çevre dostu olması için yaptığı geliştirme ile adını duyuran Stanford Ovshinsky, 89 yaşında hayatını kaybetti.

Prostat kanserine bağlı komplikasyonlar nedeniyle Çarşamba gecesi hayatını kaybeden Ovshinsky, hiçbir zaman yüksek eğitim almamasına rağmen, bilim dünyasına önemli katkılar yaptı. 200'den fazla patentin altına imzasını atan mucit, birçok saygın kuruluştan da onur derecesi almayı başardı.

Enerji alanındaki çalışmalarının yanı sıra flat panellerden güneş hücrelerine kadar birçok alanda katkıları bulunan Ovshinsky'yi saygıyla anıyoruz.

• Hayatımızı kolaylaştıran büyük bir beyin topragı bol olsun.

• Yüksek eğitim almamış... Yani lise mezunu öyle mi? Deha.

• Toprağı bol olsun.

• allah rahmet eylesin.
  • Toprağı bol olsun
  • Model arabamda baya bir pillerini kullanmıstım herseyiyle bu Adam saygıyı hakediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toprağı bol olsun.

• Böyle faydalı insanların hayatını kaybetmesi üzücü.

Toprağı bol olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah rahmet eylesin

• Ne kadar ilginç birisi? Yalnızca NiMh piller değil, düz sıvı kristal ekranlar, güneş enerjisiyle çalışan piller, amorf yarı iletkenler, nano yapıların ilk kullanımları, nöro-fizyoloji ve sibernetik konularında da buluşları var ve yalnızca bir Lise mezunu! On kadar saygın Üniversiteden Şeref Doktorası sahibi! Edison ve Einsteinle kıyaslanabiliyor! Ama adını ilk defa duyuyorum, eksikliğim! Yeri cennettir!
  • muhteşem bir deha toprağı bol olsun
  • Hibrit araçlarda lityum pil kullanılmıyor muydu?
  • Şartlar kurallar belli.Bu kuralları erozyone etmenin bir anlamı yok.Toprağı bol olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enl600 -- 21 Ekim 2012; 16:21:19 >
  • Toprağı bol olsun.
  • insanlığa faydalı iş yapan,
    hangi dinden yada ırk tan olursa olsun kıymetli insandır.
  • Gerçekten üzüldüm habere.Bilime bir şeyler katmış insanlara saygım sonsuzdur.Toprağı bol olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.