Şimdi Ara

Huawei 6.1-inç Full HD ekrana sahip akıllı telefon hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
3.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Huawei 6.1-inç Full HD ekrana sahip akıllı telefon hazırlıyor

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de ilk defa incelediğimiz dört çekirdekli akıllı telefonu Ascend Quad XL modeli ile iddasını gözler önüne seren Huawei, kapalı kapılar ardında ses getirecek yeni modeller için hazırlıklarını sürdürüyor. Şirketin anavatanı Çin'den gelen yeni haberlere göre, önümüzdeki günlerde Huawei cephesinden 6.1-inç büyüklüğünde akıllı telefonun geleceği şahit olacağız.

Ascend Mate olarak isimlendirildiği belirtilen üst seviye akıllı telefon, yukarıda da belirttiğimiz gibi 6.1-inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak. Çözünürlüğün 1920 x 1080 piksel yani Full HD olacağı telefona, Huawei tarafından geliştirilen 1.8GHz hızındaki dört çekirdekli K3V3 işlemcisi güç verecek. Açıklanan bilgilere göre kasa kalınlığı 9.9mm olacak telefon/tablet hibriti melez cihaz, Samsung'un bugünlerde ülkemizde de satışa çıkan 5.5-inç telefonu Galaxy Note II'ye rakip olacak.

2GB RAM ile gelecek olan telefona 4000mAh kapasiteli pil güç verecek. Karşılaştırma yapmak açısından Galaxy Note II'de 3100 mAh kapasiteli pil kullanıldığını not düşelim. Ekran boyutu açısından olmasa da desteklenen çözünürlük itibariyle HTC'nin J Butterfly ve Oppo'nun Find 5 modelleriyle aynı kulvarda yer alacak telefona Android 4.1 işletim sistemi eşlik edecek. Huawei ayrıca kendi geliştirdiği EMUI 1.5  arayüzünü de telefonla birlikte sunmuş olacak.

Ascend Mate'te kullanılan işlemcinin detayları hakkında çok fazla bilgi olmasa da ARM'ın yeni nesil Cortex-A15 tasarımını temel alma ihtimali de oldukça yüksek. Orta-uzun vade için kendi işletim sistemini de geliştirmekte olan Huawei, akıllı telefon pazarında ayrıcalıklı bir noktaya doğru yelken açmakta. Zira şirket şu anda akıllı telefonlarında kullandığı işlemci ve uygulama arayüzünü de kendisi geliştirmekte. Bu açıdan bakıldığında pazarın köklü oyuncularına her geçen gün daha da yaklaşmakta. Merak edenler için yeni cihazın çıkış tarihi ve fiyatı şu an için bilinmiyor.

• maşallah pekde küçükmüş :-)

• iyi fiyatla çok sağlam satar

• Qualcomm Krait piyasaya çıktı yayıldı da şuandan Cortex-A15 mimarili cihazların haberlerini görüyoruz ... Krait in orta segmente düştüğünün açık kanıtı bu haberler ...

2013 ilk aylarda daha çok CortexA15 haberleri göreceğiz ...

6.1 inch e gelince hadi 5.5 inch neysede 6.1 inchte nedir arkadaş sonu ne olacak bunun çok merak ediyorum ...

• 7" Tabletler var yahu. Adamlar hiç mi düşünmez bizim amacımız ne diye

• yakinda yanimizda televizyon tasiyicaz galiba

• Bu asla ve asala telefon-tablet melezi değildir.Kesinlikle bu bir tablettir...

• Bu ne ya, yıllar sonra vay be ne kütük telefonlar varmış diyeceğiz, ben şimdi diyorum da neyse.
  • 6.1 ne yaa iyice abartılar.
    5inç büyük derken 6.1 çıktı.

• çüş tableti telefon diye satcaklar.cortex a 15li cihazlar bu kadar erken mi tanıtılcaktı yahu. 2 gündür cortex a 15tir gidiyor.

• ii bakalım

• asıl 7 inch ekranlı tabletmi olur arkadaş. 6.1 inch süper

• Ascend quad sözde var biz daha tanışamadık kendisiyle. Bu cihaz türkiyeye 8 aydan sonra gelir, o zamana kadar da dereden ne şerbetler akar...

• quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Ascend quad sözde var biz daha tanışamadık kendisiyle. Bu cihaz türkiyeye 8 aydan sonra gelir, o zamana kadar da dereden ne şerbetler akar...

Ascend quad kaç aydır ereyonda satışta. geleli aylar yıllar oluyor.

• 4.5ince büyük diyordum 6.1 nedir yahu.Ekran büyüyünce daha mı cazip geliyor? Açıkcası bana gelmiyor.

• oha a.

• TELEFONALR İLK ÇIKTIĞINDA ÇOK BÜYÜKLERDİ SONRA ZAMANLA KÜÇÜLDÜ KALEM KADAR OLDU ŞİMDİ TEKRAR BÜYÜLÜYOR ÇOK İLGİNÇ FAKAT BEN YILAR SONRA HOLOGRAM TEKNOLOJİSİNİN GELİŞMESİYLE TEKRAR KÜÇÜLECEĞİNE İNANIYORUM GÖRÜNTÜ YANSITMA OLAYLARI FALAN.

• İstersen 3 Ghz + 4 Gb Ram + Full HD + 5 çekirdek yap ve onu piyasaya sözde "telefon" adı altında sür 6.1-inç ekranı ile altın olsa almam.Piyasada öne geçecek diye iyice saçmalamış,yazık...

• quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Ascend quad sözde var biz daha tanışamadık kendisiyle. Bu cihaz türkiyeye 8 aydan sonra gelir, o zamana kadar da dereden ne şerbetler akar...

Ascend quad kaç aydır ereyonda satışta. geleli aylar yıllar oluyor

Siz modelleri karıştırdınız. Sizin dediğiniz satışta olan ascend p1, quad olan gelmedi ki !

• Bu bir geçiş sanırım. Zamanında gd55 gibi 8210 gibi telefonlar stil ve gösteriş sayılırken, cepten çıkartılan 8950 asaletken şimdi büyüttükçe büyütüyorlar. Yakında ultrabooklara sim kart takıp alın telefon diye sunacaklar önümüze. Bir süre sonra da yine küçültmeye başlayacaklar. İnsanlar büyüğe doyduğunda küçültmeye gidecekler.

6.1" ekrana sahip bir cihazda Note gibi çantada taşınıp kulaklıkla kullanılır herhalde.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.