Şimdi Ara

AMD Fusion A10-5800K işlemcisinin grafik performansı 3DMark Vantage P10000 barajını geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Fusion A10-5800K işlemcisinin grafik performansı 3DMark Vantage P10000 barajını geçti

AMD'nin yeni nesil Fusion işlemci ailesinin en hızlı modeli olan A10-5800K, hız aşırtma ve grafik yetenekleriyle gündeme gelmeyi sürdürüyor. Yapılan yeni bir hız aşırtma çalışmasında dört çekirdekli işlemcinin frekans değeri 1.644v geriliminde 5.24GHz'e yükseltilirken, DirectX 11 desteği sunan Radeon HD 7660D entegre grafik birimi de 1.58GHz'de çalıştırıldı. 

Gigabyte'ın FM2A85X-UP4 kodlu anakart modeli üzerinde yapılan ekstrem hız aşırtma çalışmasında işlemcinin sıvı azot yani LN2 kullanılarak soğutulduğunu görmekteyiz. Bellek olarak G.Skilil tarafından üretilen 2x  4GB kapasiteli RipjawsZ F3-19200CL9Q-16GBZMD kitinin kullanıldığı sisteme, Corsair'in 1200 Watt kapasiteli AX1200i PSU modeli güç verdi. Ulaşılan yüksek entegre grafik birimi frekansı ile sistem, 3DMark Vantage'da P10002 puanını almayı başardı. Bu test için konuşmak gerekirse, elde edilen skorun oldukça etkileyici olduğu söylenebilir. 

AMD Fusion A10-5800K işlemcisinin grafik performansı 3DMark Vantage P10000 barajını geçti

• hocam o skoru masadaki giga 4870 ile mi almislar yoksa subliminal mesaj kurbani miyiz?

imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 19 Ekim 2012; 11:39:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

hocam o skoru masadaki giga 4870 ile mi almislar yoksa subliminal mesaj kurbanimiyiz?

Merhaba,

Skor entegre grafik birimine ait.

Subliminal mesaj konusuna gelince, eğer amaç o ise ben olsam daha yeni bir model kullanırdım :))

İyi forumlar dilerim.
  • quote:

hocam o skoru masadaki giga 4870 ile mi almislar yoksa subliminal mesaj kurbani miyiz? imla

Şşştt, 4870'e laf yok. :)

• di mi yani 128 bit diye ayni gucteki 5770'i secmemisler ve sirf bu yuzden %100 cf basarimi yok nvidia kartlar daha iyi filan desekte en azindan nvidia only demeyen bullet fizik kullanan bir test yapmak dururken vantage nedir ya?subliminalception...
  • Bu işlemciler ne zaman geliyor arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Bu işlemciler ne zaman geliyor arkadaşlar?

araya bayram tatili gireceği için anca bayramdan sonra stoklara girer ...

Kasım'ın ilk haftası bir çok teknoloji markette bulabiliriz diye düşünüyorum ...

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Bu işlemciler ne zaman geliyor arkadaşlar?

araya bayram tatili gireceği için anca bayramdan sonra stoklara girer ...

Kasım'ın ilk haftası bir çok teknoloji markette bulabiliriz diye düşünüyorum ...

Teşekkür ederim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300 liradan düşük olursa fiyatı alıyoruz hemen bir tane
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

300 liradan düşük olursa fiyatı alıyoruz hemen bir tane

Newegg de 129.99 Dolar ama... Bakalım. Bize de 300 ün çok az altında gelir diye tahmin ediyorum. 290 falan gibi.

• sıvı azota fanla takviye yapmışlar :D

• 4870 iyidir ya.
  • H100 ile ne kadar oc yapılabilir acaba bu apu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

sıvı azota fanla takviye yapmışlar :D

reklam kokan hareketler bunlar fanların markası ne :D
  • hakket almak lazım bunlardan bi tane güzel işlemciler
  • İşlemcinin yanında bir bidonda LN2 vereceklermiymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurunc

İşlemcinin yanında bir bidonda LN2 vereceklermiymiş

simdi baktigin zaman ln2 dedigin sey havadan toplanan litresi 2 tl mi ne her yerde bulabilecegin bir seydir ama kullanacak cesaretin varsa ben hayatinin sonuna kadar temin edeyim yani amd'nin vermesine gerek yok.
  • quote:

quote:

simdi baktigin zaman ln2 dedigin sey havadan toplanan litresi 2 tl mi ne her yerde bulabilecegin bir seydir ama kullanacak cesaretin varsa ben hayatinin sonuna kadar temin edeyim yani amd'nin vermesine gerek yok.

He sen devamlı kullanıyorsun yani? Tamam banada gönderiver öyleyse 3-5 Litre ! Ya da dur gönderme her yerde bulabileceğin bir şey dediğine göre bim de falan vardır kesin gidip ordan alırım akşama.
  • quote:

quote:

quote:

He sen devamlı kullanıyorsun yani? Tamam banada gönderiver öyleyse 3-5 Litre ! Ya da dur gönderme her yerde bulabileceğin bir şey dediğine göre bim de falan vardır kesin gidip ordan alırım akşama.

yok bende makinesi var saticiyim kullanici degil ama anlasiriz yani bim mim yasamaz o kadar tedarik sorunu olur bir anlasma filan da ayarlariz ayrica.

• Gönder bakalım 5 litre bir demo yapalım ayağımız alışsın beğenirsek alırız devamlı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.