Şimdi Ara

Samsung Galaxy S III Mini, ST-Ericsson NovaThor ModAp platformunu kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung Galaxy S III Mini, ST-Ericsson NovaThor ModAp platformunu kullanıyor

Samsung tarafından Kasım ayının sonlarına doğru ülkemiz pazarında kullanıma sunulması beklenen Galaxy S III Mini'nin işlemcisi resmiyet kazandı. Tasarım olarak Galaxy S III'ün minyatürize edilmiş versiyonu gibi duran yeni model, adındaki Galaxy S III ibaresine rağmen donanım olarak farklı bir cihaz. 4-inç büyüklüğünde ekrana, 1GB RAM, 8GB veya 16GB dahili kapasite seçeneklerine ve 1500 mAh kapasiteli pile sahip olan cihazda 5 Megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor.

Samsung tarafından geliştirilen dört çekirdekli Exynos işlemcisinden farklı olarak, Galaxy S III Mini'de, ST-Ericsson'un ARM Cortex-A9 tabanlı çift çekirdekli işlemcisi (NovaThor ModAp) bulunuyor. Samsung, telefonun resmi lansmanı esnasında platformun arkasındaki isimden bahsetmiş olmasa bile ST-Ericsson yaptığı resmi basın açıklaması ile bunu doğrulamış oldu. 1GHz hızında çalışan bu işlemciye aynı zamanda tek çekirdekli ARM Mali 400 grafik birimi eşlik ediyor. Yani Galaxy S III Mini, genel performans ve grafik yetenekleri açısından Galaxy S III'den geride yer alırken, şu an için yakın fiyat segmentinde yer alan ve ülkemizde yeni yeni satışa çıkan HTC Desire X'e nazaran daha yüksek performans vaad etmekte. 

• Yani S2 mi yoksa s3mini mi daha iyi ?

• S2 faha iyi tabi ki''''

• Birisi inceleme yapsa da S2 ile şunu karşılaştırsa...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Birisi inceleme yapsa da S2 ile şunu karşılaştırsa...

Hocam NovaThor işlemciler performans olarak Exynos serisinin gerisinde, kullanılan S III Mini'de GPU'da tek çekirdekli SGS II'de kullanılan Mali-400MP 4 çekirdekli, SGS II Mini ancak Galaxy Nexus ile performans bazında kıyaslanabilir büyük ihtimalle.

Yani Ti-OMAP 4460 + PowerWR SGX 540 - VS - NovaThor U8420 + Mali400MP olmalı bence .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damn2u -- 19 Ekim 2012; 14:07:28 >
  • Tabikide S2 daha iyi GPU,CPU bakımından bence böyle bir telefon yapmamalıydı. Samsung neden derseniz.EE zaten güçlü,performanslı,büyük ekranlı bir telefon alcak olsak S3 yada ne biliyim NOTE alır yada yok abi ne gerek var o kadar ekrana küçük olsun biraz dersede zaten S2'ye yönelir.S2'de hala güçlü bir telefon yani sonuçta 2 seneye yaklaşıyor çıkalı ama piyasadaki çoğu telefona nal toplatıyor hala.bence S2...SAYGILAR

NOT:İhtiyacı olan tabikide bunu alır.çünkü;Herkes büyük telefon kullanmak zorunda değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

quote:

Birisi inceleme yapsa da S2 ile şunu karşılaştırsa...

Hocam NovaThor işlemciler performans olarak Exynos serisinin gerisinde, kullanılan S III Mini'de GPU'da tek çekirdekli SGS II'de kullanılan Mali-400MP 4 çekirdekli, SGS II Mini ancak Galaxy Nexus ile performans bazında kıyaslanabilir büyük ihtimalle.

Yani Ti-OMAP 4460 + PowerWR SGX 540 - VS - NovaThor U8420 + Mali400MP olmalı bence .

Yok geri olduğunu zaten biliyoruz daaa...

Ne kadar geri acaba onu merak ettim. Sonuçta S2 nin fiyatı bundan 100-200 lira yüksek olacaktır her halde. Normal satış fiyatından bahsediyorum tabi. Mağazalarda.
    Yani pasaport kayıtlı olarak değil.

Yani S2 ile arasında 200 lira olup ta biraz fark olursa bu cihaz güncelleme için belki tercih edilebilir. Bir de pil tüketimi nasıl acaba?

Yani iki tane 1500 mAh lik telefonun güç tüketimi farklı olabilir. Bununki acaba nasıl...
    O yüzden incelemeyi merak ediyorum ya.

• quote:

Geçen seneden beri hem Motorola Atrix kullandım hemde Ace 2 kullandım NovaThor chipsetli ama Ace 2'de pil daha çabuk bitiyordu, her gün şarj ediyordum, SGS 2 içinde aynı şey söz konusuydu maalesef pek fark söz konusu değil. Ace 2 için tek tık root çıksaydı eğer gereksiz programları kaldırıp otomatik çalışan uygulamalarıda kaldırarak pil'i test etmek isterdim ama 2 ay kullanmama rağmen düzgün root yöntemi bile çıkmadı, kernel değişterek farklı yöntemlerle root ediliyor onunda bazı risk ve sorunları vardı kısacası root yapma şansım olmadan sattım ürünü maalesef ama genel olarak normal kullanımda şarj 1 günü çıkartmıyor orası kesin.

Bence bu dakikadan sonra 1900-2000 mAh altında pili olan ürünlere yönelmek pek mantıklı değil, firmalarda artık daha yüksek pil kapasitesi tercih ediyorlar üst segment ürünler için Orta/üst segment arasında ki ürünler hem pil konusunda 1500-1650 mAh arasında tıkanırlar bir süre, hemde üst segment ürünlere göre daha geç güncelleme alırlar, buna göre tercih etmek lazım.

• pil 1800 falan olsa daha iyi olurmuş fiyatlandırması iyi olursa tercih edebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

quote:

Geçen seneden beri hem Motorola Atrix kullandım hemde Ace 2 kullandım NovaThor chipsetli ama Ace 2'de pil daha çabuk bitiyordu, her gün şarj ediyordum, SGS 2 içinde aynı şey söz konusuydu maalesef pek fark söz konusu değil. Ace 2 için tek tık root çıksaydı eğer gereksiz programları kaldırıp otomatik çalışan uygulamalarıda kaldırarak pil'i test etmek isterdim ama 2 ay kullanmama rağmen düzgün root yöntemi bile çıkmadı, kernel değişterek farklı yöntemlerle root ediliyor onunda bazı risk ve sorunları vardı kısacası root yapma şansım olmadan sattım ürünü maalesef ama genel olarak normal kullanımda şarj 1 günü çıkartmıyor orası kesin.

Bence bu dakikadan sonra 1900-2000 mAh altında pili olan ürünlere yönelmek pek mantıklı değil, firmalarda artık daha yüksek pil kapasitesi tercih ediyorlar üst segment ürünler için Orta/üst segment arasında ki ürünler hem pil konusunda 1500-1650 mAh arasında tıkanırlar bir süre, hemde üst segment ürünlere göre daha geç güncelleme alırlar, buna göre tercih etmek lazım.

Sorma. Teyzemin oğlu bana sormadan gidip akıllı telefon almış. Tam da senin dediğin Ace 2 den almış.

Ben de ona kızdım ve dedim ki : 860 lira ona verene kadar 660 liraya Atrix alırdın diye...

Zira Atrix ile ilgili olarak kullanan kişilerin genelde pil konusunda memnun olduğunu okumuştum.
    Bir de fiyat avantajı, daha büyük ekran, daha yüksek çözünürlük, daha büyük depolama alanı, daha yüksek Ram, HDMI portu gibi bir sürü özelliğe rağmen
    cebinden 200 lira daha az para çıkacaktı ve pili de çok daha uzun gidecekti. Atrix kullanıcılarının 2 günü devirdiğini söylediğine bakacak olursak fiyatı da
    düşününce Ace 2 yi almak cahillikten başka bir şey olamaz zaten. Hele ki bunu bilen bir akraban varsa onu aramayıp fikrini almamak ise "Parası çokluk"
    zenginlikten başka bir şey olamaz...

Atrix i bana sormadan almayan teyzemin oğluna rağmen 1 arkadaşıma Atrix aldırdım ve memnun.
    Başka bir arkadaşıma ise yine bir tane aldırdım. O o memnun kaldı ki 2 kişiye daha aldırdı. Toplam 3 tane almış oldu...

• S2 daha iyi gibi
  • S3 mini olmamış ya.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.