Avea telefon açıkken ulaşılamıyor sorunu
25 Cevap3794 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5219 Mesaj
19 Ekim 2012; 0:24:21 

Son günlerde sık sık başıma gelmeye başladı.İstanbulda yaşıyorum.Telefonum hiç kapanmaz.Ancak metroya griğimde ulaşılamıyor durumuna düşer.Normal zamanda telefon yanımda açık çekiyorken bana ulaşamıyorlar.Arayanıbil servisini aktif etmişti.günde en az 2-3 kere mesaj geliyor.başka avea kullanan arkadaşıma sordum.onada telefon açıkken arayanıbilden mesaj geliyormuş.benzer durumla karşılaşan varmı?

13625 Mesaj
19 Ekim 2012; 0:41:40 

Bugün yaşadım ilk kez..

3G açıktı bende..

Arkadaşa ulaşılamıyor diye anons gitmemiş hiç ses çıkmadı kapattım dedi..

6562 Mesaj
19 Ekim 2012; 14:39:12 

aveayı arayanlar 2 kez aramalı
bende uzun suredır bunu farkındayım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

4971 Mesaj
19 Ekim 2012; 15:11:50 

2009 temmuz unda 4 saat kimseye ulasilamaisti. Allah in belası avea! hemen vodafone a geri dönmüştüm. dünyanın en geri zekalı işletmesi avea dır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O düşündü, ölçtü, biçti... Kahrolası, nasıl da ölçtü biçti! Hay kahrolası! Nasıl, nasıl da ölçtü biçti! Sonra baktı... Derken suratını astı, kaşlarını çattı... Sonra da sırtını döndü, kibrinden kabardı, arkasına bakmadan çekip gitti!

1442 Mesaj
19 Ekim 2012; 17:21:36 

Odamda full ceker arayanlar %80 ulasamaz,msj atarim 38 saat sonra gider..
Dandik kelimesinin bir anlami daha olmali
Dandik=avea, sık sık da vodafone..
Ariyacaksin 500 u koymuslar papaganlari tekrarlayip durur ayni seyleri..Bedava kullan desin uzak dururum faturalisindan..

UPS kargo ile çalışan satıcılardan alışveriş yapmıyorum

5219 Mesaj
20 Ekim 2012; 12:04:13 

3g ile ilgili bir sıkıntı olabilir diye düşünmeye başladım.bu konuyu açtıktan sonra telefonumu edgeye çevirdim.henüz daha arandınız ulaşılamadınız gibi bir mesaj gelmedi.

işin komik tarafı bu şekilde telefon açıkken ulaşılamıyor durumu sık başa gelen bir operatörde arayanıbil kullanımı ücretli.bu servisi ilk ücretsiz başlatan operatördü bir de

268 Mesaj
20 Ekim 2012; 14:29:12 

Benim de başıma gelmişti 4-5 kez.Ama uzun süredir bir sıkıntı yok.Birde ben farkettiğimde ancak telefonu açıp kapattığımda aktif hale geldi.

416 Mesaj
20 Ekim 2012; 15:06:36 

benim iki hattım var biri turkcell biri avea. turkcell i iş için kullanıyorum. yoksa avea ile çok rezil oldum çekmiyor maalesef.

2857 Mesaj
20 Ekim 2012; 15:08:53 

Bir ara vodafoneda vardı bu sorun artık yok

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

13625 Mesaj
20 Ekim 2012; 15:28:25 

Arkadaslar abartmayin ya..

Bazen baska hatmi kullaniyorum diyorum burayi okuyunca

5219 Mesaj
20 Ekim 2012; 18:44:20 

quote:

Orijinalden alıntı: umutbaran

benim iki hattım var biri turkcell biri avea. turkcell i iş için kullanıyorum. yoksa avea ile çok rezil oldum çekmiyor maalesef.

cekmeyip ulasilamiyor dese neyse cekip ulasilamiyor demesi cok acaip.
evet ben vodafone kullanirken ondada vardi.ozellikle internete girerken oluyordu

69 Mesaj
20 Ekim 2012; 19:15:14 

arkadaşlar konuyu çok büyütmüşsünüz yaa hepsini kullandım yok birbirlerinden farkları 4 yıl türkcell kullandım tarifeleri fiyatlı diye zamanın telsimine geçtim sonra vodafone oldu şimdi 1 yıldır avea,dayım sadece bu yazılar taraf yazısıdır sadece şunu gördüm avea türkcell vodafone kadar kapsama alanı yok ama diyer sorunlar hepsinde mevcut bu benim görüşüm ben aveadan memnunum

685 Mesaj
20 Ekim 2012; 21:51:06 

Avea kullaniyorum iPhone4 de, ironik ama Avea dan da memnunum LAKIN kim ne derse desin bu konudaki sorun Avea da bariz sekilde var. Tel acik ama ulasilamiyorsun. Hergun basima geliyor desem yeridir.

268 Mesaj
20 Ekim 2012; 23:19:40 

Hala var mı bu sorun demek ya.Bende muzdariptim bundan.Gerçi benim başıma nadir gelirdi ama gelirdi yine de.Sonra Vodafone'a geçtim.Bir kere de onda başıma geldi.4 aydır Bimcelldeyim.Tekrardan Avea'ya geçtim yani Bimcell sayesinde.Hiç teklemedi maşallah.

1147 Mesaj
20 Ekim 2012; 23:36:28 

Arkadaşlar, sorun 3g şebekelerinden kaynaklanıyor.

Telefonu nadiren 3g'ye alıyorum şarj açısından. Yaklaşık 10 gün önce farkında olmadan 3g şebekede bırakmışım telefonu, elime aldım arama yapacam, çeviriyorum numarayı, kendi kendine karşı taraf hiç çalmadan düşüyor. Heralde dedim şebek yoğun, 10 dakika sonra tekrar denedim, sonuç aynı. Sonra aklıma geldi 3g'deydi telefon diye. 2g'ye aldım, anında şak diye bağlandı aradığım numaraya...

Aklınızda olsun, avea malesef bu konuda sıkıntılı...

Kendini eleştiremeyen, beni eleştirmeye kalkışmasın...

5219 Mesaj
23 Ekim 2012; 16:43:59 

denemeler sonucunda bende 3g den yana sikinti oldugunu farkettim.ne zaman telefonu 3g ye alsam illaki arayani bil mesaji goruyorum.ozellikle isyerinde bu durum basima geliyor.ordaki baz istasyonunda bi sikinti vardir belkide.

birde su durum var.ben sabitken bile surekli telefon h+ h 3g degisimleri oluyor.bununda etkisi vardir diye dusunuyorum.sizdede bu sekildemi?

1147 Mesaj
23 Ekim 2012; 18:03:51 

Şebekeler sürekli "take-on" ve "take off" yaparlar. Yani siz x baz istasyonundan y baz istasyonunun kapsamasına girdiğinizde, x baz istasyonu sizi y'ye devreder.

Konuşma bakımından genelde problem çıkmaz çünkü bir çeşit önbellekleme yaparak, sizin baz istasyonu değiştirdiğinizi farketmezler.

Ancak internet bağlantısı için daha üst frekansta ve daha yoğun sinyallere ihtiyaç duyar telefonlar. Bu nedenle sürekli en yüksek sinyal kalitesine sahip baz istasyonunu ararlar.

Evet ulaşılamama durumunun baz istasyonu değişimi sırasında oluyor olması normal. Ancak bence altyapıda bir problem var. Çünkü önce de anlattığım gibi bir kaç defa 3g şebekesinde "arama başlatamama" sorunuyla karşı karşıya kalmıştım...

Kendini eleştiremeyen, beni eleştirmeye kalkışmasın...

76 Mesaj
26 Ekim 2012; 22:02:31 

3g kullanmiyorum ama neredeyse hergun bu sorunu yasiyorum en kotu iki gunde bir. Ve bu sorun tele reset atinca duzeliyo bazen farketmezsem 4-5 saat sonra biranda biriken mesajlar geliyo beni arayanlar telimin kapali oldugunu soyluyo. Bu sorunun bir cozumu yok mu teli servise verdim sorun saptanamadi deyip verdiler.

436 Mesaj
27 Ekim 2012; 3:56:36 

quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

Son günlerde sık sık başıma gelmeye başladı.İstanbulda yaşıyorum.Telefonum hiç kapanmaz.Ancak metroya griğimde ulaşılamıyor durumuna düşer.Normal zamanda telefon yanımda açık çekiyorken bana ulaşamıyorlar.Arayanıbil servisini aktif etmişti.günde en az 2-3 kere mesaj geliyor.başka avea kullanan arkadaşıma sordum.onada telefon açıkken arayanıbilden mesaj geliyormuş.benzer durumla karşılaşan varmı?

Benzer şeyi bende yaşadım ama bana arayanı bilden mesaj da gelmiyordu. Beni arayanlar ( başka şebekenden) 2. aradıklarında ulaşıyordu. Ilk aradıklarında ulaşılmıyor.Ardından 2. aradıklarınd çalıyor.
Avea müşteri hizmetleri telefonda bazı tuşlamalar yaptırdı. Ayarları sıfırladı, yonlendirmeleri falan kaldırttı. Düzeldi.
syglr

iPhone5 64GB Beyaz / IPad3 32GB 3G Siyah / IMac 21.5'' 2,8GHz i7 1TB Serial ATA 256GB SSD / Apple TV / Time Capsule 2TB / BMW 2013 116i Sport line Kırmızı / Nikod D90 /Nikon 18-200 VRII/ Nikon 50mm 1,8/ Tokina 10-16

11030 Mesaj
28 Ekim 2012; 1:07:37 

Aynısı bugun basıma geldi bende telefondan oluyor sandım ama anlasılan genel bir sorun..

33 Mesaj
14 Kasım 2012; 10:21:44 

Aynı sorun bende de var ve Pazartesi'nden beri oluyor. İşin ilginci ıphonede oluyor diğer normal tlf larda sorun yok çözümü nedir ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar000123 -- 14 Kasım 2012; 10:22:14 >

saygılar..

The Soul Of BMW.

Serdar000123, Acer Aspire 5920 derneği üyesidir.

ACER 5920G T9300, INTEL T9300 Core 2 Duo 2.5 Ghz, 3 GB RAM 667, 320 HDD, DVD WR, 15.4' WXGA, 512 MB Nvidia 8600GT, Intel TurboMemory 1GB, DVD Super Multi DL,Vista,
802.11/Draft-N WLAN, Bluetooth 2.0+EDR, Subwoofer

1300 Mesaj
15 Kasım 2012; 8:22:48 

aveada tel full çekerken ulaşılamama sorunu var.şu numara sizi aradı diye mesaj bıle gelmiyor bu yüzden hattımı turkcele tasıdım

~ HYUNDAI i30 1.6 GDI 135 HP ELİTE ~

407 Mesaj
9 Ocak 2013; 10:28:52 

bu sorun bimcell'e geçince bende de oluyordu ara ara.turkcelle geçtim. sorun kalmadı.problem düzelirse tekrar geçmeyi düşünüyorum

Öfkeliyken konuş. Göreceksin ki pişman olacağın en güzel konuşmayı yapmışsın...

139 Mesaj
17 Nisan 2013; 23:54:03 

bu ulaşılamıyor problemi halen devam ediyor uzun zamandan beri bir arpa boyu yol kat edilmiş değil

671 Mesaj
18 Nisan 2013; 15:04:40 

turkcell de de 3g acikken ulasilamama sorunu oluyor,bi arkadasima numarami vereyim dedim cagri at dedi konusurken arama yaptim ulasilamiyor mesaji cikti sebeke ile ilgili bir durum zaten,ha turkcell de 2 olur avea da 3 bolgesel sonucta

eski üyelik ismi: tanju_

3757 Mesaj
19 Nisan 2013; 1:24:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

aveayı arayanlar 2 kez aramalı
bende uzun suredır bunu farkındayım

aynen.
çekiyor gösteriyor ama çekmiyor

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Mobil Operatörler » Avea » Avea telefon açıkken ulaşılamıyor sorunu
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.264