Şimdi Ara

Forrester: İnternet kullanımı tarihte ilk kez düşüş yaşadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Forrester: İnternet kullanımı tarihte ilk kez düşüş yaşadı

Forrester tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2012 yılındaki internet kullanımı 2009 yılındaki kullanım oranına yaklaşarak, 2010 ve 2011 yıllarının gerisinde kalmış durumda.

İnternet kullanımında yaşanan bu düşüş oldukça önemli. Çünkü, tarihte ilk kez internet kullanımı gerilemiş durumda. Ancak Forrester'a göre, yaşanan bu düşüş gerçekçi bir düşüş anlamına gelmiyor. Öyle ki, kullanıcılar artık internet üzerinden gerçekleştirdikleri bazı aktiviteleri doğrudan ''internet kullanımı'' başlığı altında değerlendirmiyor.

Günlük yaşamın bir parçası olarak nitelendirilen internet kullanımı, kullanıcıların belli bir amaç için internette geçirdikleri zamanı kapsıyor. Örneğin; Facebook üzerinde geçirilen vakit artık internette geçirilen zaman olarak tanımlanmıyor.

Ayrıca araştımada netbook, dizüstü ve masaüstü bilgisayarların sayısının azaldığına da dikkat çekiliyor. Bu cihazların yerini tablet ve akıllı telefonların almaya başladığı ifade ediliyor. Mobil cihazların sayısında yaşanan artışın da internet algısının değişmesinde önemli bir rol oynadığı da dile getiriliyor.

• siz kendi açınızdan konuyu ele alırsanız bu düşüşü neye bağlıyorsunuz sayın MAVİT bey merak ettim.
  • Türk telekom avrupaya yayılmaya başladı bu yüzdendir.
    Geçen sene avrupaya döşeyeme gitti adamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

siz kendi açınızdan konuyu ele alırsanız bu düşüşü neye bağlıyorsunuz sayın MAVİT bey merak ettim.

Araştırmayı yapan şirketin de belirttiği üzere, kullanıcıların hayatının parçası haline gelen kullanımın "internet kullanımı" başlığına dahil edilmemesine bağlıyorum. Ayrıca, mobil cihazların internet kullanımı algısını değiştirdiğine de katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne sacma olay facebook internet sayilmiyosa ne internet sayiliyo merak ediyorum burda idiot amerikan halkina gore yapilan anketin sonucunu goruyoruz.
    Not: idiot amerikan halki derken facebooku internet saymayan kesimden bahsediyorum yoksa gayet zeki insanlar var amerikada ama onlat boyle anketlere vakit ayirmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Crumby -- 18 Ekim 2012; 22:44:20 >
  • megaupload ı ve diğer siteleri terorist gibi saldırıp yayınlarını durdurma kararı çıkarttıkları için bilinçli internet kitlesi tarafından tepkiydi bu.

• millet facebookda yapacak bişey bulamamıştır ondandır 0_o

• Telefonlardaki kullanımdan dolayıdır oo

• Eğer kullanım veri miktarı ile ölçülüyorsa oldukça normal bir dünya upload sitesi torrent sitesi kapatıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

millet facebookda yapacak bişey bulamamıştır ondandır 0_o

+1
  • Kesinlikle bu durum kapanan veya bir şekilde bulut sisteme çevrilmeye zorlanan zamanında sürekli upload ve downlaad yapılan sitelerden dolayıdır o.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.