- x
LG 42 LM 640 S DENEYİM
287 Cevap72038 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen :
Giriş

1962 Mesaj
26 Aralık 2012; 20:35:27 

660S ten se 640S daha canlı görüntü veriyor. 660S te önde koruyucu panel var malumunuz bu görüntüyü daha da matlaştırıyor. Mağazalarda bakıyorumda 660S çok mat ve sönük görüntü vererek kendini belli ediyor. Otomatik kumandası var diye 660S e kanalize olmanın pek bir mantığı yok.
1599 TL ye 42LM 640S bulupta 660S te takılı kalmanın hiçbir manası yok.Benimkisi kumandasız olsun
Çerçeve olayına takılıyorsanız birşey diyemem ama görüntü 640s te daha iyi.Alanlara hayırlı olsun..

6 Mesaj
26 Aralık 2012; 22:37:48 

LG LM640S ALDIM 2 hafta önce gayet güzel ancak kablosuz internete baglanarak google dan film açtıgımda tam ekran izleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar ii akşamlar

257 Mesaj
27 Aralık 2012; 22:01:24 

quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

660S ten se 640S daha canlı görüntü veriyor. 660S te önde koruyucu panel var malumunuz bu görüntüyü daha da matlaştırıyor. Mağazalarda bakıyorumda 660S çok mat ve sönük görüntü vererek kendini belli ediyor. Otomatik kumandası var diye 660S e kanalize olmanın pek bir mantığı yok.
1599 TL ye 42LM 640S bulupta 660S te takılı kalmanın hiçbir manası yok.Benimkisi kumandasız olsun
Çerçeve olayına takılıyorsanız birşey diyemem ama görüntü 640s te daha iyi.Alanlara hayırlı olsun..

50 TL klavye set neredeyse kumanda kadar iş görüyor. Daha önce sadece mouse (Niva) denemiştim. Bugün klavye/mouse set (Everest 628) denedim hiç sorunsuz çalışıyor. Şu anda magic kumandadan eksik yanı "Setting" ve "Home" menülerine televizyonun kendi kumandası olmadan giremiyorum. Yalnız sanal kılavyede Türkçe seçmeyi unutmamak gerekiyor. Yoksa Türkçe karakterleri yazamıyoruz.

Bu arada koruyucu panel 640S'te de var.
Görüntüye de değinmeden geçmek olmaz. Bugün 720x384 xvid denedim, bu çözünürlüğe göre görüntü inanılmaz. Normal televizyon yayınları bazı markaların HD yayınlarından farksız (Flash TV ve şimdi hatırlayamadığım diğer uyduruk bir kanal hariç). 720P filmlerde 5 yıldız veriyorum da 1080P filmlere ne diyeceğimi bilemiyorum. Yalnız 3D olayı pek sarmadı. Bu benim gözlerimle ilgili bir sorundan kaynaklanıyor da olabilir. İki üç dakka 3d izledikten sonra gözlüğü çıkarıp etrafa baktım mı çift görüyorum. Sanırım yaş ilerledi artık :)
Bugün internete girme fırsatı buldum. Birkaç gazete sitesini ve donanım haberi dolaştıktan sonra bellek yetersizliğinden şutladı. İnternet tarayıcısının sağ üstündeki ayarlarda geçmişi belleğe almayı kapatınca bir daha da aynı sorun olmadı ama ne kadar dayanır bilmiyorum. Bir de 1,5 metreden daha uzakta dürbün gerekiyor. Yazılar okunmuyor. 47 inç alanlar bu yönden şanslı sanırım. Bendeki 42inç.
Ses sorununu ben de yaşıyorum. Sesi çok açınca patlak hoparlör sesi gelmeye başlıyor. Ayrıca karasal yayında bazı kanallarda ses 5. kademeden sora çatallaşıyor. Şu bantlama olayını gerçekleştiren arkadaş nasıl yaptığını detaylı anlatabilirse ben de deneyebilirim.
DLNA olayına henüz giremedim. Zamanım olunca deneyim paylaşırım.
Youtube videolarını otomatik olarak kendisi tam ekran yapıyor. Fakat film izleme sitesinden (hangisi olduğunu hatırlayamadım) tam ekran yapamadım. Bendeki yazılım 4.01.23, güncel yazılım 4.10.68 gösterdi. Güncel yazılımı henüz yüklemedim. Bir süre daha test yapıp güncelleme yaparım. Televizyon sorun çıkaracaksa şimdi çıkarsın, güncelleme ile ilgili sorun çıkarsa garanti ne olur bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsari -- 27 Aralık 2012; 22:16:23 >

1962 Mesaj
27 Aralık 2012; 22:55:26 

Arkadaşlar ben mağazada LM660S in 640S e göre görüntüsünün daha soluk ve mat olduğunu gözlemledim. 640S te görüntü bana göre daha canlı yanlış mı görüyorum ?

257 Mesaj
27 Aralık 2012; 23:03:18 

quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

Arkadaşlar ben mağazada LM660S in 640S e göre görüntüsünün daha soluk ve mat olduğunu gözlemledim. 640S te görüntü bana göre daha canlı yanlış mı görüyorum ?

Farklılık olabilir. 640'ın "mağaza" diye bir resim modu var. Renkleri ve ışığı bayağı canlı tutuyor. Bir ihtimal 660'ın ayarlarını "mağaza" modu değil de ev moduna getirmiş de olabilirler. Birkaç mağaza dolaştım fakat pek dikkat etmedim desem yeridir.

10 Mesaj
28 Aralık 2012; 5:58:18 

quote:

Orijinalden alıntı: hsari

50 TL klavye set neredeyse kumanda kadar iş görüyor. Daha önce sadece mouse (Niva) denemiştim. Bugün klavye/mouse set (Everest 628) denedim hiç sorunsuz çalışıyor. Şu anda magic kumandadan eksik yanı "Setting" ve "Home" menülerine televizyonun kendi kumandası olmadan giremiyorum. Yalnız sanal kılavyede Türkçe seçmeyi unutmamak gerekiyor. Yoksa Türkçe karakterleri yazamıyoruz.

Bu arada koruyucu panel 640S'te de var.
Görüntüye de değinmeden geçmek olmaz. Bugün 720x384 xvid denedim, bu çözünürlüğe göre görüntü inanılmaz. Normal televizyon yayınları bazı markaların HD yayınlarından farksız (Flash TV ve şimdi hatırlayamadığım diğer uyduruk bir kanal hariç). 720P filmlerde 5 yıldız veriyorum da 1080P filmlere ne diyeceğimi bilemiyorum. Yalnız 3D olayı pek sarmadı. Bu benim gözlerimle ilgili bir sorundan kaynaklanıyor da olabilir. İki üç dakka 3d izledikten sonra gözlüğü çıkarıp etrafa baktım mı çift görüyorum. Sanırım yaş ilerledi artık :)
Bugün internete girme fırsatı buldum. Birkaç gazete sitesini ve donanım haberi dolaştıktan sonra bellek yetersizliğinden şutladı. İnternet tarayıcısının sağ üstündeki ayarlarda geçmişi belleğe almayı kapatınca bir daha da aynı sorun olmadı ama ne kadar dayanır bilmiyorum. Bir de 1,5 metreden daha uzakta dürbün gerekiyor. Yazılar okunmuyor. 47 inç alanlar bu yönden şanslı sanırım. Bendeki 42inç.
Ses sorununu ben de yaşıyorum. Sesi çok açınca patlak hoparlör sesi gelmeye başlıyor. Ayrıca karasal yayında bazı kanallarda ses 5. kademeden sora çatallaşıyor. Şu bantlama olayını gerçekleştiren arkadaş nasıl yaptığını detaylı anlatabilirse ben de deneyebilirim.
DLNA olayına henüz giremedim. Zamanım olunca deneyim paylaşırım.
Youtube videolarını otomatik olarak kendisi tam ekran yapıyor. Fakat film izleme sitesinden (hangisi olduğunu hatırlayamadım) tam ekran yapamadım. Bendeki yazılım 4.01.23, güncel yazılım 4.10.68 gösterdi. Güncel yazılımı henüz yüklemedim. Bir süre daha test yapıp güncelleme yaparım. Televizyon sorun çıkaracaksa şimdi çıkarsın, güncelleme ile ilgili sorun çıkarsa garanti ne olur bilmiyorum.

Sesi fazla açtığınızda zırlama yapıyorsa alt ve ön kısmı hafif bastırdığınızda zırıltı gidiyorsa tam o kısma ufak bir bantla desteklerseniz ses yapmayacaktır.Yani arada boşluk kalmamış oluyor ve gayet güzel oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1726 Mesaj
28 Aralık 2012; 10:44:47 

Tarayıcıda flash player çalıştırmayı başaran var mi.

HTC One (M8)
HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera™ // HTC Motion Launch™ // HTC Zoe™ // HTC BoomSound™

6 Mesaj
28 Aralık 2012; 16:18:49 

lg lm640s tam ekran olayını çözen yok mu arkadaşlar?

437 Mesaj
28 Aralık 2012; 16:34:19 

ucuz bi internet sitesi yok mu ? yada 660s için ?
640s 1620 TL civarı
660s için 1700 tl civarı

Biz şampiyon takım tutmadık. Bursasporumuzu ŞAMPİYON yaptık. Platonik aşk bizim kitabımızda yazmaz.
LG G2- phenom II X6 1055T - Xoom - Linea Multijet Dualogic

67 Mesaj
28 Aralık 2012; 18:08:00 

tam ekran sorunu için lg sitesinden 660s in son versiyon yazılımını yükleyin

1726 Mesaj
28 Aralık 2012; 19:08:31 

quote:

Orijinalden alıntı: goodman76

tam ekran sorunu için lg sitesinden 660s in son versiyon yazılımını yükleyin

Bi sıkıntı olmasın sonra.

HTC One (M8)
HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera™ // HTC Motion Launch™ // HTC Zoe™ // HTC BoomSound™

842 Mesaj
29 Aralık 2012; 9:08:40 

quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

Bi sıkıntı olmasın sonra.

yükleyenler geri dönemeye çalışyor, forumda entryleri görebilirsiniz. yüklememeniz yararınızadır.

Çağın en büyük teknoloji yalanı;
"-kontrol amaçlı açıldı"

61 Mesaj
29 Aralık 2012; 17:20:06 

iphone uygulaması ile mükemmel kontrol ediliyor. İphone ekranı gerekince touchpad oluyor,gerekince klavye oluyor. Uygulama hemen tvyi görüp şifre ile eşleşiyor. Kumandaya hiç gerek kalmıyor. Şiddetle tavsiye ederim

2705 Mesaj
29 Aralık 2012; 17:46:55 

İstanbulda en ucuz hangi mağazada bu tv? Son zamanlarda 42 inch alanlar nereden ve kaça aldıklarını yazabilir mi rica etsem?

67 Mesaj
29 Aralık 2012; 20:42:39 

niye ne olmuş ki yükleyenlere ben gayet memnunum

117 Mesaj
30 Aralık 2012; 11:12:05 

dün bimeks ten 1699 tl + %20 hediye çeki(340tl) şeklinde aldık baya uyguna geldi.özellikleri güzel fakat kasa yapısını çok şık bulmadım..ama koruyucu panel olması da cabası.
Kampanya devam ediyorsa düşünen arkadaşlar kaçırmasın derim.

1726 Mesaj
30 Aralık 2012; 16:18:46 

quote:

Orijinalden alıntı: osmankamara

dün bimeks ten 1699 tl + %20 hediye çeki(340tl) şeklinde aldık baya uyguna geldi.özellikleri güzel fakat kasa yapısını çok şık bulmadım..ama koruyucu panel olması da cabası.

Bedavaya almışsın.biz 1899lirayaalmistik.koruyucu panel de mi veriyorlar.bizimkilerde yoktu.

HTC One (M8)

117 Mesaj
30 Aralık 2012; 17:23:36 

Tv nin orjinalinde panelin onunde kendiliginden koruyucu panel var lw5500 de var biZde onda yoktu mesela..uygun aldik fakat urun problemli cikti arkadaslar sesini biraz acinca cizirti yapiyor ole bole degil hemde sadece 23-26 gibi az seviyelerde bile ses bozuluyor yarin servis geliyor degistirecegim..
Ozellikleri cok urunun everest klavye mouse bagladik hemen tanidi ve cok keyifli kullanmasi bilgisayar gibi internete girebilirsiniz..
Fakat koruyucu panel yansima yapiyor isik alan ortamda kullanacak olanlara tavsiye etmiyorum ve sallaniyor kasa ayaklarini da hic begenmedim.

Lw 5500 daha guzel tv olarak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

58 Mesaj
30 Aralık 2012; 23:58:33 

merhaba arkadaşlar.
şuan ürün kliksada 1590 tl ve bonus a %10 bonus veriyor bilginize.
Bende ürünü kliksadan aldım 20 gün önce ve tv den memnunum sadece birkaç sd kanal görüntüsü iyi değil hd ler zaten güzel.
Özellikleri yeterli kasa ince ses de cızırtı yok titreşim yokışık sızması ölü piksel yok. iphone ile akıllı kumanda nın herşeyini yap klavye bile oluyor yazı için.
sadece bende atv hd ahaber hd ve bir çak sd yayın kanalları gelip gidiyor bazen sinyal yok uyarısı veriyor.
çanak ayarı tam bakıldı lnb yi değişmeyi düşünüyorum. bu sorunla karşılaşıp çözen varsa paylaşımda bulunsun.
Yeni senenniz hayırlı olsun bu arada.

BİRİNCİ

2178 Mesaj
31 Aralık 2012; 10:35:13 

quote:

Bi an mesajı ben mi yazdım diye baktım. biz de aynı böyle aldık

Hangi bimeksten aldınız hocam ?

58 Mesaj
31 Aralık 2012; 12:32:05 

şuan itibari ile kliksada 1499 tl 50 stok yazıyor. %10 bonus veriyor bonus kartı olanlar kaçırmasın alsın tv yi.
ben 1699 a aldım 20 gün önce kliksa yı kınıyorum..

BİRİNCİ

117 Mesaj
31 Aralık 2012; 12:33:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

Bi an mesajı ben mi yazdım diye baktım. biz de aynı böyle aldık

Hangi bimeksten aldınız hocam ?

Hepsinde ayni zaten kampanya.ben maltepe carrefourdan aldim.sen sorun yasadin mi?tv ile sesi nasil?ekranda yansima varmi isikli ortamda...

2178 Mesaj
31 Aralık 2012; 12:41:26 

quote:

Hepsinde ayni zaten kampanya.ben maltepe carrefourdan aldim.sen sorun yasadin mi?tv ile sesi nasil?ekranda yansima varmi isikli ortamda...

Ürün geldikten sonra yazarım hocam

1989 Mesaj
1 Ocak 2013; 17:02:56 

Bir akrabam geçen hafta 47" LG LM640 serisini satın aldı. Bu tv'nin gelişmiş sekmesine girip yüklenen app'ler (aktif olan yeni uygulamalar) ile IP üzerinden yayın yapan Türkçe ve yabancı portallara ulaşmak istiyorum. Bende Samsung 40C650 var. IP üzerinden yayın yapan portallara girip binlerce Türkçe, yabancı film, belgesel, spor, müzik, konser vs herşeye ulaşabiliyorum.
Bu portallara nasıl ulaşabiliriz? Kısaca anlatayım.
Samsung tv'lerde gelişmiş sekmesine ulaşmak için önce kumandadan internet@tv (smart@tv) tuşuna basıyoruz. Kırmızı A tuşuyla oturum açıp tam yetkili develop kullanıcı adı ile giriş yaptıktan sonra gelişmiş sekmesi aktif oluyor. Bilgisayarda kurulu olan bir program ile tv'ye bağlanıp gelişmiş sekmesinden IP numaralarını girip belirtilen IP ile yükleme yapıldığında, uygulamalar bölümüne ilave widgetler (uygulamalar) geliyor. Bu uygulamaları çalıştırdığınızda internet dünyasının büyüleyici etkisi, sizleri tv karşısında resmen şok ediyor.
Yazdıklarımı anlayan arkadaşlar varsa bilgilerimizi paylaşıp LG tv'lerinizi bu sihirli dünyaya sokabiliriz. Yorumlarınızı bekliyorum.
Not:Kullanım kitapçığına hiç bakmayın, çünkü bu konuyla ilgili hiçbir şey yazmaz. Müşteri hizmetlerini ve yetkili servisleri de hiç aramayın. Bildiklerini sanmam. Bilseler de söylemezler.

8 Mesaj
1 Ocak 2013; 22:16:06 

Bugun media mark ta inceledim bunu. 2 ocaga kadar 1599 lira olarak görünüyor fiyatı. Yanında gelen kumanda smart uygulamalar için sıkıntılı. Akıllı telefonlar için kumanda uygulaması ile kullanmak daha iyidir. İlk etapta klavye almaya gerek kalmayabilir. internet penceresinin mozilla, chrome, explorerdan ve operadan bir farkı yoktu. Flash çalıştırırmı diye ilk aklıma speedtest.com geldi oradan sorunsuz hız testi yaptım. Media markın baglantısı çok yavaştım onuda anlamış oldum. İsbankın internet bankacılıgı için olan pop-up ını sorunsuz açtı. Flashlarda bir sıkıntı yaratmıyor galiba. Elinde 640 olanlar jawa siteleri bir deneyebilirmi. Yarın media marktan alacagım bende. Daha ucuzu yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samet Saglam -- 1 Ocak 2013; 22:17:02 >

41 Mesaj
2 Ocak 2013; 18:23:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Samet Saglam

Bugun media mark ta inceledim bunu. 2 ocaga kadar 1599 lira olarak görünüyor fiyatı. Yanında gelen kumanda smart uygulamalar için sıkıntılı. Akıllı telefonlar için kumanda uygulaması ile kullanmak daha iyidir. İlk etapta klavye almaya gerek kalmayabilir. internet penceresinin mozilla, chrome, explorerdan ve operadan bir farkı yoktu. Flash çalıştırırmı diye ilk aklıma speedtest.com geldi oradan sorunsuz hız testi yaptım. Media markın baglantısı çok yavaştım onuda anlamış oldum. İsbankın internet bankacılıgı için olan pop-up ını sorunsuz açtı. Flashlarda bir sıkıntı yaratmıyor galiba. Elinde 640 olanlar jawa siteleri bir deneyebilirmi. Yarın media marktan alacagım bende. Daha ucuzu yok gibi.

biraz bekleyebilirsen kliksa da daha uygun fiyata bulabilirsin ben bonus ve avantajix ile 1300 e aldım kargoda bekliyorum

Leyla ile Mecnun

Ağzından Çıkanla Kulağının Duyduğu Aynı Şey Değil!!!

8 Mesaj
2 Ocak 2013; 23:01:56 

quote:

Orijinalden alıntı: BUMERANGs

biraz bekleyebilirsen kliksa da daha uygun fiyata bulabilirsin ben bonus ve avantajix ile 1300 e aldım kargoda bekliyorum

Hangi tarihte aldınız acaba. Ben bugun media markta baktım ama kalmamış. Şuan axess cipi ile 1530 lira gibi bir fiyata gelecekti. Hafta sonunu beklemekteyim teknosada bir indirim yapacak diye duydum. Kliksayıda arada kontrol edecem. Bir yerden uygun fiyata düşürmeye çalışıyorum.

41 Mesaj
2 Ocak 2013; 23:20:33 

yılın son günü aldım ilk günüde stoklara girdi ama tükendi

Leyla ile Mecnun

Ağzından Çıkanla Kulağının Duyduğu Aynı Şey Değil!!!

564 Mesaj
5 Ocak 2013; 5:59:27 

Arkadaslar tv ye evimdeki wifi yi bagliyorum ardindan internet geliyor sonra tvi kapatip actigimda tekrar sifre soruyor en az 10 kez denedim ayni sekilde birde altyazilari ve bazi mkv formatlari calistirmada sorun yasiyorum sizce sorun nerede ?

No Signature

253 Mesaj
5 Ocak 2013; 11:45:23 

Merhaba benim 640S televizyonumda dün kuruldu. Her şey gayet güzel fakat premium apps içindeki youtube, googlo maps vs. hiç bir şey çalışmıyor. Yükleniyor diyor ve öyle kalıyor. Bunları silip yeniden yükleme şansım yok mu? Dün versyon güncelleme yaptım. 10.04.23 yüklendi ama sorun devam ediyor. Yardım lütfen :)

Toyota 1.6 2003 - BRC kit
SX1

722 Mesaj
5 Ocak 2013; 13:50:22 

quote:

Orijinalden alıntı: burak03

Arkadaslar tv ye evimdeki wifi yi bagliyorum ardindan internet geliyor sonra tvi kapatip actigimda tekrar sifre soruyor en az 10 kez denedim ayni sekilde birde altyazilari ve bazi mkv formatlari calistirmada sorun yasiyorum sizce sorun nerede ?

Yazılım güncelleme deneyin; otomatik bağlanması lazım !

3 Mesaj
5 Ocak 2013; 13:57:38 

Arakdaşlar ben mi göremiyorum biri bana söyleyebilir mi bu modelin tepkime süresi kaç ms?

Ayrıca LM640 serisi neden lg'nin sitesinde yer almıyor? bu konuda da bilginiz var mı? 620 var 660 var arası yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imppaint -- 5 Ocak 2013; 14:15:51 >

564 Mesaj
5 Ocak 2013; 14:01:14 

quote:

Orijinalden alıntı: SupremeXXL

Yazılım güncelleme deneyin; otomatik bağlanması lazım !

Yazilim guncelledim son yazilim yuklu ama wifiyi surekli unutuyor bir cozum bulamadim servise vermeliyim ?

No Signature

117 Mesaj
5 Ocak 2013; 14:06:38 

quote:

Orijinalden alıntı: areano

yaklaşık 2 aydır bu tv yi kullanıyorum..standart parlaklık ayarına falan hiç dokunmaya gerek duymadım..görüntü gayet iyi..karanlık falan göstermiyor..

Evet arkadasim tv karanlik ve parlak koruyucu on panel sayesinde de yansima yapiyor..lw5500 ile yan yana koyup ayni goruntude test ettim ve karanlik goruntuler basarisiz.diger ozellikleri ile rakipsiz bir tv fakat asil islevinde basarili bulmadim.

713 Mesaj
5 Ocak 2013; 14:16:24 

quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

hocam cihazda modül var demişsiniz.bende de d-smart var.direk d-smart recieverdaki kartı takabiliyor muyuz bu telvzyona.yoksa modül mü alacağız ayrıca kartı takabilmek için

Kart yuvası yok modül yuvası var. Yani kartı modülle birlikte kullanmalısınız.

Lenovo Z580
Panasonic TX-P42GT20E neoPDP 3D TV
Phillips HTS3154 DVD Home Theater System
Egreat R6S Network Media Player + WD 500GB 2,5'' External HDD

253 Mesaj
6 Ocak 2013; 17:24:44 

quote:

Orijinalden alıntı: excalibur13

Merhaba benim 640S televizyonumda dün kuruldu. Her şey gayet güzel fakat premium apps içindeki youtube, googlo maps vs. hiç bir şey çalışmıyor. Yükleniyor diyor ve öyle kalıyor. Bunları silip yeniden yükleme şansım yok mu? Dün versyon güncelleme yaptım. 10.04.23 yüklendi ama sorun devam ediyor. Yardım lütfen :)

Kendi kendimecevap vereyim :) Aynı sorunu yaşayan olursa yararlansın. Böyle bir sorunda televizyondan fabrika ayarlarına dönğnce sorun düzeliyor.

bilginize,

Toyota 1.6 2003 - BRC kit
SX1

8 Mesaj
6 Ocak 2013; 22:32:39 

arkadaşlar ntvsporda ispanya ligi maçlarında şifre giriyor.biss çözme özelliği yok uydu alıcının.nasıl bi çözüm bulabilirim ,ne tavsiye edersiniz?maç izlemek için.uydu alıcısı bu televiyonun en kötü yanı .kanal geişleri de çok yavaş.

7958 Mesaj
6 Ocak 2013; 22:52:49 

quote:

Orijinalden alıntı: turgi37

arkadaşlar ntvsporda ispanya ligi maçlarında şifre giriyor.biss çözme özelliği yok uydu alıcının.nasıl bi çözüm bulabilirim ,ne tavsiye edersiniz?maç izlemek için.uydu alıcısı bu televiyonun en kötü yanı .kanal geişleri de çok yavaş.

biss şifrelerini çözemezsin.
Şimdiye kadar gördüğüm en iyi SD kalitesi bu tv nin uydu alıcısında . Kanal geçişleri varsın yavaş olsun .

sɹǝʇ nq ʞǝʇɹıq ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

8 Mesaj
7 Ocak 2013; 0:02:58 

quote:

Şimdiye kadar gördüğüm en iyi SD kalitesi bu tv nin uydu alıcısında . Kanal geçişleri varsın yavaş olsun .

8 Mesaj
7 Ocak 2013; 0:06:36 

quote:

yavailığı önemli değil doğru.da şifre çözememesi benim gibi maç tutkunları için çok kötü.şampionlar ligi,ve la liga için ayrı uydu alıcı almak gerekecek.maç tutkunları tv'nin parasının üzerine bi de hd uydu alıcı fiyatı eklesinler 100-150 lira .

72 Mesaj
7 Ocak 2013; 0:51:00 

http://forum.donanimhab...tm.htm#msglink_70027987

şu konuda belirttigim gibi arkadaşlar yeni aldığım lg42lm640s bozuldu.
Başına böyle bir durum gelen var mı?

0

Ekteki dosya (1)

World,Vakıf World,Axess,Bonus,Parafly ile kredi kartı alışverişlerinize yardım edilir. Referanslar:ncbn,27fatih,Pupillaris,koko69,michaud,etlik,fırsatkampanya,steinbeck0635,striker76, isolayn007

1989 Mesaj
10 Ocak 2013; 16:20:34 

Betr_Sc
Aldığın tv, 30 günü geçmediyse iade etme ya da değiştirme hakkın var. Bu siyah çizgi sonradan mı oluştu?
Tv'de ölü piksel testi yapmanı tavsiye ederim. Yanyana üç ölü piksel çıkarsa tv'ni hemen iade etmeni tavsiye ederim. Keşke tv'ni kurdururken ölü piksel testi yaptırsaydın. En azından sorunu hemen görebilmiş olurdun.
Ölü piksel testi indirme linki
http://www.sendspace.com/file/8qfydv

18 Mesaj
15 Ocak 2013; 0:31:33 

Geçen hafta lm640s tvden satınaldım ettu arkadaşın verdiği linkten pixel kontrolu yaptım ve sol alt tarafta beli belirsiz bir siyah nokta var fark edilmesi baya zor bilen arkadaşlar ölü piksel in nasıl bişey olduğunu tam söyleyebilirmi? tek ölü piksel garantiye girermi? bide tvnin üst tarafından bakıldığında sağdan ikinci vidanın ordan yanık plastik kokusu geliyor bu noralmi?

MSI M670
AMD Turion 64 MK38 (2.2GHz 512KB L2 Önbellek)
NVIDIA GeForce Go 6100 VGA
2048mb Ram
Samsung I5700 Galaxy Spica 2.1

257 Mesaj
16 Ocak 2013; 22:25:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Betr_Sc

http://forum.donanimhab...tm.htm#msglink_70027987

şu konuda belirttigim gibi arkadaşlar yeni aldığım lg42lm640s bozuldu.
Başına böyle bir durum gelen var mı?

0

Bende de bir saat kadar önce bu şekilde sorun çıktı. "Home" menüsüne girdiğimde oluştu. Fabrika ayarlarına döndüm yine değişmedi. Televizyonu kapatıp fişini çektim, 10 dk sonra açtım yine aynı. Resimde yatay olan çizgi (twitter ve google maps üzerinden geçen) yeşil ve dikey (adamın bacaklarının arasından aşağıya bakın) kırmızı çizgiler bir türlü gitmiyor. Sadece televizyon açılırken siyah ekranda görünmüyorlar.

0

Ekteki dosya (1)

72 Mesaj
16 Ocak 2013; 22:30:57 

quote:

Bende de bir saat kadar önce bu şekilde sorun çıktı. "Home" menüsüne girdiğimde oluştu. Fabrika ayarlarına döndüm yine değişmedi. Televizyonu kapatıp fişini çektim, 10 dk sonra açtım yine aynı. Resimde yatay olan çizgi (twitter ve google maps üzerinden geçen) yeşil ve dikey (adamın bacaklarının arasından aşağıya bakın) kırmızı çizgiler bir türlü gitmiyor. Sadece televizyon açılırken siyah ekranda görünmüyorlar.

0

bana degişim verdiler bir an önce servisi çagır.

World,Vakıf World,Axess,Bonus,Parafly ile kredi kartı alışverişlerinize yardım edilir. Referanslar:ncbn,27fatih,Pupillaris,koko69,michaud,etlik,fırsatkampanya,steinbeck0635,striker76, isolayn007

257 Mesaj
16 Ocak 2013; 22:34:01 

Ben de öyle düşünüyorum. Bu arada senin resimdeki genişliği algılayamadım. Bendeki çizgiler 2mm genişliğinde...
15.12.2012'de aldım. 30 iş günü dolmadı. Yarın noterden ihtar çekip "değişim" istemeyi düşünüyorum. Değişimi nasıl yaptırdın söyleyebilir misin? Servis sorun çıkarmadan değişim yazdı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsari -- 16 Ocak 2013; 22:35:36 >

257 Mesaj
17 Ocak 2013; 20:02:33 

Öğleden sonra servis gelip televizyonu götürdü. Akşam geri arayıp LG merkezden değişim talebinde bulunduklarını söylediler. LG'den onay gelirse sanırım birkaç güne yenisini alırım. Bu hızla devam edilirse hem servis hem de LG gerçekten övgüyü hak ediyor.

1445 Mesaj
19 Ocak 2013; 15:41:47 

quote:

Öğleden sonra servis gelip televizyonu götürdü. Akşam geri arayıp LG merkezden değişim talebinde bulunduklarını söylediler. LG'den onay gelirse sanırım birkaç güne yenisini alırım. Bu hızla devam edilirse hem servis hem de LG gerçekten övgüyü hak ediyor.

kendi televizyonummuş gibi sevindim. tamirle filan uğraştırmamaları güzel.

i want to play a game
make your choice... live or die

64 Mesaj
19 Ocak 2013; 16:02:54 

teşekkürler

257 Mesaj
19 Ocak 2013; 21:42:59 

Çarşamba gecesi arızalandı, Perşembe sabah servisi aradım, Perşembe öğleden sonra televizyon alındı, Perşembe akşamı servis beni arayıp değişim için LG merkezden onay istediklerini belirttiler, Cuma öğleden sonra servis beni arayıp işlemlerin tamamlandığını formu teslim almamı belirtti. Aslında zamanım olsa Cuma günü değişim gerçekleşebilirdi. Bildirimi yaptığım Perşembe sabahından Cuma akşamına kadar 48 saat olmadan televizyonun değişimi gerçekleşmiş oldu.

Bugün birebir değişimle yeni televizyonu teslim aldım. 2 günle 30 günlük yasal hakkımı kaybettim diye üzülürken servis ve LG merkezin duyarlığı sayesinde gerçekten mutlu oldum. LG Anıt Elektronik Servisine ve LG Türkiye temsilciliğine teşekkür ediyorum. Müşteri memnuniyetinde çıtayı en yüksekte tutuyorlar.

Şapka çıkarıyorum...

Ürün olarak da bu televizyon bir harika (diğer modeller de sanırım böyledir)...

Ekleme: Bu arada televizyonu İzmit Vatandan almıştım, sürecin sonunda dahil ettim. Servisten değişim formunu götürdüğümde 20 dk. gibi bir sürede yenisini verdiler. Söylemeden olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsari -- 19 Ocak 2013; 22:17:00 >

257 Mesaj
19 Ocak 2013; 21:50:45 

quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

kendi televizyonummuş gibi sevindim. tamirle filan uğraştırmamaları güzel.

Teşekkür ederim.

4166 Mesaj
20 Ocak 2013; 20:50:04 

kanal sıralama tuşu uydudaki sarı tuş cevap vermıyor menude gözükmüyor.
gecende vardı bi tusa bastım, "sıralama kalıcı değişecek" dedi; "evet" dedim nasıl düzeltiriz?

birde bende modülle kablo tv ayrıca direk uydu bağlı(dvbs özelliği);

kablo tv hazırken birde "uyduyu aratayım" dedin;
ayar -> oto ayar bölümünde secenekler -> anten kablo uydu bide anten-uydu kablo-uydu var, 5 secenek yani...
uyuduyu seç ->arat, kablo tv deki kanalların ucuyor yada uydun var, kablo tvyi aratayım dedin bu sefer uydu kanalları uçuyor.

son olarak favoriye alınan kanallar sadece favori tuşuna basınca gözüküyor normalde aktif değil yani favori aktifken artı eksi tuşundan giderken favori kanalları gezilmiyor.
sadece guide'a basınca sadece favori kanallarını gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavizaman -- 20 Ocak 2013; 21:37:26 >

E7500 R0 vid:1.262 400mhz 3.8ghz 1.375v& Gelid Tranquillo || P35 DS3R r2.1 || 3GB 800 c5 ||WD10EZEX - 3500418AS - HD103SJ - WD Elements 2.5" 1TB - Corsair 32GB Slider || Sapphire 5850 TOXIC ||Seasonic M12II-620
Skystar 2.8a ||XClio Nighthawk ||HP 2310ei || Logitech G500 & Media keyboard 600||40C6000 & Digi HD 9102||Canon Ixus 220HS & Toshiba 16GB C10

223 Mesaj
21 Ocak 2013; 0:52:55 

quote:

Çarşamba gecesi arızalandı, Perşembe sabah servisi aradım, Perşembe öğleden sonra televizyon alındı, Perşembe akşamı servis beni arayıp değişim için LG merkezden onay istediklerini belirttiler, Cuma öğleden sonra servis beni arayıp işlemlerin tamamlandığını formu teslim almamı belirtti. Aslında zamanım olsa Cuma günü değişim gerçekleşebilirdi. Bildirimi yaptığım Perşembe sabahından Cuma akşamına kadar 48 saat olmadan televizyonun değişimi gerçekleşmiş oldu.

Bugün birebir değişimle yeni televizyonu teslim aldım. 2 günle 30 günlük yasal hakkımı kaybettim diye üzülürken servis ve LG merkezin duyarlığı sayesinde gerçekten mutlu oldum. LG Anıt Elektronik Servisine ve LG Türkiye temsilciliğine teşekkür ediyorum. Müşteri memnuniyetinde çıtayı en yüksekte tutuyorlar.

Şapka çıkarıyorum...

Ürün olarak da bu televizyon bir harika (diğer modeller de sanırım böyledir)...

Ekleme: Bu arada televizyonu İzmit Vatandan almıştım, sürecin sonunda dahil ettim. Servisten değişim formunu götürdüğümde 20 dk. gibi bir sürede yenisini verdiler. Söylemeden olmaz.

kutluyorum lg servisini bu durumda ayrıca hep olumsuz örnekler paylaşılıyordu sizin yaptığınız gibi ara sıra yiğidi öldürsek de hakkını da vermeyi unutmamalıyız. Bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum kendi adıma.

6 Mesaj
21 Ocak 2013; 16:03:08 

arkadaşlar 3d film izlerken ekran 2 parça ,3d ayarlarından mı yardımcı olabilirmisiniz

1726 Mesaj
21 Ocak 2013; 16:16:47 

quote:

Orijinalden alıntı: dontforget123

arkadaşlar 3d film izlerken ekran 2 parça ,3d ayarlarından mı yardımcı olabilirmisiniz

3d tuşuna bas ekran seçimi yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şazenuş -- 21 Ocak 2013; 16:17:04 >

HTC One (M8)