Şimdi Ara

BOSCH WAQ20460TR Çamaşır makinesi hakkında yardım !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
3
Favori
13.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MEDİAMARK BOSCH WAQ20460TR Çamaşır makinesine KAMPANYA YAPMIŞ depodaki son 3 üründen birini kaçırmamak için alel acele aldım fiyatı 1050 tl idi

Eve geldim araştırmalarım sonucu eski kayışlı sistem bir makine olduğunu öğrendim... sizce elimdeki bu ürünü değiştirmelimiyim.. değiştirirsem ne tavsiye edersiniz..

birde db konusunda fikir verirseniz sevinirim... TEŞEKKÜRLER

http://www.bizdeuygun.com/BOSCH-WAQ-20460-TR-7KG-1000-DEViR-cAMAsIR-MAKiNESi_69252.html#1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanay -- 17 Ekim 2012; 9:05:42 >

• Fırçalı motora sahip olması dışında çok güzel bir cihaz. Aynı bütçeyle alacağınız Direct Drive LG'den daha stabil, daha sessiz ve daha kalitelidir.

Gece çamaşır yıkamıyorsanız veya motor sesi sizi rahatsız etmezse sorun yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Fırçalı motora sahip olması dışında çok güzel bir cihaz. Aynı bütçeyle alacağınız Direct Drive LG'den daha stabil, daha sessiz ve daha kalitelidir.

Gece çamaşır yıkamıyorsanız veya motor sesi sizi rahatsız etmezse sorun yaşamazsınız.

İlginiz için öncelikle teşekkür ederim. Elektrik sanırım saat 10 dan sonra biraz daha ucuz dönemsel olarak bu saaten sonra kullanma durumum olabilir. teknolojiye benim gibi çok yakın olmayanlar genelde ürünü aldıktan sonra küçük bir araştırma yaparlar bende ürünü aldıktan sonra db si ile ilgili bir araştırma yaptım. Yıkamada 57 db.. sıkmada 74 db ( sanırım sıkma bir kaç dk sürüyor ) yıkamada ise boschun iyi bir modeli zaten 49 db yani 8 db fark var.. İnanılmaz bir farkmı matematikte değil ama uygulamalı olarak bilemiyorum.. Alt komşu süpürgeyle yukarı vursun istemiyorum.. bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.. birde yeni teknoloji dururken eskisini aldım diye üzülmek istemiyorum.. sizce frcalı motor yeni teknolojiye nazaran dezavantajları çok fazla olan bir sistemmi yoksa çokta önemli değilmi.. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanay -- 17 Ekim 2012; 9:16:54 >
  • Ben de bu makineyi almayı düşünüyorum hem fiyatı hem de markası iyi fakat sizin de dediğiniz gibi fırça motor=? Nedir ne değildir, ne kaybederiz?
    10sene kullanacağız, 2kişinin çamaşırı, ses, kg, devir hiç problem değil. 800 devir,60db,6 kg dahi olsa olur, hergün de çalışabilir gerekirse ama Bosch olsun ve beyazları 2.5saatte yıkamasın...
  • kardeşim ben gözümü kararttım artık .. siparişi geçtim.. bu arada 1000 devir izmir gibi sıcak iklimi olan bir memlekette yeter artar bile.. ayrıca sesi dinleme imkanım oldu hiçte rahatsız edici değil.. tavsiye ederim.. çoğu markayı süsleyip koymuşlar ama forumda okuduğum kadarıyla çoğu leke çıkartmada da başarılı değilmiş.. aklın yolu bir al bence sende bu makineyi ;)
  • 74dB çok yüksek bir gürültü değeri değildir. Zaten komşulara giden motor sesinden çok titreşimin sesidir. Bu makinenin darbe emici sistemi iyi olduğundan sıkıntı olmaz.

Bu arada hiçbir makine beyazları 2 saatin altında temiz yıkamaz. Yıkaması için normalin 2 katından fazla tüketime sahip olması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

74dB çok yüksek bir gürültü değeri değildir. Zaten komşulara giden motor sesinden çok titreşimin sesidir. Bu makinenin darbe emici sistemi iyi olduğundan sıkıntı olmaz.

Bu arada hiçbir makine beyazları 2 saatin altında temiz yıkamaz. Yıkaması için normalin 2 katından fazla tüketime sahip olması gerekir.

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..
  • mediamarket indirim diye size yine hemen hemen aynı fiyattan satmış ürünü :)

1 ay önce 1000 liraya bosch bayisinden almıştık..

internet sitelerinde 850 liradan başlıyor fiyatı..

güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanay

MEDİAMARK BOSCH WAQ20460TR Çamaşır makinesine KAMPANYA YAPMIŞ depodaki son 3 üründen birini kaçırmamak için alel acele aldım fiyatı 1050 tl idi

Eve geldim araştırmalarım sonucu eski kayışlı sistem bir makine olduğunu öğrendim... sizce elimdeki bu ürünü değiştirmelimiyim.. değiştirirsem ne tavsiye edersiniz..

http://www.bizdeuygun.com/BOSCH-WAQ-20460-TR-7KG-1000-DEViR-cAMAsIR-MAKiNESi_69252.html#1

zaten ürün 1079TL , 29TL lik indirim yapmışlar , onunda 10-15TL sini nakliye olarak geri almışlardır (nakliye ücretli diye biliyorum).

Yani bir bayiiye gitseydin zaten 1050TL yi bırak , zorlayarak 1000TL ye alabilirdin belki de .

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAQ20460TR.html?source=browse
  • Eh yani
  • Bosh WAQ 24310 TR 1329TL (peşin)
    Bosh WAS 20461 TR 1645TL (peşin)

İkiside 8Kg kapasiteli.

son durum değerlendirmemde yardımcı olmanızı bekliyorum.

saygılar.

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCn-kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rma.html?ps=WAQ24310TR,WAS20461TR

sizce hangisini almalıyım candogan bey
  • quote:

Orijinalden alıntı: jorge

mediamarket indirim diye size yine hemen hemen aynı fiyattan satmış ürünü :)

1 ay önce 1000 liraya bosch bayisinden almıştık..

internet sitelerinde 850 liradan başlıyor fiyatı..

güle güle kullanın

ürünü aldıktan sonra bosch bayisinden 950 tlye fiyat aldım.. ama parasını ödediğim diğer ürün ( buzdolabınında ) para iadesini istedim ( çünkü daha elime ulaştırmamışlardı )... sonra 300 tl fakla başka yerden aynı modeli aldım ( spot )

sonuç olarak mediamark dememek lazımmış.. en iyisi her zaman araştırmak ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanay -- 22 Ekim 2012; 14:29:31 >
  • quote:

MEDİAMARK BOSCH WAQ20460TR Çamaşır makinesine KAMPANYA YAPMIŞ depodaki son 3 üründen birini kaçırmamak için alel acele aldım fiyatı 1050 tl idi

Hocam şu eski kayış yeni kayış olayını açar mısın biraz, bende bu makinadan almayı planliyorum.
    Ne diyosun alalim mi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIA

quote:

Hocam şu eski kayış yeni kayış olayını açar mısın biraz, bende bu makinadan almayı planliyorum.
    Ne diyosun alalim mi :)

eski kayış yeni kayış olayı değil
    Fırçalı motor fırçasız motor olayı.

kayış kasnaksızda motor var o LG de
  • Bu makine 7kg 1000 devirli Direct Drive LG ile aynı ses seviyesine sahip bunu baştan söyleyeyim. Süspansiyon sistemi ve yük dengeleme yazılımı düzgün olmadığı sürece Direct Drive olayı hikaye.

1000 devirdeki sesi fırçasız motorlu olarak Gorenje, Miele, AEG vb. firmaların gerisinde. Yoksa Samsung, Hotpoint ve LG gibi makinelerle bu makinenin hiçbir yönü kıyaslanmaz.

Benim dikkatimi çeken kötü yanı ise plastik ön panel ile ön sac arasındaki renk uyumsuzluğu. Ön panel saca göre daha sarımsı duruyor. Bosch nasıl böyle bi konuyu gözardı etmiş inanamadım. Gözümü çok rahatsız etti.

Enteresan olan da ilk serisinde değil de Ekim üretimi olanlarda bu durum var.

Son olarak tambur hacmi 63lt imiş, 7kg makine için tambur hacmi epey iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 30 Ekim 2012; 23:48:03 >
  • O halde aliyorum arkadaşlar BOSCH WAQ20460TR yi ? :)
  • Kaça buldunuz? 1000TL ve altında bulduysanız düşünülebilir. Ya da yakın fiyata 1200 devirli Profilo CM1220ETR alınabilir. Aynı kasa tipinde ama sıkma devri daha yüksek. (WAQ24460TR'nin muadili yani)

Yani 2 makineye de bakın, 1000TL civarındaysa alınabilir.

http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/beyaz-e%C5%9Fya/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/CM1220ETR.html?source=search
  • Yetkili satici liste fiyati 1079 TL.

Yetkili saticidan aliyim diyorum, 12 taksit alicam, belki biraz fiyati düşerler, 1000-1050 lira arasi alirim diye tahmin ediyorum.
  • Ben de uzun bir süre o makineye yeşillendim ama fırça motorlu olduğunu öğrenince vazgeçtim.
    Forumda sormasam gidip almıştım, iyi ki danışmışım bu foruma.
    şimdi yine bosch 'un WAS serilerine bakıyorum.
    bütçemi aşıyor ama fiyatı uygun bir tane arıyorum.

Tabii AEG ve Profilo da bakıyorum bir taraftan.
  • fırçalı motor-fırçasız motor olayı nedir ? bizim eski makinalar neyli oluyor ?

ayrıca yeni teknoloji makinelerin arızaları kolay giderilebiliyormu? sonra parça olayıda var mesela. bunları gözardı etmeye değermi ?

bende bu makineyi almayı düşünüyorum bütçe 1000TL ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musab -- 1 Kasım 2012; 13:37:20 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.