- x
BOSCH WAQ20460TR Çamaşır makinesi hakkında yardım !!!
36 Cevap10797 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

20 Mesaj
16 Ekim 2012; 23:28:49 

MEDİAMARK BOSCH WAQ20460TR Çamaşır makinesine KAMPANYA YAPMIŞ depodaki son 3 üründen birini kaçırmamak için alel acele aldım fiyatı 1050 tl idi

Eve geldim araştırmalarım sonucu eski kayışlı sistem bir makine olduğunu öğrendim... sizce elimdeki bu ürünü değiştirmelimiyim.. değiştirirsem ne tavsiye edersiniz..

birde db konusunda fikir verirseniz sevinirim... TEŞEKKÜRLER

http://www.bizdeuygun.c...R-MAKiNESi_69252.html#1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanay -- 17 Ekim 2012; 9:05:42 >

12163 Mesaj
17 Ekim 2012; 2:22:14 

Fırçalı motora sahip olması dışında çok güzel bir cihaz. Aynı bütçeyle alacağınız Direct Drive LG'den daha stabil, daha sessiz ve daha kalitelidir.

Gece çamaşır yıkamıyorsanız veya motor sesi sizi rahatsız etmezse sorun yaşamazsınız.

20 Mesaj
17 Ekim 2012; 9:14:58 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Fırçalı motora sahip olması dışında çok güzel bir cihaz. Aynı bütçeyle alacağınız Direct Drive LG'den daha stabil, daha sessiz ve daha kalitelidir.

Gece çamaşır yıkamıyorsanız veya motor sesi sizi rahatsız etmezse sorun yaşamazsınız.

İlginiz için öncelikle teşekkür ederim. Elektrik sanırım saat 10 dan sonra biraz daha ucuz dönemsel olarak bu saaten sonra kullanma durumum olabilir. teknolojiye benim gibi çok yakın olmayanlar genelde ürünü aldıktan sonra küçük bir araştırma yaparlar bende ürünü aldıktan sonra db si ile ilgili bir araştırma yaptım. Yıkamada 57 db.. sıkmada 74 db ( sanırım sıkma bir kaç dk sürüyor ) yıkamada ise boschun iyi bir modeli zaten 49 db yani 8 db fark var.. İnanılmaz bir farkmı matematikte değil ama uygulamalı olarak bilemiyorum.. Alt komşu süpürgeyle yukarı vursun istemiyorum.. bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.. birde yeni teknoloji dururken eskisini aldım diye üzülmek istemiyorum.. sizce frcalı motor yeni teknolojiye nazaran dezavantajları çok fazla olan bir sistemmi yoksa çokta önemli değilmi.. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanay -- 17 Ekim 2012; 9:16:54 >

302 Mesaj
17 Ekim 2012; 13:33:22 

Ben de bu makineyi almayı düşünüyorum hem fiyatı hem de markası iyi fakat sizin de dediğiniz gibi fırça motor=? Nedir ne değildir, ne kaybederiz?
10sene kullanacağız, 2kişinin çamaşırı, ses, kg, devir hiç problem değil. 800 devir,60db,6 kg dahi olsa olur, hergün de çalışabilir gerekirse ama Bosch olsun ve beyazları 2.5saatte yıkamasın...

20 Mesaj
17 Ekim 2012; 20:24:00 

kardeşim ben gözümü kararttım artık .. siparişi geçtim.. bu arada 1000 devir izmir gibi sıcak iklimi olan bir memlekette yeter artar bile.. ayrıca sesi dinleme imkanım oldu hiçte rahatsız edici değil.. tavsiye ederim.. çoğu markayı süsleyip koymuşlar ama forumda okuduğum kadarıyla çoğu leke çıkartmada da başarılı değilmiş.. aklın yolu bir al bence sende bu makineyi ;)

12163 Mesaj
18 Ekim 2012; 9:27:16 

74dB çok yüksek bir gürültü değeri değildir. Zaten komşulara giden motor sesinden çok titreşimin sesidir. Bu makinenin darbe emici sistemi iyi olduğundan sıkıntı olmaz.

Bu arada hiçbir makine beyazları 2 saatin altında temiz yıkamaz. Yıkaması için normalin 2 katından fazla tüketime sahip olması gerekir.

20 Mesaj
19 Ekim 2012; 12:30:30 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

74dB çok yüksek bir gürültü değeri değildir. Zaten komşulara giden motor sesinden çok titreşimin sesidir. Bu makinenin darbe emici sistemi iyi olduğundan sıkıntı olmaz.

Bu arada hiçbir makine beyazları 2 saatin altında temiz yıkamaz. Yıkaması için normalin 2 katından fazla tüketime sahip olması gerekir.

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..

463 Mesaj
20 Ekim 2012; 0:42:15 

mediamarket indirim diye size yine hemen hemen aynı fiyattan satmış ürünü :)

1 ay önce 1000 liraya bosch bayisinden almıştık..

internet sitelerinde 850 liradan başlıyor fiyatı..

güle güle kullanın

Sırtını güneşe çevirirsen, gölgenden gayrı bir şey göremezsin.

261 Mesaj
20 Ekim 2012; 11:41:40 

quote:

Orijinalden alıntı: volkanay

MEDİAMARK BOSCH WAQ20460TR Çamaşır makinesine KAMPANYA YAPMIŞ depodaki son 3 üründen birini kaçırmamak için alel acele aldım fiyatı 1050 tl idi

Eve geldim araştırmalarım sonucu eski kayışlı sistem bir makine olduğunu öğrendim... sizce elimdeki bu ürünü değiştirmelimiyim.. değiştirirsem ne tavsiye edersiniz..

zaten ürün 1079TL , 29TL lik indirim yapmışlar , onunda 10-15TL sini nakliye olarak geri almışlardır (nakliye ücretli diye biliyorum).

Yani bir bayiiye gitseydin zaten 1050TL yi bırak , zorlayarak 1000TL ye alabilirdin belki de .

http://www.bosch-home.c...60TR.html?source=browse

"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek." Mustafa Kemal Atatürk

12163 Mesaj
20 Ekim 2012; 11:51:19 

Eh yani

162 Mesaj
21 Ekim 2012; 23:33:37 

Bosh WAQ 24310 TR 1329TL (peşin)
Bosh WAS 20461 TR 1645TL (peşin)

İkiside 8Kg kapasiteli.

son durum değerlendirmemde yardımcı olmanızı bekliyorum.

saygılar.

http://www.bosch-home.c...s=WAQ24310TR,WAS20461TR

sizce hangisini almalıyım candogan bey

20 Mesaj
22 Ekim 2012; 14:26:19 

quote:

Orijinalden alıntı: jorge

mediamarket indirim diye size yine hemen hemen aynı fiyattan satmış ürünü :)

1 ay önce 1000 liraya bosch bayisinden almıştık..

internet sitelerinde 850 liradan başlıyor fiyatı..

güle güle kullanın

ürünü aldıktan sonra bosch bayisinden 950 tlye fiyat aldım.. ama parasını ödediğim diğer ürün ( buzdolabınında ) para iadesini istedim ( çünkü daha elime ulaştırmamışlardı )... sonra 300 tl fakla başka yerden aynı modeli aldım ( spot )

sonuç olarak mediamark dememek lazımmış.. en iyisi her zaman araştırmak ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanay -- 22 Ekim 2012; 14:29:31 >

130 Mesaj
30 Ekim 2012; 23:26:12 

quote:

Orijinalden alıntı: volkanay

Hocam şu eski kayış yeni kayış olayını açar mısın biraz, bende bu makinadan almayı planliyorum.
Ne diyosun alalim mi :)

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

4043 Mesaj
30 Ekim 2012; 23:37:39 

quote:

Orijinalden alıntı: FIA

Hocam şu eski kayış yeni kayış olayını açar mısın biraz, bende bu makinadan almayı planliyorum.
Ne diyosun alalim mi :)

eski kayış yeni kayış olayı değil
Fırçalı motor fırçasız motor olayı.

kayış kasnaksızda motor var o LG de

12163 Mesaj
30 Ekim 2012; 23:46:13 

Bu makine 7kg 1000 devirli Direct Drive LG ile aynı ses seviyesine sahip bunu baştan söyleyeyim. Süspansiyon sistemi ve yük dengeleme yazılımı düzgün olmadığı sürece Direct Drive olayı hikaye.

1000 devirdeki sesi fırçasız motorlu olarak Gorenje, Miele, AEG vb. firmaların gerisinde. Yoksa Samsung, Hotpoint ve LG gibi makinelerle bu makinenin hiçbir yönü kıyaslanmaz.

Benim dikkatimi çeken kötü yanı ise plastik ön panel ile ön sac arasındaki renk uyumsuzluğu. Ön panel saca göre daha sarımsı duruyor. Bosch nasıl böyle bi konuyu gözardı etmiş inanamadım. Gözümü çok rahatsız etti.

Enteresan olan da ilk serisinde değil de Ekim üretimi olanlarda bu durum var.

Son olarak tambur hacmi 63lt imiş, 7kg makine için tambur hacmi epey iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 30 Ekim 2012; 23:48:03 >

130 Mesaj
30 Ekim 2012; 23:55:18 

O halde aliyorum arkadaşlar BOSCH WAQ20460TR yi ? :)

12163 Mesaj
31 Ekim 2012; 0:01:42 

Kaça buldunuz? 1000TL ve altında bulduysanız düşünülebilir. Ya da yakın fiyata 1200 devirli Profilo CM1220ETR alınabilir. Aynı kasa tipinde ama sıkma devri daha yüksek. (WAQ24460TR'nin muadili yani)

Yani 2 makineye de bakın, 1000TL civarındaysa alınabilir.

http://www.profilo.com....0ETR.html?source=search

130 Mesaj
31 Ekim 2012; 0:38:21 

Yetkili satici liste fiyati 1079 TL.

Yetkili saticidan aliyim diyorum, 12 taksit alicam, belki biraz fiyati düşerler, 1000-1050 lira arasi alirim diye tahmin ediyorum.

6207 Mesaj
1 Kasım 2012; 11:11:12 

Ben de uzun bir süre o makineye yeşillendim ama fırça motorlu olduğunu öğrenince vazgeçtim.
Forumda sormasam gidip almıştım, iyi ki danışmışım bu foruma.
şimdi yine bosch 'un WAS serilerine bakıyorum.
bütçemi aşıyor ama fiyatı uygun bir tane arıyorum.

Tabii AEG ve Profilo da bakıyorum bir taraftan.

imzami kaybettim, gören ya da duyan var mi?

1492 Mesaj
1 Kasım 2012; 13:35:08 

fırçalı motor-fırçasız motor olayı nedir ? bizim eski makinalar neyli oluyor ?

ayrıca yeni teknoloji makinelerin arızaları kolay giderilebiliyormu? sonra parça olayıda var mesela. bunları gözardı etmeye değermi ?

bende bu makineyi almayı düşünüyorum bütçe 1000TL ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sol_ak -- 1 Kasım 2012; 13:37:20 >

1556 Mesaj
1 Kasım 2012; 16:49:39 

quote:

Orijinalden alıntı: sol_ak

fırçalı motor-fırçasız motor olayı nedir ? bizim eski makinalar neyli oluyor ?

ayrıca yeni teknoloji makinelerin arızaları kolay giderilebiliyormu? sonra parça olayıda var mesela. bunları gözardı etmeye değermi ?

bende bu makineyi almayı düşünüyorum bütçe 1000TL ne dersiniz ?

1000 tl icin iyi. Fircalı motor eski tip makinelerdeki gibi gurultulu çalışan motor tipidir. Fircasiz ise sessiz ve tasaruflu motor tipidir ve daha günceldir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

20 Mesaj
2 Kasım 2012; 11:22:13 

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

1000 tl icin iyi. Fircalı motor eski tip makinelerdeki gibi gurultulu çalışan motor tipidir. Fircasiz ise sessiz ve tasaruflu motor tipidir ve daha günceldir.

Bu makineyi Alalı ve kullanalı 2 haftayı geçti.. öyle çok rahatsız edici bir sesi yok.. problem yaşatmayacak gibi duruyor..

5 Mesaj
12 Kasım 2012; 13:49:33 

candoğan bey sanırım BOSCH WAQ20460TR yerli üretim Profilo cm 1000ptr alman aynı fiyata hangisini tercih edersiniz

34 Mesaj
21 Kasım 2012; 0:43:30 

ben bu makineyi 3 aydan beri kullanıyorum dartyden almıştım 1050 liraya şuana kadar bir problem yok. sesi az değil fakat çokta değil,tiz bir ses çıkartıyor.profilo nun parelel ürünleriyle yanyana karşılaştırdım.düğmeleri ve dış görünüşte baya kalite farkı var.belki içi aynı bilemem.Bu fiyata alınabilecek en iyisiydi. +99 tl verince garantiyi 3 yıldan 7 yıla çıkarıyorlar. aç parantez şu konudada bilgilendireyim. teknoloji mağazaları size malı sattıktan sonra çok fahiş bir fiyata +garanti yapmak istiyorlar.bu elektro world de ve darty de oldu. sakın yanaşmayın çünkü zaten +garantiyi daha ucuza veriyor aldığınız marka. servis geliyor oda makine kireçlenmesin(bu bulaşık makinesi için oluyor genelde) aparat takmak istiyor..ne kadar? 60 mı 90 mı neydi. +garanti yaptırıyorsanız bence bunada gerek yok.

konudaki model makineden memnunum. Çamaşır makinesi işte tamburundan tavşan çıkmıyor.

25 Mesaj
27 Kasım 2012; 8:50:49 

quote:

Orijinalden alıntı: cemoza

ben bu makineyi 3 aydan beri kullanıyorum dartyden almıştım 1050 liraya şuana kadar bir problem yok. sesi az değil fakat çokta değil,tiz bir ses çıkartıyor.profilo nun parelel ürünleriyle yanyana karşılaştırdım.düğmeleri ve dış görünüşte baya kalite farkı var.belki içi aynı bilemem.Bu fiyata alınabilecek en iyisiydi. +99 tl verince garantiyi 3 yıldan 7 yıla çıkarıyorlar. aç parantez şu konudada bilgilendireyim. teknoloji mağazaları size malı sattıktan sonra çok fahiş bir fiyata +garanti yapmak istiyorlar.bu elektro world de ve darty de oldu. sakın yanaşmayın çünkü zaten +garantiyi daha ucuza veriyor aldığınız marka. servis geliyor oda makine kireçlenmesin(bu bulaşık makinesi için oluyor genelde) aparat takmak istiyor..ne kadar? 60 mı 90 mı neydi. +garanti yaptırıyorsanız bence bunada gerek yok.

konudaki model makineden memnunum. Çamaşır makinesi işte tamburundan tavşan çıkmıyor.

evet bu +garanti olayında bulaşık makinası alırken darty bana o kazığı 131 TL attı. ancak aldığım o +garantiyi geri iade alın, marka kendisi 99 TL ye yapıyor dediğimde, ama bizim voltaj düşmeleri kaynaklı arızaları da kapsıyor, dediler. oracıkta bosch çağrı merkezini aradım. darty böyle böyle diyor siz de durum ne dedim. bizde de öyle zaten dediler. iade edin dedim. sorun çıkarmadan iade ettiler. ayrıca mağaza garantisinin garantisi ne kadardır di mi? ya kapanırsa, best buy ya da mavi bilgisayar gibi :) uzak durun bence de...

131 Mesaj
27 Kasım 2012; 14:34:05 

Merhaba Arkadaşlar 10 yıldır kullandıgım Bosh marka çamaşır makinam arıza yaptı,bende internetten bir özel servis çagırdım.Şahin Ticaret,boshservisim.com diye bir siteden

bu arkadaşlar geldi arızanın,amortisörden kaynaklandıgını söylediler + Termostaında degişmesi gerektigini söylediler ,fiayt olarak 280.tl ücret alacaklarını belirttiler bende yapın dedim

fakat içimede bir kut düştü çünkü fiyat fahiş geldi ve bugün birkaç özel servisi aradıgımda bu arızanın yapım ücreti olarak en fazla 80.tl ücret alacaklarını belittiler.

Bu firma beni faci bir şekilde kazıkladı,aman siz siz olun bu firmadan uzak durun....WWW.BOSHSERVİSİM.COM.........ŞAHİN TİCARET ........HARAM OLSUN NE DİYİMMMMMM

80 Mesaj
3 Aralık 2012; 20:47:31 

quote:

Orijinalden alıntı: byakuya

Bosh WAQ 24310 TR 1329TL (peşin)
Bosh WAS 20461 TR 1645TL (peşin)

İkiside 8Kg kapasiteli.

son durum değerlendirmemde yardımcı olmanızı bekliyorum.

saygılar.

http://www.bosch-home.c...s=WAQ24310TR,WAS20461TR

sizce hangisini almalıyım candogan bey

hocam bizde
WAQ24310 ile WAQ 20460 arasında kaldık sizin tercihiniz ne oldu acaba ??

162 Mesaj
20 Aralık 2012; 14:03:58 

quote:

Orijinalden alıntı: meo60

hocam bizde
WAQ24310 ile WAQ 20460 arasında kaldık sizin tercihiniz ne oldu acaba ??

Benim tercihlerim çok farklı oldu :) Electrolux aldım gayette memnunum.

http://www.electrolux.c...C3%BCklemeli/EWF1297HDW

2445 Mesaj
22 Aralık 2012; 20:30:29 

bende aynı makineden kullanıyorum, şu ana kadar bir problem yaşamadım. gayet iyi kaliteli parasını hakeden bir makine diye düşünüyorum.

Her canlı bir gün cansız olacaktır... Bu yüzden Bugünün Tadını Çıkar ;))Unutmayın LimitSizsinizZ...FREEDOM!
[S & ID: 2005.07-71379]
HomeHaber & HepSigorta

1556 Mesaj
22 Aralık 2012; 20:34:18 

Vallahi Aeg ve Electrolux protexx serileri süper gerçekten.İşte Aeg den beklenen hareketler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

142 Mesaj
8 Ocak 2013; 16:29:59 

Bu makineyi bosch bayinden 1079 liraya aldım.Ancak internette 130 TL daha ucuza buldum.Sizce 130 TL için netten almaya değer mi?Siz olsanız 130 TL için netten alırmıydınız..

508 Mesaj
12 Ocak 2013; 18:56:19 

Şimdiye kadar elektrikli süpürge yedek parça ve aksesuarları ile tanıdığınız SüpürgeMarket firması olarak çamaşır makinelerinizin içerisinin temizliği için harika bir kampanya başlattık... Electrolux markası altında üretilen ve son derece olumlu yorum ve geri dönüşler aldığımız çamaşır makinesi temizleyicisi kısa süre için 24 TL yerine sadece 18 TL.

2

185 Mesaj
21 Mart 2013; 22:01:39 

arkadaşlar makineyi yeni aldık ama sıkmada cok tiz bi ses duyuluyor hep böyle mi?? bu makineye sahip olanlar bi cevaplarsa sevinirim?

767 Mesaj
21 Mart 2013; 22:17:56 

quote:

Orijinalden alıntı: secco35

arkadaşlar makineyi yeni aldık ama sıkmada cok tiz bi ses duyuluyor hep böyle mi?? bu makineye sahip olanlar bi cevaplarsa sevinirim?

Evet.Bende de o dediğniz tiz ses var ve normal olduğunu düşünüyorum.

185 Mesaj
21 Mart 2013; 22:31:53 

quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Evet.Bende de o dediğniz tiz ses var ve normal olduğunu düşünüyorum.

ya bende normal olduğunu düşünüyodum da yine de bi işkillendim hocam ondan bir soruyim dedim :)

159 Mesaj
9 Ağustos 2013; 20:43:50 

arkadaslar bu makineyi almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz ?

BİM Fan Club

20 Mesaj
16 Ağustos 2014; 16:21:47 

quote:

Orijinalden alıntı: secco35

ya bende normal olduğunu düşünüyodum da yine de bi işkillendim hocam ondan bir soruyim dedim :)

1 seneyi geçti tiz ses olabiliyor. Üzülmeyin ama bazen ''bas'' sestete olabiliyor.. Pavorotti kaçabiliyor makineye.. normal olmasa gerek bu durum

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Beyaz Eşya » Bulaşık ve Çamaşır Makinaları » BOSCH WAQ20460TR Çamaşır makinesi hakkında yardım !!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.468