- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
İpad 3 / Galaxy Note 10.1
88 Cevap2572 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1823 Mesaj
16 Ekim 2012; 19:31:14 

Arkadaşlar bu ikisinden birini bayramdan sonra alıcam ama karar veremiyorum. Galaxy S kullanan biri olarak Android'den memnunum yani Note'ta zorluk çekmem. Üniversite öğrencisi oldugum için S-pen özelligi işime yarayabilir. Test ettim geçen baya hoşuma gitti. Note nin malzeme kalitesini normal karşılıyorum çünkü Samsung'un Galaxy serisinin malzemesi maalesef böyle. İpad ise hiç kullanmadım. Sadece Macbook ve İphone kurcalayan biri olarak ondada zorluk çekmeyeceğimi düşünüyorum. Fakat flash player desteklememesi falan filan kafamı kurcalıyor. Bu kadar para verip internetteki videoları izlemenin yolu vardır herhalde dimi? Laptop alıcaktım ama tablet daha pratik geldi ve tablet almaya karar verdim. Birde hangisinin yarayıcı performansı daha iyidir?

Sizden yardım istiyorum ama lütfen taraflı yorum yapmayın objektif biçimde hangisini neden tercih etmeliyim onu söyleyin

İyi akşamlar

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2551 Mesaj
16 Ekim 2012; 19:34:02 

Eger bilgisayar gibi kullanacaksan note al ipad videolarda sorun cikarir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

10736 Mesaj
16 Ekim 2012; 19:36:17 

tablet alma fikri fena değil bende geçen ay ipad aldım 1 aydır bilgisayar açma gereği duymadım ios 6 ile resim upload olayını filan çözdüler video konusunda sıkıntı var yok değil ama mesela ben filmleri belli ipade uyumlu sitelerden izliyorum hiç bir sorun çıkmıyor pil ömrüdende gayet memnunum fakat flash açmıyor ancak çok acil bir durum olursa puffin browser yükledim onu kullanıyorum nadiren bilgisayar gibi kullanacaksan bestendan'nın dediği gibi samsung al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 16 Ekim 2012; 19:37:55 >

Asus Z97-A 5 Way İntel Haswell i5 4670K Asus GTX 770 2GB 256Bit DirectX 11.1
Corsair 450D WD Blue 1TB 7200 Rpm Corsair 2x4Gb Vengeance 1600Mhz CL9 1.5V Asus VN247H 1080p LED 23.6"
Cooler Master Silent Pro M2 720W 80+ Hyper 212x Creative İnspire 5+1 Sound System
Samsung Evo 840 120 GB Logitech Gaming G105 Logitech Gaming G300

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

1133 Mesaj
16 Ekim 2012; 19:38:05 

quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

tablet alma fikri fena değil bende geçen ay ipad aldım 1 aydır bilgisayar açma gereği duymadım ios 6 ile resim upload olayını filan çözdüler video konusunda sıkıntı var yok değil ama mesela ben filmleri belli ipade uyumlu sitelerden izliyorum hiç bir sorun çıkmıyor pil ömrüdende gayet memnunum fakat flash açmıyor ancak çok acil bir durum olursa puffin browser yükledim onu kullanıyorum nadiren bilgisayar gibi kullanacaksan bestendan'nın dediği gibi samsung al

Flash konusunda devreye Puffin giriyor ama Androidin Flashi gibi akıcı degil donmalar oluyor

İphone 5S Space Gray 32 GB

10736 Mesaj
16 Ekim 2012; 19:40:41 

quote:

Orijinalden alıntı: bycanua

Flash konusunda devreye Puffin giriyor ama Androidin Flashi gibi akıcı degil donmalar oluyor

doğru android flashını kullanmadım fakat takılmalar donmalar oluyor film izlemek gibi bir düşünce zaten olmasın kasıyor ancak acil işlerde işe yarıyor

Corsair 450D WD Blue 1TB 7200 Rpm Corsair 2x4Gb Vengeance 1600Mhz CL9 1.5V Asus VN247H 1080p LED 23.6"
Cooler Master Silent Pro M2 720W 80+ Hyper 212x Creative İnspire 5+1 Sound System

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

1133 Mesaj
16 Ekim 2012; 19:43:21 

quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

doğru android flashını kullanmadım fakat takılmalar donmalar oluyor film izlemek gibi bir düşünce zaten olmasın kasıyor ancak acil işlerde işe yarıyor

Hocam Birşey soracağım Puffinde videolu bir site açınca sag altta Play fullscreen yazıyor ya iOS 6 geldi geleli yapamadım bu özelliği sizde durum nedir acaba ?

İphone 5S Space Gray 32 GB

10736 Mesaj
16 Ekim 2012; 19:45:19 

quote:

Orijinalden alıntı: bycanua

Hocam Birşey soracağım Puffinde videolu bir site açınca sag altta Play fullscreen yazıyor ya iOS 6 geldi geleli yapamadım bu özelliği sizde durum nedir acaba ?

hocam normal filmli site açınca adres çubuğunun altındaki film şeridi aktif oluyor basınca direk tam ekrana atıyor ama tam stabil değil bazı sitelerde bunu yapamıyor belki sizede o bazı siteler denk gelmiş olabilir

1823 Mesaj
16 Ekim 2012; 19:57:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

Eger bilgisayar gibi kullanacaksan note al ipad videolarda sorun cikarir

Bilgisayar gibi kullanıcam aslında. Birde bu S-pen olayı İpaddede var herhalde biraz önce konusunu gördüm.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2551 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:02:07 

quote:

Orijinalden alıntı: PulpFictioN

Bilgisayar gibi kullanıcam aslında. Birde bu S-pen olayı İpaddede var herhalde biraz önce konusunu gördüm.

Tam olarak degil note not tutmak icin ayni defter gibi ama ipadde de ozel kalemle yaziliyor ancak elin degerse sacmaliyor kafasina gore cizgiler atiyor bildigim kadariyla yani note defter gibi kullanmak icin ideal

1823 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:02:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

Tam olarak degil note not tutmak icin ayni defter gibi ama ipadde de ozel kalemle yaziliyor ancak elin degerse sacmaliyor kafasina gore cizgiler atiyor bildigim kadariyla yani note defter gibi kullanmak icin ideal

Tamam teşekkürler.

1911 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:04:58 

quote:

ipad içinde kalem var kullanabilirsin defter gibi.ayrıca flash bir sorun ama çokta abartma puffin den rahatlıkla film izleyebiliyorum.her sitede olmuyor o takılma filan.zaten kullandıkça takılmayan siteleri keşfedersin.sürekli ordan izlersin.ayrıca film ve dizi için 2 yada 3 tane uygulama var.tarayıcı ya girmeden o uygulama üzerinden rahatlıkla film-dizi-belgesel izleyebilirsin.pc gibi bişey istiyorsan samsung yada microsoft surface tavsiye ederim.ipad daha multimedia cihazı.

1823 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Lithium 

ipad içinde kalem var kullanabilirsin defter gibi.ayrıca flash bir sorun ama çokta abartma puffin den rahatlıkla film izleyebiliyorum.her sitede olmuyor o takılma filan.zaten kullandıkça takılmayan siteleri keşfedersin.sürekli ordan izlersin.ayrıca film ve dizi için 2 yada 3 tane uygulama var.tarayıcı ya girmeden o uygulama üzerinden rahatlıkla film-dizi-belgesel izleyebilirsin.pc gibi bişey istiyorsan samsung yada microsoft surface tavsiye ederim.ipad daha multimedia cihazı.

Pc gibi kullanayımdan kastım dizi yada film izlemek değil. Tabii ki izleyeceğim ama daha çok internette takılıcam. İnternet performansı yeterlimidir İpad'in ? Çünkü Pc hiç kullanmicam bundan sonra.

1911 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:20:53 

quote:

Pc gibi kullanayımdan kastım dizi yada film izlemek değil. Tabii ki izleyeceğim ama daha çok internette takılıcam. İnternet performansı yeterlimidir İpad'in ? Çünkü Pc hiç kullanmicam bundan sonra.

yeterlidir tabiki internet kullanmak ayrı bir zevktir.flash çalışmayan sitelerde puffin kullanırsan sorun olmaz.ama ipad pc nin yerini tutmaz hiç bir şekilde.hatta hiç kullanmadım ama samsung da tutmaz bence.normal kullandığın pc nin tablet halini istiyorsan microsoft surface i bekle.

272 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:21:37 

Apple'dan şaşma

DH Gangsterleri

220 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:39:17 

Eğer pc kullanmayacaksan ipadde tarayıcıda gezinmek çok hoş. Fakat ben film izleyeceğim zaman daha doğrusu dizi izleyeceğim zaman çok sorun yaşadım. Çoğu sitenin videolarını açmakta zorlanıyor. Arkadaşların dediği gibi puffin yükledim bi nevi çözdü sorunumu. iPad güzeldir ama hevesini aldıktan sonra satmak için uğraşırsın. Ben hevesimi aldım kullanmıyorum kenarda duruyor.

ASUS P8Z68-V | ASUS GTX 570 DirectCU II | INTEL i5 2500k |CORSAIR 8GB (2x4GB) KIT Vengeance 1866MHz DDR3 CL9 Ram| CM HAF X | Seasonic Platinum 1000w |

Haf x Sistem Kurulumu

1823 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:56:10 

quote:

Orijinalden alıntı: _emreyy_

Eğer pc kullanmayacaksan ipadde tarayıcıda gezinmek çok hoş. Fakat ben film izleyeceğim zaman daha doğrusu dizi izleyeceğim zaman çok sorun yaşadım. Çoğu sitenin videolarını açmakta zorlanıyor. Arkadaşların dediği gibi puffin yükledim bi nevi çözdü sorunumu. iPad güzeldir ama hevesini aldıktan sonra satmak için uğraşırsın. Ben hevesimi aldım kullanmıyorum kenarda duruyor.

Ben daha çok heryere rahat götürmek istediğim için İpad istiyorum. Sonuçta pratik ve küçük, defter boyutunda koy kolunun altına götür heryere. Dizi yada film çok fazla izlemem yani önceliğim film dizi değil internet olmak zorunda. Gerçekten ihtiyacım olucak pc kullanmicam yani artık.

1927 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:58:24 

iPad alma fikri güzel fakat en fazla 2 ay sonra sıkılıyorsun. Ben sıkıldım ve sattım

220 Mesaj
16 Ekim 2012; 21:01:39 

quote:

Ben daha çok heryere rahat götürmek istediğim için İpad istiyorum. Sonuçta pratik ve küçük, defter boyutunda koy kolunun altına götür heryere. Dizi yada film çok fazla izlemem yani önceliğim film dizi değil internet olmak zorunda. Gerçekten ihtiyacım olucak pc kullanmicam yani artık.

Eğer ipad 3 almak istersen elimde açılmamış kutu mevcut. Bimeksten alınmış beyaz 4g + 64gb. Jelatinide açılmamış. Hediye geldi ipad 2 olduğu için 3ü açmadım.

İnternet için kullanacaksan güzel fakat jailbreak olmadan boş gibi geliyor.

ASUS P8Z68-V | ASUS GTX 570 DirectCU II | INTEL i5 2500k |CORSAIR 8GB (2x4GB) KIT Vengeance 1866MHz DDR3 CL9 Ram| CM HAF X | Seasonic Platinum 1000w |

Haf x Sistem Kurulumu

1760 Mesaj
16 Ekim 2012; 21:03:36 

Tartismasiz note 10.1

ELAZIĞSPORLULAR BURAYA http://forum.donanimhaber.com/m_89531840/tm.htm

1823 Mesaj
16 Ekim 2012; 21:07:57 

quote:

Orijinalden alıntı: _emreyy_

Eğer ipad 3 almak istersen elimde açılmamış kutu mevcut. Bimeksten alınmış beyaz 4g + 64gb. Jelatinide açılmamış. Hediye geldi ipad 2 olduğu için 3ü açmadım.

İnternet için kullanacaksan güzel fakat jailbreak olmadan boş gibi geliyor.

Şuan değil ancak bayramdan sonra kasım başı gibi almış olurum. Yinede sağol.

1823 Mesaj
16 Ekim 2012; 21:10:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Thale

iPad alma fikri güzel fakat en fazla 2 ay sonra sıkılıyorsun. Ben sıkıldım ve sattım

Tamamda İpad'den sıkılmak için Pc den sıkılmak gerekir. Ben Pc ile sadece internete giriyorum, Fm 12 dışında oyun oynamıyorum(onuda takıla takıla kaldırmıyor hiçbir oyunu zaten) İpad isteme nedenim işi dahada ufak boyuta indirmek ve heryere götürmek. Zaten elimdeki Pc artık emekliye ayrıldı gibi birşey. Hiçbir işlem yapamamaya başladım. Zaten Pc yenilicektim ama tablet sanki daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PulpFictioN -- 16 Ekim 2012; 21:13:01 >

1823 Mesaj
16 Ekim 2012; 21:38:10 

Up

1823 Mesaj
16 Ekim 2012; 23:18:47 

419 Mesaj
16 Ekim 2012; 23:20:22 

1 ay önce görseydim "ipad al" derdim, ancak android "widget" özelliği ile öne geçiyor, burada tek soru şu her türlü app(alışveriş merkezinden umumi tuvaletlere kadar) sana lazım mı? değilse 10.1 öneririm.

BB9780 > BB 9900 > iPhone 4 > Note II

1823 Mesaj
16 Ekim 2012; 23:25:14 

quote:

Orijinalden alıntı: l3ittersweet

1 ay önce görseydim "ipad al" derdim, ancak android "widget" özelliği ile öne geçiyor, burada tek soru şu her türlü app(alışveriş merkezinden umumi tuvaletlere kadar) sana lazım mı? değilse 10.1 öneririm.

Herkesin kullandıgı birtakım app leri kullanırım o kadar.

507 Mesaj
17 Ekim 2012; 0:01:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Thale

Şahsi fikirlerinizi genellestirmeyin bence. Alali 8 ay oldu. Hala ilk gunku gibi kullanirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

5245 Mesaj
17 Ekim 2012; 0:21:55 

Yeni ipad sahibi olarak tabi ki ipad alın derim,
İnternet,film,müzik...pişman olmazsınız,
Ancak siz,eğitim amaçlı da düşünüyorsunuz,
Bu ihtiyacınız için Note almanız daha mantıklı olur diyorum...çünkü öğrenciler,eğitim konusunda Note nin daha çok iş gördüğünü söylüyor.

5636 Mesaj
17 Ekim 2012; 0:30:11 

Puffin de donma olmamasi icin yukaridaki kucuk ekrandan acarsaniz video yu sorun kalmaz

DONANIM
#DirenApple

560 Mesaj
17 Ekim 2012; 1:29:05 

Emin ol ipad, galaxy note dan cok daha hizli. İnternete girip, en son cikan oyunlari takilmadan oynama (oyun olarak ios cok daha ilerdedir), stabilite istiyosan (ipod 3. Nesil var ve hala en son cikan oyunlari takilmadan oynuyorum), kalite istiyosan( eline 2 urunu de al ve kasalarina bir bak), ekran kalitesi istiyosan ipad al. Ama ben cok not alirim, defterle ugrasmak istemiyorum diyosan da Note 10.1 al. Aslinda turunun ilk ornegi olan urunlerin ilk neslini almak (Note 10.1 kalem kullanan ilk samsung tableti) dogru degil. İkinci nesilde cogu eksikligi gideriyorlar.

2056 Mesaj
17 Ekim 2012; 7:59:41 

quote:

Arkadaşlar bu ikisinden birini bayramdan sonra alıcam ama karar veremiyorum. Galaxy S kullanan biri olarak Android'den memnunum yani Note'ta zorluk çekmem. Üniversite öğrencisi oldugum için S-pen özelligi işime yarayabilir. Test ettim geçen baya hoşuma gitti. Note nin malzeme kalitesini normal karşılıyorum çünkü Samsung'un Galaxy serisinin malzemesi maalesef böyle. İpad ise hiç kullanmadım. Sadece Macbook ve İphone kurcalayan biri olarak ondada zorluk çekmeyeceğimi düşünüyorum. Fakat flash player desteklememesi falan filan kafamı kurcalıyor. Bu kadar para verip internetteki videoları izlemenin yolu vardır herhalde dimi? Laptop alıcaktım ama tablet daha pratik geldi ve tablet almaya karar verdim. Birde hangisinin yarayıcı performansı daha iyidir?

Sizden yardım istiyorum ama lütfen taraflı yorum yapmayın objektif biçimde hangisini neden tercih etmeliyim onu söyleyin

İyi akşamlar

Bu S-Pen iPad üzerinde de çalışır mı.? Eğer olacaksa iPad'im için almayı düşünüyorum.

HTC One M8(16GB+Grey) And 4.4.4
iPad 3rd(32GB+4G) iOS 7.1.2
PSN: ErennIsk

137 Mesaj
17 Ekim 2012; 8:56:18 

ipad nere note nere diyorum. birisi telefon yani temel özelliği telefonla konuşturuyor olması. gsm tabanlı aygıt, diğeri tamemen dış-iç mekanda ortadan açmadan (laptop/netbooktan bahsediyorum) kullanılabilecek hızlı bir erişim aygıtı. ekranları neredeyse iki kartı farklılıkta. birisi ile siz telefonla konuşurken diğeri fotoğraf gösteriyor/film izliyor, siz birisinde 5.5 ekranda mail okumaya çalışırken diğer kullanıcı ipad'de dergi/kitap okuyor. bu başlık son derece "saçma" olmuş çünkü yapmaya çalıştığınız "elma" ve armutu kıyaslamak. ikisinin hitap ettiği demografik kitle bile çok çok farklı.

ben ipadde filmde izliyorum, müşterime sunumda yapıyorum, ftp''den dosya da çekiyorum, ofisteki serverlara RDC yapıyorum, diğer ofisle VPN kullanıyorum, ssh ile evdeki linux makinama bağlanıyorum, aylık okuduğum dergileri bayiden 10 liraya almaktansa 2 liraya alıp canım istedikçe yanımda gezdirip okuyorum. ha demiyorum ki note bunları yapamaz, elbette yapar ancak ikisinin durumu birbirinden çok çooook farklı..

selamlar.

560 Mesaj
17 Ekim 2012; 11:24:46 

quote:

Orijinalden alıntı: flowest

ipad nere note nere diyorum. birisi telefon yani temel özelliği telefonla konuşturuyor olması. gsm tabanlı aygıt, diğeri tamemen dış-iç mekanda ortadan açmadan (laptop/netbooktan bahsediyorum) kullanılabilecek hızlı bir erişim aygıtı. ekranları neredeyse iki kartı farklılıkta. birisi ile siz telefonla konuşurken diğeri fotoğraf gösteriyor/film izliyor, siz birisinde 5.5 ekranda mail okumaya çalışırken diğer kullanıcı ipad'de dergi/kitap okuyor. bu başlık son derece "saçma" olmuş çünkü yapmaya çalıştığınız "elma" ve armutu kıyaslamak. ikisinin hitap ettiği demografik kitle bile çok çok farklı.

ben ipadde filmde izliyorum, müşterime sunumda yapıyorum, ftp''den dosya da çekiyorum, ofisteki serverlara RDC yapıyorum, diğer ofisle VPN kullanıyorum, ssh ile evdeki linux makinama bağlanıyorum, aylık okuduğum dergileri bayiden 10 liraya almaktansa 2 liraya alıp canım istedikçe yanımda gezdirip okuyorum. ha demiyorum ki note bunları yapamaz, elbette yapar ancak ikisinin durumu birbirinden çok çooook farklı..

selamlar.

Galaxy note derken 10.1 olan tabletini soyluyor, cep telefonunu degil.

375 Mesaj
17 Ekim 2012; 12:40:43 

New ipad'i ilk çıktığında almıştım, çok da memnunum. Fakat geçtiğimiz hafta Note 10.1 aldım, ve çok hoşuma gitti. Tabii ki ilk heves ve ilk haftam olması sebebiyle cihazı abartmayacağım . Note 10.1'i şu aralar elimden düşürmüyorum. Benim için en iyi özelliği not alabilme ,çizim yapabilme ve flashlı sitelerde sorun çıkarmaması. Fakat çözünürlük olarak ipad'in gerisinde kalıyor. Her iki cihazımda da Turcell TV ve Tivibu yüklü. Çözünürlük farkı burada çok bariz ortaya çıkıyor. Çözünürlüğe çok takılmazsanız Note 10.1 oldukça iyi bir cihaz. İpadde de kalem kullandım ama bu konuda da ipad geride kalıyor. Diye bilirim ki ; ihtiyaçalrınız ve kullanım şeklinize göre cihazı seçmelisiniz. Çünkü iki cihaz da çok başarılı.

1823 Mesaj
17 Ekim 2012; 15:29:27 

quote:

deburky

quote:

hakansant

Yorumlarınız için teşekkürler. İOS un stabil olması aslında fikrimi İpad'e çekiyor çünkü donanım ne kadar iyi olursa olsun Android'de kaymak gibi çalışmıyor.

Evet not alıcam ve bir nevi defter gibi kullanıcam bu yüzden Note 10.1 benim işime daha çok yarayacak ama İpad'dede S-not tarzı uygulama varmış herhalde. Stylus kalem ile kullanılıyormuş. Valla hangisini alıcam hala kararsızım. Bugün Cevahir Avm önündeki büyük Samsung standında tekrar inceledim Note'yi ve çok beğendim diyebilirim. Özellikle S-pen'i. Fakat çözünürlük sizinde dediginiz gibi düşük herhalde çünkü menüdeki simgeler İpad'deki gibi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PulpFictioN -- 17 Ekim 2012; 15:30:24 >

768 Mesaj
17 Ekim 2012; 16:42:16 

İpad,flash videolar için oldukca yetersiz.Html5 tabanlı sitelerden izlersin ne izleyeceksen.Birçok not alma programı var.10.1 kullanmadım,eşimde note vardı(cep teli).Ordan biraz incelemiştim.Fotoların üzerlerine birşeyler yazıp çizmek oldukca güzeldi.İpaddeki not programlarıda ihtiyacını karşılar düşüncesindeyim.Notebook free denilen bir uygulama kullanıyorum.Benim için yeterli.Kullandığın sayfaya ses kaydı filanda yapıyor.İpad çözünürlük ve dükkanıyla üstüne birde jb si ile fark atıyoru bugün bütün tabletlere.Ancak,Win.pro 8 li surface yi incelemeni şiddetle tavsiye ediyorum.Piyasaya çıktığında,taşınabilirlik,ısınma,performans ve pil dörtlüsünde cazip bir deneyim sunucak olursa,tabletlere geçmiş olsun.Kesinlikle surface yi beklemeni öneririm.Normal pc kullanımını sunan bir tablet.İnsan başka ne istiyebilir.

Varsa Paran Olur Çulun,
Olursa Çulun,Olurlar Kulun.

1823 Mesaj
17 Ekim 2012; 17:06:07 

quote:

Orijinalden alıntı: PuSaT28

İpad,flash videolar için oldukca yetersiz.Html5 tabanlı sitelerden izlersin ne izleyeceksen.Birçok not alma programı var.10.1 kullanmadım,eşimde note vardı(cep teli).Ordan biraz incelemiştim.Fotoların üzerlerine birşeyler yazıp çizmek oldukca güzeldi.İpaddeki not programlarıda ihtiyacını karşılar düşüncesindeyim.Notebook free denilen bir uygulama kullanıyorum.Benim için yeterli.Kullandığın sayfaya ses kaydı filanda yapıyor.İpad çözünürlük ve dükkanıyla üstüne birde jb si ile fark atıyoru bugün bütün tabletlere.Ancak,Win.pro 8 li surface yi incelemeni şiddetle tavsiye ediyorum.Piyasaya çıktığında,taşınabilirlik,ısınma,performans ve pil dörtlüsünde cazip bir deneyim sunucak olursa,tabletlere geçmiş olsun.Kesinlikle surface yi beklemeni öneririm.Normal pc kullanımını sunan bir tablet.İnsan başka ne istiyebilir.

Peki Türkiyede ne zaman satışa çıkar?

768 Mesaj
17 Ekim 2012; 17:29:25 

quote:

Peki Türkiyede ne zaman satışa çıkar?

On satışa başlamış. Çok uzun sürmez.

Varsa Paran Olur Çulun,
Olursa Çulun,Olurlar Kulun.

1889 Mesaj
17 Ekim 2012; 17:44:58 

quote:

Orijinalden alıntı: PuSaT28

On satışa başlamış. Çok uzun sürmez.

ön siparişe çıkan surface windows rt li model, windows 8 pro lu değil.
ipad ve diğer tabletler gibi arm mimarisini kullanıyor.
bununla x86 tabanlı normal windows uygulamalarını çalıştıramıyorsunuz.
windows store daki applerle kısıtlı olacaksınız yani.
ama tasarım ve kalite olarak güzel bir tablet. magnezyum kullanmışlar zaten kasasında.
performans, ısınma, pil ömrü konusunda net bir şey diyemeyeceğim. reviewleri çıkınca her şey netleşir.
usb 2.0 ,dosya yöneticisi olması ve office le beraber gelecek olması büyük artıları

1823 Mesaj
17 Ekim 2012; 18:01:22 

quote:

Orijinalden alıntı: dark-knight

ön siparişe çıkan surface windows rt li model, windows 8 pro lu değil.
ipad ve diğer tabletler gibi arm mimarisini kullanıyor.
bununla x86 tabanlı normal windows uygulamalarını çalıştıramıyorsunuz.
windows store daki applerle kısıtlı olacaksınız yani.
ama tasarım ve kalite olarak güzel bir tablet. magnezyum kullanmışlar zaten kasasında.
performans, ısınma, pil ömrü konusunda net bir şey diyemeyeceğim. reviewleri çıkınca her şey netleşir.
usb 2.0 ,dosya yöneticisi olması ve office le beraber gelecek olması büyük artıları

Windows 8 li olan daha sonra mı tanıtılacak? Bu durumda beklemelimiyim yoksa bu ikisi üzerindemi yogunlaşayım? Çünkü Kasım gibi alıcam.

8366 Mesaj
17 Ekim 2012; 19:03:57 

quote:

Orijinalden alıntı: karafaruk19

Tartismasiz note 10.1

Arkadas noktayi koymuş

1415 Mesaj
17 Ekim 2012; 19:17:16 

İpad ilk çıktığında aldım bende jailbreak falan da yaptım ama arkadaşların dediği gibi bir süre sonra sıkıyor. İphone'un büyük halinden başka bir şey değil kesinlikle pc'nin yerini tutmaz. Neden pc'nin yerini tutmaz dersen zaten pc'deki gibi açılmıyor sayfalar mobil versiyonlara yönlendiriyor seni; film, dizi olayı keza öyle, mynet'ten falan oyun oynayamazsın (benim gibi king falan oynamayı seviyorsan büyük eksiklik :), vs. bir sürü eksiği var kullanmadan anlayamazsın. Android hiç kullanmadım nasıldır bilmiyorum ama onda pc'ye daha yakın bir deneyim olabilir. Ama ben yine de sana bir ultrabook almanı tavsiye ederim. Bu cihazlardan biraz daha para verirsin belki ama hafif ve kullanışlı bir bilgisayar sahibi olursun. Her ne kadar gelişiyor da olsa sonuçta bunlar mobil işletim sistemleri daha çok yol katetmeleri lazım.

1823 Mesaj
17 Ekim 2012; 19:42:34 

quote:

Orijinalden alıntı: vires

İpad ilk çıktığında aldım bende jailbreak falan da yaptım ama arkadaşların dediği gibi bir süre sonra sıkıyor. İphone'un büyük halinden başka bir şey değil kesinlikle pc'nin yerini tutmaz. Neden pc'nin yerini tutmaz dersen zaten pc'deki gibi açılmıyor sayfalar mobil versiyonlara yönlendiriyor seni; film, dizi olayı keza öyle, mynet'ten falan oyun oynayamazsın (benim gibi king falan oynamayı seviyorsan büyük eksiklik :), vs. bir sürü eksiği var kullanmadan anlayamazsın. Android hiç kullanmadım nasıldır bilmiyorum ama onda pc'ye daha yakın bir deneyim olabilir. Ama ben yine de sana bir ultrabook almanı tavsiye ederim. Bu cihazlardan biraz daha para verirsin belki ama hafif ve kullanışlı bir bilgisayar sahibi olursun. Her ne kadar gelişiyor da olsa sonuçta bunlar mobil işletim sistemleri daha çok yol katetmeleri lazım.

Sıkılacağımı düşünmüyorum aslında. Sonuçta internete falan giricem. Ultrabook demişsinizde yanlış hatırlamıyorsam fiyatları tuzlu onların?

1889 Mesaj
18 Ekim 2012; 13:39:35 

windows 8 pro lu surfacelar intel ivy bridge işlemci, usb 3.0 vs. gibi ultrabooklara yakın donanıma sahip olacaklar o yüzden fiyatlarının da tuzlu olması bekleniyor. Galaxy Note 10.1 i geçenlerde inceleme imkanı buldum. Önceden cihazla ilgili olumsuz reviewler okuduğum için beklediğimden iyidi yine. Ama kasa kalitesi olarak baya bir vasat. Cihazdaki ısınma da bariz bir şekilde hissediliyor( mağazada bütün gün açık kaldığı için de olabilir). Bastırınca içine göçüyormuş gibi arkası, hiç güven hissi vermedi bana. S pen olayı fena değil ama öyle ahım şahım bir app görmedim bundan çok iyi şekilde faydalanan. Genel performamsı ve browser performansı fena değildi. Yan yana iki appi beraber kullanma , ya da bir şey yaparken köşede video oynatma gibi güzel özellikleri var.

yeni iPade gelecek olursak. 2048*1536 retina ekran şuan tartışmasız piyasadaki en iyi tablet ekranı. Sadece çözünürlük olarak değil kontrast, parlaklık, saturation yönünden de çok iyi bir ekran ve gerçeğe çok yakın renkler veriyor. Bu ekranın farkını video ve fotoğraflarda çok net görebilirsin. Ama bana göre en büyük farkı yazılarda ortaya çıkıyor. Webde çok yazı, makale okuyorsan, pdflere bakıyorsan çok farklı bir deneyim sunuyor. Çok keskin ve net fontlar görüyorsun. Abartırsak aydınlatılmış basılı dergi gibi oluyor.
Bu ekrana alıştıktan sonra diğer ekranlara baktığında pixellerin gözüne battığını direkt hissedeceksin. Yazılar köşeli ve bulanık gelecek ve pc de bir şey okuman gerektiğinde ipade atıp okuma refleksi oluşacak.
Kasa kalitesine önem veriyor musun bilmiyorum ama iPadin unibody kasası oldukça kaliteli ve sağlam aluminyumdan üretilmiş. Eline aldığında sanki içinde bir şey yokmuş gibi tek parça bir alet hissini veriyor.
Appstore ile iPadin büyük bir ekosistem avantajı var. 250000 tane iPad için tasarlanış app var. Bu sayı androidde ne kadar bilmiyorum ama twitterdan tut da dropboxa kadar çoğu android tablet appi telefon appinin sündürülüp büyütülmüş hali. Şimdi diyeceksin ki banane bu kadar appden ben 225000 appin hepsini mi kullancağım. Olay sadece nicelik değil burda nitelik de daha ön planda. Bu 225000 appin ezici çoğunluğu son derece kaliteli ve işlevsel applerden oluşuyor. Filtreden geçmesine rağmen bu kadar çok native app olması da artık ekosistemin olgunlaştığını gösteriyor.
App konusu önemli çünkü android tablet alıp da applerin yetersizliğinden şikayet eden çok insan görüyorum.
Yazılım desteği ve güncelleme konusunda da iPadin büyük avantajı var. Sen yeni iPadi aldıktan sonra en az 2 yıl düzenli güncelleme alacağını biliyorsun. yeni iPad çıktığında iOS 5.1 ile gelmişti geçen ay iOS 6 ile siriye ve başka özelliklere kavuştu. iOS 7 ile multitasking özelliklerini geliştirebilir ya da başka şeyler ekleyebilirler. Androidde güncelleme olayı sıkıntılı biraz. Note 10.1 in jelly bean den sonra hangi güncellemeleri alacağını ya da samsungun bunları ne zaman hazırlayabileceğini bilmiyoruz.

Ama olay tercihe ve kullanım karakteristiklerine bakıyor sonuçta. Arayüz kişiselleştirme, widgetlar, micro sd kart girişi, dosya yöneticisi, legal veya illegeal şekilde market dışı app yükleme gibi şeyler senin için önemliyse s peni de sevdiysen note 10.1 i fena bir tablet değil. Onun dışında android tabletlerden Transformer Pad Infinityi de bir incele derim. Ama dersen ki ekran, app ekosistemi, cihazın sağlamlığı, arayüzün akıcılığı , uzun süre düzenli update alması önemli. O zaman kesinlikle yeni iPad almalısın

5-6 aydır yeni iPad kullanıyorum. Başka soruların olursa cevaplarım

220 Mesaj
18 Ekim 2012; 17:25:56 

quote:

Orijinalden alıntı: vires

Katılıyorum :) Asus ultrabook aldım 2 hafta sonra bozdum servise gönderdim. 3 haftadır serviste bekliyorum yarın ertesi gün gelir :) ultrabookumu özledim.

Haf x Sistem Kurulumu

2006 Mesaj
18 Ekim 2012; 18:54:09 

iPad diyorum. Samsung ve genel olarak Android tabletler basarili degil. Hicbiri bir PC nin yerini tutmaz. Ne iPad ne de Android tabletler. Eger PC tablet bekliyorsan bekleyip x86 li Surface alirsin. geri kalan her sey icin iPad.

Veya MacBook Air 11" dusunebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zordion -- 18 Ekim 2012; 18:55:01 >

2414 Mesaj
19 Ekim 2012; 16:21:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Lithium 

iPad'de de kalem var demeyin lütfen. Note 10.1'in yazılımı resmen kalem için dizayn edilmiş. Bir çok komut verebiliyorsunuz ve kullanımı daha rahat ve daha kullanışlı.

International Relations

3589 Mesaj
19 Ekim 2012; 17:05:33 

Tabletler aslında tüketim üzerine oluşturulmuş cihazlar,uygulama yüklersin oyun oynarsın,internette gezersin vs. hep tüketim yani işin üretmeye gelince zorlanırsın,kalem mesela çok kolay değil,yazı yazmak vs. klavyede ki gibi rahat değil,atıyorum ek dock alıcan ozamanda dokunmatik cihazda altına klavye takıp kullanması zor gelecek yani işini bilgisayardaki gibi hızlıca yapabileceğin cihaz değil tablet,genel olarak malesef tabletler böyle,microsoft tabletleride pek farklı değil,bana kalırsa ultrabook almak çok daha mantıklı hafif pil ömürleri iyi kaba olmayan cihazlar,ultrabook yerine macbook air'de düşünebilirsin,işletim sistemi sonderece kullanışlı vede basit cihazda sonderece hızlı şahsen tablet olayını deneyimlemeden almazdım,çevrende belki vardır kullanan arkadaşlarından rica edip kendin denemeden almaman bence daha uygun olur.

1823 Mesaj
20 Ekim 2012; 13:48:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Delphi Diesel

Tabletler aslında tüketim üzerine oluşturulmuş cihazlar,uygulama yüklersin oyun oynarsın,internette gezersin vs. hep tüketim yani işin üretmeye gelince zorlanırsın,kalem mesela çok kolay değil,yazı yazmak vs. klavyede ki gibi rahat değil,atıyorum ek dock alıcan ozamanda dokunmatik cihazda altına klavye takıp kullanması zor gelecek yani işini bilgisayardaki gibi hızlıca yapabileceğin cihaz değil tablet,genel olarak malesef tabletler böyle,microsoft tabletleride pek farklı değil,bana kalırsa ultrabook almak çok daha mantıklı hafif pil ömürleri iyi kaba olmayan cihazlar,ultrabook yerine macbook air'de düşünebilirsin,işletim sistemi sonderece kullanışlı vede basit cihazda sonderece hızlı şahsen tablet olayını deneyimlemeden almazdım,çevrende belki vardır kullanan arkadaşlarından rica edip kendin denemeden almaman bence daha uygun olur.

Çok para veremem. En fazla 1500 verebilirim. Peki bu fiyatlara hangi ultrabook'ları önerirsiniz ki?

486 Mesaj
20 Ekim 2012; 14:26:41