Şimdi Ara

Araştırma : Windows 8'e olan üretici ilgisi beklenenin altında kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Araştırma : Windows 8'e olan üretici ilgisi beklenenin altında kaldı

Windows 8 işletim sisteminin çıkmasına sayılı günler kala, yeni reklam politikalarıyla tüketici ilgisi çekilmeye çalışılıyor. Tüketici ilgisi kadar sisteme üretici ortakların gösterdiği ilgi de ayrı bir önem taşıyor.

Ancak Asya kıtasında görüşmeler yapan Topeka Capital analiz uzmanı Brian White, ekosistem için tedirginlik yaratacak haberler veriyor.

White, çıkışa iki haftadan kısa bir süre kalmasına rağmen, Windows 8 etkisinin büyük oranda negatif olduğunu gözlemlemiş. Ekim ve Kasım ayında üretim bantları yoğunluğu artırırken, Aralık ayında büyük bir durgunluk yaşanması bekleniyor. 

Ekosistemin diğer bir önemli oyuncusu Ultrabook sınıfı da Intel'in yüksek kalite standartları altında yüksek maliyetler çıkarmaya devam ediyor. Bu yüzde Ultrabook sınıfının yarattığı olumlu etki de giderek bozuluyor.

Aralık ayında sona erecek son çeyrekte PC endüstrisinin sessiz kalacağı beklentisi hakim. Yeni ürünler de beklenen yüksek üretim kapasitesini sağlayamayacak. Üreticiler, gelecek yılın ikinci yarısına kadar Windows 8 işletim sisteminin beklenen etkiyi yapamayacağını öngörüyor.  

• Metro arabirim olan win 7 gibi kullanım kolaylıgı olmayan ve sırf dokunmatık anlamında ıs goren win8 i istemıyorum.Win7 gayet guzel yetıyor.Uzun surede yetecek.

• Tablet pc' ler için optimize edilmiş bir işletim sistemi masaüstü sistemlerde tabiatıyla tutmuyacaktı... Gayet normal bence...
  • win 7 candır

win8 i 1 ay denemiş birisi olarak söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci501 -- 16 Ekim 2012; 16:29:56 >
  • Windows 8 oyunlarla ilgili uyumsuzluk sorununu giderecekmi !? ve bende şu an tüm popüler oyunlar var vista zamanında çıkıpta ama windows vista zamanında çıkan çoğu oyun windows 7 de uyumluluk sorunu yaratıyor durum böyleyken ne windows 8 zi! ve ben oyun oynayamıcaksam doya doya napayım ben xp yi windows vistayı windows 8 i kalkıpta hemen eksi basmayın bir düşünün vistadan bu yana windows 7 de dahil çoğu oyunlarda uyumluluk sorunu var eğer windows 8 bu sorunları çözümleyecekse iyi ama yok daha da sorun yaratcaksa ben hiç almiyim.

• yakında bu isyan edenlerin hepsinin dibi düşücek çünkü okadar baside indirgemişlerki adamalar çok çok kullanışlı çok daha basit bulut bilişime uygun istediğiniz veriye çok daha basit tek bir arayüzden herzaman ulaşacaksınız vs.vs.vs

ah bide şu ntfs dosya sisteminide geliştirdilermi ozaman neler neler olacak....

• sadece bir analistin gözlemlemesini içeren haberde yapılan yorumlara bakın.binlerce kez tartışılan değişikliğe karşı tahammülü olmayan xp candırcılar windows 8 ile win7 candırcılar olarak karşımızda ...

Windows8 daha kullanışlı bikere.Metroyu fareyle çok rahat kullanabiliyorum.topu topu 5 cm çaplı daire içerisinde hareket ettirdiğim mause metronun tüm nimetlerini çok rahat bir şekilde kullanmaya yetiyor.Tek tıkla uygulamar arası geçiş yapabiyorum.tek tıkla masaüstüne geçebiliyorum.

ha ben beceremiyorum yeni şeyler öğrenemiyorum diyorsanız eywallah.Ama yok kullanılmıyor dokunmatik için vs derseniz verilecek tek cavap var

yav he he...

• Klasik başlat menüsünde; uygulamaya gelene kadar yarım saat mouse'u hareket ettirmekten haz alan insanlar genelde çevrenin gazı ile "bu adam pc biliyor yaa" dendiği için, böyle düşünüyor..

Şimdi Başlat'a basıp çıkan arayüzden uygulamanın kısayoluna tıklamak mı zahmetli geliyor? Yani bu kadar da komik olmayın arkadaş ya.. Gözünüz alışkın değildir ama bu kadar da yeniliğe kapalı olunmaz ki. Adamlar pırıl pırıl arayüz, hafif sistem ve birçok yenilik ile geliyor..

Ben bu araştırmaya kısmen katılıyorum. İnsanların bu önyargısı kırılana kadar 7 ile devam ederler ama biraz zaman sonra 8 vazgeçilmez olacaktır.. Şu dokunmatik için üretildi geyiğinden vazgeçin.. Mouse ile bile çok rahat kullanılıyor..

Bazen, sırf yorum yapmak için yorum yapan insanlar var. Bu kadar körü körüne eleştirmek yanlış en azından, ortadaki emeğe saygı gösterin beğenmiyorsanız bile..

• "Tabletlerde" windows 8in bir anda devrim yaratması beklenemez. ben windows8in uzun soluklu bir maraton oyuncusu olduğunu düşünüyorum. En başından planlı ve programlı bir şekilde tabletlere özel olarak geliştirilmiş bir işletim sistemi zamanla yerini bulacaktır. Henüz mağazasında rekabet edebilecek düzeyde uygulaması dahi bulunmayan ve "tabletlerde" emekleme aşamasında olan bir işletim sistemi için üreticilerde bekle ve gör politikası izleyecektir. Çünkü en küçük bir yatrım dahi milyon dolarlarca bir bütçeden oluşacaktır.

• Fiyati biraz ucuz olsa win 8 standart alabilirim

• win8'in yaratacağı en büyük fark dokunmatik arayüzün ayrıcalıkları olacak. dokunmatik cihazlarda talep iyi olacaktır ama standart laptoplarda, PC'lerde ve şuanki win7 kullanıcılarında talep düşük olacaktır bence.

Windows 7'nin ihtiyaçları fazlasıyla karşılaması da halihazırdaki win7 kullanıcıların talebini düşük tutacaktır. insanlar neden yüzlerce dolar harcayıp yeni bir windows alsınlar ki?

• Dünya ekonomisi zaten berbat. Bu sektörün iyi gitmesi beklenemez.

• 9'u bekleriz biz de, haberini de yayan Microsoft değil miydi sonuçta?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O değilde, standart sürücülerle istediğimiz cihaza kendimizin bir şekilde kurabileceğimiz tutarlı bir Android romu lazım.

• Buradaki yazılanlarla alakalı olarak kullanıcı ıster elestırır (baskalarına laf atmadan) ıstersede cok begendıgını soyleyebılır( fanatıklık harıcı)

O yuzden bırılerı bırsey yazınca ya kardesım adam bunu yapmıs etmıs sız hala nıye begenmıyorsunuz yahu o zaman bırsey yazmayın yahut yav he he gibilerinden cevap yazmanın dogru olmadıgını dusunuyorum.Herkesın fıkrıne saygı duyulmalıdır.(baskalarına laf atma ve fanatıklık olmadan)

Ben begenmedım.Gayet normal sız cok begenmıs olabılırsınız bu da cok normal.Fakat benım fıkrımı elestırmenın (aynı zamanda ben sızın fıkrınızı de elestırmem.) dogru oldugunu dusunmuyorum :)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • win8 win7 gibi tutmayacak.

win7de alıştıgımız şeyler win8 de yok.

kullanış olarak.

ben o metro arayüz oldukca asla win8 gecmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

sadece bir analistin gözlemlemesini içeren haberde yapılan yorumlara bakın.binlerce kez tartışılan değişikliğe karşı tahammülü olmayan xp candırcılar windows 8 ile win7 candırcılar olarak karşımızda ...

Windows8 daha kullanışlı bikere.Metroyu fareyle çok rahat kullanabiliyorum.topu topu 5 cm çaplı daire içerisinde hareket ettirdiğim mause metronun tüm nimetlerini çok rahat bir şekilde kullanmaya yetiyor.Tek tıkla uygulamar arası geçiş yapabiyorum.tek tıkla masaüstüne geçebiliyorum.

ha ben beceremiyorum yeni şeyler öğrenemiyorum diyorsanız eywallah.Ama yok kullanılmıyor dokunmatik için vs derseniz verilecek tek cavap var

yav he he...

sonuna kadar katılıyorum. kendi beceriksizliklerini işletim sistemine bahane bularak gideriyolar.

• quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Klasik başlat menüsünde; uygulamaya gelene kadar yarım saat mouse'u hareket ettirmekten haz alan insanlar genelde çevrenin gazı ile "bu adam pc biliyor yaa" dendiği için, böyle düşünüyor..

Şimdi Başlat'a basıp çıkan arayüzden uygulamanın kısayoluna tıklamak mı zahmetli geliyor? Yani bu kadar da komik olmayın arkadaş ya.. Gözünüz alışkın değildir ama bu kadar da yeniliğe kapalı olunmaz ki. Adamlar pırıl pırıl arayüz, hafif sistem ve birçok yenilik ile geliyor..

Ben bu araştırmaya kısmen katılıyorum. İnsanların bu önyargısı kırılana kadar 7 ile devam ederler ama biraz zaman sonra 8 vazgeçilmez olacaktır.. Şu dokunmatik için üretildi geyiğinden vazgeçin.. Mouse ile bile çok rahat kullanılıyor..

Bazen, sırf yorum yapmak için yorum yapan insanlar var. Bu kadar körü körüne eleştirmek yanlış en azından, ortadaki emeğe saygı gösterin beğenmiyorsanız bile..

• Vista 2.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an üreticilerin açısından düşünüldüğünde Windows 8'in dokunmatik arayüzü ile tabletlere optimize edilmiş hali ve artan hız dışında herhangi bir değişim yok gibi gözüküyor... Ancak bunlar bu tarafdan bakıldığında görülenler, bunun başka bir olumsuz etkiside Windows 8'in oyun dünyasıyla olacak olan ilişkisi.. Ne denli olucak o merak konusu. :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.