- x
LG Smart Share ile PC paylaşımı
40 Cevap34212 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

185 Mesaj
16 Ekim 2012; 0:06:12 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhabalar...Ben LM640S kullanıyorum.Pc imdeki film dosyalarını Nero Media Home 4 ve Plex Media Server ile paylaştırmama ragmen TV de klasor içeriğinde görüntüleyemiyorum.Bu konu hakkında yardımcı olabilicek bi kullanıcı varmı?

Teşekkürler

61 Mesaj
16 Ekim 2012; 5:31:55 

TV'nin kumandasında input'a tıklayınca bilgisayarını görebiliyor musun?

Şahsen görebiliyorsan(ki bende öyle) tıkladıktan sonra Windows / için tabii ki Ağ ve Paylaşım merkezindenZgelişmiş paylaşım ayarlarını değiştirini tıkladıktan sonra > Medya akış seçeneklerini değiştirine tıklayınZ oradan tvnin ismini göreceksiniz. karşısında açılan kutudan izin ver'i tıkladıktan sonra. Paylaşılan klasörlere aacağınız her videoyu, resmi TV'niz görecektir.

Tabii bütün bunlar TV'nin input menüsünde pcniz gözüküyorsa ve ağ olarakta ev ağı seçiliyse gerçekleşecektir.

Ben bu şekilde son derece rahat kulllanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahintez -- 16 Ekim 2012; 12:11:52 >

185 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:50:19 

quote:

Orijinalden alıntı: sahintez

TV'nin kumandasında input'a tıklayınca bilgisayarını görebiliyor musun?

Şahsen görebiliyorsan(ki bende öyle) tıkladıktan sonra Windows / için tabii ki Ağ ve Paylaşım merkezindenZgelişmiş paylaşım ayarlarını değiştirini tıkladıktan sonra > Medya akış seçeneklerini değiştirine tıklayınZ oradan tvnin ismini göreceksiniz. karşısında açılan kutudan izin ver'i tıkladıktan sonra. Paylaşılan klasörlere aacağınız her videoyu, resmi TV'niz görecektir.

Tabii bütün bunlar TV'nin input menüsünde pcniz gözüküyorsa ve ağ olarakta ev ağı seçiliyse gerçekleşecektir.

Ben bu şekilde son derece rahat kulllanıyorum.

Dediginiz şekilde TV yi bulup izin verdim.Şimdide dosyaları alt klasorlerle listeliyo fakat ben sadece filmlerimin oldugu klasörü paylaştırmak istiyorum.Bunu nasıl ayarlayabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalamalka* -- 16 Ekim 2012; 21:19:59 >

185 Mesaj
20 Ekim 2012; 21:58:56 

Yardımcı olucak kimse yokmu?

10 Mesaj
21 Ekim 2012; 9:27:59 

Ayarlar / PAylaş / Ekle (istediğin klasörü ekle-film klasoru gibi)

bende aynı TV modelini kullanıyorum gayet güzel.

185 Mesaj
21 Ekim 2012; 13:01:53 

Ayarların içinde Paylaş dediginiz kısım Wi-fi Share kapsamında cihaz bulma sanırım.Onu yaptım fakat pc yi görmedi.PC de bir program kullanıyomusunuz paylaşım için?

61 Mesaj
28 Ekim 2012; 8:58:47 

quote:

Orijinalden alıntı: kalamalka*

Dediginiz şekilde TV yi bulup izin verdim.Şimdide dosyaları alt klasorlerle listeliyo fakat ben sadece filmlerimin oldugu klasörü paylaştırmak istiyorum.Bunu nasıl ayarlayabilirim?

Filimlerin bulunduğu ana klasöre Sağ tıklayıp bununla paylaş deyip ağ drubu okuma'yı seçin. tvyi kapatıp açın ve görecektir.

185 Mesaj
28 Ekim 2012; 23:13:20 

İyi geceler...Dediginiz şekilde ev grubuna okuma izni verdim ve tv yi yeniden başlatıp kontrol ettim fakat yine sadece pcdeki standart olan tanıtım videolarını listeliyor.Siz bu ayar dışında bir program kullanıyormusunuzu?Nero Media Home veya Plex Media Server gibi?

61 Mesaj
28 Ekim 2012; 23:26:03 

quote:

İyi geceler...Dediginiz şekilde ev grubuna okuma izni verdim ve tv yi yeniden başlatıp kontrol ettim fakat yine sadece pcdeki standart olan tanıtım videolarını listeliyor.Siz bu ayar dışında bir program kullanıyormusunuzu?Nero Media Home veya Plex Media Server gibi?

Yok hayır ekstra program kullanmıyorum. Ne nero nede plex media server... Film klasörüne sağ tıklayıp özellikler deyin. ardından paylaşım sekmesinden paylaşıma tıklayıp; aşağı doğru açılan yerde everyone'a tıklayıp ekle deyin.. tamam'dan sonra tekrar bir deneyin bakalım olacak mı?

çünkü paylaşınca bende görüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahintez -- 28 Ekim 2012; 23:27:56 >

185 Mesaj
29 Ekim 2012; 0:22:01 

Everyone a full denetim verdim fakat yine degişmedi bişey...Deliricem valla Sizin kullandıgınız tv de aynı model mi?

61 Mesaj
29 Ekim 2012; 9:05:29 

quote:

Everyone a full denetim verdim fakat yine degişmedi bişey...Deliricem valla Sizin kullandıgınız tv de aynı model mi?

Son olarak bunun ççalışması lazım... bende 42lm640s mpdeli var.

Media player da kitaplığı açıp film klasörünü seçin...

Dahada olmazsa yazılımı güncelleyin.. belki ondandır.

61 Mesaj
29 Ekim 2012; 9:10:11 

quote:

Daha ayrıntılı anlatmak gerekirse önce Windows Media Player'i açın. Oradan düzenle, kitaplıkları yönet, videolar adımını izleyerek tıklayın. açılan pencereden ekle yi tıklayın.
Filimlerin olduğu klasörü seçin. klasör ekleye tıklayıp tamam deyin. Bende böylede görüyor.

9 Mesaj
27 Ocak 2013; 11:22:34 

Bu özellik lm620s de varmı ?

9 Mesaj
30 Ocak 2013; 13:00:41 

windows 7 kullananlar Media Player ile çalıştıra bilirler xp , vista vs kullananlar programı kurmaları gerekiyor. Fakat bu özelliğin kullanırlığı pek yok çünkü bu özelliği kullanabilmek için pc niz açık olmalı. Örneğin pc deki bir filmi tv nizde izlemek istiyorsunz. Bu program ile usb kullanmadan pc nizi açık bırakarak tvden izleyebilirsiniz ama ne gerek var , pc den usb ye al tak tv ye izle. pc niye açık kalsın , biz elektriğe servet ödeyen bir toplumuz.

318 Mesaj
30 Ocak 2013; 19:45:39 

quote:

Orijinalden alıntı: akvarist54

windows 7 kullananlar Media Player ile çalıştıra bilirler xp , vista vs kullananlar programı kurmaları gerekiyor. Fakat bu özelliğin kullanırlığı pek yok çünkü bu özelliği kullanabilmek için pc niz açık olmalı. Örneğin pc deki bir filmi tv nizde izlemek istiyorsunz. Bu program ile usb kullanmadan pc nizi açık bırakarak tvden izleyebilirsiniz ama ne gerek var , pc den usb ye al tak tv ye izle. pc niye açık kalsın , biz elektriğe servet ödeyen bir toplumuz.

Elektirik yorumu on numara

2 Mesaj
10 Şubat 2013; 1:55:03 

bende aynı şekilde baglayamıyorum bir türlü input menüsünden pcyi göremedim şu plex media manager'ı kullanmak istemiyorum media playerdan görüyorsa madem lütfen bana yardımcı olun pls

12 Mesaj
17 Şubat 2013; 7:44:28 

Bir sonuç çıktı mı acaba zhak? benim televizyonda da görünmüyor bilgisayar.

8 Mesaj
17 Şubat 2013; 11:16:29 

Merhabalar ;
Bende LG r480 notebook var ve DLNA özelliği olduğuna dair etiket var ! LG den LG ye aktarımı bu şekilde yapabilirmiyim ?

38 Mesaj
24 Şubat 2013; 19:01:21 

windows dosya paylaşımı ile tvden klasörleri görebiliyorken mkv uzantılı dosyaları göremiyorm normal mi sizlerde durum nasıl?

683 Mesaj
25 Şubat 2013; 8:22:38 

quote:

Orijinalden alıntı: EkooL

windows dosya paylaşımı ile tvden klasörleri görebiliyorken mkv uzantılı dosyaları göremiyorm normal mi sizlerde durum nasıl?

evet bende de öyle aynı filmi hdd ye atıp tv ye takınca gösteriyor

14 Mesaj
18 Mart 2013; 15:06:12 

Merhaba arkadaşlar Lg 80cm lik 3d destekli smar tv si mevcut kablosuz pc deki filmleri izlemek istiyorum ancak, videoları oynatırken 6 saniyede bir yükleniyor diyor videoya devam ediyor. video boyunca sürekli devam ediyor. Akıcı şekilde izleyemiyorum. Bunu düzeltmenin bir yolu varmıdır.? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. (flash disk yada harddisk almak istemiyorum)

28 Mesaj
16 Nisan 2013; 19:31:41 

Bende de tam tersi sorun var. Lg tv bilgisayardaki klasorleri görürken laptop tan sağ tıklayıp lg de göster deyince yürütülemedi hatası alıyorum varmı aynı hata ile karşılaşıp çözebilen?

11 Mesaj
1 Temmuz 2013; 16:09:10 

Merhaba,

Konuyu hortlatır gibi olacak ama, kablosuz paylaşım için bilgisayarda windows media playerın library sine film klasörlerini eklerseniz filmler televizyonda kablosuz üzerinden gözükecektir.

Filmde sürekli yükleme için beklemeler yaşıyorsanız, evinizde kullandığınız ağ yetersiz kalıyordur, televizyonu kablosuz yerine network kablosuyla modeminize bağlarsanız çözüm olabilir ya da evdeki modemi kaliteli bir modemle değiştirmeniz gerekecektir.

Benim ise bambaşka bir sorum olacak:

Ağ üzerinden paylaştığım filmlerin altyazılarını göremiyorum. Fil ile altyazısını aynı klasöre koymama rağmen altyazıları göremiyorum. altyazı seçenekleri menude gözüküyor fakat altyazı seçenekleri seçilmiyor. bunu nasıl çözebiliriz bir fikri olan var mıdır?

22 Mesaj
19 Temmuz 2013; 0:18:16 

Merhaba
Klasörleri ekliyorum ve görüyorum.
Benim sorum şu;
Bilgisayarımın ekranını televizyona nasıl aktarabilirim,
yani internet üzerinden film izlerken yada pc ekranındaki bir görüntüyü televizyondan izleyebilirmiyim
Teşekkür ederim.

3 Mesaj
24 Ekim 2013; 13:23:22 

Merhabalar ; Tv den pc e bağlantı yaptım ama film yada mp3 dosyalarını maalesef okumuyor açmaya kalktığımda bu dosya çalışmıyor bir sonraki dosyaya geçsinmi diye soruyor. Bir türlü çözemiyorum umarım ilgili arkadaşların yardımı olur . Şimdiden teşekkürler.

45 Mesaj
7 Aralık 2013; 22:22:25 

merhaba,

mkv formatını görmüyor ve gördüğü mp4'ün de altyazısını açmıyor, bu konularda çözüm var mı?

359 Mesaj
24 Ocak 2014; 13:24:14 

beyler laptop ve tv arasına ağ kablosunu taksam olmaz mı? illa wifi mi kurcaz :/

1 Mesaj
23 Nisan 2014; 18:36:15 

lg sitesinden smartshare programını indirin. SmartShare kullanarak mp4 formatındaki videoların altyazılarını görebilirsiniz. Küçük de bir not vereyim. SmartShare kullanarak video açtınız diyelim. Daha sonra video özelliklerinden altyazıyı açmalı ve dil olarak türkçeyi seçmelisiniz. @TIRTILL

Bu mesajda bahsedilenler: TIRTILL

1 Mesaj
2 Mayıs 2014; 19:33:59 

arkadaşlar smart share programını sitesinden indiremiyorum inanılmaz yavaş iniyor elinde olan var mı yada başka bi link ten indirebilir miyim?

36 Mesaj
15 Mayıs 2014; 17:05:10 

quote:

Orijinalden alıntı: hsyncl

arkadaşlar smart share programını sitesinden indiremiyorum inanılmaz yavaş iniyor elinde olan var mı yada başka bi link ten indirebilir miyim?

Merhaba,

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Sitedeki linkten Smart Share rogramını inderemedim.

Siz bir çözüm buldunuz mu?

164 Mesaj
22 Mayıs 2014; 22:25:35 

lg nin sitesinde kendi televizyonumu göremiyorum bile :)
smartshare programı linki veren olursa çok makbule geçer..

500 Mesaj
27 Mayıs 2014; 20:57:29 

Arkadaşlar bende ne normal paylaşımla ne de media player paylaşımı ile klasörlerimi gösteremedim. LG smart share programı ile her şey çözülüyor. Yalnız söylendiği gibi çok yavaş iniyor LG nin sitesinden, ya bekleyeceksiniz inecek ya da torrent kullanacaksınız. Ben torrent den 5 dk da indirdim. Denedim evet tv sizin istediğiniz klasörleri görüyor fakat şöyle bir şey gördüm : Pc de smart share hizmeti açıkken normalde %3-5 olan işlemci kullanımı %50-60 a fırlıyor, pc yi yeniden başlatmadan da düzelmiyor bilginiz olsun.

by_SER_ßy

34 Mesaj
28 Mayıs 2014; 18:50:46 

Smartshare uygulamasını indirmek resmen işkence.

Diğer yandan win 7 media player ile tv ile 55LA660s TVmi yerel ağ üzerinden buluşturmayı başardım. Daha önce wireless üzerinden görüyordum. 1080 p ve 720p ler wirelless'da sorun oluyordu. yerel ağa geçtim 40 gb film oynat sorun yok. harika oldu.

Diğer yandan media player ile kitaplık eklendikten sonra program ve windows üzerinden bir takım minik bir kaç yeri tıklıyorsunuz. ve sonrası gayet başarılı ve çok kullanışlı. smartshare daha öncede kullandım. media player ile tek eksiği bence altyazıyı görmemesi.

Bunun dışında bir eksiğini göremedim. hayvan boyutta klasörlerde bile takılma yok. mesela 20.000 üzerinde fotoğraf albümünü 5 saniyede gördü ve update etti.

4 Mesaj
28 Haziran 2014; 21:39:09 

http://lg-smart-share.s....informer.com/download/ Merhaba bu bağlantıyı kullanarak hızlı bir şekilde indşrebilirsiniz saygılar...

4 Mesaj
28 Haziran 2014; 21:41:02 

quote:

Orijinalden alıntı: BAZ LIGHTYEAR

lg nin sitesinde kendi televizyonumu göremiyorum bile :)
smartshare programı linki veren olursa çok makbule geçer..

http://lg-smart-share.s....informer.com/download/ Merhaba bu bağlantıyı kullanarak hızlı bir şekilde indşrebilirsiniz saygılar...

4 Mesaj
28 Haziran 2014; 21:43:16 

quote:

Orijinalden alinti: barisyen

Merhaba,

Ayni sorunu ben de yasiyorum. Sitedeki linkten Smart Share rogramini inderemedim.

Siz bir çözüm buldunuz mu?

http://lg-smart-share.s....informer.com/download/ Merhaba bu ba?lantyyy kullanarak hyzly bir ?ekilde ind?rebilirsiniz saygylar...

32 Mesaj
3 Ağustos 2014; 17:26:22 

quote:

Orijinalden alıntı: senturk_21

Arkadaşin verdiği dosyayi indirip kullanan varmii.. arkadaşin 4 mesajı var 3ü bu konuda.... LG sitesinden smartshare halen inmemekte.

AMD Phenom II 965 X4 (3.4 GHz) 8MB 938p Black Ed / Asus M4A785D-M PRO 785G/DDR2 1200 S+V+GL+16X 938p / Sapphire HD4830 1 GB 256Bit GDDR3 16X / HI-LEVEL 2 GB 1066 MHz DDR2 RAM (Soğutuculu) / WD 1 TB Cav.Black 7200 RPM 32MB SATA2 / WD 2 TB Cav.Green Intellipower 64MB SATA3/WD20EARX / High Power Element Bronze 600W 12cm Fan, 80Plus Bronze Power Supply

244 Mesaj
12 Ağustos 2014; 16:47:51 

quote:

Orijinalden alıntı: fearless19

Arkadaşin verdiği dosyayi indirip kullanan varmii.. arkadaşin 4 mesajı var 3ü bu konuda.... LG sitesinden smartshare halen inmemekte.

evet bende pc den direk bağlantı yapamadım ama smart share direk bağlanıyor

95 Mesaj
23 Eylül 2014; 16:59:43 

quote:

Orijinalden alıntı: madloverx

Merhabalar ; Tv den pc e bağlantı yaptım ama film yada mp3 dosyalarını maalesef okumuyor açmaya kalktığımda bu dosya çalışmıyor bir sonraki dosyaya geçsinmi diye soruyor. Bir türlü çözemiyorum umarım ilgili arkadaşların yardımı olur . Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşın yazdığı sorunu çözmek için windovs media playerin paylaşımını açmak yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

43 Mesaj
25 Ekim 2014; 11:59:15 

windows media playere sadece normal videolar atılıyor. 3d gibi filmler eklenmiyor. wifi ağı üzerinden kablosuz şekilde bu filmleri tv de izleyebilir miyim? teşekkürler...

Sürekli olarak cinemaximum ve coca cola kodları bulunur
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.402