Şimdi Ara

LG Smart Share ile PC paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
57.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar...Ben LM640S kullanıyorum.Pc imdeki film dosyalarını Nero Media Home 4 ve Plex Media Server ile paylaştırmama ragmen TV de klasor içeriğinde görüntüleyemiyorum.Bu konu hakkında yardımcı olabilicek bi kullanıcı varmı?

Teşekkürler

• TV'nin kumandasında input'a tıklayınca bilgisayarını görebiliyor musun?

Şahsen görebiliyorsan(ki bende öyle) tıkladıktan sonra Windows / için tabii ki Ağ ve Paylaşım merkezindenZgelişmiş paylaşım ayarlarını değiştirini tıkladıktan sonra > Medya akış seçeneklerini değiştirine tıklayınZ oradan tvnin ismini göreceksiniz. karşısında açılan kutudan izin ver'i tıkladıktan sonra. Paylaşılan klasörlere aacağınız her videoyu, resmi TV'niz görecektir.

Tabii bütün bunlar TV'nin input menüsünde pcniz gözüküyorsa ve ağ olarakta ev ağı seçiliyse gerçekleşecektir.

Ben bu şekilde son derece rahat kulllanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahintez -- 16 Ekim 2012; 12:11:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahintez

TV'nin kumandasında input'a tıklayınca bilgisayarını görebiliyor musun?

Şahsen görebiliyorsan(ki bende öyle) tıkladıktan sonra Windows / için tabii ki Ağ ve Paylaşım merkezindenZgelişmiş paylaşım ayarlarını değiştirini tıkladıktan sonra > Medya akış seçeneklerini değiştirine tıklayınZ oradan tvnin ismini göreceksiniz. karşısında açılan kutudan izin ver'i tıkladıktan sonra. Paylaşılan klasörlere aacağınız her videoyu, resmi TV'niz görecektir.

Tabii bütün bunlar TV'nin input menüsünde pcniz gözüküyorsa ve ağ olarakta ev ağı seçiliyse gerçekleşecektir.

Dediginiz şekilde TV yi bulup izin verdim.Şimdide dosyaları alt klasorlerle listeliyo fakat ben sadece filmlerimin oldugu klasörü paylaştırmak istiyorum.Bunu nasıl ayarlayabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalamalka* -- 16 Ekim 2012; 21:19:59 >
  • Yardımcı olucak kimse yokmu?
  • Ayarlar / PAylaş / Ekle (istediğin klasörü ekle-film klasoru gibi)

bende aynı TV modelini kullanıyorum gayet güzel.
  • Ayarların içinde Paylaş dediginiz kısım Wi-fi Share kapsamında cihaz bulma sanırım.Onu yaptım fakat pc yi görmedi.PC de bir program kullanıyomusunuz paylaşım için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalamalka*

quote:

Orijinalden alıntı: sahintez

TV'nin kumandasında input'a tıklayınca bilgisayarını görebiliyor musun?

Dediginiz şekilde TV yi bulup izin verdim.Şimdide dosyaları alt klasorlerle listeliyo fakat ben sadece filmlerimin oldugu klasörü paylaştırmak istiyorum.Bunu nasıl ayarlayabilirim?

Filimlerin bulunduğu ana klasöre Sağ tıklayıp bununla paylaş deyip ağ drubu okuma'yı seçin. tvyi kapatıp açın ve görecektir.
  • İyi geceler...Dediginiz şekilde ev grubuna okuma izni verdim ve tv yi yeniden başlatıp kontrol ettim fakat yine sadece pcdeki standart olan tanıtım videolarını listeliyor.Siz bu ayar dışında bir program kullanıyormusunuzu?Nero Media Home veya Plex Media Server gibi?
  • quote:

İyi geceler...Dediginiz şekilde ev grubuna okuma izni verdim ve tv yi yeniden başlatıp kontrol ettim fakat yine sadece pcdeki standart olan tanıtım videolarını listeliyor.Siz bu ayar dışında bir program kullanıyormusunuzu?Nero Media Home veya Plex Media Server gibi?

Yok hayır ekstra program kullanmıyorum. Ne nero nede plex media server... Film klasörüne sağ tıklayıp özellikler deyin. ardından paylaşım sekmesinden paylaşıma tıklayıp; aşağı doğru açılan yerde everyone'a tıklayıp ekle deyin.. tamam'dan sonra tekrar bir deneyin bakalım olacak mı?

çünkü paylaşınca bende görüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahintez -- 28 Ekim 2012; 23:27:56 >
  • Everyone a full denetim verdim fakat yine degişmedi bişey...Deliricem valla Sizin kullandıgınız tv de aynı model mi?
  • quote:

Everyone a full denetim verdim fakat yine degişmedi bişey...Deliricem valla Sizin kullandıgınız tv de aynı model mi?

Son olarak bunun ççalışması lazım... bende 42lm640s mpdeli var.

Media player da kitaplığı açıp film klasörünü seçin...

Dahada olmazsa yazılımı güncelleyin.. belki ondandır.
  • quote:

Everyone a full denetim verdim fakat yine degişmedi bişey...Deliricem valla Sizin kullandıgınız tv de aynı model mi?

Daha ayrıntılı anlatmak gerekirse önce Windows Media Player'i açın. Oradan düzenle, kitaplıkları yönet, videolar adımını izleyerek tıklayın. açılan pencereden ekle yi tıklayın.
    Filimlerin olduğu klasörü seçin. klasör ekleye tıklayıp tamam deyin. Bende böylede görüyor.
  • Bu özellik lm620s de varmı ?
  • windows 7 kullananlar Media Player ile çalıştıra bilirler xp , vista vs kullananlar programı kurmaları gerekiyor. Fakat bu özelliğin kullanırlığı pek yok çünkü bu özelliği kullanabilmek için pc niz açık olmalı. Örneğin pc deki bir filmi tv nizde izlemek istiyorsunz. Bu program ile usb kullanmadan pc nizi açık bırakarak tvden izleyebilirsiniz ama ne gerek var , pc den usb ye al tak tv ye izle. pc niye açık kalsın , biz elektriğe servet ödeyen bir toplumuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akvarist54

windows 7 kullananlar Media Player ile çalıştıra bilirler xp , vista vs kullananlar programı kurmaları gerekiyor. Fakat bu özelliğin kullanırlığı pek yok çünkü bu özelliği kullanabilmek için pc niz açık olmalı. Örneğin pc deki bir filmi tv nizde izlemek istiyorsunz. Bu program ile usb kullanmadan pc nizi açık bırakarak tvden izleyebilirsiniz ama ne gerek var , pc den usb ye al tak tv ye izle. pc niye açık kalsın , biz elektriğe servet ödeyen bir toplumuz.

Elektirik yorumu on numara
  • bende aynı şekilde baglayamıyorum bir türlü input menüsünden pcyi göremedim şu plex media manager'ı kullanmak istemiyorum media playerdan görüyorsa madem lütfen bana yardımcı olun pls
  • Bir sonuç çıktı mı acaba zhak? benim televizyonda da görünmüyor bilgisayar.
  • Merhabalar ;
    Bende LG r480 notebook var ve DLNA özelliği olduğuna dair etiket var ! LG den LG ye aktarımı bu şekilde yapabilirmiyim ?
  • windows dosya paylaşımı ile tvden klasörleri görebiliyorken mkv uzantılı dosyaları göremiyorm normal mi sizlerde durum nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EkooL

windows dosya paylaşımı ile tvden klasörleri görebiliyorken mkv uzantılı dosyaları göremiyorm normal mi sizlerde durum nasıl?

evet bende de öyle aynı filmi hdd ye atıp tv ye takınca gösteriyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.