- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Tekne Maketi Nasıl Yapılır Yardımlarınızı Bekliyorum Hep Beraber Aşama Aşama Yapalım
12 Cevap1368 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

475 Mesaj
14 Ekim 2012; 22:15:40 

Arkadaşlar böyle şeylere çok merakım vardır o yüzden tamamen el emeği göz nuru bir tekne yapmak istiyorum tabi uzaktan kumandalı olucak. Eğer burda hep beraber fikirlerde paylaşımlarda bulunursak çok güzel bir yapıt çıkarabiliriz ortaya. Ben size bir kaç örnekle anlatımı mı sunayım.

Resim Gördüğünüz gibi hazır var ancak ben el emeği olsun istediğim için uğraşıcam.

Resim Elektrik- Elektronik okuyan bir öğrenciyim şarj motor gibi bağlantıları yapabileceğimi düşünüyorum.

Öncelikli Sorum: Dış kasa hangi malzemeden olacak? Ve kasa tasarımı nasıl olacak?

Ps3 160 GB Slim 4.30

PSN ID: halilmert

1909 Mesaj
15 Ekim 2012; 23:09:43 

up up bende boyle seyler dusunuyorum up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2247 Mesaj
16 Ekim 2012; 22:07:49 

bilen yokmudur yardım pls

Vatanda birsey alacaksanız 30 kere degıl 330 kere dusunun.. Sürünmek istiyorsanız sizin bileceğiniz is tabii..

İşlemci: İntel Core i7 4790k @4.0GHz |Corsair Hydro Series™ H110 | Ekran Kartı: Asus Gtx 970 Strix | Anakart: Asus Z97 Deluxe NFC WLC | Ram: CORSAIR VENGEANCE PRO DDR3-1600Mhz CL9 16GB | SSD:Samsung Ev0 840 250GB | Hard Disk: SEAGATE SV35.5 3 TB 7200Rpm | Güç Kaynağı: EVGA SuperNOVA 850 G2 850W 80+ GOLD | Monitör: Asus PB278Q 2560*1440 | Kasa: CORSAIR Air 540 High Airflow ATX Küp | Klavye: Logitech G510 | Mouse: Logitech Performance Mouse MX™ | Gamepad:Logitech F710 Nano Kablosuz | Ups:Liebert® GXT MT+ on-line 1 kVA | TV:LG 49UB850 124 Ekran Ultra HD LED TV (4K) Led 124 cm (49 " Ultra HD UCI 1000 Hz 3D Dahili Uydu Alıcı Smart Televizyon

475 Mesaj
16 Ekim 2012; 23:07:13 

kimse mi merak etmiyor ?

Ps3 160 GB Slim 4.30

115 Mesaj
18 Ekim 2012; 13:17:28 

http://www.modelteknikleri.com/index.php bu forumda gerekli ve fazlasıyla bilgiler var.

475 Mesaj
18 Ekim 2012; 20:05:23 

gerekli ve fazlasiyla mi? ben her konuyu bos gordum ama m

Ps3 160 GB Slim 4.30

475 Mesaj
18 Ekim 2012; 20:25:50 

http://www.tersanemodel.com burasi daha iyi :)

Ps3 160 GB Slim 4.30

272 Mesaj
27 Ekim 2012; 20:04:22 

Gövdeye ahşap kullanılabilir.Dışına vernik atılabilir.İçine motorun yerleştirilebilmesi için boşluk çıkartılabilir.Gerisi kolay zaten :)
Motor olarak da 20 tl lik bi motor veya uzaktan kumandalı araba al onun motorunu sök dizayn edersin zaten.Pervaneyi felan motorun çarkına tak gerisi gelir :)

benim el becerim okadar iyi olmadığı için elimi sürmüyorum böyle işlere :/

475 Mesaj
30 Ekim 2012; 0:12:02 

eğer uzaktan kumandalı olacaksa ve sürat teknesi olacaksa kesinlikle fiberden olmalı. ama ben taka tarzı yavaş giden gemilerden yapacam diyorsanız kontrplaklar uygun. anlatıldığı gibi kolay işler değildir. sabır ister işcilik ister. ben de sizin gibi kumanda hevesiyle kontrplaktan 130cm mono katamaran yaptım.yaptıgımada pişman oldum. neden derseniz kırılma riski çok yüksek ve katamaran için kasa agır kalıyor. dogal olarak hızlı gidecegi içinde saglam elektronik sisteme ihtiyacınız var. bir alaborada o kadar sistem çöpe gitti. en ideali fiber kaporta.

bir diğer husus ben süs yapacam diyorsanız öncelikle 2 ve 4mm kontrplaklara ihtiyacınız var daha sonra kıl testeresi, yapıştırıcı, model planı, boya, çelik macunu lazım olacak. ne yapmak istediğinize baglı. siz model yazın ben yardımcı olmaya çalışırım. mesela ben şuan 1 metre boyunda statik model yat yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengo_19 -- 30 Ekim 2012; 0:13:36 >

İnanmak Aklında İnanmamak Fikrinde, Cennet Elinde Cehennem Dibinde...

475 Mesaj
30 Ekim 2012; 7:27:32 

Nihayet ilgilenen biri bende surat teknesi yapmak istiyorum ama benim bir diger buyuk sorunum su disarda satilan tekneler 2,5 saat sarj ile 12 dakika kadar gidebiliyor. Bunu artirmanin bir yolu var mi?

Ps3 160 GB Slim 4.30

475 Mesaj
30 Ekim 2012; 8:48:55 

quote:

Orijinalden alıntı: hmcelebi

Nihayet ilgilenen biri bende surat teknesi yapmak istiyorum ama benim bir diger buyuk sorunum su disarda satilan tekneler 2,5 saat sarj ile 12 dakika kadar gidebiliyor. Bunu artirmanin bir yolu var mi?

bu bahsettiğin oyuncak kategorisinde.gerçi benim aldıgım savage te 15 dakika falan gidiyordu.sistemi baştan sona değiştirdim. sadece şasisini orjinal bıraktım. eski hali 35kmh di. şimdi 55-60kmh ile 1 saate yakın gidiyor. bunun çözümü de lipo piller.2 tane 5000mah 7.4v pil taktım sorun ortadan kalktı.

biz hepimiz burdayız www.modelteknikleri.com site boş demişsin büyük ihtimal üye olmadan girdin.üye olman gerekli.bence gir bir göz gezdir. tekne konusunda çoğu şeyi burdan öğrendim. özellikle RC kısmına gir emre abi her türlü yardımcı olur sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengo_19 -- 30 Ekim 2012; 8:49:59 >

475 Mesaj
30 Ekim 2012; 9:41:23 

En yakin zamanda dediklerinizi uyguliycam hepsi icin tesekkurler

Ps3 160 GB Slim 4.30

475 Mesaj
30 Ekim 2012; 9:55:26 

quote:

Orijinalden alıntı: hmcelebi

En yakin zamanda dediklerinizi uyguliycam hepsi icin tesekkurler

Rica ederim ne demek. Ama baslamadan once tekrar bana danisin. Bu gune kadar 7-8 model yaptim cogunda model
Seciminden dolayi husrana ugradim. O yuzden once sabir

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Hobi Forumları » Diğer Hobiler » Tekne Maketi Nasıl Yapılır Yardımlarınızı Bekliyorum Hep Beraber Aşama Aşama Yapalım
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.258