Piranha Business I-II-III Tablet [ANA KONU][KULLANICILAR]+Mini İnceleme
69 Cevap16662 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

799 Mesaj
13 Ekim 2012; 21:25:44 

BUSINESS TABLET 7-9-9.7-10.1

0

• Yeni Android 4.0 işletim sistemi - Türkçe
• Yeni A10 1.4-1.6 GHz Cortex işlemci
• GPU 3D Görüntü işleme sistemi - Mali 400 @350 MHZ
• 8GB Dahili hafıza (2000 adetlik MP3 Dosya depolama kapasitesi)
• Micro SD kart girişi (Max 32GB)
• 512 MB DDR3 RAM
• 9.0 İnç TFT- LCD 800*480 Kapasitif 5 noktalı dokunmatik ekran
• Görüntülü konuşma
• Kamera özelliği - 0.3MP
• Harici 3G Modem desteği
• Wifi Özelliği
• Yeni Flash 11 desteği
• Hareket algılayıcı (G-Sensor)
• Yüksek çözünürlükteki video dosyalarını oynatabilme
• Micro SD kart girişi (Max 32GB)
• OTG Bağlantısı - USB 2.0
• 300 Saate kadar bekleme süresi
• 8 Saate kadar kullanım süresi
• 3.7V 4000 mAh dahili pil
• Sadece 11.5mm inceliğinde Süper slim tasarım
• UV Parlak piyano siyahı dış yüzey
• Girişler: 1 x Mini USB, 1 x OTG USB Host, 1 x Micro SD, 1 x Kulaklık, 1 x Güç DC, 1 x Dahili mikrofon, 1 x Dahili hoparlör
• Önceden yüklenmiş hazır onlarca uygulama
• E-Book Özelliği
• Android market üzerinden binlerce uygulama ve oyun indirebilme
• Sadece 515gr hafifliğinde ve 239*4x148*11.5 mm inceliğinde zarif tasarım

Paket İçeriği:
• Cihaz, USB Kablo, Şarj aleti, OTG kablosu, Kullanma klavuzu, Garanti belgesi

BUSINESS II 7-9-9.7-10.1 TABLET

Business II Tab 9.0
Piranha Business II Tab 9.0” + 8 GB Dahili Hafıza + 1GB DDR3 RAM + 1.4 Ghz Cortex İşlemci + Çift Kamera
HDMI + Android 4.0

Yeni Android 4.0 işletim sistemi - Türkçe
Yeni A10 1.4 Ghz Cortex işlemci
GPU 3D Görüntü işleme sistemi - Mali 400 @350 MHz
8 GB Dahili hafıza
Micro SD kart girişi (Max 32GB)
1GB DDR3 RAM
9.0 İnç TFT- LCD 800*480 Kapasitif 5 noktalı dokunmatik ekran
1080P HDMI TV Çıkışı
Görüntülü konuşma
Çift kamera (Ön ve Arka -0.3MP)
Harici 3G Modem desteği
Wifi Özelliği
Yeni Flash 11 desteği
Hareket algılayıcı (G-Sensor)
Yüksek çözünürlükteki video dosyalarını oynatabilme
OTG Bağlantısı-USB 2.0
Maksimum 350 Saate kadar bekleme süresi
Maksimum 8 Saate kadar kullanım süresi
3.7V 4500mAh dahili pil
Sadece 12.5mm inceliğinde süper slim tasarım
UV Parlak piyano siyahı dış yüzey
Girişler: 1x Mini USB, 1x Mini HDMI, 1x Micro SD, 1x Kulaklık, 1x Güç DC, 1x Dahili mikrofon,
1x Dahili hoparlör
Önceden yüklenmiş hazır onlarca uygulama
E-Book özelliği
Android market üzerinden binlerce uygulama ve oyun indirebilme
Sadece 518gr hafifliğinde ve 238*156*12.5mm inceliğinde şık ve zarif tasarım
İki yıl garanti
Paket İçeriği:

Cihaz, USB Kablo, Şarj Aleti, Kullanma Kılavuzu, Garanti Belgesi

BUSINESS III TABLET 9.0-9.7

Business III Tab 9.7
Piranha Business Tab III 9.7” + 16 GB Dahili Hafiza + Yüksek Kaliteli IPS Ekran + 1GB DDR3 RAM + Dual Core 1.5 GHZ Çift Çekirdekli İşlemci
Android 4.0.4

Mükemmel renk kalitesine sahip IPS (In-Plane Switching) ekran teknolojisi
Güncel Android 4.0.4 işletim sistemi - Türkçe
Yeni A10 1.4GHz Cortex işlemci
GPU 3D Görüntü işleme sistemi - Mali 400 @350 MHz
16GB Dahili hafıza
1GB DDR3 RAM
9.7 İnç TFT- LCD 1024*768 IPS Kapasitif 5 noktalı dokunmatik ekran
1080P HDMI TV Çıkışı
Çift kamera özelliği ile görüntülü konuşma
Ön Kamera 2MP - Arka kamera 2MP
Harici 3G Modem desteği
Wifi Özelliği
Yeni Flash 11 desteği
Hareket algılayıcı (G-Sensor)
Yüksek çözünürlükteki video dosyalarını oynatabilme
OTG Bağlantısı - USB 2.0
300 Saate kadar bekleme süresi
8 Saate kadar kullanım süresi
3.7V 7000mAh dahili pil
Sadece 10.5mm inceliğinde Süper Slim tasarım
Girişler: 1x Mini USB, 1x HDMI, 1x OTG USB Host, 1x Micro SD, 1x Kulaklık, 1x Güç DC, 1x Dahili mikrofon,
1x Dahili hoparlör
Önceden yüklenmiş hazır onlarca uygulama
E-Book Özelliği
Android market üzerinden binlerce uygulama ve oyun indirebilme
Sadece 575gr hafifliğinde ve 243*190*10.5mm inceliğinde zarif tasarım
2 Yıl garanti
Paket İçeriği:

Cihaz, USB Kablo, Şarj Aleti, Kullanma Kılavuzu, Garanti Belgesi

[font="Arial"]KULLANICI KULÜBÜ

1- ozqur333 Business II Tablet 9.0
aloneevil business 10.1
halilbg business 10.1
erenaltay business 10.1

Kullanıcı Görüşleri

Tarayıcı: Cihazın kendi içinde bulunan tarayıcıya 10 üzerinden 6 verebilirim ama alternatif tarayıcılarla dolphin chrome özellikle opera ile yüksek flash içerikli sitelerde çok akıcı bir biçimde dolaşabiliyoruz ve video izleyebiliyoruz. Cihaz alternatif tarayıcılar ile tarayıcı performansı olarak bu sefer 10 üzerinden 8.5 alıyor.

Arayüz/Menü Geçişleri: Menü geçişlerine baktığımızda akıcı bir yapısının olduğunu görüyoruz. Ana ekranımıza Widgetlar eklediğimizde cihaz yine akıcılığını koruyor ama şöyle bir durum varki live wallpaper yani hareketli duvar kağıdı koyduğumuzda bazı kasılmalar yaşayabiliyoruz bu yüzden hem normal duvar kağıdı kullanmak hemde pil tüketimini minumum seviyeye indirmek için sizin yararınıza olacaktır.

Oyun/Uygulama Performansı: Günümüzde çoğu kişi ya da bizim gibi oyunseverler bir tablet daha doğrusu akıllı bir cihaz aldığında ilk aklına gelen şeylerden biri oyun performansıdır.Doğru bu tableti araştırdığımda ilk aklıma gelen şeylerden bir tanesi de buydu. Cihazımız 350 mhz hızında çalışan Mali-400 grafik birimini kullanıyor. Piyasadaki diğer akıllı cihazlarla karşılaştırdığımızda 350 Mhz biraz az gelebilir ama inanın bunu çok da fark etmiyorsunuz tabikide şuan en popüler oyunlardan olan Dead Trigger da bazen kasmalar yaratsada Shadowgun-Six guns-Pes-Fifa-Real Racing gibi diğer popüler ve iyi bir grafik sunan oyunlarda kasma takılma donma gibi sorunlarla karşılaşmıyoruz. Hele ki hdmi girişi olan bir televizyonunuz var ise ki birde gamepad'iniz var ise oyun keyfinizi daha da katlayabilirsiniz.

Video/Film İzleme: Gelelim önemli konulardan birine. Bilmiyorum ama bir kişi tablet almişsa büyük ekranlı bir cihaza sahip olmaktan doğmuş olacak ki içinde bir film izleme isteği ortaya çıkar. İşte tam bu noktada film performansının ne kadar da önemli olduğunu anlıyoruz. Piranha business tablet serisi ile 1080p film ve videolarınız rahatlıkla hiçbir takılma kasma donma olmadan rahatlıkla izleyebilirisiniz.

Cihaz Giriş Çıkışları: Piranha Business Tab Serisinde

1xUsb
1xUsb otg
1x Hdmi Çıkışı
1xMicro SD kart yuvası(Max 32.gb)
1x3.5mm Jak girişi

Bulunmaktadır.

Cihazımıza Gamepad/Klavye/Fare/Flash Bellek Bağlamak:

Önceden de belirttiğimiz gibi cihazımızda bulunan usb/usb otg bağlantı noktalarımız ile Bir çok araç bağlayabiliyoruz. Dilerseniz Usb Noktasına faremizi bağlayıp dilerseniz de usb otg bağlantı noktasından klavyemizi bağlayıp özellikle internette daha rahat bir gezinme sağlayabilirsiniz. Özellikle birçok cihazda keşke flash bellek bağlayabilsek deriz. İşte bu cihazda bu tarz bir istekte bulunmanıza gerek yok genelde çoğu çin malı tablette bu özelliği görebiliyoruz yine usb bağlantı noktasından flash bellek takabiliyoruz hatta ve hatta 500 gb'lik taşınabilir harici harddisk bile takabiliyorsunuz :) Özellikle oyun severler de rahatlıkla gamepad'lerini bağlayarak oyun deneyimlerini daha da arttırabilirler.

Office Programları: Evet madem bir tablet pc aldınız adı üstünde tablet pc o kadar iş yapıyor word belgelerini açsın bir zahmet. Cihazımızda otomatik yüklü olrak bir program geliyor bununla rahatlıkla açabiliyoruz ama düzeltme yapamıyoruz. Fakat play store hemen yardımımıza koşuyor alternatif programlar ile daha profesyonel biçimde word-excel-sunum dosyalarınızı rahatlıkla görebiliyor düzenleyebiliyorsunuz.

Kamera Performansı: Sonuçta akıllı diyoruz her bir işimizi görüyor bakalım fotoğraf ve video performansı nasıl diyeceksiniz. Maalesef bu sefer cihazımız hakkında olumlu bir şey söyleyemeyeceğim. Günümüz tabletleriyle kıyasladığımızda (ipad-htc-samsung-asus-msi) gerçekten çok düşük kalıyor ama kaç kişi tabletiyle fotoğraf çekecek orasıda ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozqur333 -- 30 Aralık 2012; 22:54:53 >

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Ekim 2012; 21:39:44 

Dostum bunu böyle copy paste yazmanin bi önemi yokki gördügün + ları - leri yazki birşey olsun okunacak.

799 Mesaj
13 Ekim 2012; 21:56:35 

daha yeni açtım haklısın tabikide zaman buldukça onlarıda ekleyeceğim tabi kullanıcı görüşleriyle

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi

799 Mesaj
14 Ekim 2012; 0:36:47 

Kullanıcı görüşleri eklendi mini bir inceleme yapıldı konu düzenlendi devamı gelecektir iyi forumlar

799 Mesaj
14 Ekim 2012; 22:36:14 

forumda kullanan tek kişi benim herhalde

50 Mesaj
25 Kasım 2012; 14:01:01 

Bende yeni aldım 10.1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sütten çıkan her kaşık AKtır mühim olan çıktığın sütü AK bırakmaktır.

33 Mesaj
13 Aralık 2012; 22:41:07 

ben business 10.1 aldım sensörler ters çalışıyor oyunlarda deneyen varmı bir çözümü varmıdır

33 Mesaj
14 Aralık 2012; 11:24:05 

düzelttim ekran ayarlarında ayarı varmış :-)

231 Mesaj
14 Aralık 2012; 13:32:28 

wifi çekim kalitesi 0,yan odada çekmiyor herkes bundan şikayetçi

Salcano Astro 30 - 2013

396 Mesaj
17 Aralık 2012; 18:23:51 

ekran jelatini,kılıf (tercihen klavyelı) falan bulabılırmıyım Piranha Business Tab 10.1 da

33 Mesaj
17 Aralık 2012; 22:16:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Software Developer

wifi çekim kalitesi 0,yan odada çekmiyor herkes bundan şikayetçi

abartma yan odadan gayet iyi sizin duvarları ören usta kaçlık tuğla kullandı öle :-) tmm wifi cok iyi değil ama yan odada gayet iyi cekiyor modeminin anteninde sıkıntı olmasın

3868 Mesaj
17 Aralık 2012; 23:15:47 

quote:

Orijinalden alıntı: alonevil

Bende yeni aldım 10.1

Aldınıy ama adam gibi detaylı bir inceleme göremedik. didikliyorum kaç gündür vatana gittim mağazada net yok. adam gibi test edemedim cihazı. Ama yakın fiyatlarda olan ainol modelleri daha iyi gibi geldi bana.

231 Mesaj
18 Aralık 2012; 0:43:17 

quote:

Orijinalden alıntı: halilbg

abartma yan odadan gayet iyi sizin duvarları ören usta kaçlık tuğla kullandı öle :-) tmm wifi cok iyi değil ama yan odada gayet iyi cekiyor modeminin anteninde sıkıntı olmasın

neyini abartmayayım hocam modemin 2 metre yanında aynı odada bağlantı koptuğuna şahit oldum ya
edit : telefon full çekerken tablet 2-3 diş çekiyor bazen çekmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Software Developer -- 18 Aralık 2012; 0:43:41 >

Salcano Astro 30 - 2013

33 Mesaj
19 Aralık 2012; 18:10:02 

quote:

neyini abartmayayım hocam modemin 2 metre yanında aynı odada bağlantı koptuğuna şahit oldum ya

UBenimki business tab 10.1 dun sitesinde yeni yazılım gördüm 12. Aya ait yukledim surum aynı ancak bazı düzeltmeler yapmışlar wifi cekim olayi baya iyi gösteriyordu birkac ufak defek duzeltmeler vardı ama oyunlarda kasma yapıyordu eski versiyona döndüm 8 . Ayda verdiklerine daha once indirmistim duruyordu allahtan ama wfi olayı baya iyi olduydu yukledikten sonra dedigim gibi oyunlarda donma kasma vardı cok sikayetciysen bi guncelle makinayı istersen yan odada 3 4 dis oynuyodu guncelleyince full cekiyodu isini gorur yeni yazilim

231 Mesaj
19 Aralık 2012; 20:30:31 

quote:

UBenimki business tab 10.1 dun sitesinde yeni yazılım gördüm 12. Aya ait yukledim surum aynı ancak bazı düzeltmeler yapmışlar wifi cekim olayi baya iyi gösteriyordu birkac ufak defek duzeltmeler vardı ama oyunlarda kasma yapıyordu eski versiyona döndüm 8 . Ayda verdiklerine daha once indirmistim duruyordu allahtan ama wfi olayı baya iyi olduydu yukledikten sonra dedigim gibi oyunlarda donma kasma vardı cok sikayetciysen bi guncelle makinayı istersen yan odada 3 4 dis oynuyodu guncelleyince full cekiyodu isini gorur yeni yazilim

güncelledim hocam malesef aynı

Salcano Astro 30 - 2013

33 Mesaj
20 Aralık 2012; 9:19:06 

Ozaman senin cihazda bir sıkıntı olabilir wifi cok iyi cekmiyor ama yan odada benimkide kopma falan olmuyor hatta caprazda kalan mutfakda da sıkıntı yok ya modem ya tab da sıkıntın

33 Mesaj
23 Aralık 2012; 18:49:06 

Adamlar kendi sitelerinde android 4.1demişler ama yazilimi yok hala 4.0.3 4.1 olsun bu cihaza bende dişimi kırarım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

3868 Mesaj
24 Aralık 2012; 13:26:09 

quote:

Adamlar kendi sitelerinde android 4.1demişler ama yazilimi yok hala 4.0.3 4.1 olsun bu cihaza bende dişimi kırarım

hala alıp almama konusunda kararsızım. alınca elimde patlayacakmış gibi bir his var ama içimde.

511 Mesaj
29 Aralık 2012; 21:06:07 

Arkadaşlar, Business II 9.7 kullanan var mı ? Almayı düşünüyorum , ekranı diğerlerine göre daha kaliteli sanırım.Yardım ederseniz çok sevinirim.

]

799 Mesaj
30 Aralık 2012; 22:49:21 

quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

Arkadaşlar, Business II 9.7 kullanan var mı ? Almayı düşünüyorum , ekranı diğerlerine göre daha kaliteli sanırım.Yardım ederseniz çok sevinirim.

ben kullanıyorum

33 Mesaj
30 Aralık 2012; 23:10:39 

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

hala alıp almama konusunda kararsızım. alınca elimde patlayacakmış gibi bir his var ama içimde.

valla tv ye bağlamak üzere android box almayı düşünüyordum sonra dank etti dedim box alanakadar aynı paraya tab aldım hem tv ye bağlayıp hem yanımda gezdiriyorum daha isabetli bir karar oldu tab benim için bir taşla iki kuş misali şimdilik işimi görüyor çok fazla beklentide de bulunma çok iyi değil dedimya işimi görüyor tv şenlendi

511 Mesaj
2 Ocak 2013; 18:05:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ozqur333

ben kullanıyorum

Hayırlı olsun da keşke bi değerlendirme yapsaydınız daha faydalı olurdu.

]

50 Mesaj
14 Ocak 2013; 14:28:10 

arkadaşla wi-fi tırt bende de ..
şarj olurken ekran sapıtıyo okey filan oynamak (en asitinden) mümkün değil.
oyunlarda hiç kasma yaşamadım. (Güncelleme yapmadım bu arada)
Pil bence cok iyi 7 saate yakın oyun/int./film vs de dayanıyor.
açıkçası ben 300 liraya aldım cok memnunum en kötü yarın öbür gün evde dijital çerceve olarak kullanırım :P

Güncellemeden sonra wi-fi düzelirse yazacağım..

Sütten çıkan her kaşık AKtır mühim olan çıktığın sütü AK bırakmaktır.

799 Mesaj
16 Ocak 2013; 0:51:00 

quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

Hayırlı olsun da keşke bi değerlendirme yapsaydınız daha faydalı olurdu.

yaptım zaten konuda yazanlar benim düşüncelerim

1022 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
alfatime
16 Ocak 2013; 14:34:56 

quote:

modemle tablet arasında 3 metre var çekmiyor. aradaki mesafe 45 cm falan olunca ancak nette gezebiliyorum bu ne böyle sanırım anten koymayı unuttular

not çekmiyor dediysem full gösteriyor ancak en ufak bir veri akışı yok 45cm kadar yaklaşıyorum bir anda net hızlanıyor sonra 2m uzağa gidiyorum tekrar geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfatime -- 16 Ocak 2013; 14:35:50 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

725 Mesaj
16 Ocak 2013; 16:40:25 

bende business II 9.0 kullanıyorum

bence en büyük artısı 30 TL ye 5 yıl garanti olması (yetkili servisin iyi olduğunu duydum)
wifi fazla çekmiyo evet ama internete bağlıyken kopma olmuyo sadece mesafe olarak sorun var
ekran çözünürlüğü bence yeterli
G-sensor'de bozukluk var sadece bendemi var bilmiyorum, ayarlanıyo ama yinede sıkıntı (gerçi ben fazla oyun oynamıyorum)
2mp kamera yetersiz ama zaten bu fiyata daha iyi bişe beklemek yanlış olur
programlarda kasma yapabiliyo, ozamn uygulamayı kapa demeden bekle dersen açılıyo, biraz sabırlı olmak lazım :)
özellikle google playden bişe indirirken yada güncellerken çok yavaşlıyo
4.1 android güncellemesi var ama ben hala yapmadım
pil 75% fazla şarj olmuyo diye duymuştum bende o sorun yok

what can i do sometimes

41 Mesaj
16 Ocak 2013; 18:38:09 

Business Tab III 9" kullanıyorum bende. Yeni sayılır. Bir sorum olacaktı;
usb ile bilgisayara bağladığımda Android sürücüsünü bulamıyor. İşletim sistemim Win 7 32 bit. Nasıl yapacağım hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1022 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
alfatime
16 Ocak 2013; 19:08:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Chile_Mix

Business Tab III 9" kullanıyorum bende. Yeni sayılır. Bir sorum olacaktı;
usb ile bilgisayara bağladığımda Android sürücüsünü bulamıyor. İşletim sistemim Win 7 32 bit. Nasıl yapacağım hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

kablo örjinal mi yada evinizde aynı kablodan var mı? büyük ihtimal kablodan kaynaklanıyordur.

41 Mesaj
16 Ocak 2013; 19:23:03 

Kablo kutudan çıkan kablo. Direk bağladım ama yüklemedi. Bilgisayarıma girdiğimde 3 tane disk eklenmiş oluyor fakat içlerine giremiyorum disk yerleştirin diyor.

41 Mesaj
17 Ocak 2013; 23:09:19 

Tamam hallettim. :) Tablet bildirimlerinde ki usb ye basınca dosya paylaşımını aç gibi bişey var ona basınca oluyor.

1022 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
alfatime
18 Ocak 2013; 1:55:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Chile_Mix

Tamam hallettim. :) Tablet bildirimlerinde ki usb ye basınca dosya paylaşımını aç gibi bişey var ona basınca oluyor.

hocam hic mi tablete bakmadiniz. onay vermeden nasil baglanti kurulsun

81 Mesaj
3 Şubat 2013; 2:32:33 

arkadaslar ben 10.1 modelini kullaniyorum ya da sabrediyorum diyeyim pek memnun degilim fakat ne kadar para o kadar performans diyelim neyse ben bugun 4.1.1 guncellemesini yaptim fena da olmamis begendim fakat buyuk bir problemim var cihaz rootlu gorunuyor fakat root gerektiren programlar calismiyor dolayisiyla dns degistiremiyorum. root checker programiyla denedim o da root olmadigini soyluyor bir cozumu olan var mi

5823 Mesaj
3 Şubat 2013; 3:05:12 

4.04 yazılımın orjinali root'lu sanırım..

465 Mesaj
3 Şubat 2013; 17:30:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

bence en büyük artısı 30 TL ye 5 yıl garanti olması (yetkili servisin iyi olduğunu duydum)
wifi fazla çekmiyo evet ama internete bağlıyken kopma olmuyo sadece mesafe olarak sorun var
G-sensor'de bozukluk var sadece bendemi var bilmiyorum, ayarlanıyo ama yinede sıkıntı (gerçi ben fazla oyun oynamıyorum)
programlarda kasma yapabiliyo, ozamn uygulamayı kapa demeden bekle dersen açılıyo, biraz sabırlı olmak lazım :)

merhaba
hoporlerle ilgili bi sikinti var mi ? ses seviyesi vs nasil?
sirf goruntulu konusma icin almayi dusunuyoruz.

411 Mesaj
7 Şubat 2013; 1:38:41 

quote:

Aynı modeli arkadaşım almış bana verdi birşeyler yüklermisin diye şuan google play'i açayım dedim yemin ediyorum intihar edecektim bu ne yavaşlıktır birşey yükleyemedim :) sinir oldum kapattı sitesinde güncel rom çıkmış 400mb onu indiriyorum belki güncelleyince düzelir mantığı ile yaklaşıcam bu gün olmadı götürüp arkadaşa vericem bu nasıl tabletmiş diye

www.parkpera.com

397 Mesaj
7 Şubat 2013; 10:48:02 

MTV kampanyasından Business Tab 2 9" aldım, dün elime geçti, fazla karıştırma fırsatım olmadı ama kısaca kendi deneyimimi anlatayım,
fazla yorum olmadığı için ben de seçerken zorlandım, başkalarına yardımcı olacağını umarım;
- Wifi performası kötü denmiş bu beni endişelendirmişti ama modemden iki oda uzakta 2 adet 40mb lık dosya indirdim gayet iyi bir hızda indirdi ve
wifi çizgisi tek çentik azaldı. Sorun yaşadığını söyleyen arkadaşlarda farklı durumlar ya da arızalı cihazlar olabilir
- Sitede tanıtımda android 4.1 yazıyor ama 4.0.4 ile geliyor, güncellemeyi manuel indirip yapabileceğimiz piranha sitesinde yazılı, indirdim ama bir türlü
aktarma programını çalıştıramadım, bilgisayar debugging mode da tableti tanımıyor sadece usb storage modda ulaşabliyorum, onda da program cihazı görümüyor. Ardından biraz okuduktan sonra 4.1 e geçenlerin sıkıntı yaşadığını gördüm ve bir süre daha araştırmaya karar verdim, sonuca ulaşırsam yazarım.
- İnternette gezme hızı, sayfaları açma hızı da bana yavaş gelmedi, paylaşımlı bir adsl modemim var ve hız kotam düşmüş durumda, ona rağmen hızı iyi gibi Google playden bir sürü uygulama indirdim ve sıkıntı görmedim, şimdilik..
- Şarj adaptör kablosu çok çok kısa
- Sitedeki tanıtımda pil 8 saat gider yazar ama kitapçıkta 5 saat der, pili de tam bitirdiğimde ne kadar sürede ne yaparak bitirdiğimi paylaşırım.
- Mini sd kart yuvası sıkıntılı gibi, kartı zar zor taktım, yuvada sorun olabilir. Kartı ittiğimde içindeki yay mekanizmasını hissetmiyorum. (gerekirse değişim talep edebilirim)
- Genel performansı ve üzerindeki giriş arayüzleri benim için tatmin edici, bu tabletten ne beklediğnize bağlı, henüz bir asphalt 6 -7 yükleyip oynamadım ama amacım zaten oyundan ziyade bir şeyler okumak, internete girmek, google playdeki basit oyunları oynayabilmek, işe gidip gelirken dizi, film falan izlemek olduğu için hemen beni kötülemeyin çünkü benim beklentim yüksek değil :) o nedenle bu uygun fiyatlı cihazı aldım.

Hyundai i20 Troy 1.4 CRDi Prime 2011 90PS Metalik Siyah

799 Mesaj
12 Şubat 2013; 18:34:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Edward A. Murphy

merhaba

görüntülü konuşma kalitesi çok iyi değil hocam onun için alacaksan piasadaki hiçbir cihaz cihaz iyi değil tabi ipad veya samsung galaxy tab dışında

465 Mesaj
12 Şubat 2013; 18:52:00 

quote:

görüntülü konuşma kalitesi çok iyi değil hocam onun için alacaksan piasadaki hiçbir cihaz cihaz iyi değil tabi ipad veya samsung galaxy tab dışında

nasil yani ?
300 lieaya kadar skype icin on kamerali bir tablet tavsiye edemez misiniz ?

725 Mesaj
13 Şubat 2013; 1:31:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Edward A. Murphy

merhaba

ben görüntülü konuşmada hiç kullanmadım ama film izledim
hoparlör çok iyi diyemem ama kötüde sayılmaz, filmeleri son seste dinliyorumki normalde ben TV de fazla sesli dinlemem

ama arkadaşın da dediği gibi ön kamera 0.3mp olmasından dolayı fazla performans beklememek lazım
gerçi piyasadaki 500-600 TL'lik tabletlerin bile kamerası çok iyi sayılmaz
mesela ben bu tableti alırken görevli bana samsung tab 2'yi önermişti ki fiyatı 800 küsür TL idi ve 3mp arka kamera VGA ön kamerası vardı

tabletlere harici kamera bağlanırmı hiç bilmiyorum, belki o şekilde sorunu çözebilirsin çünkü usb bağlantısı var

what can i do sometimes

725 Mesaj
13 Şubat 2013; 1:42:39 

quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Aynı modeli arkadaşım almış bana verdi birşeyler yüklermisin diye şuan google play'i açayım dedim yemin ediyorum intihar edecektim bu ne yavaşlıktır birşey yükleyemedim :) sinir oldum kapattı sitesinde güncel rom çıkmış 400mb onu indiriyorum belki güncelleyince düzelir mantığı ile yaklaşıcam bu gün olmadı götürüp arkadaşa vericem bu nasıl tabletmiş diye

dediğim gibi play'deyken tablet aşırı yavaşlıyo, bide ilk açınca mail bildirimleri gelirken, ha bide torrentten indirme yaparkende yavaşlama oluyo
ama sabretmek lazım, play'den bişe indirirken yada güncellerken başka hiç bişe yapma
tableti ilk açıldıktan sonra 1-2 dakika bekle (yani gerçekten bekle hiç bişeye tıklama)
uygulamalar yanıt vermezse "bekle"ye tıkla, en fazla 10 saniye içinde çözülür

buda biraz kişisel, hayır ben 1 saniye bile beklemek istemiyorum dersen bu senin bileceğin iş
ama şuanda beni öldürüyo dediğin şeylerden çok daha dandik şeylerle 5-10 sene önce eğlenebiliyoduk yada işimize yarıyodu, demekki aslında ölmüyomuşuz :)
yada şöyle söyleyim şaunda mütiş dediğimiz cihazlar 2-3 sene sonra çöp olcak ve şöyle düşünücez, biz o dandik cihazlarla nasıl yaşamışızki

what can i do sometimes

465 Mesaj
13 Şubat 2013; 10:56:51 

quote:

ben görüntülü konuşmada hiç kullanmadım ama film izledim
hoparlör çok iyi diyemem ama kötüde sayılmaz, filmeleri son seste dinliyorumki normalde ben TV de fazla sesli dinlemem

ama arkadaşın da dediği gibi ön kamera 0.3mp olmasından dolayı fazla performans beklememek lazım
gerçi piyasadaki 500-600 TL'lik tabletlerin bile kamerası çok iyi sayılmaz
mesela ben bu tableti alırken görevli bana samsung tab 2'yi önermişti ki fiyatı 800 küsür TL idi ve 3mp arka kamera VGA ön kamerası vardı

tabletlere harici kamera bağlanırmı hiç bilmiyorum, belki o şekilde sorunu çözebilirsin çünkü usb bağlantısı var

bu tableti dusunmemin asil sebebi usb mini degil usb cikisi olmasi.
mobil modem takinca sallansin istemem.
ama 0,3 mp nasul olur bilmem.

cevabiniz icin tesekkurler

397 Mesaj
13 Şubat 2013; 14:38:13 

quote:

Orijinalden alıntı: robotech

MTV kampanyasından Business Tab 2 9" aldım, dün elime geçti, fazla karıştırma fırsatım olmadı ama kısaca kendi deneyimimi anlatayım,
fazla yorum olmadığı için ben de seçerken zorlandım, başkalarına yardımcı olacağını umarım;
- Wifi performası kötü denmiş bu beni endişelendirmişti ama modemden iki oda uzakta 2 adet 40mb lık dosya indirdim gayet iyi bir hızda indirdi ve
wifi çizgisi tek çentik azaldı. Sorun yaşadığını söyleyen arkadaşlarda farklı durumlar ya da arızalı cihazlar olabilir
- Sitede tanıtımda android 4.1 yazıyor ama 4.0.4 ile geliyor, güncellemeyi manuel indirip yapabileceğimiz piranha sitesinde yazılı, indirdim ama bir türlü
aktarma programını çalıştıramadım, bilgisayar debugging mode da tableti tanımıyor sadece usb storage modda ulaşabliyorum, onda da program cihazı görümüyor. Ardından biraz okuduktan sonra 4.1 e geçenlerin sıkıntı yaşadığını gördüm ve bir süre daha araştırmaya karar verdim, sonuca ulaşırsam yazarım.
- İnternette gezme hızı, sayfaları açma hızı da bana yavaş gelmedi, paylaşımlı bir adsl modemim var ve hız kotam düşmüş durumda, ona rağmen hızı iyi gibi Google playden bir sürü uygulama indirdim ve sıkıntı görmedim, şimdilik..
- Şarj adaptör kablosu çok çok kısa
- Sitedeki tanıtımda pil 8 saat gider yazar ama kitapçıkta 5 saat der, pili de tam bitirdiğimde ne kadar sürede ne yaparak bitirdiğimi paylaşırım.
- Mini sd kart yuvası sıkıntılı gibi, kartı zar zor taktım, yuvada sorun olabilir. Kartı ittiğimde içindeki yay mekanizmasını hissetmiyorum. (gerekirse değişim talep edebilirim)
- Genel performansı ve üzerindeki giriş arayüzleri benim için tatmin edici, bu tabletten ne beklediğnize bağlı, henüz bir asphalt 6 -7 yükleyip oynamadım ama amacım zaten oyundan ziyade bir şeyler okumak, internete girmek, google playdeki basit oyunları oynayabilmek, işe gidip gelirken dizi, film falan izlemek olduğu için hemen beni kötülemeyin çünkü benim beklentim yüksek değil :) o nedenle bu uygun fiyatlı cihazı aldım.

İki gün önce piranhanın sitesindeki android 4.1.1 güncellemesini yükledim, ekrana biraz daha renk ve can geldi diyebilirim, programların ve internetin stabilitesi arttı ama bazı yazılımların 4.1.1 desteği yok, bunu yaşadıkça görebilirsiniz, tek tek isimlerini bilmiyorum.
Mini sd kart yuvasında belirttiğim durum düzeldi gibi artık kartı rahatlıkla çıkartıp takabiliyorum acemilik oldu sanırım. Yanlız 4.1.1 güncellemesi formatı seçmediğim halde herşeyi sildi ve sıfırladı cihazı, yedek almanız gerekiyorsa ihmal etmeyin, yükleme moduna geçmek için menu+power butonuna 3-4 sn aynı anda basmak gerekiyor, ardından yüklü olan livesuit ile kurulum kısa sürede yapılıyor, ayrıntı isteyen olursa yardımcı olmaya çalışayım beni biraz uğraşıtırdı kombinasyonu keşfetmek.
Şu an genel olarak memnunum.

Hyundai i20 Troy 1.4 CRDi Prime 2011 90PS Metalik Siyah

411 Mesaj
14 Şubat 2013; 0:19:21 

quote:

dediğim gibi play'deyken tablet aşırı yavaşlıyo, bide ilk açınca mail bildirimleri gelirken, ha bide torrentten indirme yaparkende yavaşlama oluyo
ama sabretmek lazım, play'den bişe indirirken yada güncellerken başka hiç bişe yapma
tableti ilk açıldıktan sonra 1-2 dakika bekle (yani gerçekten bekle hiç bişeye tıklama)
uygulamalar yanıt vermezse "bekle"ye tıkla, en fazla 10 saniye içinde çözülür

buda biraz kişisel, hayır ben 1 saniye bile beklemek istemiyorum dersen bu senin bileceğin iş
ama şuanda beni öldürüyo dediğin şeylerden çok daha dandik şeylerle 5-10 sene önce eğlenebiliyoduk yada işimize yarıyodu, demekki aslında ölmüyomuşuz :)
yada şöyle söyleyim şaunda mütiş dediğimiz cihazlar 2-3 sene sonra çöp olcak ve şöyle düşünücez, biz o dandik cihazlarla nasıl yaşamışızki

Yukarda belirttiğim gibi cihaz bnim değil arkadaşın cihazı bana birşeyler yükle diye verdi ayrıca haklısınız yıllar sonra çok hızlı dediğimiz cihazlar çok yavaş olacak ama bu tablet şuanki zaman içerisindeki en yavaş tabletlerden birisi diye bilirim benim Galaxy S3'üm bile bundan daha hızlı ben gelecek zamanı değil bu zaman ile karşılaştırma yaptım bu tablet gerçekten çok yavaş hatta bundan önce çıkan ipad 1 bile bundan hızlı he bu paraya en iyisi budur dersiniz anlarım ama ben param olsa bile almam ayrıca güncelleştirme olayını bile yapmak çok zor en sonra cihazı görmesi için başlat ve reset tuşuna aynı anda bastım o zaman tanıdı bir çok video izledim bir çok özelliğine baktım kend adıma konuşuyorum malesef beğenmedim gönül isterdi ki daha hızlı bir cihaz olsun ama malesef

www.parkpera.com

668 Mesaj
27 Şubat 2013; 21:49:33 

quote:

forumda kullanan tek kişi benim herhalde

Merhaba,

Ben kardeşime Piranha Business II Tab 16GB 10.1"" Tablet almayı düşünüyorum ödev işlerinde kullanıcak bunun için bir kaç sorum olucaktı cevaplarsanız sevinirim

Tablet bu
http://www.hepsiburada....0058&categoryId=3008012

Öncelikle üstünde gelen ofis uygulamaları ile netten bulduğu yazıları yüklü olan word uygulamasına aktarıp (kopyala-yapıştır) oradan da flas belleğe atıp başka bir yerden
( bilgisayardan ) düzgün çıktı alabilir mi?

Bir diğer sorun ise

Harici wifi anten alıp kullanabilirmiyiz acaba mesela bunu taksak görürmü dahili wifi alıcısı biraz güçsüz kalıcak gibi geliyor bana

0

Sorularımın cevabını bilen başka arkadaşlarda varsa yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim herkeze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extácy -- 27 Şubat 2013; 21:50:36 >

***************************************************Bir şeylerin bağımlısıyım bu TANRI'nın takdiri !/Trip-Hop:Acid jazz, hip hop ve breakbeat’in bir karışımı.
******************************************************************************************************************************XKışkırtıcı
***************************************************************************************************************************XTüy gibi hafif
***********************************************************************************************************XRuhunuzu karartacak kadar ağır
******************************************************************************************************************************XDuygusal
*********************************************************************************************************************************XDerin
Abstract Hip-Hop/Trip-Hop**********************************************************************************************XSeksi

799 Mesaj
27 Şubat 2013; 22:50:09 

quote:

Orijinalden alıntı: extácy

Merhaba,

Ben kardeşime Piranha Business II Tab 16GB 10.1"" Tablet almayı düşünüyorum ödev işlerinde kullanıcak bunun için bir kaç sorum olucaktı cevaplarsanız sevinirim

Tablet bu
http://www.hepsiburada....0058&categoryId=3008012

Öncelikle üstünde gelen ofis uygulamaları ile netten bulduğu yazıları yüklü olan word uygulamasına aktarıp (kopyala-yapıştır) oradan da flas belleğe atıp başka bir yerden
( bilgisayardan ) düzgün çıktı alabilir mi?

Bir diğer sorun ise

Harici wifi anten alıp kullanabilirmiyiz acaba mesela bunu taksak görürmü dahili wifi alıcısı biraz güçsüz kalıcak gibi geliyor bana

0

Sorularımın cevabını bilen başka arkadaşlarda varsa yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim herkeze

word ile ilgili her şeyi yaparsın sorun olmaz çıktısını alacağın yazıcının da wireless özelliği olması şart tabi
ikinci sorunun cevabını bişmiyorum ama wi-fi gücü çok da iyi olmayabiliyor
ve son olarak ben olsam piranha business değilde ultra tab alırdım business sapıtabiliyor insanı çileden çıkartabiliyor yani içindeki işlemci felan yetmediği zamanlarda sinir oluyorsunuz bu yüzden piranha ultra serisine bir bakın derim biraz daha pahalı ama çok çok daha memnun kalırsınız

668 Mesaj
27 Şubat 2013; 22:54:52 

quote:

Peki tabletten flasa word dosyası atmakta bir sıkıntı olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extácy -- 27 Şubat 2013; 22:57:11 >

***************************************************Bir şeylerin bağımlısıyım bu TANRI'nın takdiri !/Trip-Hop:Acid jazz, hip hop ve breakbeat’in bir karışımı.
******************************************************************************************************************************XKışkırtıcı
***************************************************************************************************************************XTüy gibi hafif
***********************************************************************************************************XRuhunuzu karartacak kadar ağır
******************************************************************************************************************************XDuygusal
*********************************************************************************************************************************XDerin
Abstract Hip-Hop/Trip-Hop**********************************************************************************************XSeksi

799 Mesaj
27 Şubat 2013; 23:11:29 

quote:

ben play store dan bir program indirdim sonra onun aracılığı ile düzeltme yaptım yeni şeyler ekledim sonra üzerine kaydettim oluyor tabi dediğiniz olay

668 Mesaj
27 Şubat 2013; 23:22:56 

quote:

Teşekkür ederim

799 Mesaj
28 Şubat 2013; 0:03:05 

quote:

rica ederim ama dediğim gibi ultra modeline bakın derim

252 Mesaj
9 Nisan 2013; 11:46:55 

arkadaşlar tablet alacam yardımınıza ihtiyacım var PIRANHA BUSINESS TAB 10.1 mü yoksa PIRANHA PIRANHA BUSINESS III mü almalıyım.

kiside aynı fiyat. kararsız kaldım. ilk tabletim olacak. film, internet ve oyun ağırlıklı kullanılacak.

birbirlerinden - / + ları nelerdir.

vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Bu mesajda bahsedilenler: @ozqur333 Bu mesaja 1 cevap geldi.

799 Mesaj
9 Nisan 2013; 19:42:32 

quote:

Orijinalden alıntı: absolutely33

arkadaşlar tablet alacam yardımınıza ihtiyacım var PIRANHA BUSINESS TAB 10.1 mü yoksa PIRANHA PIRANHA BUSINESS III mü almalıyım.

kiside aynı fiyat. kararsız kaldım. ilk tabletim olacak. film, internet ve oyun ağırlıklı kullanılacak.

birbirlerinden - / + ları nelerdir.

vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

amacın oyun oynamaksa piranha tablet alma derim ama film müzik internet dersen işini rahat rahat görüyor

343 Mesaj
10 Nisan 2013; 17:38:34 

quote:

amacın oyun oynamaksa piranha tablet alma derim ama film müzik internet dersen işini rahat rahat görüyor

Merhaba ben de hediye amaçlı Piranha Business II Tab 9 alacağım fiyatı şu an MCJ'de 199 liraya geliyor.Sadece youtube ve surf amaçlı kullanımda herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ? Oyun oynanmayacak. Yoksa başka tabletlere mi yönelmeliyim.Her kafadan bir ses çıkıyor tereddür ediyorum.Parayı da çöpe atmak istemem.Fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

252 Mesaj
11 Nisan 2013; 9:00:09 

quote:

peki bu iki seçenekten hangisi iyidir, hangisini almalıyım. özelliklerinden tam anlamadığım için karar veremedim. fiyat olarak ikiside aynı.

oyun öyle fazla oynanmayacak. film ve internet ağırlıklı kullanılacak.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Mayıs 2013; 17:42:12