Şimdi Ara

Casper Nirvana Tablet 7' 253 TL (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
46.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muhtaremmi35

quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ByKafi

quote:

Orijinalden alıntı: frux

quote:

Arkadaşlar NT'den Piranha Business Tab 7 alacaktım ama çok ısınıyormuş burdaki yorumları görünce bunu almaya karar verdim. Her dershane yerden bulmuş gibi dağıtıyor o da garibime gitti ama İncelemeleri izleyince iyi olduğuna kanaat getirdim. Ekstradan Tam Boy USB giriş olmasını istiyordum zaten bir flash bellek takıyorum onunda bir yolunu buluruz artık. Fiyat karşılaştırması yaptım Bimekste 248 TL (Diğer mağzalar daha pahalı normalde kazığı bimeks atardı neyse) Hem Casper yani garanti kalitesinin iyi olacağını düşünüyorum. Alacağım inşallah.

Piranha veya casper 7inç tabletlerde ve çoğu 7inç çin tabletlerinde 3000 mAh düşük amperli batarya kullanılıyor.. 3000 mAh bataryalı bu tabletlerde batarya ömrü azami 2.5 saattir
    Örneğin; asus nexus 7 inc tablette 4250 mAh yüksek kalite batarya var ve en az 5 saat kullanırsinız..
    İşlemcisi dual core ve ekran çözünürlüğü yüksek olan ve ayrıca 4250 mAh bataryalı 8 inç artes veya polypad gibi daha kaliteli donanımlı tabletleri düşünün.. Her ikisinin servisi de güvenilirdir...

Şimdide Everest Everpad DC-1100 10.1 alacağım 6000mAh batarya var bide konu açtım cevaplarsan sevinirim

chaz dün elime ulaştı fakat sorunları saymakla bitmiyor:her tuş kilidini kapattığımda bir daha açamıyorum düğmeye 8sn basarak yeniden başlatıyorum.her uygulmamda kapanma uyarısı veriyor ve bilgisayara bağlayıp çıkarırken donuyor ve kandini kapatıyor açtığımda dahili sd kartı okumuyor.yani hiçbirşey yapamıyorum masanın üserindeki bir süsten farkı yok.

hocam şuan bendede aynı sorunlar var.
    root yapmadan öncede vardı şimdi daha bile kötü gibi.
    o yüzden sakın root yapmayın.
    o tuş kilidi sorununa uyuz oluyorum zaten.
    birde saati ve tarhi sürekli geri kalıyor ya o yüzden kullanmaktan soğuyorum resmen.
    facebook açıkken kilitlersem birdaha açamıyorum.her sefer ana ekrana dönüp kilitlemem gerekiyor.
    en basit oyunlardan bile çıkarken donuyor.birde benimkinin kulaklık girişindede sorun var.kulaklıktan ses alamıyorum.başka bir kulaklık denedim ondada sonuna kadar sokmadan geliyor ve tek taraftan.biraz çıkarttığımda gidiyor azcık bastırınca düzeliyor ama elimi çekince yine gidiyor.hoparlör takmayı denedim ses çok az çıktı.sorunları saymakla bitmiyor.
    bir günde en az 5kere kapatıp açıyorum
    sd kart sorunu yok allahtan.hafıza kartım herşeyim müziklerim resimlerim videolarım
    pcye bağlayıncada sorun çıkmıyor.ve bu sorunlarda yazılımsal eminim.
    Jelly Bean gelir inşallah ta bu sorunlardan kurtuluruz.yada en azından donmalardan kurtulmuş oluruz.
    Launcherde sürekli kapanıyor.başka launcher yüklesemde launcher şeçme yeri çıkmıyor.

garantiye göndermeyi düşündün mü?

rootlu.
    garanti falan kalmadı yani.
    sıfırladım sistemi.sadece oynadığım oyunları yükledim onun dışında başka sisteme müdahale edem programları yüklemedim.bakalım sorun çıkacakmı.şuan sorun yok.sadece çok şey yüklediim için yavaşlamıştı 1saattir elimdeydi kendine gelsin diye bi reset attım.bakalım sonuç ne olacak.
    eğer sorun çıkmazsa 1-2ay arayla sıfırlamak zorunda kalacağım.
    Jelly Bean çıkarsa çok iyi olur aslında ama işte.

kardeş düzelttim ben şuan normal bir tablet gi sorun sadece dahili sd sindeymiş bilgisayara takıp biçimlendir dedim sonra bir reset attım pırıl pırıl çalışıyor alet şu an tek şikayet ettiğim şey internetten bir şen indirince direk kendi hafızasına atıyor.Oyun apk sını micro sd de olmasına rağmen veriyi kendi hafızasına indiriyo Ben micro sd ye atmasını istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim??

Benimde şuanlik duzgun calisiyor.bakalim ilerleyen saatlerde sorun cikacakmi

Hocam günde ortama 5 defa kapatıp açıyorum demiştiniz.Sizin de açtığınızda altta yarım saat boyunca sd kart hazırlanıyor yazızı çıkıyor mu? Bir de tuş kilidini kapatınca birdaha açamıyorum.bir süre badılı yutup açmam gerekiyo bu iki sorun çok sinir bozucu.

Kardeş senin SD kartta sorun olabilir. Bence başka SD kart dene yoksa garantiye gönder.

Benim tabletteki güç tuşuda sorun çıkarmaya başladı. 5-10 kere basınca anca açılıyor. Birde RAM 901 MB ayarlardan bakınca 300 küsür MB si zaten sistem kullanıyor. Artık 512 MB Ram lı tabletlerin çöp olduğunu da anlamış oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 22 Haziran 2013; 17:17:37 >

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 28 Haziran 2013; 16:47:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahbalik

cihazım servisten geldi. Değişim talep etmiştim ama gelen cihazı kontrol ettim. Onarıp geri yollamışlar. Daha doğrusu yazılım atmışlar sanırım. Ha servis süresi 1 hafta da halloldu. Ona birşey diyemem. Fakat henüz almamış arkadaşlara başka markalara yönlenmelerini tavsiye ederim.

hocam benimde ekranın kırılması yetmezmiş gibi şimdide usb girişi bozuldu.sadece şarj oluyor.kaça yaptırdınız usb girşini?
  • açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    servis ücretsiz yaptı
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahbalik

servis ücretsiz yaptı

peki siz kullanırkenmi olmuştu yoksa kendi kendinemi?
  • ben çocuk için almıştım cihazı, oyun yüklemek için bilgisayara taktığımda farkettim sorunu. pc görmedi. yani birşey yapmadık aslında. ilk aldığımda çalışıyordu, bir süre sonra kendiliğinden gitti.
  • benim usbde aralıklarla bozuluyor birde uygulama yüklerken paket dosyası geçersiz uyarısı alıyorum onuda internetten apk yükleyip hallediyorum şimdilik ama sorunları bitmiyor başka tabletlere yönelin derim...
  • quote:

benim usbde aralıklarla bozuluyor birde uygulama yüklerken paket dosyası geçersiz uyarısı alıyorum onuda internetten apk yükleyip hallediyorum şimdilik ama sorunları bitmiyor başka tabletlere yönelin derim...

sizdede sorunlar başladı demek.
    ilk defa bir firmanın batmasını istiyorum.
    yazık verdiğimiz paralara.
    telefon işindede aynı hataya düşerler umarımda adam gibi yazılım çıkartmak akıllarına gelir.
  • arkadaşlar siz siz olun ekranına ve usb girişine iyi bakın.
    ekrana 180tl usb girişine 60tl istediler.
    hiç yaptırmamaya karar verdim bende.
    birdaha asla casper almam.aldığım güne lanet olsun.
    galaxy tab 2 veya 3 alacağım artık.
    bu tabletide kaça satabilirsem yedek parça niyetine satarım artık 150mi verirler 100mü verirler bilmemde anakartı 150tl.
    150den aşağı satmam.
  • Ekran disinda tirt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben 3 ay önce aldım. öncelikle şunu söyleyeyim fiyatına göre iyi. Ekran kilit algılaması tuşa basıldığında biraz zayıf. Root yapmak neredeyse imkansız. Şarjı çok iyi yaklaşık 3-4 saat aralığında. Ayrıca yazılan bütün sorunları çözmek için en son yayınlanan e07-11a güncellemesini yüklemeniz yeterli. USB ile bilgisayarda görmediği zamanlarda sistem düşüklüğünden oluyor. Böyle durumlarda tableti kapatıp açmak yeterli.
    Bundan farklı olarak servise gittiğinizde sadece format attırmanız yeterli oluyor.

Ayrıca şunu da belirteyim Asphalt 7: Heat dahil bütün oyunları takılmadan oynayabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkulleD -- 16 Temmuz 2013; 22:28:29 >
  • Banada dershaneden verdiler ama benimkinde sorun yok sadece pil biraz fazla gidiyor o kadar sizinkiler sorunlu çıkmış şans işi galiba bu işler.Bir şey soracaktım şimdi bu tablete 4.1 atabilir miyiz? Atarsak nasıl atıcaz yapanlar varsa yardı edebilir mi? Şimdiden teşekkürler..
  • http://forum.donanimhaber.com/m_77933127/tm.htm

adamlar enazından güncelleme yayınlamış okadarda vefa olsun artık zaten. daha kurmadım ama orda yazılan tüm sorunlar benim tablette var. yani şunlar

1-Tabletlerin ağır çalışması
    2-Tabletlerin donarak çalışması
    3-Batarya sürelerinin aniden düşüp-yükselmesi
    4-Dokunmatik ekranın kilitlenmesi
    5-android ekranında kalan ürünler
    6-Tabletin aniden kapanması

mesela bir oyuna giriyorum çıktıktan sonra ana ekranda o oyunun yarı saydam bir görüntüsü kalıyor

tablet 2-3 gün açık kaldığında tarih 1 ocak 1921 oluyor

birkere tableti 2 gün şarjda unuttum çıkardım şarj yüzde sıfır oldu yeniden şarj ettimde ne olduğunu anlamadım

tablet ilk açıldığında sık sık donuyor

mkv. uzantılı bir film yükledim saniyede bir parazitlenme sesi geliyor

tablet ara sıra aniden kapanıyor

hem müzik dinleyip hem oyun oynayamadım tablet yemedi

saatte sık sık geride kalıyor mesela sahurda açıyorum saat 17.00 gibi alakasız saatleri gösteriyor

kulaklık takıyorum sanırım sağ kulağa takılan kulaklık kablosu daha uzun o tarafa farkedilir derecede daha az ses geliyor

bunun dışına doğru düzgün jelatin bulamadım bimekste samsung tablet için vardı 25 lira oda kamera yerine falan uymuyor

ekranda dikey çizgiler var

yani allahtan jetpack, hill climb falan çalışıyor aspalt 7 falan yüklemedim çünkü yüklersem elimde infilak edeceğini bilyorum

tablette skypede arkadaşla görüntülü görüştüm (oda çok uzun sürmedi ya bağlantı kesintisinden[şarjın çoğu gidiyor bu arada]) iftara ne kadar kaldı ona falan bakıyorum arada bir yukarda yazdığım oyunları oynuyorum

telefon yapmışlar bide o fiyata samsung falan alırım intel atom işlemciyide ilk defa böyle bir telefonda gördüm

ama casperin menmun olduğum tek ürünü 5 mplik bir webcam onuda yıllardır kullanıyorum

kısacası
    KESPIR ÖMRÜMÜ YEDİN ÖMRÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 31 Temmuz 2013; 19:44:02 >

• ya şunun 4.1 filan yok mu bekliyorum kimse bir şey yazmıyor
  • kardeşim tableti nasıl rootladın anlatabilirmisin
  • 4.0.4 yaparken mavi ekran ve seçenekler var hangisine basacağız
  • Varya ne kadar çok probleminiz varmış.tabletin içinde 60 tane oyun(bunların en az 5 tanesi büyük oyun ve rakamları sallamıyorum) ve yaklaşık 20 tane program var.tablette hafif kasma var.(bu çok normal ).asphalt 7,pes 2012,minecraft,farming simulator gibi oyunları sıfır kasmayla oynuyorum.tablette süper photoshop yapıyorum,fl studio da müzikler yapıyorum.şuan tableti tam kapasite kullanıyorum ve çok memnunum.şarj konusu oyundan oyuna değişiyor(bence asphalt 7 oynayıpta şarj 3 saat gidiyo diyen bi kişi bataryayla ilgili yanlış yorum yapmış olur.).Sizin dediğiniz gibi kitledikten sonra arasıra ekran açılmayabiliyor ama ben kapatıp açmak gibi basit ve 2-3 dakika alan bir işlemi yapmaktan üşenmiyorum.buna sitem edenlerde sanki her dakikası çok önemliymiş gibi yorum yapıyorlar(her dakikan çok önemliyse ilk başta senin zaten bu tableti almaman gerekiyo zaman israfı oluyo neticede ).ben tabletten gayet MEMNUNUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arambo -- 10 Ağustos 2013; 23:46:14 >

• Arkadaslar bende Cta-e07-10z modeli var. Google+ , TuneIn radio gibi uygulamalari desteklemiyr diyor... sizlerden ricam, tableti olanlar google+ falan yukleyebiliyor musunuz? Kontrol edermisiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer konuyada yazmıştım:http://forum.donanimhaber.com/m_66819030/mpage_3/f_//tm.htm#78901465

Performans sorunlarına ve uygulama yedeklemeye çözüm buldum sonunda.
    Heliumun bilgisayardaki programı önceki denememde tableti görmemişti. Bu sefer oldu ne hikmetse.

1-Heliumla micro SD ye oyun/uygulamalarınızı yedekleyin.(bence tabletteki tüm uygulamaları değil sadece gerekenleri çünkü format sonrası aynı performans problemlerini yeniden yaşarsınız.)
    2-micro SD deki (yada nereye kaydettiyseniz) carbon klasörünü bilgisayara atın

3-Casperin sitesinden dosyayı indirin.
    4-micro SD yi biçimlendirip casper sitesinden indirdiğiniz dosyaları atın.
    5-tableti kapatın
    6-tablet açılana kadar güç tuşu ve ses (-) tuşuna basılı tutun.
    7-önce normal açılıştaki casper yazısı çıkacaktır sonra yeşil renkte (uprading... please wait) yazısı çıkacaktır.
    8-bir yükleme ekranı gelecek. bekleyin.
    9-kurulum tamamalanınca gmail gibi bilgileri girerek tableti kurun.
    10-heliumu yükleyin.
    11-carbon dosyasını micro sd ye atın

12-helium programına girerek restore and sync seçin ve resimdeki işlemleri yaparak programlarınızı geri yükleyin.
    Not: Helium apk dosyalarını yedeklemiyor sadece uygulama verilerini kaydettiği için yedekleri geri yüklerken google playdan geri yüklediğiniz uygulamayı indirmenizi isteyecektir.

Ben sadece jetpack joyride ve hill climb racing oyunlarının yedeğini aldım oyundaki ilerlemem hala duruyor. Tabletimi uygulama ile doldurmuştum önceden şimdi 5-6 tane anca var. Farkedilir seviyede performans artışı var.

Ek:Tablette bana kalan 5 gb lik alana dokunmayacağım. Androidin en saçma tarafı cihaz doldukça yavaşlıyor. Bugün bimeksten SanDisk 8 GB Class 10 microSD aldım oyunları ona yükleyeceğim. Modern Combat 4 ve Aspalt 7 denenecek.
    Görüşlerimi paylaşırım.

• Çevremde Casper ürünlerini kullanan çok arkadaşım var. Çoğunluğu memnun.Arkadaşlarımın marka tavsiyesi ile Teknosadan 10" tabletini aldım 3 aydır kullanıyorum. Benim bir tabetten beklediğim herşeyi karşılıyor. facebook, twette, store dan istediğim oyunu indirip oynama,gerektiğinde ofis dosyalarını açıp bakma gibi. Apple, Samsung gibi markalara çok para verip de aynı şeyleri yapacaktım hiç gerek yok param cebimde kaldı ve tabletimden memnunum.:)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.