Şimdi Ara

DRAGONBALL(Z;GT)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
62.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

HİKAYESİ:

Goku ormanda ufak bir kulübede, ölen büyük babası Son Gohan'dan kalan dört yıldızlı Ejder Topu'yla yaşamaktadır. Bu Ejder Topu'nu, Goku, büyük babası zannetmektedir. Bir gün bu ejder toplarını arayan Bulma adında bir kız gelir ve Goku'ya Ejder Toplarının büyüsünü anlatır
    "Yedi tane Ejder Topu varmış. Bunların içindeki yıldızlar sayesinde parıl parıl parlıyorlarmış. Bir taneden yedi taneye kadar hepsini toplarsan ve doğru ilahiyi söylersen, Ejder Shenlong gelip senin herhangi bir isteğini yerine getirirmiş. Ama yalnızca bir tanesini!!"

Bunun üzerine Goku ve Bulma bol aksiyon ve komedili uzun bir maceraya atılırlar ve Ejder Toplarını aramaya başlarlar.

KARAKTERLER:

DRAGONBALL(Z;GT)

Son-Goku:
    Animenin baş kahramanıdır.O, bir Saiyan gezegeni olan Vegeta'da doğmuştur. Saiyajinler doğduktan sonra bir takım testlerden geçerler böylece o saiyajinin güçlü olup olmadığı farkedilir.Güçlü saiyajinler VEGETA'gezegeninde kalırken;güçsüz olanlar başka bir gezegeni fethetmesi için gönderilir.Gokuda o güçsüz saiyanjinlerden biridir. Bundan dolayı Goku, dünyada gelir ama onun başına aldığı darbeler ile hafızasını kaybeder ve o görevini unutur!Bütün Saiyans gibi onunda bir kuyruğu vardır.Bu kuruk dolunay zamanında saiyajinin bir ohzaruya dönmesine neden olur.Goku, mutlu bir çocuk olarak büyür, çok sevecen, özgeci, ve çok toy. Dedesinden tek kalan bir "Ejderha topu"dur ve onu büyükbabası zannetmektedir.Daha sonra Bulma ile karşılaşır ve maceraya atılır.
    Aşırı büyük bir mideye sahiptir;midesi boşaldığında kendisini güçsüz hisseder.Karşısındaki kişinin kız mı yoksa erkek mi olup olmadığına bakmak için kişinin ayak arasını ayağı ile yoklar

DRAGONBALL(Z;GT)

Büyükbaba Gohan:
    O,Goku'nun üvey dedesidir.Goku'yu bir uzay aracından düştükten sonra bulmuştur.Gohan, onun dövüş sanatları ilk öğretmenidir.İlk başta gokuyu kontrol altına almaya çalışmıştır çünkü Goku biraz huysuz davranıyordur. Goku'nun saiyajin özelliği olan dolunayda Ohzaru'ya dönme gücü yüzünden Goku tarafından kendi öldürülür. Daha sonra yeniden Uranai Baba'nın, bir gün boyunca canlandırması için onu yaptığı büyü sayesinde Goku ile tekrar karşılaşabilecektir.

DRAGONBALL(Z;GT)

Oolong
    Bu küçük konuşan domuz.Goku ile pek hoş karşılaşmadılar fakat zamanla Goku'nun arkadaşlarından biri olmuştur.O istediği herhangi bir şeyi dönmesi için yeteneği var.Fakat belli bir süre ile çünkü o şekil-kaydıran okulundan mezun olamamıştır. Shenron'dan(Ejderha toplarının bir ejderhası) ilk istediği şey yeni giyilmiş bir kız tangası istemiştir

Yamcha/Yamucha
    Gokun ilk rakibidir.Normal bir insandır fakat çok güçlüdür.Bir çöl haydutudur ve arkadaşı puar ile çalışır.Kızlara karşı aşırı ilgisi vardır fakat kızlarla konuşmakta zorlanıyordur.Goku ile karşılaştığında ejderha topunu ister fakat Goku izin vermez ve ilk dövüşlerini yaparlar.Bulma'yı gören yamcha dayanamaz ve kaçar.daha sonra goku ile arkadaş olur bir çok ezeli rakiplerde Goku'ya yardım eder

DRAGONBALL(Z;GT)

Puar
    Bu garip küçük evcil hayvan Yamcha'nın en iyi arkadaşıdır. O uçabilir ve istediği herşeye dönüşebilir.Oolong ile okul arkadaşlarıydılar. Sadece 5 dakika boyunca şekil-kayma, yapabilen Oolong'dan farklı bir şekilde Puar istediği sürece şeklini değiştirebilir.Çünkü O şekil-kaydıran okulundan mezun olmuştur.Yamcha'nın dövüşleri sırasında Yamcha'ya daima yardımcı olur.

DRAGONBALL(Z;GT)

Muten Roshi/Sapık dede
    Dragon ball serisinin en komik karakteri bence o olmadan animenin tadı çıkmaz.O, dövüş sanatlarının en büyük ustasının biridir.Yaşlı olmasına karşın kızlara aşırı büyük bir sempatisi vardır her bölüm en azından 2-3 kız dergisi okuyordur.Kamehameha tekniğini icat ettimiş ve Goku'ya öğretmiştir.Goku büyene kadar Muten Roshi dünyanın en güçlü insanıdır.Goku ve Krilini o eğitmiştir.Goku'yu inanılmaz gücü ve yanında olan Bulma yüzünden almıştır.Krilin'i yanında kadın dergisi getirdiği için almıştır.

Krilin/Kuririn
    Goku'nun en yakın arkadaşı;Muten Roshi'nin ikinci öğrencisidir.İlk başlarda Goku'yu kıskanmıştır daha sonra çok yakın arkadaş olmuşlardır.Bir insan olarak çok güçlüdür ama saiyanjinler yüzünden animede biraz ezilmiştir.Bir çok güçlü karakteri yenmek için yardım etmiş.Goku onun sayesinde saiyan olmuştur.
    Muten Roshi kadar olmasada ondada sapıklık söz konusudur

DRAGONBALL(Z;GT)

Bulma Brief/Buruma

Kapsul meclisinin sahibinin kızıdır.Sahip olduğu kapsüller ile ejderha toplarını bulmada fazla sorun çekmezler.Kapsül içinde her çeşit şey olabilir.(çadır,motorsiklet,bot,yiyecek,içecek vs...)İlk başlarda Yamcha ile yakınlaşırlar.Bu seride saçlarınındaki değişikleri kolayca görebilirsiniz.
    her ne kadar demicem dedimse duramıyorum dragonball sayesinde ecchi ile tanıştım

devam edecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssj2vegeta -- 29 Haziran 2008; 11:54:42 >

• yok mu?
  • yav ben çok severim bu animeyi ama en son atvde yayınlaırken izlemiştim. 7-8 yıl önceydi heralde
  • ok
  • ah bi bulabilsem cd lerini interneten aradım bulamadım.artık kanallarda göstermiyor
  • okwww.dragonballarena.com gir orada çok azda olsa movie ve dizilerini bulabilirsin
  • selamin aleyküm millet bende 1 seyler size tavsiye edicem zaten nikimden anlarsiniz
    1. eger uyduda alman kanali olan birisi varsa dragonball Z yi izleyebilir cünkü burda hergün 19:19 saatlerinde 1 alman kanali Tele5 isminde 1 kanalda basliyor 2 ser sefer basliyor
    2. arkadaslar eger dragoball flimlerini ariyorsaniz bitcoment diye bir program var o programdan hepsi dogru sekilde bulabilirsiniz yani dogru derken movie 1 movie 2 felan gibi yani ...
    ben File Pipe 2 diye 1 programdan indirdim flimleri ve cd yaptim ama daha sayamicak kadar bölümleri var bu
    File Pipe 2 dedigim program e-donkey yada kazzaa gibi 1 progam
    benim bidiklerim bunlar hergün gerci tv de basliyor dragonball ama türkiyede kanallarda yoktur.
    ...
    ka-me-ha-me-ha

• sevmem mi avatardan belli oluodur zaten
  • bende çok seviyorum en çokta vegeta ssj2 hali çok güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssj2vegeta -- 2 Temmuz 2008; 17:07:38 >
  • ben alman kanalını bulamadım(halbuki birsürü alman kanalı var)nasıl indirrcem o kanalı?

ve dragonball için türkçe siteler var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssj2vegeta

okwww.dragonballarena.com gir orada çok azda olsa movie ve dizilerini bulabilirsin

verdiğin link açılmıyo

dragon ball un üstüne çizgi film tanımam valla şimdiye kadar izlediğim en güzel çizgi filmdi (tabi küçüklük halini; o zamanlar çok sevimliydi) ama büyümüş halini hiç beğenmedim.

DRAGONBALL(Z;GT)

benim favorim "Muten-Rôshi" ydi

DRAGONBALL(Z;GT)

avatar olayi düzelene kadar ki geçici imzam

/>

• Orjinalden alıntı: little_pea

Orjinalden alıntı: ssj2vegeta

okwww.dragonballarena.com gir orada çok azda olsa movie ve dizilerini bulabilirsin

verdiğin link açılmıyo

dragon ball un üstüne çizgi film tanımam valla şimdiye kadar izlediğim en güzel çizgi filmdi (tabi küçüklük halini; o zamanlar çok sevimliydi) ama büyümüş halini hiç beğenmedim.

DRAGONBALL(Z;GT)

benim favorim "Muten-Rôshi" ydi

DRAGONBALL(Z;GT)

avatar olayi düzelene kadar ki geçici imzam

1 büyümüs hali daha iyi ve aksiyonla en kücük seyda patlamaar ve ona benzer seyler oluyor frezzer diye 1 düsmani öldürüyor son goku super sayajin oluyor felan büyümüs hali en iyisi !
    2 ssjvegeta dostum bak Alman kanali Tele5 diye 1 kanal burayla turkiyede 1 saat ara var eger o kanali bulursan izliye bilirsin ama almancadir hersey ! yani konusmalar ve orda saat 18:18 de felan baslar heralde valla buranin saatine göre saat 19:19 da basliyor .. benim bildigim dragonball sitei yok varda flim gösteren 1 site yok ama ben baya indirdim cd yaptim inglizce fransizca almanca ve italyanca flimleri var hic türkcesi yok nalet olsun ya

• yaw bu ne yazim orda kalmis
  • verdiğim site açılmıyo mu ama ben bütün movieleri ordan yükledim
  • benim anlamadığım bişi var dı trunks un bebeklik halinde bulma ona bakıyodu ve trunks vegeta ya baba diyordu ama o zamanlar bulma yamcha ya aşık değilmiydi ne zaman bu bebek oldu?
  • http://dragonballarena.gamesurf.it/immagini/dbztv/vegeta/vegeta10.jpg

alın hehe çizgifilmdede böle yapıyodu

benim en çok şaşırdığım brolly di(adını yanlış yazmıi olabilirim)songoku ve arkadaşları bunu 3 defa zar zor yene bilmişti işte brollyhttp://dragonballarena.gamesurf.it/immagini/psg/schede/broly.jpg

• arkadaslar torrent sıtelerınde butun bolumlerı var haberınıs olsun :)
  • torrent siteleri?
  • ben bişi sorcam dragonball gt bölmünde son goku küçülüyor tekrar büyüyormu(ssj5 iken büyüyor o hariç)
  • tele5 i yüklicem ama frekans no falan var onları verir misiniz

son olarak size çok faydalı bir site vercem

o yüzden yazmadım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.