Şimdi Ara

LG Nexus E960'a ait yeni görüntüler yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
6.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG Nexus E960'a ait yeni görüntüler yayınlandı

LG'nin Mako kod adlı Nexus akıllı telefonuna ait yeni görüntüler paylaşıldı. Yine Belarus merkezli Onliner.by tarafından yayınlanan fotoğraflarda cihazı çok daha detaylı bir şekilde görmek mümkün. Site, editörlerinden biri aracılığıyla kullanma fırsatı buldukları E960 model numaralı aygıtın prototipini yakında tüm yönleriyle inceleyeceğini de müjdeledi.

Kısa süre önce resmen dağıtılmaya başlayan Android 4.1.2 işletim sistemi versiyonunun yüklü olduğu yeni Nexus'un satışa sunulmadan önce Android 4.2 sürümüne güncelleneceği tahmin ediliyor. 4.7 inç büyüklüğünde 1280 x 768 piksel çözünürlüklü ekran, 1.5GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon çipset, 2GB RAM, 8GB dahili hafıza ve 8MP kameraya sahip olduğu doğrulanan Mako, dolaşım butonlarını ekran üzerinde barındırıyor ve microSD kart ile arttırılabilir hafıza desteği sunmuyor. 8GB'ın yanı sıra 16GB dahili hafıza seçeneğinin de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Google'ın daha ucuz bir fiyatlandırma yapabilmek için böyle bir politika izlediği düşünülüyor.

İngiliz perakendeci Carphone Warehouse'ın çevrimiçi stok sisteminde Nexus 4 adıyla listelenen E960'ın beyaz ve siyah renk seçenekleri de onaylanmıştı. Henüz resmi tanıtımın ne zaman gerçekleştirileceği bilinmiyor. Ancak geçtiğimiz gün bir Fransız gazetesi, Google'ın yeni telefonunu LG ile birlikte 29 Ekim'de duyuracağını belirtmişti. Aynı gün Android takımının en yetkili ismi olan Andy Rubin, AllThingsD'nin Dıve Into Mobile zirvesine konuşmacı olarak atılacak. Rubin'in önceki yıllarda bu etkinlikte Android ile ilgili yazılım ve donanımları detaylandırdığına şahit olmuştuk. Benzer şekilde yaklaşan yeni zirvede de Android 4.2 ve LG Nexus ile ilgili bilgilendirmelerde bulunulabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. 

• Kasa tasarımı böyle bir cihaza değil de orta seviye bir cihaza göre tasarlanmış gibi duruyor... Kameradan da şüpheliyim. Bekleyip görelim...

• kamerası 8 değil de sony'nin yeni 13 mplik sensörü olsaydı kesin bunu beklerdim. ama optimus g bundan daha iyi bir seçenek gibi görünüyor şimdilik.

• Bu telefonmu yoksa Optimus G yi mi beklemek daha iyi olur :)

• Tahminen yurt dışında fiyatı ne kadar olur acaba.

• Bi an önce resmiyete dökülmesini bekliyoruz artık Yeni Nexus ile güncellemelerin ve LG'nin donanım kalitesini kullanalım artık

Düzenleme : umarım telefon bukadar kalın olmaz şimdi fark ettim de kalınlığı çok fazla değil mi :/ + MicroSD kartın olmaması ve çıkarılamayan batarya işkence çıkartır bize....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legendery -- 11 Ekim 2012; 16:06:53 >
  • 13 mp lik kamera optimus g den ayrılan en büyük ozelligi, ama lg mi nexus mu derseniz 13 mp lik kameraya güncellemeyi tercih eder nexus derim.

• Micro SD yuvası olmaması aşırı saçma bugun için 16GB bile sınırda kalıyor. 8 GB'lik model zaten hiçbir işe yaramaz.

• bu nexus cihazi begenmedim diger nexuslarida bekleyip ona gore almak icin kararimi vericem

• bu nexus cihazi begenmedim diger nexuslarida bekleyip ona gore almak icin kararimi vericem

• micro sd kart girişinin olmaması İphone özentisi olumsuz bir özellik olarak eklemişler...kaldıki bir micro sd slot girişi koymak maliyeti 1 dolar bile değil!tamamen cihazı kısıtlamak,bunun LG ile alakalı olmadığını düşünüyorum tamamen Google'nin yaptrımları bunlar...

Sırf Nexus diye böyle kısıtlı cihazları asla almam,Sony,Samsung gibi markalarda bu şekilde gelecektir büyük ihtimal...içine dosya atamadıktan sonra uygulama atamadıktan sonra Nexus'ta onların olsun...
    Optimus G; her haliyle daha alınası, daha şık ve bunlardan çok daha fazlası var...

• Bir an led flashı kamera sandım. Kamera çok ufak kalmış.

• önceki nexus un tasarımına çok benziyor.

• @xxxx1, + vereceğime yanlışlıkla - verdim..
    Micro Sd konusunda kesinlikle katılıyorum. Ucuza alıp 32 veya 64 gb hafıza kartı takmazsam olmaz şahsen, kapasite bir yana büyük kolaylıklar da sağlıyor micro sd, telefon ister 8 ister 64 gb dahili hafızalı olsun ama micro sd olsun. Oyunlar, video ve müzik arşivleri, kamerasının çekeceği yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraflar, Root yaptıktan sonra alınacak program&oyun ve sistem yedeklerini düşününce ne kadar fazla o kadar iyi. Galaxy S1 kullanıyorum hala 8+16 gb yetmiyor. Custom ROM'lar ile tüm güncel android sürümlerini ilk alanlardan oluyoruz zaten. 2013'te değiştireceğim sanırım Optimus G vb telefonlar ucuzlarsa.

• Oyun oynayanlar,sürekli resim ve video çekenler için arttırılamayan hafıza işkence olacak.Güncelleme sıkıntısı olmayacak ama,ne zaman batarya bitecek endişesinden sonra,şimdi de ne zaman hafıza dolacak endişesi boy gösterecek.

Ayrıca google ucuz olsun diye böyle yapmış deniyor.Google ucuz telefon yapmak zorunda değil ki!!! Zaten anasının gözü chipseti döşemişsin alete. APQ8064 4 krait daha ne olsun,daha ne koyabilirsin ki? EEEE bu işlemciyi koydun pahalı olmadı,adreno 320 koydun pahalı olmadı,8mp kamera pahalı olmadı,micro sd kart slotu koymayıp cihazı düşük fiyatlandırayım bari diyosun.İlginç valla...

Diğer markalar da nexus cihazı çıkarmazsa,bizim nexus başka bahara kalır...

• Pil ve hafıza bu cihaz böyle çıkarsa en büyük sorunu olur... Nexus diyoruz, özgürlük diyoruz. Buysa özgürlük ben almayayım... Kamerası da LG Optimus G gibi olursa Google bu cihazı piyadaya sürüp bi dünya laf yemeyi kabul ediyor demektir...

• Google' ın bu seneki Nexus politikası muhtemelen birden çok bütçeye ve kesime hitap eden cihazlar çıkarmak gibi gözüküyor o yüzden Google ın birden fazla Nexus çıkarması şart oldu ama en tepe modeli ilk önce çıkaracak satılmasını sağlayacaktır sonraki zamanlarda diğer üreticiler Nexusları çıkartabilir ...

Galaxy Nexus ilk duyurulduğunda 649 USD lik fiyata sahipti

Şubat-Mart 2012 döneminde Google Play Store da 399 USD'den satılmaya başlandı

Haziran Sonu Google I/O 2012 de 349 USD ye geri çekildi

LG Nexus un da 499+ fiyat etiketine sahip olacağını söyleyebiliriz.

düşük bütçeli düşünenler için ise varolan Galaxy Nexus'ta indirime gidilebilir hatta bir ihtimal Nexus 2 diye dedikoduları çıkan i9260 Aralık gibi Google Play Store üzerinde satışa çıkabilir ...

Seneler önce Google zaten Play Store üzerinde cihaz satmak istiyordu modeller artmalı ki istediği şekilde cihaz satışını birebir elden yapabilsin ...

• 13mp kamera olmayisi sony nin hacimli sensor uretememesinden kaynaklaniyor. az sayida 12-13mp sensor var onlarda onceden optimus g icin reserve edilmisti. ayni nedenden samsung galaxy s3 ve iphone5 de 8mp kamera ile geldi.

acikcasi mevcut nexusun 5mp sensorle cektigi fotolari videolari gordukden sonra mp olayi cokda umrumda degil. cunku resim kalitesini belirleyen faktor mp degil. mp sadece foto cercevesini buyutuyor. poster boy fotolar bascaksaniz onemli.

jelly bean ile onceki android surumleri arasinda farki dusununce yazilim guncellemesi cok onemli bir nokta. kaldiki lg bu guncelemelerdeki yavasligiyla unlenmisken 13mp kamera icin optimus g alinmaz.

bence nexus 4un en buyuk eksigi sd kart slotunun olmayisi. onun disinda dort dortluk bir telefon. yakin zamanda daha iyi bir nexus modeli gelmezse muhtemelen bir sonraki telefonum lg nexus 4 olacak

• Fiyatı ne kadar olacak acaba.
  • İncelik, cerceve boyutu ve ergonomi acisindan sgs3 gibi, malzeme kalitesi acisindan one s gibi, pil acisindan razer maxx gibi olsa ne guzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mykt -- 11 Ekim 2012; 16:04:55 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.