Şimdi Ara

Acer Iconia W510 tablet Kasım ayında satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Acer Iconia W510 tablet Kasım ayında satışa sunuluyor

Microsoft'un Windows 8 ve Windows RT yüklü olacak yeni tablet modelleri yavaş yavaş boy göstermeye başlarken, Acer fiyat konusunda iddialı olabilecek yeni tabletini resmi olarak tanıttı.

Iconia W510 olarak adlandırılan tablet, firmanın Iconia tablet çizgisini aynen devam ettiriyor. 10.1 inçlik LED IPS Gorilla Glass 2 ekranda 1366 x 768 piksellik çözünürlük sunan model, Clover Trail Intel Atom Z2760 işlemcisine yer veriyor. Klavye docku ise tam boy USB 2.0 girişi ve ek bir batarya sunuyor. Bu sayede bir netbook konseptine de dönüşebiliyor. Ayrıca dock 270 derece kıvrılabiliyor.

2GB RAM, 32GB/64GB kadar depolama seçenekleri, HD ses desteği, iki stereo hoparlör, 9 saat kullanım süresi, WiFi, micro USB, microHDMI, Windows 8 işletim sistemi, microSD kart okuyucu, 8.8mm kalınlık, 600gr ağırlık, jiroskop, dijital pusula, ağırlık sensörü, 8MP çözünürlükte LED flaşlı arka kamera, 2MP çözünürlükte ön kamera, iki kamerada da Full HD video kaydı, Dolby Home Theater v4 ses teknolojisi modelin sunduğu özellikler arasında.

Acer Iconia W510 tableti başlangıç olarak ABD ve Kanada'da Kasım ayında piyasaya çıkacak. Baz modelin fiyatı 500$. 64GB ve dock ile birlikte fiyat 750$. Klavye docku ayrı olarak 150$ fiyat etiketine sahip. Kurumsal müşterilere ise Acer, Windows 8 Pro işletim sistemli versiyonlarını sunacak.

• windows 8in nimetleri...

• Atom işlemcili olması kötü olmuş...

Ekran FULL HD olmalı idi ama Windows 8 için minimüm ekran çözünürlüğü olan 1366x768 tercih edilmiş...

Intel 3. nesil olması gerekirdi . Rakipleri Samsung ATIV PRO ve Microsoft Surface her açıdan üstün ... Acer düşük donanıma yüksek fiyatlı ürün çıkartacağı aylar öncesinden ilan etmişti ... Şimdi kanıtladı ...

Uzak durulmalı... Aklı olan Samsung ATIV PRO veya Microsoft Surface alır ...

• lan herkes tablet üretiyor ne iş
  • Yıllardır Windows tabletler için arayüz yani yazılımsal olarak optimizasyonlar ve iyileştirmeleri yapılmamıştı ... Windows 8 ile arkaplanda uykuya alınan işlemler ile batarya kullanımı azalmaktadır.. Bur da Intel in ultrabook için yaptığı hamle inkar edilemez... Sonuç olarak windows tabletler için asıl bundan sonra bir patlama olacak... Dokunmatikli notebook lar da patlama olacak...

Microsoft önce yazılımsal olarak yepyeni bir işletim sistemi ile yani Windows 8 ile bu açığı kapattı.. Yetmedi kendi tabletini kendisi tasarladı epey kafa yordu ( Microsoft Surface ) ....

Bana göre tablet piyasasının lideri Microsoft yazılımsal ürünleri olacak... Telefonda ise Android popülaritesi artacak gibi ...

Acer ise ortalama fiyatları yükseltiyor ki bu kabul edilemez... Ekranı ve işlemcisi vasat... Bari ekranı FULL HD olsa idi ... Kalem desteği bile yok...

Ayrıca Acer pusula koyuyorsa GPS de koymalı idi... Tek başına pusula heryerde pek bir anlam ifade etmez...

• Acer dan güzel bir ürün daha. Ülkemizde çok tutulmamasını sadece önyargılardan dolayıdır ve adının bizim insanımızda uyandırdığı tuhaf hşs oldupuna bağlıyorum. Yoksa son zamanlardaki ürünleri oldukça tatmin edici.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.