Şimdi Ara

Opel Corsa Yakıt Tüketimi 1.3 CDTI Dizel (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.582
Cevap
16
Favori
639.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Corsa'yı sattım astra aldım. Almaya gittğimde detaylıca inceleme fırsatı buldum corsayı.Gördüğüm kadarıyla eski ve yeni arasında ciddi bir fark yok. Ön tarafı eh fena değil ama arkası çok çirkin olmuş. Ön gösterge paneli ve direksiyon haricinde içeride bir değişiklik yok. Hala manuel arka camlar. içerideki kapı kolları aynı gibi geldi bana. Arka kapağa bağlı bagaj kapağı, bagajdaki yan kapaklar filan birebir aynıydı. Açıkçası yeni corsa'da hissedilebilir bir fark görmedim. Bence önceki kasanın devamı gibi. Yani C'den D'ye, B'den C'ye geçiş gibi ciddi hissedilir bir geçiş yok. Anlaşılan GM 2006 yılında duyurduğu D kasayı en az 2025'e kadar evirip çevirip satmayı planlıyor. Otomobil uzmanı değilim ama benim gözlemim bu şekildeydi. Daha önceki aracım da Corsa olduğu ve yeni kasa da eskisine bu kadar benzediği için, yine B sınıfı alacak olsam kesinlikle ve kesinlikle corsa düşünmezdim. Ayrıca, bence Corsa'nın en güzel kasası benim sattığım D makyajlı kasa idi.

Saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

Ah şu bagaj açma düğmesi Tofaş modelleri gibi olmasa ilk tercihim aslında. Ama yıl 2015 olmuş eski kasan bile yeni kasaya 10 basar. Yapılan iş amatörce.

• Merhaba arkadaşlar bende 2014 1.3 dizel 75hp corsa var. Ocak'ta aldım ama suan 25bin km yi buldum. Genelde uzun yol. Yakıt tüketiminden memnunum ancak bi sorunum var. Sanırım ilk bakımdan sonraya olmaya başladı. Bazen anlık tüketim sapıtıyor. Çok fazla yakıyor zaten durduğunda vites boşta bunu görebiliyorum. 0.4 civarı olması gerekirken 1.5oluyor ve titreme yapıyor. Bazen uzun yolda oluyor bir süre sonra geçiyor ama bu ortalama tüketimi arttırıyor. Yakıt filtresini otomatik temizlediği için artıyor olabilir mi?çünkü kılavuzunda öyle bişey yazıyordu. Ama ekranda bununla ilgili uyarı simgesi yanmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mysticus M kullanıcısına yanıt
    Partikül filtresi temizliği yapıyor aracınız. Normal bir durum. Temizleme işlemini farkettiğinizde aracı devirli kullanın 10 dk içinde temizliği bitirecektir. Siz uzun yol yaptığınızdan pek farketmemişsiniz. Ben tamamen şehir içi kullanıyorum her ay 1 yada 2 kez DPF temizliği denk geliyor. Bu temizliği bitirmeden 5-6 kez aracınızı stop ederseniz sarı bir yay işareti olan uyarı çıkıyor. Korkulacak bi durum değil 10-15 km devirli kullanınca bu ışıkta sönüyor.
  • S4lw4tor3 S kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkür ederim. benim daha sık oluyor belki de çok km yaptığım içindir. umarım dpf nedeniyle oluyordur da başka sorunu yoktur.
  • 2007 corsa var bende..140 bin km dizel..zincir hiç değişmedi..zincir hakkında bilgisi olan varmı..160 binde değiştirmek mi gerekir veya 8 yıl olduğu için ilk fırsatta mi değiştirelim..ve zinciri değiştir mesem nolur..zararları hakkında bilgisi olan..çekiş den düşme veya yakıt sarfiyatı gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Triger zinciri ömürlük diye biliyorum. Bakım yaptırırken kontrol ettirirsiniz şakur şukur ses gelmiyorsa ve boşluk yapmadıysa hiç gerek yok.
  • Geçen Uzun yol gittim (650km) ortalaması, 17kr civarı geldi ki bence çok iyi bir rakam.
  • Triger zinciri ömürlük filan değildir ve periyodik olarak değiştirilmelidir. yanılmıyorsam 1.3 cdti motorlarda bunun ömrü 150K-160K gibi bir şey olmalı. değişme zamanınız gelmiş. Sakın bir şey olmaz diye düşünmeyin. Çok pahalı bir şey değil. Yakın zamanda bir dostumuzun aynı motorlu 1.3 mutlijet motoru 170K-180K gibi bir kilometrede koptu ve bir sürü masraf çıkardı. Sesinden filan anlaşılmaz, tak diye kopuverir. Bilgilerinize.

quote:

Orijinalden alıntı: msln_002

2007 corsa var bende..140 bin km dizel..zincir hiç değişmedi..zincir hakkında bilgisi olan varmı..160 binde değiştirmek mi gerekir veya 8 yıl olduğu için ilk fırsatta mi değiştirelim..ve zinciri değiştir mesem nolur..zararları hakkında bilgisi olan..çekiş den düşme veya yakıt sarfiyatı gibi.
  • 2.44 lt fiyati euro dizelin yazmış gözümden nerdeyse yaş gelecekti şimdi o fiyat olsun her gün üniye arabayla gitmez isem adam değilim
  • RedKidx kullanıcısına yanıt
    Yeni aldığım 2015 model Corsa 1.3 dizel eastronik 95bg aracımla 2kez denedim 45 lt ile 1150 km. gidiyor.
  • Konuyu güncellesek Arkadaşlar ??

• arkadaşlar yeri değil biliyorum ama acil bilgi lazım. bende 1.3 dizel corsa 2014 model active model var. 1 sene doldu sigorta yenileyeceğim ama trafik sigortası katlanmış. 35 yaşındayım hiç kazam yok. en ucuz 600'e yakın çıkıyor. kasko kadar neredeyse. sizler kaça yaptırdınız benim durumumda olanlar acaba?
  • beyler merhaba , bu sıra Ankara'da havalar -3 , 0 derecelerde geziyor ve sis var genellikle.

Yakıt tüketimim 6.8 Lt gösteriyor yol bilgisayarına göre , daha önceleri 5.5 larda geziyordum. Normal mi bu havada ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uygar_Oz

2005 Model 1.3 CDTI Opel corsa aldım. Opel in gonderiği tanıtım mailinde ve yuz yuze konusmalarda bu aracla 1 depo yakıtla (45 Litre- Dizel) rahat 1050 Km yi devirirsin diyorlardı.Ama nerdeee.
    Sehir ici 740 KM
    sehir dışı ise 850 Km yapıyor.
    Esasında memnunum ama bu adamlar da 1.150 yapar deyince aradaki fark depo basşına 200 Km den fazla. yenilir yutulur bir fark değil. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı.
    Opel mi atıyor yoksa bende mi sorun var.

2009 model Corsa 1.3 ecoflex aracımla 1 depo yakıt uzun yolda 1130 km gidiyorum. ( İstanbul -Giresun arası, yolun çoğunu 120 km hızla gidiyorum )
    Şehiriçi ise kullanımıma göre 900 km yi düşmüyor.
    Yakıtımı araç ilk alındığından beri opetten alırım. Aracım 238.000 km de.

• quote:

Orijinalden alıntı: giz1

Yeni aldığım 2015 model Corsa 1.3 dizel eastronik 95bg aracımla 2kez denedim 45 lt ile 1150 km. gidiyor.

Değerler çok iyi gerçekten. Son vites 2000 ve 3000 devirde kaçla gidiyor?
  • 3000 devirde140 km.
  • arkadaşlar bugün 2013 model 1.3 cdti 75 bg essentia donanım corsa aldık. Allah kaza bela vermesin inşallah cümlemize.
    Merak ettiğim bir kaç şey var.
    aracın donanım özelliklerini bulamadım nette. Biraz bakındım ama usb girişi yok sanırım. aux girişi var mı?
    araç kaç lt yakıyor istanbul trafiğinde ve uzun yolda?
    yol bilgisayarı var zannettim ama yok sanırım. Şöyle bir km/lt olayını gösterseydi iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rena34 -- 14 Ocak 2016; 16:48:25 >
  • Rena34 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ortalama 3,52TL den aldım mazotu,uzun donem not alarak malıyet hesapladım.
    314TL/1533km=20,4KURUŞ
    155TL/820km=18,9KURUŞ (aslında 868km yaptım fakat kar lastiklerimin çapı orjinalinden %5,5 ufak oldugu ıcın gerçek değer 820km çıkıyor.)
    Aracı yaklasık 11,000km'dir kullanıyorum ve hergün ortalama 50km yol yapıyorum ve ortalama hızım 33km/s civarında.
    Ataşehirden ümraniyeyi dolanarak sabahları 1saatte kavacık kavşağına geliyorum akşamlarıda ortalama yarım saatte tekrar temden evime dönüyorum güzergah bu şekilde.
    Genelde hızım 95-100km/s arası. Çok nadiren partikül filtresi rahatlasın diye 10-15km kadar 160-190km/s aralıgında kullanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadett_90

Merhaba,
    Ortalama 3,52TL den aldım mazotu,uzun donem not alarak malıyet hesapladım.
    314TL/1533km=20,4KURUŞ
    155TL/820km=18,9KURUŞ (aslında 868km yaptım fakat kar lastiklerimin çapı orjinalinden %5,5 ufak oldugu ıcın gerçek değer 820km çıkıyor.)
    Aracı yaklasık 11,000km'dir kullanıyorum ve hergün ortalama 50km yol yapıyorum ve ortalama hızım 33km/s civarında.
    Ataşehirden ümraniyeyi dolanarak sabahları 1saatte kavacık kavşağına geliyorum akşamlarıda ortalama yarım saatte tekrar temden evime dönüyorum güzergah bu şekilde.
    Genelde hızım 95-100km/s arası. Çok nadiren partikül filtresi rahatlasın diye 10-15km kadar 160-190km/s aralıgında kullanırım.

yanıtınız için teşekkür ederim.
    araçla ilgili sorularımı mümkünse cevaplayabilir misiniz?
    usb girişi yok sanırım aux girişi var mıdır?
    performansı size yeterli geliyor mu?
    araçtan memnun musunuz? bu yukarıdaki değerleri siz kendiniz hesapladınız sanırım. araçta yol bilgisayarı yok galiba. essential donanım bizimkisi.
    bakımları kaç kmde bir oluyor ve ne kadar tutuyor? bizim araç şu an 80.000 de. bugün yağı vs. değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rena34 -- 14 Ocak 2016; 17:45:37 >

• Rena34 kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    aux var,
    usb yok,
    essentıa da yol bılgısayarı yok.
    bakımları 15.000km de bır.
    performansı cok hosuma gıdıyor 190km/s e kadar cıkabılıyorum kı ara hızlanmaları benı cok tatmın edıyor. gorecelı bır konu gercı sızın hosunuza gıtmeyebılır kullanmanızda fayda var.
    acıkcası ben sert oldugu ıcın cok memnunum tek sorunum arac sogukken ıcerıdekı plastıklerden sesler gelıyor ısınınca kesıyor. bırde ılk aldıgım zamanlarda partıkul fıltresı bır kac kez problem yasatmıstı onun harıcınde dahada sorun yasamadım.
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.