Şimdi Ara

Nvidia GeForce GTX 650 Ti video inceleme 'Orta segmentin yeni oyuncusu testte!'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
9.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın yeni nesil Kepler mimarisini temel alan orta segment odaklı ekjran kartı GeForce GTX 650 Ti testte. Bakalım yeni model, kendi segmentinde rakiplerine karşı nasıl bir performans sergiliyor.

• 8800GT nin varisi falan değil. nVidia bu segmentte çuvalladı yine GTX 550 Ti den sonra
  • hd 6850 ayarında bir kart olmuş, fiyatı hd 6850 den pahalı olursa pek satacağını düşünmüyorum..
  • SLI yok fiyatı vatan%25 ile 300-320tl olsa dahi hiç makul değil. Aynı fiyatlara Nvidia tarafında eski seri GTX560 bundan çok daha iyi keza AMD tarafındaki hd7850 aynı fiyat aralığında bunlara fark atar. Kartın nesine güvenilerek SLI kırpılmış anlamak güç. Nvidia resmen kendi bacağına sıkmış. İnsan şunun fiyatınıda performansınıda makul tutar, abuk subuk kırpıntılar yapmaz, satılabilmesi için olabildiğince cazip hale getirir. Bu ahmak satış politikalarına devam ettikleri müddetçe çoğu kişiyi zamanla uzaklaştırır kendisinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlı -- 11 Ekim 2012; 19:25:34 >
  • 8800gt nin varisi gtx 460 dı, o ne şekilsiz bir kartdır öyle ses kartı gibi 6850 de hiç olmasa görüntü var şekil var...nvidia ne güzel yola devam ederken bu ne şimdi...

• Eskiden büyük diye ağlardınız şimdi küçük diye. Ne tuhaf milletiz be, daha 2 seneye kadar kasama sığar mı diye konu açanlar şimdi "güccük bu ya" diye isyan eder olmuş. Siz kasanıza kiremit koymayı istiyorsanız o ayrı.
  • Adamlar GTX670'i bile kısa yaptıklarında korkup kartı uzun gösterdiler. Demekki haklılarmış, GTX650TI bile kısa olunca laf eden var.

Gösteriş hastası olunca insan kısa kart görünce almıyor.

Bana performansı lazım, görüntü değil. Çok görüntü lazımsa o da boyutu değil. Hayır boyuta neden bu kadar önem verirler anlamıyorum sanki ekran kartı ile yatağa girecekler...

• Güç tüketimi AMD'ye oranla fazla değil mi?

• kartın görüntüsü umrumda değil, kendi ekran kartımı bile son 1 yıldır görmedim çünkü kasanın içinde, 650ti f/p falan değil bana göre şu an hala nvidianın en f/p kartı 660
  • 1GB 7850 ile aynı fiyatta iken satılacağını sanmıyorum.Ne yazık ki ülkemizde stokları yok
  • 6850 peynir ekmek gibi hala satılırken bu kartın pek kendini gösterebileceğini sanmıyorum.

• Bu kart 7850 1gb ın f/p olarak yanından, önünden, arkasından hiç bir tarafından geçemez. Ayrıca 8800gt nin varisi olmayacağını zaten biliyordum ben. 660 bile bu hedefe çok uzakken 650ti ın ciddi ciddi bunu gerçekleştirmesini bekleyen yoktur heralde. 8800gt nin varisi yeni konsolların çıkışının hemen ardından satılacak 180-250$ aralığındaki 20 veya 14nm lik orta üst seviye kart olacaktır. 8800gt konsol seviyesinde grafiklere ulaşan ilk f/p kartı olmuştu. Konsollarda yıllardır bir değişim olmadığı için konsolların çalıştırdığı her oyunu oynatabildiği için de ömrü konsollar kadar uzun oldu. Yeni nesil konsollar çıktığında nasıl bir önceki neslin 7800gtx, 1950xtx gibi pahalı kartları hiçbir işe yaramadıysa. Aynısı bugün gtx680, 7970 hatta konsolların çıkışı 2014 e sarkarsa daha çıkmamış olan 8970 ve gtx780 in bile başına gelebilir. Sonuç olarak 8800gt nin yerine geçecek kart olsa olsa gtx860(modeli atıyorum) gibi bir kart olur.

• gtx650ti SLI performansı 660TI devirecegi düşünülerek sli koymamışlar yazık etmişler sli bulunsaydı 8800GT efsanesi olurdu yazık olmuş.

• 650'nin 350 lira civarı fiyata satıldığını düşünürsek 650Ti 450 lira civarı fiyata satılacaktır. Aynı paraya 7850 varken tercih edilmez. OC kapasitesi de yok zaten. "Fiyat/Takoz kralı" diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtsbora -- 11 Ekim 2012; 9:57:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rtsbora

650'nin 350 lira civarı fiyata satıldığını düşünürsek 650Ti 450 lira civarı fiyata satılacaktır. Aynı paraya 7850 varken tercih edilmez. OC kapasitesi de yok zaten. "Fiyat/Takoz kralı" diyebiliriz.

GTX 650 nin 1 GB olanı 265 Lira, 2 GB olanı da 320 Lira

http://www.exa.com.tr/gigabyte/ekran_kartlari/gigabyte_gtx650-334-18626.html

http://www.exa.com.tr/gigabyte/ekran_kartlari/gigabyte_gtx650-334-18627.html

GTX 650 Ti 1 GB 300-350 arası olacaktır. 328 Liraya HD 6870 tercih edilir bunun yerine.

http://www.deveyuku.com/bilgisayar-bilesenleri-c/ekran-kartlari-c/pci-ex-ekran-kartlari-c/sapphire-1gb-ati-radeon-hd6850-pci-ex-gddr5-256bit.html?ref=akakce&v=1.8.6

• O kadar ekran kartı incelemesi yapıldı ama nedense hâlâ bazı şeyler eksik bırakılıyor.

1- İncelemede 6870 testi yok
    2- Kartın rakibi olan kartların OC'li hallerinin test sonuçları yok
    3- Kartların hangi sürücülerle test edildiğine dair bilgi yok (eski mi, yeni mi?).

Özetle: Tom's'un incelemesinde de dendiği üzere düşük çözünürlükte 6870 seviyesine kadar çıkabilirken, yüksek çözünürlükte 6850 seviyesine kadar geriliyor ve bu da 128 bitlik bant genişliğinden (daha doğrusu darlığından) kaynaklanıyor. Öyle 7850 seviyesinde bir kart falan değil. 6870 seviyesinde bile değil. Kimsenin bu kartı düşük çözünürlükte oynamak için alacağını sanmıyorum. Öyle olsa, zaten eski kartıyla oynar. Bu sebeple yüksek çözünürlük testleri esas alındığında, 6850 seviyesinde bir kart olduğu ortaya çıkıyor ki, bu kartın 1GB'lik 7850 karşısında pek tutunabileceğini sanmıyorum açıkçası.

Ayrıca, bu haliyle değil yeni bir 8800 GT olması, olsa olsa yeni bir 550ti FAIL'i olabilir ancak.

• quote:

650'nin 350 lira civarı fiyata satıldığını düşünürsek 650Ti 450 lira civarı fiyata satılacaktır. Aynı paraya 7850 varken tercih edilmez. OC kapasitesi de yok zaten. "Fiyat/Takoz kralı" diyebiliriz.

"Takoz kral" güzel espri tutulur bu :) 128 bitlik arayüz, yüksek çözünürlük sorunu, madem yüksekçözünürlüğe çıkayacaksam ikinci el 5770 vapor bile daha makul. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73181344B -- 11 Ekim 2012; 10:43:14 >
  • Tebrikler, nerde saçma sapan kartlar varsa hepsinin incelemesini yaptınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

GTX 650 nin 1 GB olanı 265 Lira, 2 GB olanı da 320 Lira

http://www.exa.com.tr/gigabyte/ekran_kartlari/gigabyte_gtx650-334-18626.html

http://www.exa.com.tr/gigabyte/ekran_kartlari/gigabyte_gtx650-334-18627.html

GTX 650 Ti 1 GB 300-350 arası olacaktır. 328 Liraya HD 6870 tercih edilir bunun yerine.

http://www.deveyuku.com/bilgisayar-bilesenleri-c/ekran-kartlari-c/pci-ex-ekran-kartlari-c/sapphire-1gb-ati-radeon-hd6850-pci-ex-gddr5-256bit.html?ref=akakce&v=1.8.6

sizin verdiğiniz en uygun fiyat. ben piyasa genelinden bahsettim ve bu yüzden 350 lira "civarı" dedim. Teknofiyattan bakarsanız pek çok sitede 300-350 lira aralığında satıldığını görebilirsiniz.

http://teknofiyat.com/?search=gtx+650

sizi bilmem ancak ben bir ürünün fiyatını araştırırken en düşük veya en yüksek fiyata değil, piyasa geneline bakarım.

• güzel bir kart olmamış genel kanıya göre fiyatına göre iyi değil ve 128 bit olmasından dolayı kart yüksek çözünürlükte yere doğru ivmeleniyor...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.