Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (181. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslinda ayni motorlarin kullanilmasi parca yonunden iyi gibi duruyor ama ureticilerin kullanilan bir cok parcayi hermarka icin farkli olsun diye cok kucuk sekilsel farkla urettiklerini duydum....buda sadece duydugum....eger oyleyse yine bir esprisi olmayacak.....yok dogru degilse araba parcacilarinda ileriki yillarda simdiki gibi binlerce urun yerine daha az sayida urun olur ve bu parcalar bircok araca uyar....
    Her halukarda octavia suan icin alinip binilecek bir arac ....
    Forumu izleyipte fikir edinmeye calisan arkadaslar buna emin olsunlar ...
    Fiyatini hak eden bir arac...marka takintiniz yoksa alin binin .....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslında son dişlinin uzun tutulması çok da iyi bir şey değil. neden derseniz. vites oranları çok uzadığı zaman bilhassa ş.içi akıcı trafiklerde düşük vites yüksek devirde gitmek durumunda kalıyorsunuz ve bu da yakıt tüketimini olumsuz etkiliyor. İlla uzun tutulacak ise bu triptonik bir şanzıman veya 6 vites ile sağlanmalı bence. yoksa vites aralıkları çok farklı oluyor ve bu az önce bahsettiğim soruna sebebiyet veriyor. Mesela son viteste max tork bandı 85-90 km hızla başlıyorsa tadından yenmez. Octavia'da 1.6 dizel herhalde 1500 dev/dakika son viteste 82-83 gibi bir şey yapıyor ki bence gayet makul.
    Saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956
    ...
    her nedense otomotiv üreticileri şanzumanların dişli oranlarını çok uzatmıyorlar ..max hız kaygısı olabilir....mesela 1,6 115hp 270nm'lik ford motoru 2000d/d 106km saat hızla gidebilirken jetta 2000d/d de 109km ile gidiyor...megane ise (düz vites) 2000d/d de 96km hızla gidiyor...astra 1.3 95hp 195nm torkuna rağmen 2000d/d de (yanılmıyorsam) 107 km hızla gidiyor...
    octavia ise 2000d/d de 111km hız ile gidiyor...
    bu durum bilhassa uzun yolda makul yüksek hızlarda tasarruf ve sessizlik sağlarken uzun vadede motorunda daha az yıpranmasını sağlıyor...

• Octavia A7 nin pdf formatında kullanım kılavuzu olan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: genious61

Geçen sene benimde başıma buna benzer bir kaza gelmişti. Araçtaki havayastıklarının hiçbiri açılmamıştı. Hata tamamen karşı taraftaydı. Tamir ihalesi sonucu eksperle servis anlaşma yoluna gitmiş, aracım 13 bin tl'ye onarılmıştı.(Kaskom Anadolu Sigorta) Tabi olan bana oldu. Yaklaşık 5 bin tl zararına satmıştım aracımı.

http://zxro.com/di/3V4R/IMAG0085.jpg
    http://zxro.com/di/HKJV/IMAG0086.jpg

Sizin aracınızdaki hasar bundan daha düşük. Arkadaşın Octavia'sının arka aks kırılmış, büyük ihtimalle şase yamulmuş. Büyük bir masraf çıkacağı fikrindeyim.

• Benim aracin ic dikiz aynasi ile birlikte dis aynalarida gece arkadan gelen arac isiklari ile kademeli olarak karariyor...
    Yanliz farlarin arac park halinde iken selektor yapinca 30 saniye yanmasini cok isterdim ne yazikki olmuyor..

• BebeBiskuvisi kullanıcısına yanıt
    Benim aracımda sadece kaporta aksamında hasar vardı. Havayastıklarım açılmadı, elektrik ve motor aksamında da sıkıntı yoktu. Bu yüzden arkadaşın octaviasının perte çıkarılabileceğini düşünüyorum. Biraz uğraşmak lazım tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: BebeBiskuvisi

quote:

Geçen sene benimde başıma buna benzer bir kaza gelmişti. Araçtaki havayastıklarının hiçbiri açılmamıştı. Hata tamamen karşı taraftaydı. Tamir ihalesi sonucu eksperle servis anlaşma yoluna gitmiş, aracım 13 bin tl'ye onarılmıştı.(Kaskom Anadolu Sigorta) Tabi olan bana oldu. Yaklaşık 5 bin tl zararına satmıştım aracımı.

http://zxro.com/di/3V4R/IMAG0085.jpg
    http://zxro.com/di/HKJV/IMAG0086.jpg

Sizin aracınızdaki hasar bundan daha düşük. Arkadaşın Octavia'sının arka aks kırılmış, büyük ihtimalle şase yamulmuş. Büyük bir masraf çıkacağı fikrindeyim.

Arabayı daha eksper görmedi bayram nedeniyle pazartesi gelecek. Arabaya yakından bakınca sağ alt barın ( kapıların altında bulunan tırtıklı kesim ) yamulduğu görülüyor. Kapı arasında bulunan şaseye bağlı sağ orta direk veya barda yamulma varsa ki onun akıbeti hakkında birşey diyemiyorum, o zaman masraf artar diye söylediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bir sorum olacak;

araç 85km menzil varken düşük yakıt uyarısı verdi. menzil 0km oluncaya kadar aracı kullanıp yakıt alırım dedim ve öyle de yaptım, fakat menzil 0km olduktan sonra 35 km daha yol yapmak durumunda kaldım. bizim araçlar sanırım 50 litre yakıt alıyor. yanlış hatırlamıyorsam kullanım kullavuzunda araçta 7 litre yakıt kaldığında ikaz lambasının yandığı yazıyordu. yani benim merak ettiğim yol bilgisayarında menzil 0km gözüktüğünde depoda kalan yakıt miktarı.
  • Teknik veri degil ama benimde zaruretten bu tur durumlar bir kac kez basima geldi....en az 2-3 litre. Mazot kaliyor bence....
    Bir seferinde memleketten gelirken yetecegini dusundugum yakitim gostergede biterek dibe vurmasina ragmen bogaz koprusunden kucukcekmece ye kadar gelmistim....gece gec saatti...
    Aslinda deponun dibini cektirmek hic dogru degil...nasil olsa yakiti almak zorundayiz...onun icin en gec isik yanar yanmaz az da olsa yakiti ilave etmeliyiz.....

• Foruma yeni katılan biri olarak herkesi selamlıyorum...
    Bende octi DSG elegans sahibiyim.Arabamı alırken forumdaki bilgilerden oldukça faydalandım ve aracı herkese tavsiye ederim.Ekonomikliği,1,6 dizel otomatik oluşu,bağajı ve malzeme kalitesi benim için önemliydi ve yeterince tatmin etmektedir.Ancak bu aralar chip-tuning olayı ilgimi çekmeye başladı.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa;Acaba bizim araçlarla uyumlu herhangi bir yazılım mevcut mu?,varsa maliyet?nasıl bir tork vs.artışı sağlıyor...en önemlisi tavsiye edermisiniz?bu konuda paylaşımlar hepimiz için faydalı olacaktır diye düşünüyorum..hepinize sevgiler

• genious61 G kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim
  • ssanol S kullanıcısına yanıt
    Skoda Octavia A7 Kullanma Kılavuzu
  • quote:

Orijinalden alıntı: audax

Skoda Octavia A7 Kullanma Kılavuzu

Teşekkürler..

• Amortisör işinden bir haber yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genious61 -- 21 Ekim 2013; 22:42:17 >
  • quote:

Benim aracin ic dikiz aynasi ile birlikte dis aynalarida gece arkadan gelen arac isiklari ile kademeli olarak karariyor...
    Yanliz farlarin arac park halinde iken selektor yapinca 30 saniye yanmasini cok isterdim ne yazikki olmuyor..

Bu özellik focusumda vardı. İnanın hiç kullanmadım. Bence octviadaki coming-leaving home özelliği çok daha kullanışlı.
  • quote:

quote:

Benim aracin ic dikiz aynasi ile birlikte dis aynalarida gece arkadan gelen arac isiklari ile kademeli olarak karariyor...

Bu özellik focusumda vardı. İnanın hiç kullanmadım. Bence octviadaki coming-leaving home özelliği çok daha kullanışlı.

Daha önce fluence vardı bu özellik aklına bile gelmiyor inerken selektör yapmak ama şu an aracı park ettikten sonra kapıları açınca kendi kendine 30 sn yanması gerçekten iyi özellik.

• quote:

Amortisör işinden bir haber yok mu?

Bayramdan önce aradım servisi. İsmimi- plakayı sormadan gelmedi dedi. Şimdi bayramda gelmez fabrika bayramdan dolayı kapalı , geldiğinde bizsizi ararız dediler. İşim vardı benimde üstelemedim. Siparişten bu yana 1 aya yaklaştık. Bu hafta içi ararlar diye ümit ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: ssanol

quote:

Amortisör işinden bir haber yok mu?

Bayramdan önce aradım servisi. İsmimi- plakayı sormadan gelmedi dedi. Şimdi bayramda gelmez fabrika bayramdan dolayı kapalı , geldiğinde bizsizi ararız dediler. İşim vardı benimde üstelemedim. Siparişten bu yana 1 aya yaklaştık. Bu hafta içi ararlar diye ümit ediyorum...

Çekoslovakya'da da kurban bayramını kutluyorlar heralde

• audax A kullanıcısına yanıt
    Benim yapacağım espriyi sen yapmışsın, o zaman ben de bir düzeltme ile katılayım, Çek Cumhuriyeti...

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.