Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (166. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bertug01

quote:

Orijinalden alıntı: versamaxx

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: genious61

İşyerinde bir arkadaşta 2004 octavia elegance 1.6i otomatik var. Aracı geri vitese taktığında sağ dikiz aynası arka sağ tekeri gösterecek şekilde otomatik olarak aşağı dönüyor. Vitesi r'den çıkarınca ayna eski halini alıyor. Bu özellik bizim araçlarda niye yok?

Benim araçta hafızalı elektrikli sürücü koltuğu var ve bu özellik benim araçta var. Ama sadece bu bu opsiyonla birlikte geliyor. Kullanım kılavuzunda var.

9 sene önce standart olan özelliği şimdi alakasız bir opsiyonun içine koymanın mantığı nedir arkadaş? Kimse de bunu bilmiyor.

Bu özellik bmw lerde aynı opsiyonalla geliyor. Çünkü aynanın geri viteste eğilme açısını siz ayarlayıp hafızaya alıyorsunuz daha sonra araç hareket edince normal hafızadaki konumuna geliyor yani hafıza olması gerekiyor :))

Yani mesele hafıza meselesi diyosun :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hafizali koltuk varsa hafizali aynada var....benim aracta aynisi cunki......
    Ayrica sunroof lu araclar da gozluk kabi gelmiyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

Hafizali koltuk varsa hafizali aynada var....benim aracta aynisi cunki......
    Ayrica sunroof lu araclar da gozluk kabi gelmiyor....

Bunu bilseydim hafızalı koltuğu da eklerdim.

• arkadaşlar herkese selamlar

bi arkadaşımın yeni Octavia sı var ve bluetooth ile telefonu araca tanıtmayı başaramamış. bunu nasıl yapıyosunuz yardımcı olabilir misiniz?
    not: araçta o opsiyon varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topalkartal -- 15 Eylül 2013; 22:36:28 >
  • Skoda Trabzon Servisi'ne gidip süspansiyon konusundan bahsettim. Skodanın bununla ilgili bir çalışma yaptığını bu problemin yakın zamanda çözüleceğini söylediler. Bu sorunda halledilirse değme keyfine.

• arkadaslar bir kac sorum olacak,yeni oktilerine sac karter muhafaza taktıran oldumu?

birde elegance modeli dsg yeni oktide lastik basinclarini bolerodan bulamadim,gostermiyor lastik basinclarini sizdede durum ayni mı?

birde yag degistirdiniz mi hic,yeni aravlarda 3 binden sonra yag degistirilmesi lazimmis,disli capaklarinin giderilmesi acisidan?

• quote:

Orijinalden alıntı: topalkartal

arkadaşlar herkese selamlar

bi arkadaşımın yeni Octavia sı var ve bluetooth ile telefonu araca tanıtmayı başaramamış. bunu nasıl yapıyosunuz yardımcı olabilir misiniz?

telefonun bluetooth ozelligini görünür kılınmasi lazim ki arac telefonu bulabilsin sonra ara dediginde bulup baglanti kuruluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Meksess

quote:

Orijinalden alıntı: topalkartal

arkadaşlar herkese selamlar

telefonun bluetooth ozelligini görünür kılınmasi lazim ki arac telefonu bulabilsin sonra ara dediginde bulup baglanti kuruluyor

cevabınız için tesekkurler

• bu konu ölmüşte yıkayanı yok,passat formun gozunu seveyim,yardimlasma bilgi alisverisi arkadaslik dostuk hepsi var,bir soru soruldugunda bekleki yanit gelsin,yardimlasma sıfır

• Aracım şuan 3000 km'de. 2000 km'deyken servise kontrol için gittiğimde 1 yıl ya da 15.000 km'den hangisi önce dolarsa o zaman gelmem söylendi. 3000 de yağ değişimini ilk sizden duydum.

Bolero'da yanlış hatırlamıyorsam araç durumunu gösteren menünün içinden lastik basınç değerlerine ulaşabiliyorsunuz. Ben tüm lastikleri 33 psi havaya ayarlayıp set tuşuna basarak hafızaya aldım. Doğru mu yaptım bilmiyorum ama 2. kontrolümde 3 lastiğin hava basıncı 31'e diğerinin ki 29'a düşmesine rağmen herhangi bir uyarı vermedi. Ancak yanlış bir işlem de yapmış olabilirim.

Sac karter muhafazası hakkında bilgim yok. Kendi üzerindeki plastik mi? Yoksa hiç mi yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: genious61

Aracım şuan 3000 km'de. 2000 km'deyken servise kontrol için gittiğimde 1 yıl ya da 15.000 km'den hangisi önce dolarsa o zaman gelmem söylendi. 3000 de yağ değişimini ilk sizden duydum.

Bolero'da yanlış hatırlamıyorsam araç durumunu gösteren menünün içinden lastik basınç değerlerine ulaşabiliyorsunuz. Ben tüm lastikleri 33 psi havaya ayarlayıp set tuşuna basarak hafızaya aldım. Doğru mu yaptım bilmiyorum ama 2. kontrolümde 3 lastiğin hava basıncı 31'e diğerinin ki 29'a düşmesine rağmen herhangi bir uyarı vermedi. Ancak yanlış bir işlem de yapmış olabilirim.

Sac karter muhafazası hakkında bilgim yok. Kendi üzerindeki plastik mi? Yoksa hiç mi yok?

ilk 3 bin sonunda yagin degismesi uygun gorulur ama inisiyatif babında,ama faydalı olabilir,disli capakları zarar verebilirmis yeni sanzumanda,

ben neyaptim ne ettimse bolerodan ulasamadim lastik basinc degerlerine,bende yokm mu acaba nedir,elegance modeli bendeki de,

ben hic bakmadim altina plastik mi var altinda? ama celik olani daha saglam olur,belki sert bi cisimin ustunden geceriz,karteri delmeyelim,benim bi onceki aracim olan astra hb e sanayide sac olanindan taktirmistim,bir hafta sonrada demir bir borunun ustunden gectim altini vurdum ,iyikide taktirmisim dedim verilmis sadakam varmis,bazen gecerim diyorum gecemiyorum alti surtebiliyorum,plastik korumaz,ama altina bakmadim hic demek standart olarak plastik koruma var

• quote:

arkadaslar bir kac sorum olacak,yeni oktilerine sac karter muhafaza taktıran oldumu?

birde elegance modeli dsg yeni oktide lastik basinclarini bolerodan bulamadim,gostermiyor lastik basinclarini sizdede durum ayni mı?

birde yag degistirdiniz mi hic,yeni aravlarda 3 binden sonra yag degistirilmesi lazimmis,disli capaklarinin giderilmesi acisidan?

* bizdeki ekranlar bildiğim kadarıyla lastik basınçlarını göstermiyor. sadece basınçta çok fazla bir düşme olursa o zaman uyarı ikazı veriyor böylece inik lastikle ilerleyip yanaklarını yarmaktan kurtulmuş oluyoruz.

lastiklerin basıncını tam olarak ölçmek için basınç sensörlü lastik sübapları gerekli ama bizim araçlarda da passatlardada yok. (çok pahalıymış tanesi 200 tl nin üzeri dediler) onun yerine lastiğin dönme hızına göre yolu hesaplayarak veya diğerleriyle karşılaştırarak vs. gibi tam olarak bilmediğim bir şekilde, olası inmede farklılığı yakalıyor ve uyarı veriyor.

bunu lastik uyarı sistemi bizimkiyle ayı olan passatımda kış lastiklerini takınca fark etmiştim. lastik değişimi bitipte hareket ettikten hemen sonra lastik inme uyarısı vermişti. meğer kış lastiklerini takınca yada lastik havalarında değişiklik yapınca dururken ortadaki lastik işaretine basılı tutup sonra düz bir yolda hareket etmek gerekiyormuşki böylece yeni lastik çaplarını hafızaya alabilsin. olası bir inmedede çap, dolayısıyla da dönme hızı değişikliğindede uyarı veriyor diye kendi kendime yorumladım.

* karter muhafaza iyi fakat aracın altını çok yere yaklaştırıyor bu sefer muhafaza habire sürtüyor ben o yüzden düşünmüyorum. zaten octilerin yerden yüksekliği diğer vw grubu araçlardan daha fazla gibi. ama istanbulu bilmem orda nerden ne çıkacağı belli olmuyor. o yüden illa taktırırsanız saç taktırın derim.

* yağ değişimide 3000 de yapmanız bence gereksiz. zaten şanzımanınkini değil motorun yağını değiştirirler. (yani dsg ye bi faydası yok) bildğiim kadarıyla şanzıman yağları çoğu arabada kolay kolay değişmiyor sadece ilave yapılıyor uzun kilometrelerde bile. motor yağı çapak işinide ben yağ filtresine bırakıyorum bence o temizlesin dimi :) , servise sorduğumda ilk 15000 de gelin dediler. daha önceki tüm dizel araçlarımdada aynı şekilde 15000 den önce hiç gitmedim çok şükür daha hiç bir aracımda bu kaynaklı sorunla karşılaşmadım. en yüksek km şu anki panelvanda 294 000 km de en hor kullanılan olmasına rağmen daha tık yok ne turbosunda nede motorunda çok şükür.

lastik basıncı konusunu tecrübelerime dayanarak yorumladım hatam varsa affola. herkese saygılar iyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulenthaydar

quote:

arkadaslar bir kac sorum olacak,yeni oktilerine sac karter muhafaza taktıran oldumu?

* bizdeki ekranlar bildiğim kadarıyla lastik basınçlarını göstermiyor. sadece basınçta çok fazla bir düşme olursa o zaman uyarı ikazı veriyor böylece inik lastikle ilerleyip yanaklarını yarmaktan kurtulmuş oluyoruz.

lastiklerin basıncını tam olarak ölçmek için basınç sensörlü lastik sübapları gerekli ama bizim araçlarda da passatlardada yok. (çok pahalıymış tanesi 200 tl nin üzeri dediler) onun yerine lastiğin dönme hızına göre yolu hesaplayarak veya diğerleriyle karşılaştırarak vs. gibi tam olarak bilmediğim bir şekilde, olası inmede farklılığı yakalıyor ve uyarı veriyor.

bunu lastik uyarı sistemi bizimkiyle ayı olan passatımda kış lastiklerini takınca fark etmiştim. lastik değişimi bitipte hareket ettikten hemen sonra lastik inme uyarısı vermişti. meğer kış lastiklerini takınca yada lastik havalarında değişiklik yapınca dururken ortadaki lastik işaretine basılı tutup sonra düz bir yolda hareket etmek gerekiyormuşki böylece yeni lastik çaplarını hafızaya alabilsin. olası bir inmedede çap, dolayısıyla da dönme hızı değişikliğindede uyarı veriyor diye kendi kendime yorumladım.

* karter muhafaza iyi fakat aracın altını çok yere yaklaştırıyor bu sefer muhafaza habire sürtüyor ben o yüzden düşünmüyorum. zaten octilerin yerden yüksekliği diğer vw grubu araçlardan daha fazla gibi. ama istanbulu bilmem orda nerden ne çıkacağı belli olmuyor. o yüden illa taktırırsanız saç taktırın derim.

* yağ değişimide 3000 de yapmanız bence gereksiz. zaten şanzımanınkini değil motorun yağını değiştirirler. (yani dsg ye bi faydası yok) bildğiim kadarıyla şanzıman yağları çoğu arabada kolay kolay değişmiyor sadece ilave yapılıyor uzun kilometrelerde bile. motor yağı çapak işinide ben yağ filtresine bırakıyorum bence o temizlesin dimi :) , servise sorduğumda ilk 15000 de gelin dediler. daha önceki tüm dizel araçlarımdada aynı şekilde 15000 den önce hiç gitmedim çok şükür daha hiç bir aracımda bu kaynaklı sorunla karşılaşmadım. en yüksek km şu anki panelvanda 294 000 km de en hor kullanılan olmasına rağmen daha tık yok ne turbosunda nede motorunda çok şükür.

lastik basıncı konusunu tecrübelerime dayanarak yorumladım hatam varsa affola. herkese saygılar iyi akşamlar.

0bulent bey,passatlarda opsiyonel bir donanim lastik basinc sensoru,4 tekerede mevcut ve tek fiyat 220 tl.iyle bahali bi parca degil,yani benim merakettigim 4 tekerinde basinc degerli psi olarak ekranda cikip cikmadigi idi,bende yok cikmiyo,elegance modeli,karter muhafaza sart ama arabayi deldirmeye kiyamiyorum%)

• quote:

Ben aracı teslim alırken plastik karter koruyucu olduğunu söylediler ve hemen saç olanı taktırtım.
    Lastik basıncının sadece hafıza ayarlarını yapabiliyorsunuz. Psi olarak göstermiyor. Boleroda araç durumdan veya ayarlar menüsündeki lastik kısmından ulaşılabiliyor. Uyarı vermesi içinde örnek veriyorum 32 olan basınç 22 lere düştüğünde veriyor diye biliyorum. Yağ değişimi için 15000 bekleyebilirsiniz bir sorun olacağını sanmıyorum.

• Arkadaşlar yorgunluk tespit sistemi uyarı veren oldumu bugüne kadar. Ben 6000 geldim sayılır, uzun yolda yaptım (6-7 saat) ama daha tanışamadık kahve işaretiyle :)) Başka araçlarda çok sık devreye girdiğiyke ilgili yorumlar okuyordumda..

• quote:

Arkadaşlar yorgunluk tespit sistemi uyarı veren oldumu bugüne kadar. Ben 6000 geldim sayılır, uzun yolda yaptım (6-7 saat) ama daha tanışamadık kahve işaretiyle :)) Başka araçlarda çok sık devreye girdiğiyke ilgili yorumlar okuyordumda..

uzun yolda kapi acilmasi,surekli pencere acilması gibi durumlarda yapiyor,yorgunluk algılandı mola veriniz diyor,fakat lüzumsuz bence,kullanisli degil

• Diyarbakır'da caddede yururken yanimdan beyaz renkli, sanirim 17" jantli ve ledli stoplu Octavia gecti. Ciddi anlamda begendim.

Aracimi satip sifir bir arac alacak olsam ayni kombinasyonlu bir 1.6 Tdi modelini dusunurum acikcasi.

• erendoo E kullanıcısına yanıt
    Evet valara kokusu durumu çok normal. Kendiliğinden kısa bir süre sonra geçecektir.

• quote:

Arkadaşlar yorgunluk tespit sistemi uyarı veren oldumu bugüne kadar. Ben 6000 geldim sayılır, uzun yolda yaptım (6-7 saat) ama daha tanışamadık kahve işaretiyle :)) Başka araçlarda çok sık devreye girdiğiyke ilgili yorumlar okuyordumda..

İstanbuldan ankaraya gelirken bende uyarı vermişti. Hakikaten de çok yorgundum...

• Arkadaşlar elegance pakette otomatik park asistanı standart mı, opsiyonla mı geliyor?
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.