- x
YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU
8438 Cevap477485 Görüntüleme98 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     52 [54] 56 57 58 59 60 61      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

311 Mesaj
1 Eylül 2013; 21:42:56 

Dün Trabzondaki servise süspansiyonları göstermeye gittim. Oradaki görevli tüm octavialarda bu sesin geldiğini normal olduğunu söyledi. Israrım sonucu mekanik ustasıyla test sürüşüne çıktık. Bozuk yolun fazla olduğu bir güzergahta test sürüşü yaptık. Vatandaşta malum sesleri duydu ve bunun bozuk yol şartlarından kaynaklandığını belirtti. Hatta bunun için kötü yol paketi opsiyonundan bahsetti. Her ne hikmetse satış temsilcilerinin bilmediği opsiyonları servis çalışanları ezbere biliyor. Yüce oto yapmadığı eğitimlerde servis çalışanlarına bunları öğretiyor sanırım. Ben de octavia kullanıcılarının bazılarında hiç ses yokken bazısında ses olduğunu, hatta amortisör değişimine gidenler dahi olduğunu söyledim. O da daha önceki octavianın süspansiyonun daha konforlu olduğunu yeni octavialarda ön ve arka süspansiyonun farklı olması sebebiyle bu tarz seslerin yeni octavia da normal olarak var olduğunu amortisör değişiminin çare olmayacağını, değiştirenlerin psikolojik olarak sesin kesildiğini sandığı gibi saçma cevaplarına devam etti. Söz de şuana kadar hiçbir octaviada amortisör değişimi yapmamışlar. 2008 focusum da ve şuan babamın kullandığı makaslı 2004 connecte dahi bu tarz bir sesin olmadığını söylediğimdeyse araçların farklı olduğunu resmen octaviada kullanılan torsiyon çubuğu nedeniyle bu sese katlanmak zorunda olduğumuzu ifade etti. Bir de lastik havalarını kontrol ettiler ancak ondan da birşey çıkaramadılar. Yani Trabzon sevisine göre bu ses normal. Artık asfalt yoldaki ufak bozukluklarda, köprü geçiş bağlantılarında dahi sesi duyar oldum. Şimdi ne yapmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genious61 -- 1 Eylül 2013; 21:49:31 >

Bu mesajda bahsedilenler: @osafakk Bu mesaja 2 cevap geldi.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Eylül 2013; 0:14:14 

quote:

Orijinalden alıntı: osafakk

Süspansiyonun konfora ciddi anlamda etkisi oldu bir kere ses olayı bitiyor... Süspansiyon ortalama 1 ayda geliyor...

Suspansiyonlarimi degisti aracin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

51 Mesaj
2 Eylül 2013; 14:48:36 

quote:

Orijinalden alıntı: genious61

Dün Trabzondaki servise süspansiyonları göstermeye gittim. Oradaki görevli tüm octavialarda bu sesin geldiğini normal olduğunu söyledi. Israrım sonucu mekanik ustasıyla test sürüşüne çıktık. Bozuk yolun fazla olduğu bir güzergahta test sürüşü yaptık. Vatandaşta malum sesleri duydu ve bunun bozuk yol şartlarından kaynaklandığını belirtti. Hatta bunun için kötü yol paketi opsiyonundan bahsetti. Her ne hikmetse satış temsilcilerinin bilmediği opsiyonları servis çalışanları ezbere biliyor. Yüce oto yapmadığı eğitimlerde servis çalışanlarına bunları öğretiyor sanırım. Ben de octavia kullanıcılarının bazılarında hiç ses yokken bazısında ses olduğunu, hatta amortisör değişimine gidenler dahi olduğunu söyledim. O da daha önceki octavianın süspansiyonun daha konforlu olduğunu yeni octavialarda ön ve arka süspansiyonun farklı olması sebebiyle bu tarz seslerin yeni octavia da normal olarak var olduğunu amortisör değişiminin çare olmayacağını, değiştirenlerin psikolojik olarak sesin kesildiğini sandığı gibi saçma cevaplarına devam etti. Söz de şuana kadar hiçbir octaviada amortisör değişimi yapmamışlar. 2008 focusum da ve şuan babamın kullandığı makaslı 2004 connecte dahi bu tarz bir sesin olmadığını söylediğimdeyse araçların farklı olduğunu resmen octaviada kullanılan torsiyon çubuğu nedeniyle bu sese katlanmak zorunda olduğumuzu ifade etti. Bir de lastik havalarını kontrol ettiler ancak ondan da birşey çıkaramadılar. Yani Trabzon sevisine göre bu ses normal. Artık asfalt yoldaki ufak bozukluklarda, köprü geçiş bağlantılarında dahi sesi duyar oldum. Şimdi ne yapmalı?

Doğuş oto aracılığı ile şikayette bulunursanız kısa sürede dönüş yapıyorlar ve sanki daha ciddiye alıyorlar durumu..

15 Mesaj
2 Eylül 2013; 17:49:10 

yaklaşık 1 aydır forumu takip ediyordum
19 Ağustos günü siparişimizi vermiştik, araç 27 ağustosta teslim edildi. Zamanlamam fena değilmiş bugün zam gelmiş

http://skoda.com.tr/new...?islem=fiyatlar&KatID=1

58 Mesaj
3 Eylül 2013; 0:54:12 

Arkadaşlar şikayeti direk yüce oto hattı ile açın... Servis ilgilenmek zorunda kalır...Ben ses konusunda çok hassasım ama arka süspansiyonlardaki bu ses hassas olmayanların bile dikkatini çekecek cinsten... Evet süspansiyonlarım değişti, Hatay csm otomotivde... Sesler arkada gitti, psikolojik falanda değil... Deli değiliz yani :))) hatta şuan arka süspansiyonlar o kadar konforluki önler sert kaldı... Onun içinde şikayet açacağım... Sesin torsiyon çubuğu ile hiç alakası yok! Golf de var mı bu ses o ustalar bir kontrol etsinler!!! Saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

290 Mesaj
3 Eylül 2013; 11:20:26 

quote:

Orijinalden alıntı: erendoo

19 Ağustos günü siparişimizi vermiştik, araç 27 ağustosta teslim edildi. Zamanlamam fena değilmiş bugün zam gelmiş

Opsiyon ekletmediniz heralde. Bu kadar çabuk gelmez aksi taktirde..

767 Mesaj
3 Eylül 2013; 11:45:20 

quote:

Hayırlı olsun hocam güle , güle kullanın forumda bahsedilen arka süspansiyonlardan ses gelmesi durumu sizin araçta da varmı ? birde Octavia'nın her modelinde kışın ön camda oluşan buzlanmayı çözen sistem var mı ? bazı araçlarda bu sistem varda ? o yüzden sordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imphetus -- 3 Eylül 2013; 12:00:53 >

Intel Core i5 3570k | Asus Maximus V Gene | Zotac GTX 670 | Gskill RipjawsX (2x4GB) 1600Mhz | Corsair Force 3 120+60Gb | Corsair H80i | Corsair Air 540 | Coolermaster GX750 | Logitech G300

15 Mesaj
3 Eylül 2013; 11:59:23 

quote:

Orijinalden alıntı: versamaxx

Opsiyon ekletmediniz heralde. Bu kadar çabuk gelmez aksi taktirde..

Doğrudur opsiyonsuz araç.
Ancak içi maun kaplama geldi böyle bir isteğimiz olmamasına rağmen.

15 Mesaj
3 Eylül 2013; 12:02:07 

quote:

Orijinalden alıntı: imphetus

Hayırlı olsun hocam güle , güle kullanın forumda bahsedilen arka süspansiyonlardan ses gelmesi durumu sizin araçta da varmı ?

Sağolun hocam, daha iyileri sizlere olsun.
Aracı 250 km. kullanabildim dikkatimi çeken bir sesle karşılaşmadım ancak bugün daha dikkatli dinleyeceğim, görüşlerimi paylaşırım.

767 Mesaj
3 Eylül 2013; 13:03:30 

quote:

Sağolun hocam, daha iyileri sizlere olsun.
Aracı 250 km. kullanabildim dikkatimi çeken bir sesle karşılaşmadım ancak bugün daha dikkatli dinleyeceğim, görüşlerimi paylaşırım.

Teşekkürler hocam Jetta, Passat ,Octavia arasında kalmıştım Octavia'nın kasası daha yeni , değiştiği için ayriyeten Octavia'ya evvelden beri bir sempatim olduğundan dolayı Octavia alma düşüncesindeyim ,araç hakkında değerli görüşlerinizi burada bizlerle paylaşmanız temennilerimle , aracınızı kazasız , belasız iyi günlerde kullanın.

Intel Core i5 3570k | Asus Maximus V Gene | Zotac GTX 670 | Gskill RipjawsX (2x4GB) 1600Mhz | Corsair Force 3 120+60Gb | Corsair H80i | Corsair Air 540 | Coolermaster GX750 | Logitech G300

137 Mesaj
3 Eylül 2013; 14:11:21 

quote:

Doğrudur opsiyonsuz araç.
Ancak içi maun kaplama geldi böyle bir isteğimiz olmamasına rağmen.

iç mekan fotoğraflarını bekliyoruz o zaman :)

6 Mesaj
3 Eylül 2013; 17:02:54 

Merhaba,
Nisan ayının başından beri hemen her gün foruma girip yazılan yorumları takip ediyorum. paylaşımda bulunan arkadaşlara çok teşekkürler. ben de, biraz da vefa borcu görerek yorumu geniş tutmaya çalıştım.

Aracımı yaklaşık 1 ay önce teslim aldım (beyaz, elegance, DSG), 3000km civarı yol yaptım. teslim süresi 3,5 ayı buldu. Bu süreçte hem Yüce oto ile hem de satın aldığım bayi ile büyük tartışmalar yaşadım ama sonunda ben sabır gösterdim, bayi de orta yol bulmak için çaba sarf etti ve aracı teslim aldım.

Benim geniş, ekonomik (yakıt sarfiyatı açısından), otomatik vites ve mümkün olduğunca yeni teknolojiler kullanılmış bir araç arayışım vardı. Çok çok uzun değerlendirmeler sonucunda octavia’da karar kıldım.

Aracımdaki opsiyonlar: ön park sensörü, siyah döşeme, bluetooth, 3 kol direksiyon ve ön koltuk ısıtma (fabrika çıkış opsiyonlar dışında bir değişiklik olmadı).
- 3 kol direksiyonu vites değiştirme kulakçıkları var diye sipariş etmiştim ancak yokmuş. Eşimde otomatikleştirilmiş toyota yaris var. o araçta ihtiyaç oluyor direksiyondan kumandaya çünkü hiç stabil değil. Ama DSG gerçekten muhteşem bir teknoloji. Manuel kullanıma hiç gerek kalmıyor. Bunun için direksiyon değişikliği düşünenler bu opsiyondan rahatlıkla vazgeçebilir.
- Ön park sensörünü uzun süredir küçük araç kullandığım için başlarda sıkıntı çekmemek adına ve eşim rahat kullansın diye istemiştim. Bu kararımdan da memnunum. İstanbul şartlarında çok dar alanlara park etmek zorunda kalabiliyorum. Park sensörleri işi çok kolaylaştırıyor.
- Siyah döşeme kir korkusu ile seçtim. Uzun bekleme süresinin baş sorumlusu bu opsiyon. Ama pişman değilim:)
- Bluetooth’un bu kadar yararlı olacağını düşünmemiştim. Satın alacağım araçta navigasyonu olmazsa olmaz görüyordum. Octavia’da olmamasına çok sinirlenmiştim. Ancak aracı o kadar beğendim ki eski sistemim, ön cama monte navigasyon kullanmayı göze aldım hiç istemememe rağmen (bu fiyatı verip navigasyon alamamak hala düşününce sinirimi bozuyor). Fakat bluetooth bu sıkıntımı ortadan kaldırdı. Telefonuma güzel bir navigasyon uygulaması yükledim. Bunu açıyorum, vites önündeki ön göze telefonu koyuyorum ve sesli yönlendirme kullanıyorum. Ekranda görememek bazen sıkıntı yaratıyor ama çoğu zaman ses yönlendirmesi yeterli. Bunu bluetooth ile yapabilmek için müziği de telefon üzerinden dinlemeniz gerekiyor. örneğin radyo açıkken telefondan gelen sesi araç speaker’larından duyamıyorsunuz (bu kısıt telefon aramaları için geçerli değil. Telefon görüşmeleri de çok başarılı)
- Ön koltuk ısıtma ise sıkışık trafikte egzoz dumanından dolayı kışın ısıtmayı açmamayı tercih etmemden dolayı ihtiyaç duydum (kişisel takıntım. Çoğu kişi için gereksiz). Tabi deneme şansım olmadı. Benzer takıntıya sahip olanlar için yorum yazdım.

Jant standart (16 inch). Ben estetik açıdan 16” jantta bir problem görmüyorum. Ayrıca yüksek inch’in gerek az da olsa yakıt sarfiyatına olumsuz etkisi, gerek kış lastiklerinin maliyetini arttıracak olması, gerekse de konforu etkileyebileceği konusundaki yorumlar bu tercihi yapmama sebep oldu.

Amortisörlerden dolayı herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Arkadan ya da önden gelen herhangi bir ses yok (yorumlardan dolayı özellikle dikkat ettim). Ancak rüzgar’ın yönüne göre farklı hızlarda rüzgar sesi alıyor (mesela boğaz köprüsünde 90km’de de ses duydum direkt soldan rüzgar yediği için.). açık otobanda yaklaşık 120 civarında, sağda solda tepe dağ gibi yolda rüzgarı engelleyen bişeyler varsa biraz daha yüksek hızda rüzgar sesi başlıyor. Kişiye göre değişir ama benim için çok rahatsız edici seviyede değil.

Dolu depodan gelen ses kronik sanırım. Ben de duydum. Sürekli gelmiyor.

1 depo ile şehirlerarası (hızlı kullanmadım ama hep hız sınırının üst seviyesinde seyrettim. Klima hep açık) 850km gittim, bilgisayara göre 140km daha menzil vardı. 4,5-4,7 civarında şehirlerarası sarfiyat var şimdilik. Zamanla düşer mi bilmem. Göreceğiz..

563 Mesaj
3 Eylül 2013; 19:01:13 

dün beyaz dizel dsg elagance aracımı teslim aldım. araçta sol koltuk altında ki gözden muhtemelen çek cumhuriyetinde işçilerin içtiği boş pet şişesi çıktı.
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Radiologist -- 3 Eylül 2013; 19:03:33 >

Boş

563 Mesaj
3 Eylül 2013; 19:05:17 

Boş

916 Mesaj
3 Eylül 2013; 21:49:54 

Arkadaslar uzun zamandir bekledigim aracim elegance 1.6 tdi dsg aracim ayin 12-13 unde gelecekmis...suanki liste fiyati 70000bin+opsiyonlar....bu yakinlarda arac alan arkadas varmi?liste fiyati uzerinden ne kadar indirim alabilirim...ogreneyim ki ona gore pazarlik yapayim....

2011 volvo s60 advance
2013 octavia a7 1.6 tdi dsg

311 Mesaj
3 Eylül 2013; 21:52:41 

Aracımı stop ederken ön taraftan bir ses duyuyordum. Geçenlerde bu ses iyice belirginleşti ve hatta gözümle sileceklerin yukarıya doğru hareket etmeye çalıştıklarını gördüm. Ancak bu anlık olduğu için silecekler hiç hareket etmemiş gibi eski konumlarına geri dönüyorlar. Bu durum sileceklerin kapalı olduğu durum için de geçerli. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

554 Mesaj
3 Eylül 2013; 23:02:43 

bende aracımı geçtiğimiz perşembe aldım, beyaz isterken son anda mevcut olan gümüş gri renk elegance dizel 1,6 tdi dsg aracımı aldım. ben ne süspansiyonlardan ne de depodan bir ses duymadım ama rüzgar sesi bariz geliyor. araçta su ana kadar karşılaştığım tek sorun ön cam inerken kütür kütür ses çıkartıyor. umuyorum ki servis düzeltecektir. bu arada aracım için sizce kaput filmi, boya koruma gibi koruucu 3. parti uygulamalar yapmalı mıyım yoksa yapmamalı mıyım?

555 Mesaj
3 Eylül 2013; 23:30:29 

quote:

Aracımı stop ederken ön taraftan bir ses duyuyordum. Geçenlerde bu ses iyice belirginleşti ve hatta gözümle sileceklerin yukarıya doğru hareket etmeye çalıştıklarını gördüm. Ancak bu anlık olduğu için silecekler hiç hareket etmemiş gibi eski konumlarına geri dönüyorlar. Bu durum sileceklerin kapalı olduğu durum için de geçerli. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Sebebini bilmemekle beraber bu durumla güncel vw grubu arabalarda karşılaştım mesela benim araçtada bazen oluyor .Aynı zamanda abimin superB sindede aynı durum mevcut. Ben önceleri yağmur sensöründen kaynaklandığını düşünürken geçenlerde kullandığım yağmur sensörü olmayan golf 7 dede kontağı kapattığımda oldu. Servise bir sormak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monoto -- 3 Eylül 2013; 23:33:02 >

Golf 1.2 TSI

563 Mesaj
4 Eylül 2013; 0:58:57 

Sileceklerin koruma durumuna geçiyor. Tüm vw grubu araçlarda var bu durum.

Bu mesajda bahsedilenler: @monoto Bu mesaja 1 cevap geldi.

Boş

5848 Mesaj
4 Eylül 2013; 1:14:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Radiologist

dün beyaz dizel dsg elagance aracımı teslim aldım. araçta sol koltuk altında ki gözden muhtemelen çek cumhuriyetinde işçilerin içtiği boş pet şişesi çıktı.
0

kusura bakma hocamda komik

2487 Mesaj
4 Eylül 2013; 8:43:59 

hakikaten su şişesi olayını paylaşmanızı öneririm VW gurubunun merkezi ile. Neticede su şişesi burada bulunabilen bir su şişesi değil. belki bi jestleri de olabilir size :)
Saygılarımla

http://www.trafikhareketi.org

555 Mesaj
4 Eylül 2013; 10:11:18 

Cevap için teşekkürler. Bende araçların genel bir karakteristiği olduğunu düşünüyordum onun için sıkıntı etmedim. Ama bu durum her kontağı kapatmamda değil de bazen olması garip. Yada her seferinde oluyor da ben mi farketmiyorum bilemedim. Bazen çok bariz oluyor.
Bu arada şişe paylaşımınız değişik bir olay. Bence yolda yükleme yapanların size bir hatırası. Yoksa fabrikadan çıkarken ciddi bir kontrolden geçiyor bu arabalar. Bu ne kadar gülümsenip geçecek bir şey olsada bence bayinin ciddiyetsizliğini gösteriyor birazda. İnsan bir kontrol eder verir.
Önceki aracımı servise her götürmeme sözde yıkayıp teslim ederlerdi ama araba servise girmeden öncekinden daha pis olurdu nasılsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monoto -- 4 Eylül 2013; 10:18:35 >

Bu mesajda bahsedilenler: Radiologist

Golf 1.2 TSI

563 Mesaj
4 Eylül 2013; 10:37:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

kusura bakma hocamda komik

aslında denetim aşamasında ki ciddiyetsizliği gösteriyor. Arabanın içine şu şişesi atan işçi kimbilir daha neler yapmıştır :) aracın içinde. Dolu olsaydı bari bir çek suyu içerdik.
araç ile ilgili birkaç izlenimi mi paylaşmak istiyorum.

1)kesinlikle fiyat-fayda oranında c sınıfı sedan araçlar içerisinde alınacak en mantıklı araç.
2) start-stop sistemi gayet güzel çalışıyor ama umarım turboda bir sakatlık bırakmaz.
3) sıfır asfaltta 120km/s'ten sonra rüzgar sesi almaya başlıyor.
4) yol tutuş, çekiş çok iyi.
5)daha 200km kullanmama rağmen yakıt ortalaması şuan 5.8.
6)anahtarsız giriş ve çalıştırma, bluetooth ve ön park sensörü kesinlikle alınmalı( hazır araç aldığım için beklemedim ama bu donanımlardan da mahrum oldum)
7) alabilirseniz kesinlikle maun görünümlü kapı-vites döşeme kaplamalı alın. çok elegance hava katıyor.
8) adaptif bi-zenon en beğendiğim donanım.
9)koltuk döşemesi daha kaliteli ve yanal desteklerin yetersiz olması bence büyük eksiklik.
10) 10 madde olarak meksikalı jettaya 10 basar.

Boş

3137 Mesaj
4 Eylül 2013; 10:56:39 

İyi ki votka şişesi değil...

Geçen sene taşındığım TOKİ evinin duş teknesinin altından 35'lik votka şişesi çıkmıştı.

11 Mesaj
4 Eylül 2013; 15:54:55 

Otomatik elegance olmuş 70 bin vay babam vay...

15 Mesaj
5 Eylül 2013; 0:29:12 

Araç 350 km. oldu. Bugün trafikte kaldım eve gelip araçtan indiğimde balata kokusu vardı. Araç otomatik dünde trafikte kaldım dünde aynı koku vardı bu durum normal midir? Açıkçası canımı biraz sıktı, servise mi götürsem diye düşünmeye başladım.

436 Mesaj
5 Eylül 2013; 4:20:40 

quote:

Orijinalden alıntı: monoto

Sebebini bilmemekle beraber bu durumla güncel vw grubu arabalarda karşılaştım mesela benim araçtada bazen oluyor .Aynı zamanda abimin superB sindede aynı durum mevcut. Ben önceleri yağmur sensöründen kaynaklandığını düşünürken geçenlerde kullandığım yağmur sensörü olmayan golf 7 dede kontağı kapattığımda oldu. Servise bir sormak lazım.

sileceklerin aynı durumda uzun süre sabıt kaldığından dolayı kaynaklanan bozulmaları engellemek için olduğunu okumuştum biryerde hatta her 3 çalıştırmada 1 gibi bir ibarede vardı.

5 Mesaj
5 Eylül 2013; 7:31:26 

Sorun yok dizel partikül filtresi kurumları yaktığından dolayı o koku. Dikkat ettiyseniz stop edince fan uzun süre çalışmıştır aracı soğutmak için, mümkünse partikül filltresi çalışırken stoplamayın aracın kullanım klavuzunda gerekli bilgi var . Özellikle ilk 1000 de ve uzun süreli şehir içi kullanımında çalışır ve çok faydalı bi sistemdir merak etmeyin.

Bu mesajda bahsedilenler: @erendoo Bu mesaja 1 cevap geldi.

563 Mesaj
5 Eylül 2013; 8:45:51 

arkadaşlar direksiyon konumu koltuğa göre hafif solda kalıyor sizce bu normal mi? yoksa tasarım hatası mı? direksiyonun tam orta düzeyinden koltuğa dik hat çizin dediğimi sizde farkedeceksiniz.

Boş

3749 Mesaj
5 Eylül 2013; 9:10:13 

quote:

arkadaşlar direksiyon konumu koltuğa göre hafif solda kalıyor sizce bu normal mi? yoksa tasarım hatası mı? direksiyonun tam orta düzeyinden koltuğa dik hat çizin dediğimi sizde farkedeceksiniz.

Şöyle bir konum vardı bu konuyla alakalı: http://forum.donanimhab...809/f_//tm.htm#68180809

555 Mesaj
5 Eylül 2013; 9:13:22 

quote:

Orijinalden alıntı: cakitay

sileceklerin aynı durumda uzun süre sabıt kaldığından dolayı kaynaklanan bozulmaları engellemek için olduğunu okumuştum biryerde hatta her 3 çalıştırmada 1 gibi bir ibarede vardı.

Cevap için teşekkürler. Bu dediğiniz banada mantıklı geldi.

Golf 1.2 TSI

555 Mesaj
5 Eylül 2013; 9:37:50 

quote:

Bu tasarım hatası değil. Bence iki sebebi olabilir. Bunlardan ilki yola odaklanma ile ilgili bir düşünceleri vardır. Veya aracın direksiyon mili tasarımı sonucu koymak zorunda kaldıkları yerden kaynaklanmaktadır. İkinci sebep daha mantıklı gibi. Çünkü bizim bir zamanlar bir Renault 12 imiz vardı. Ondada direksiyon tam karşıda değildi. Çok bariz yan taraftaydı. Sonraki kendi arabalarımda farketmedim ama muhtemelen gözle farkedilmeyecek düzeyde olduğundandır. Ama dikkatli bakınca piyasadaki çoğu arabada var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monoto -- 5 Eylül 2013; 9:40:13 >

Golf 1.2 TSI

916 Mesaj
5 Eylül 2013; 9:54:49 

dikkatlice baktım jetta ile aynı direksiyon pozisyonu...belki sürücü koltuğu biraz sağa konumlanmış olabilir o yüzden direksiyon solda kalmış gibi durabilir...

konuyu değiştireceğim ama bizim yani son çıkan model octavia sına navigasyon araştıran yada taktıran varmı....
orjinal colombus da olabilir yada diğerlerinden...
internettte gezinirken OPTİMUS 510 ve OPTİMUS 620 markalı iki model buldum,octavia ile birebir uyumlu deniliyor ama acaba yeni MQB platformuna da uyumlumu acaba malum bizim sd ve cd okuyucu torpidoda....müzik sistemi ve diğer sistem yazılımıda farklı gibi...
bilgi yada tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsa çok faydalı olacağını düşünüyorum...link aşağıdadır...

http://www.ikinciel.com...-tv-navigasyon-29167273

2011 volvo s60 advance

916 Mesaj
5 Eylül 2013; 9:58:21 

octavia ile uyumlu olan herhalde bu....

http://www.ikinciel.com...s-tv-navigsyon-29167290

2011 volvo s60 advance

15 Mesaj
5 Eylül 2013; 10:33:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Onur5261

Sorun yok dizel partikül filtresi kurumları yaktığından dolayı o koku. Dikkat ettiyseniz stop edince fan uzun süre çalışmıştır aracı soğutmak için, mümkünse partikül filltresi çalışırken stoplamayın aracın kullanım klavuzunda gerekli bilgi var . Özellikle ilk 1000 de ve uzun süreli şehir içi kullanımında çalışır ve çok faydalı bi sistemdir merak etmeyin.

Sağolun hocam rahatladım en azından.

563 Mesaj
5 Eylül 2013; 11:40:35 

şimdi anlamadığım bu problem mi değil mi? sizin konunuzda açıklayıcı bilgiler var ama kafam karıştı anlamakta.

Boş

563 Mesaj
5 Eylül 2013; 11:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

octavia ile uyumlu olan herhalde bu....

http://www.ikinciel.com...s-tv-navigsyon-29167290

ben satıcı arkadaşı aradım fakat bilgisi yok bu konuda. colombus cihaz almayı düşünüyorum fakat nerden? nasıl?

Boş

94 Mesaj
5 Eylül 2013; 13:55:19 

sileceklerin stop ederken bazen hafifçe hareket etmesi benim araçtada oluyor. aynı şeyi passattada fark etmiştim denildiği gibi vw grubunda normal galiba.

araç 10.300 km oldu tuhaftır yakıt tüketimim biraz arttı. ya ben yakmıyor diye daha agresif kullanmaya başladım yada havalar dahada ısnınca klima yakıtı etkiledi bilemiyorum . esas ilk bakımdan sonra merak ediyorum.

araç içi ses konusunda gösterge midir far anahtarımıdır orlardan bir yerden bozuk yollarda ses geliyor. önceleri hiç ses yoktu son 2 seyahetimde dikkatimi iyice çekti yamalı yollarda bazen yapar oldu bakalım uzun sürede göreceğiz.

bu arada benim arka koltuklar oğlum ve arkadaşları sayesinde kirlenmeye başladı bile. ne yapmalı daha 10 000 de detaylı temizliğe vermeyede kıyamıyorum. leke koruma yaptırmamıştım acaba yıkatıp yaptırsammı faydası oluyormu.

birde octavyanın bijon aralık ölçüsünü tam bilen varmı. servise sorduğumda cevap alamamıştım unutuldu sonra. geçen lastikçiye sordum 5 e 100 dedi audi ile aynıymış ama emin olamadım. kış lastikleri için 16 ınch saç jant almalıyım. 50-100 tl arası tanesini sıfır alırsınız diyorlar dışarıdan. serviste pahalıydı. bilgisi veya tavsiyesi olan varsa sevinirim.

33 Mesaj
5 Eylül 2013; 16:00:18 

bagajdan eşyaları alırken anahtarı bagajda unuttum. bagajı kapatınca da kilitlendi. yedek anahtar diğer ildeki evde kaldı. ne yapmalı? tek çözüm yedek anahtar mı?

555 Mesaj
5 Eylül 2013; 16:24:37 

quote:

Orijinalden alıntı: olympus-

bagajdan eşyaları alırken anahtarı bagajda unuttum. bagajı kapatınca da kilitlendi. yedek anahtar diğer ildeki evde kaldı. ne yapmalı? tek çözüm yedek anahtar mı?

Servise yine bir danışın ama benim bildiğim yedek anahtarı getirtmek en kolay çözüm. Çünkü muhtemelen yeni anahtar siparişi verilerek aracı açıyorlar. Oda belli bir süre alacaktır.

Golf 1.2 TSI

290 Mesaj
5 Eylül 2013; 17:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: monoto

Servise yine bir danışın ama benim bildiğim yedek anahtarı getirtmek en kolay çözüm. Çünkü muhtemelen yeni anahtar siparişi verilerek aracı açıyorlar. Oda belli bir süre alacaktır.

Anahtarsız çalıştırma olsaydı, araç açılabilir miydi?

3749 Mesaj
5 Eylül 2013; 20:20:27 

Biz de açıkçası tam sebebini konuda çözebilmiş değiliz. Ancak Mercedes-Benz bile bu yamuk direksiyon konusunu bayağı bayağı benimsemiş.

436 Mesaj
5 Eylül 2013; 20:20:50 

quote:

Orijinalden alıntı: versamaxx

Anahtarsız çalıştırma olsaydı, araç açılabilir miydi?

muhtemelen açılabilirdi anahtarın kapıya dokunduğunda 1m kadar yakında olması gerekiyor anahtar zaten aracın içinde.daha önce sonran olmuştu anahtarsız çalıştırma sistemi olan aracında anahtarı bizde olan sustalının aynısı teslim için hazırlanan araçta görmüştüm kendi aracımı görmek için gittiğimde

51 Mesaj
6 Eylül 2013; 11:19:46 

quote:

Orijinalden alıntı: bulenthaydar

sileceklerin stop ederken bazen hafifçe hareket etmesi benim araçtada oluyor. aynı şeyi passattada fark etmiştim denildiği gibi vw grubunda normal galiba.

araç 10.300 km oldu tuhaftır yakıt tüketimim biraz arttı. ya ben yakmıyor diye daha agresif kullanmaya başladım yada havalar dahada ısnınca klima yakıtı etkiledi bilemiyorum . esas ilk bakımdan sonra merak ediyorum.

araç içi ses konusunda gösterge midir far anahtarımıdır orlardan bir yerden bozuk yollarda ses geliyor. önceleri hiç ses yoktu son 2 seyahetimde dikkatimi iyice çekti yamalı yollarda bazen yapar oldu bakalım uzun sürede göreceğiz.

bu arada benim arka koltuklar oğlum ve arkadaşları sayesinde kirlenmeye başladı bile. ne yapmalı daha 10 000 de detaylı temizliğe vermeyede kıyamıyorum. leke koruma yaptırmamıştım acaba yıkatıp yaptırsammı faydası oluyormu.

birde octavyanın bijon aralık ölçüsünü tam bilen varmı. servise sorduğumda cevap alamamıştım unutuldu sonra. geçen lastikçiye sordum 5 e 100 dedi audi ile aynıymış ama emin olamadım. kış lastikleri için 16 ınch saç jant almalıyım. 50-100 tl arası tanesini sıfır alırsınız diyorlar dışarıdan. serviste pahalıydı. bilgisi veya tavsiyesi olan varsa sevinirim.

Ben ilk aldığımda koltuk koruma yaptırmıştım fakat benim koltuklarda kirlendi ve arka koltukta çıkaramadığım lekeler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tazgulgul -- 6 Eylül 2013; 11:20:19 >

94 Mesaj
6 Eylül 2013; 14:05:20 

kessy anahtarını merak edenler için eklemeye çalışacağım. ama hayal kırıklığına uğramayın bildiğiniz sustalı anahtar hiç bir farkı yok.
anahtarda olası pil bitme durumunda işe yarıyormuş. kapı kolunun üzerindeki kapak anahtarla ittirilerek açılıyor altındanda muhtemelen anahtarın gireceği kilit çıkıyor. ben sorduğumda göstermeye kalktılar vazgeçtim çizeilir boya falan diye. tabi anahtarın pili bitince hadi kapıyı açtı arabayı nasıl çalıştıracak bilmiyorum. servise sorduğumda pili bitse dahi araç onu tanır ve çalışır dediler ama pek emin değilim.
0
0
0
0

94 Mesaj
6 Eylül 2013; 14:14:58 

bu arada aklıma geldi bazı arabalarda yedek anahtarı cep telin ahizesine yaklaştırıp açmaya basınca diğer telefonu araca yakın tutarsak uzaktan açılabiliyor diye birşey duymuştum. hani ses frekansı telden iletilip aracı açar misali !! emin değilim hatta olabileceğine ihtimal de vermiyorum şehir efsanesi muhtemelen ama denemekten zararda gelmez. yedek anahtarı alan birisi sizi cepten arayacak o teline anahtarı yaklaştırıp açmaya basacak sizde telefonunuzu araca yaklaştıracaksınız ve sonucu bizler öğreneceğiz. ya mutlu son yada bir şehir efsanesi daha yıkılacak :)

393 Mesaj
6 Eylül 2013; 19:14:23 

quote:

Lastik havası mı?

24 Mesaj
7 Eylül 2013; 1:52:32 

quote:

bu arada aklıma geldi bazı arabalarda yedek anahtarı cep telin ahizesine yaklaştırıp açmaya basınca diğer telefonu araca yakın tutarsak uzaktan açılabiliyor diye birşey duymuştum. hani ses frekansı telden iletilip aracı açar misali !! emin değilim hatta olabileceğine ihtimal de vermiyorum şehir efsanesi muhtemelen ama denemekten zararda gelmez. yedek anahtarı alan birisi sizi cepten arayacak o teline anahtarı yaklaştırıp açmaya basacak sizde telefonunuzu araca yaklaştıracaksınız ve sonucu bizler öğreneceğiz. ya mutlu son yada bir şehir efsanesi daha yıkılacak :)

tamamen şehir efsanesi... bunun deneyini yaptılar discovery de denk geldi seyretmiştim.

105 Mesaj
7 Eylül 2013; 13:23:48 

Manual Dizel Elagance olmuş 64.800 otomatik olmuş 70.000

Bu fiyata bu araba artık iyi bir seçenek olmaktan çıkmış durumda.

555 Mesaj
7 Eylül 2013; 13:30:36 

quote:

Orijinalden alıntı: TDB

Bir tanidik icin scenic baktik. Araca gecen senede ben bakmistim. full modelde 10 bin lira zam yemis. hadi bunu 2500 lirasi model yili icin olsun. 7500 lira ciddi bir zam. Cogu firma bayagi zam yapti ama skoda da bazen tadini kaciriyor tipki rapid deki gibi...

Golf 1.2 TSI

436 Mesaj
7 Eylül 2013; 15:57:14 

quote:

kessy anahtarını merak edenler için eklemeye çalışacağım. ama hayal kırıklığına uğramayın bildiğiniz sustalı anahtar hiç bir farkı yok.
anahtarda olası pil bitme durumunda işe yarıyormuş. kapı kolunun üzerindeki kapak anahtarla ittirilerek açılıyor altındanda muhtemelen anahtarın gireceği kilit çıkıyor. ben sorduğumda göstermeye kalktılar vazgeçtim çizeilir boya falan diye. tabi anahtarın pili bitince hadi kapıyı açtı arabayı nasıl çalıştıracak bilmiyorum. servise sorduğumda pili bitse dahi araç onu tanır ve çalışır dediler ama pek emin değilim.
0
0
0
0

pil bitmesi durumunda anahtarı start stop dusuna dokundurarak çalıştırıyorsunuz

1389 Mesaj
7 Eylül 2013; 17:46:00 

quote:

Orijinalden alıntı: TDB

2013 model dizel, full donanım araçların hemen hepsi o fiyatlarda zaten..

Ford Focus Titanium - 63.320 TL
Opel Astra Cosmo - 67.600 TL
VW Jetta Highline - 69.400 TL
Toyota Corolla Advance - 65.150 TL (Bir üst donanımı daha var)
Renalut Fluence Icon - 63.250 TL

Bunlar Türkiye piyasasında en fazla satılan ve ilgi gören dizel sedan C sınıfı araçlar.. Hem full olsun, hem dizel olsun ama ucuz olsun diye bir durum yok yani.. Madem bu kadar premium sunuz basacaksınız parayı alacaksınız..

hayat seni güldürmüyorsa, espriyi anlamadın demektir..

137 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:33:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

2013 model dizel, full donanım araçların hemen hepsi o fiyatlarda zaten..

Ford Focus Titanium - 63.320 TL
Opel Astra Cosmo - 67.600 TL
VW Jetta Highline - 69.400 TL
Toyota Corolla Advance - 65.150 TL (Bir üst donanımı daha var)
Renalut Fluence Icon - 63.250 TL

Bunlar Türkiye piyasasında en fazla satılan ve ilgi gören dizel sedan C sınıfı araçlar.. Hem full olsun, hem dizel olsun ama ucuz olsun diye bir durum yok yani.. Madem bu kadar premium sunuz basacaksınız parayı alacaksınız..

Fiyatlar yakın ancak donanımlar cok değişkenlik gösteriyor.

1237 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:46:07 

quote:

Bu silecek hareketi normal ve kullanım kılavuzunda yazıyor nedeni. Silecek her stop edişte farklı bir konumda kalıyor, bu sayede hep aynı konumu kullanmayarak sileceklerin ömrünü uzatıyormuş. Her seferde farklı bir konum alması bu yüzden. Ben de zamanında aynı sizin gibi düşünmüş, anlayamamıştım sebebini. Kılavuz okumak işe yarıyor.

916 Mesaj
8 Eylül 2013; 1:07:44 

nihayet aracim tira yuklenmis geliyormus.......12 eylulde bayide olacakmis....hafta sonu da (ctesi) teslim ederiz dediler yetismez se ptesi ye kalacak...bayii ye bu ay 3 elegans dizel dsg geliyor mus benimki ile bereber..yani cok satildigindan degil az geldiginden araclari aylarca beklemek zorunda birakiliyoruz......satis politikasi tabi bunlar....araca talip olanlar, aracta uc ay sira var diye duyunca liste fiyatindan almaya razi oluyorlar boylece bayii ve distributor daha az arac satmasina ragmen ayni belki daha fazla kari elde ediyor....ama su bir gercek skoda. markasi hicbir zaman vw olamayacak....insallah gecer ama mrka takintisi baska bir sey kolay kirilamiyor....
bugun inceledigim benzinli elegance beni uzdu....makyaj aynasinda isik yok arka yolcular icin 12v soket yok kol dayama bazi arkadaslarin dedigi gibi deri degil....arka kapilarda plastik kalitesi kotu yani sert mazeme vb....