Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (670. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 668669670671672
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araba fiyatları ev fiyatları dolar euro altın fiyatları uçmuş durumda. Kredi çekeyim desen faizi ile banka zengin oluyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serdnt S kullanıcısına yanıt
    Sorun yok iner

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanhuseyin4446

Paketlerin hepsine 500 tl zam geldi büyük ihtimalle dolar bazlı bir zam daha da zam gelecek gibi duruyor araçlara zam...

Valla bu gidişle zor satarlar.. Ben neredeyse iptal etme seviyesindeyim
  • TiRaNTx kullanıcısına yanıt
    Satılır satılır ötv geldiğinde de herkes satılmaz bu kadar fiyatlara araba mi alınır diyordu o yıl araç satışlarında değişme dahi olmamıştı biz alışığız millet olarak fazla para ödeyerek biseyler almaya batilililardan...

• Arkadaşlar geçen hafta 1.4 tsi dsg test edeyim diye Skoda bayisine gittim. Test aracını bırakın satmak için bile hiç gelmemiş bayiye 1.4 tsi. 1.6 baya satıyor arada 10.000 den fazla fiyat farkı var. 95.000 TL de vermek istemiyorum. Olmazsa her bayiye ulaşmaya yada 2. El almaya calisacam.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanhuseyin4446

Satılır satılır ötv geldiğinde de herkes satılmaz bu kadar fiyatlara araba mi alınır diyordu o yıl araç satışlarında değişme dahi olmamıştı biz alışığız millet olarak fazla para ödeyerek biseyler almaya batilililardan...

2013 yılında 200.000'e satılan ev şimdi 500.000'e satılıyorsa ve millet de peynir ekmek gibi alıyorsa demek ki bu millette para var...ama kime sorsan yok diyor..
  • 1.4 TSI DSG Green Tec / 150 HP kullanan var mi motor ve donanım olarak bakıldığında mantikli bir arac gibi sanki.Fiyat alan pazarlik yapan var mi yakit tuketimi diğer 1.2 ve 1.4 e göre çok farkeder mi?

• sadbul S kullanıcısına yanıt
    Var ama bayilerde pek bulunmuyor siparisle geliyor, 5 sene 1.4 tsi 122 lik octavia kullandim tadi damagimda kaldi..ortalama 7.5-8.5 lt yakardi..

• tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    Çok güzel görünüyor güzel günlerde kullanın

Jant seçiminiz ne oldu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fairfight94 -- 20 Mayıs 2016; 17:32:23 >
  • hasanhuseyin4446 H kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkür ediyorum. Haklısınız 1.2 Tsi kullanıcıları oldukça memnun araçlarının performanslarından sizin gibi. Fakat galerilerde Tsi motorlu test aracı bulmak malesef çok zor. Ankara'daki galerileri iyice araştırmak gerekecek.
  • fairfight94 kullanıcısına yanıt
    1.2 Turbo Qashqai ikinci aracim cok keyifli, binekler daha iyidir dusunmeden alin..

• Ben henüz alma durumunda değilim inşallah seneye ama başlığı sık sık takip ediyorum. Benim şöyle bir sorum var. Geçen hafta yurtdışında araç kiraladım birkaç bin km'de olan Opel astra manuel araç kiraladım. İnanın abartmıyorum araçla giderken gazı köklüyorum tırı vs zor geçiyorum son gaz. 4 saatlik bir yoldan sonra aracı kesinlikle beğenmedim ve motor gücü 1.4 olmasına rağmen performans da çok berbattı. O gün ben değil 1.2 Octavia almayı 1,4 E bile şüpheyle baktım. Şimdi burda 1.2octavia kullanıcılarının performans yorumlarını okuyorum şaşırıyorum. Hala düşünüyorum kiraladığım araçta mı problem vardı diye. Yok sürememişsin vs demeyin 17 yaşımdan beri manuel kullanıyorum birçok marka da kullandım ama bu astranın 1.4ü kesinlikle vasat ötesi. Korkum böyle bir durumla Octavia da karşılaşırmıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuzen Larry Balki -- 20 Mayıs 2016; 18:04:59 >
  • Bende şu aralar 1.2tsi octavia lara bakmaya başladım. Ambiente ve Optimal donanımları için şuan en düşük ne kadar fiyat aldınız?
  • Kuzen Larry Balki kullanıcısına yanıt
    Beyfendi octavia benim 15. Aracın yasim 28 golf bora vectra astra hyundai meyan 1 ve 2. Leon birçok araç degistirdim leon 1.4 tsi motordu diğerleri atmosferik düz motor araclardi düz motor araçlardan zaten performans bekleyemezsiniz ama tsi ki turbo sarjli motorların yıllardır en iyilerinden bu motorla gaza bastığınızda kesinlikle performans olarak sizi uzmeyecek motordur octavia ile denemedim ama leon ile 100 km hizlanmam 9.7 sn. Ve performanslı kullandığım da 220 km hızı rahatlıkla gordum... Demek o ki tabiki yüksek motorlu araçlar gibi performans vermezler ama kamyonu otobüsü sollarken de kesinlikle sahibini üzmek... Bence sizin kiraladiginiz araçta bir sorun vardır...saygılar...

• 19 mayis tatiline antalya ya kactim ankara adrasan arasi genelde 110-120 hizlarda 5 lt yakti arac bagaj tam dolu 4 kisi tdi dsg

• 2016 Octavia Ambition 1.2 TSI, 1500 km deyim şu anda. Performansa söyleyecek söz yok, eski aracım mazda 2 1.3 atmosferik motordan çok daha performansları ve daha az yakıyor. Şehir içi ortalama 5 litre, şehir dışı 4 litre, tabii bu değerler biraz dikkatli kullanım, vites geçiş uyarılarını dikkate almayı gerektiriyor.

Dün özellikle ekonomik kurallara uymadan kullandım, şehir içi ortalama 6.8 oldu. Ki bu bile ortalama 7,5 litre yakan mazda 2 den daha aşağıda, konfor ise karsılastırılmaz bile...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün Ankara And Otomotiv ile görüştüm. Yarış Mavisi 1.4 TSI 150 HP Octavia için 2,5-3 Ay beklemeniz gerekecek dediler. Çok uzun bir süre gerçekten, Şaka yapıyor sandım ilk başta. Aklımda maksimum 1-1,5 Ay vardı. Ne yapmak gerek acaba fikri olan var mı?
  • ulashcan U kullanıcısına yanıt
    şehir dışı 60 km hızla mı gittinz hocam 4 litre nedir ya, normal sürün, 7-8 litreden aşağı düşmez şehir içi o araç en azzz
  • Herkes hep yeni model arabalardan bahsediyor.Bu konunun ilk başlarını okudum Volkswageni övüyorlar. 200 bine gelmiş 10- 15 yıllık Volkswagenlerden bahseden yok. Beş yıl kullandım Volkswagen arabamı. Motor şanzıman dışında başka yerlerden sürekli arıza arıza bıkmıştım.Konfor var ama 3- 4 ayda bir arıza çıkarması can sıkıcı.
    Motor şanzıman sağlamsa başka nereden arıza,sorun çıkarır ki diyeceksiniz o arıza çıkaracak yeri biliyor.
    Eski Toyotaları neden övdüklerini anladınız mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi düzgün17 -- 21 Mayıs 2016; 13:36:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: düzgün17

Herkes hep yeni model arabalardan bahsediyor.Bu konunun ilk başlarını okudum Volkswageni övüyorlar. 200 bine gelmiş 10- 15 yıllık Volkswagenlerden bahseden yok. Beş yıl kullandım Volkswagen arabamı. Motor şanzıman dışında başka yerlerden sürekli arıza arıza bıkmıştım.Konfor var ama 3- 4 ayda bir arıza çıkarması can sıkıcı.
    Motor şanzıman sağlamsa başka nereden arıza,sorun çıkarır ki diyeceksiniz o arıza çıkaracak yeri biliyor.
    Eski Toyotaları neden övdüklerini anladınız mı.

Siz neden yeni Toyota'ların kalitesinden bahsetmiyor sunuz peki?
    Amcamda 2003 Passat var ve hala taş gibi. Bir diğer akrabamda da 1996 Volvo S40 var araba 1 milion km ye yaklaştı....
    Hala her iki araç da taş gibi....bazen kullandığım oluyor bu araçları....
    Sizin arabanız hangi marka ve model ? Sizin de memnuniyetinizi duymak isteriz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 21 Mayıs 2016; 13:44:14 >

• 
Sayfa: önceki 668669670671672
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.