Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (544. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: resatkoksal

Arkadaşlar Merhaba Bende Skoda Octavia 1.2 TSI Ambition donanım olarak almayı düşünüyorum

Öncelikle Ankaradan ikamet ediyorum ve tecbüresi olan arkadaşlarımın engin bilgilerine danışmadanda hareket etmek istemem

Arkadaşlar sanırsam en iyi fiyatı istanbuldaki Avek veriyormus 48,500 tl ye aldığını söyleyenler var. Bayi öneri ve yönlendirmeleriniz konusunda yardımcı olursanız makbule geçer

İkincisi yılda ortalama 20.000 km yaptığım icin benzinli araç seçtim. Yakıt verileri hakkaten şehiriçi 5,9 l ile seyreden var mı ? Max 7,5 Litreyi aşarmı ? (Sakin kullanıcıyım, ankarada olanlar bilir konya yolu incek arasında seyir edeceğim sürekli).

Araç hakkında genel olarak düşündüğünüz sikayetler veyahut kronik bir arıza var mı?

Şu an sitede takas indirimi görünmüyor o fiyata alanlar 1000 tl lik takas indiriminden yararlananlar
    ama yine de görüşmek gerekir tabiki.
    yılda 20000 km benzinli bir araç için çok bence, dizel düşünülebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Walter_Sobchak

Aracım 2013 Octavia Elegance DSG

An itibariyle sorunlarım;
    Sağ ön kısa far çalışmıyor. Yönlendirme zımbırtılarıyla birlikte değişecekmiş,
    Sağ ön cam motoru arızalandı. Tam kapatmaya çalışırken birşey sıkışmış gibi tekrar aşağı iniyor, Motoru değişecekmiş.
    Hava yastığı arıza ışığı yanıyor, soketlerden biri oynamış olabilirmiş,
    Sağ ön yolcu emniyet kemeri uyarısı çalışmıyor, bakılacak

Düşük hızlarda ve özellikle dönüşlerde bazen aşırı titreme oluyor. NORMALMİŞ.

Yarın aracı servise bırakacağım. Umarım sorunlar çözülür.

Öncelikle geçmiş olsun, cam motorunda benzer bir sorun bende 2 kez yaşadım, birinde 3binde diğerinde araç 5bin kmde idi. Aracı yıkattıktan sonra ıslak camı açınca, tek dokunuşla kapama özelliği kapatmak istediğinizde çalışmıyor, arka camlarda olmadı ama ön sağ ve sol camda 2 kez başıma geldi, tam servise götürüp göstereyim dedim, daha sonrasında kendiliğinden düzeilmişti, ilk olduğunda, 2.de ise, camı kapadım tekrar kapamaya basılı tuttum 4-5 sn, açtım açmaya basılı tuttum bi okadar daha sonra düzeldi ne hikmetse, fakat bir cam özelliğini yitirdiğinde, anahtardan 4 camı açma kapama olayıda devre dışı kalıyor.

@Blyss, doğal olarak arkada bir çökme oluyor ama engebeli yollara girmediğiniz takdirde sıkıntı olmaz, biz araca 6 yetişkin + full bagaj ile bindik, arkası baya çökmüştü ama maksimum taşıma kapasitesi olan 1850 kilogramı aşmadığınız takdirde sıkıntı olacağını sanmıyorum. Koltukları yatırınca maalesef dümdüz olmuyor, 5-6 cm'lik bir çıkıntı oluyor.

@resatkoksal Merhaba, Avek'in iyi fiyat verdiği doğrudur, fakat yılda 20bin km için , eğer 2-3 sene binip satmayacaksanız, ben size dizel tavsiye ederim, Fabrika verilerine 2 litre daha ekleyin kafadan, şehir dışında ise fabrika verilerini yakalamak münkün. Fabrika Ortalaması 3.8 olan aracım, gerçekte 5.3 yakıyor 37 km ortalama hız ile. Araçtan genel şikayet olarak söyleyebileceğim zayıf rüzgar yalıtımı 90 km ile giderken bile rüzgar sesi alıyor araç, + aşırı sert olan süspansiyonları. Birde depo doluyken, manevra yaparken felan bidon içindeki su sesi gibi ses geliyor ama mühim bir olay değil, Golf ve Leon'da da var depolara dalgakıran koymamışlar, bunlar dışında kayda değer olumsuz bir yönü yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstraction -- 14 Nisan 2015; 11:29:06 >

• Teşekkürler hocam maksimum taşıma kapasitesini bilmiyordum iyimiş benim işimi görür zaten şehir içinde gıda çarşısından mal alacağım için engebeli yollara girmeyeceğim yalnız bayilerle görüştüğümde manuel vites yokmuş hep otomatik geliyormuş genelde, özel sipariş vereceğiz artık
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    Şöyle ki benzinlikte durdum lastiklere hava bastım orda menüde bulup set düğmesine bastım.

32 yaptığım lastik havaları 28 olmustu bi uyarı vermeyince patlarsamı uyarıyo die düşündüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucien

Şöyle ki benzinlikte durdum lastiklere hava bastım orda menüde bulup set düğmesine bastım.

32 yaptığım lastik havaları 28 olmustu bi uyarı vermeyince patlarsamı uyarıyo die düşündüm

Sistemin çalışıp çalışmadığını kendiniz kontrol ediniz bence, çalışmadığını tespit ederseniz, servise gidin.

Tüm lastiklere 33 yapıp, SET tuşuna basın. 3-5 km yol geçiniz, daha sonra rastgele bir lastiği 28-29'a kadar indirin, sonra yola çıkın. 1-2 km içinde uyarı almazsanız, servise gidin.
    Bizi de haberdar edin, öğrenmiş olalım.
  • resatkoksal R kullanıcısına yanıt
    ben bursadan 48,800 tl ye aldım ama arkadaşların dediği gibi takas indiriminden yararlandım..
    avek 48,500 e bırakıyordu ...
    bildiğim kadarıyla takas indirimi bu hafta son buldu eğer hala elinde araç olan bayiler varsa belki bu fiyatlara verebilirler aramak konuşmak lazım..
    şehiriçi 6 lt altı çok çok zor ...
    ama şehir dışı çok rahat 5 lt tutturulabilir..
    yol durumuda çok önemli araba ilk kalkışta çok fazla yakıt tüketiyor sürekli dur kalk yakıt tüketimini baya arttırır...
    bence şehiriçi 8 şehir dışı 5 lt düşünün..
    ha bu verilerin altına yakacak bu büyüklükte benzinli araç YOK .....
    benim tek farkettiğim beni rahatsız eden durum kötü yolda ıslak zeminde yoldaki ufak taş sesleriini içeriye çok fazla alıyor ama onun dışında yalıtım gayet iyi...
  • dün sabah arabamı yıkatmaya vermiştim. verirken de fırçasız yıkayın diye tembih ettim. ama aracı alınca yan iki camın arasında kalan siyah alanda çizikler olduğunu farkettim. çiziklere tırnak takılmıyor ama baya böyle görülüyor. sizce bu normal mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fisbone

dün sabah arabamı yıkatmaya vermiştim. verirken de fırçasız yıkayın diye tembih ettim. ama aracı alınca yan iki camın arasında kalan siyah alanda çizikler olduğunu farkettim. çiziklere tırnak takılmıyor ama baya böyle görülüyor. sizce bu normal mi

Bahsettğiniz alanlar "piano black" diye tabir edilen yüzeydir ve çok çok kolay çiziliyor. Ben bir defa aynı alanları gazete kağıdı ile sildim, üstelik baskı uygulamadım, ancak yine kılcal çizikler oluştu.
    Yıkamacının kurulama bezleri çok dandikmiş, öyle düşünün, ve de çok baskı uygulamışlar kurulama yaparken.

Genel olarak arabadaki tüm kılcalları gidermek için bu ürün uygundur.

http://www.sanalpazar.com/Autoglym-Srp-Orjinal-Kilcal-Cizik-Doldurucu-Cila-500-Ml__isp7981448?malid=RP_PLA_16158_ERDEM_BOYA&utm_campaign=U_PLA&utm_content=11042015U_PLA&utm_medium=U_PLA&utm_source=U_PLA&gclid=CJuW3unc98QCFbMatAodJl4A3g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 15 Nisan 2015; 9:56:41 >

• Levcho L kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim üsiz bu ürünü kullandınız mı gerçekten işe yarıyor mu
  • fisbone F kullanıcısına yanıt
    normal, önüne geçemezsin.. güneş altında can sıkar, ama yapacak bir şey yok..
    belki o kısımları siyah kaplama yaptırabilirsin ama..
  • Öncelikle herkese iyi günler. Arkadaşlar sıfır octavia almak istiyorum. Yeni kasası çok iyi, fiyatı diğer rakiplerine göre cok iyi, iç genişlikler çok iyi yolcu ve sürücü rahat seyahat eder, motor vw 1,6 tdı çok iyi sorun yaşancağını düşünmüyorum. Ankarada yaşıyorum.
    beni düşündüren bir kaç sorum olacak umarım ilgilenirsiniz.
    1-) dizel düşünüyorum. Dsg mi, Manuel Mi? (Sorun yaşayan varmı?, satılık ikinci eller genele dsg şanzumanlı acaba sorun mu var düşüncesi oluşuyor.)
    2-) Yetkili servisler Yeterli mi ?, İlgi ve alakası nasıl ?, yedek parça sıkıntısı yaşanıyor mu?, Bir yedek parçayı aylarca beklersek vay halimize...
    3-) Optimal mi ? elegans Mı? ( bunuda şundan soruyorum çok özellikli elektronik araçların sıkıntısı da fazla oluyor. gönlüm eleganstan yana ama beni düşündürüyor herşeyinin elektrok olması acaba sorun yaşayan var mı?
    4-) bu araçlarda neden arka camlarda (elegansta bile) orjinal karartılmış cam olmuyor, bildiğim kadarıyla arkada camda perde var kapılarda hiçbirşey yok.
    5-) Panaromik cam tavandan memnunmusunuz?. normal sunrooflar daha hoş ve yeterli ama bu panaromik beni düşündürüyor.
    6-) Yol tutuşu nasıl arkadaşlar en önemliside bu aslında.

Araç çok iyi tasarım, konfor ve fiyat beni mutlu eder gibi.

İlginiz için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar bende octavia almak üzereyim ama kafamda deli sorular var 1.2 tsi dsg elegance almayi düşünüyorum herkes 1.2 motor yetersiz diyo bu kasa için kullanip sıkıntı yasayan varmı birde yakıt tuketimi nasil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersoyogulcan -- 16 Nisan 2015; 12:46:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ersoyogulcan E kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır bu başlığı takip ediyorum ama 1.2 yetersiz diye hiç kimseyi hatırlamıyorum. Kendim 1.6 TDI kullandığım için yorum yapamayacağım ama okuduklarımdan 1.2 nin gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

Umarım en kısa zamanda Octavianiz ile aramızda görürüz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersoyogulcan

Arkadaşlar bende octavia almak üzereyim ama kafamda deli sorular var 1.2 tsi dsg elegance almayi düşünüyorum herkes 1.2 motor yetersiz diyo bu kasa için kullanip sıkıntı yasayan varmı birde yakıt tuketimi nasil

1,2 kullanıcısıyım motor gayet iyi yeterli
    10,3 sn 100 km hızlanması var...
    Bayır tepede asla bayılmıyor banamısın demiyr...
    Yakıt şehiriçi 7,5
    Şehir dışı 5 civarı...

Ama bu soruya bu topikte yüzlerce cevap verildi..
    Bununla 101 oldu...

• Teşekkürler bilgi için alacağım inşallah ama annkarada araba bulamıyorum mecburen istanbuldan alcam galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: ynk

Öncelikle herkese iyi günler. Arkadaşlar sıfır octavia almak istiyorum. Yeni kasası çok iyi, fiyatı diğer rakiplerine göre cok iyi, iç genişlikler çok iyi yolcu ve sürücü rahat seyahat eder, motor vw 1,6 tdı çok iyi sorun yaşancağını düşünmüyorum. Ankarada yaşıyorum.
    1-) dizel düşünüyorum. Dsg mi, Manuel Mi? (Sorun yaşayan varmı?, satılık ikinci eller genele dsg şanzumanlı acaba sorun mu var düşüncesi oluşuyor.)
    2-) Yetkili servisler Yeterli mi ?, İlgi ve alakası nasıl ?, yedek parça sıkıntısı yaşanıyor mu?, Bir yedek parçayı aylarca beklersek vay halimize...
    3-) Optimal mi ? elegans Mı? ( bunuda şundan soruyorum çok özellikli elektronik araçların sıkıntısı da fazla oluyor. gönlüm eleganstan yana ama beni düşündürüyor herşeyinin elektrok olması acaba sorun yaşayan var mı?
    4-) bu araçlarda neden arka camlarda (elegansta bile) orjinal karartılmış cam olmuyor, bildiğim kadarıyla arkada camda perde var kapılarda hiçbirşey yok.
    5-) Panaromik cam tavandan memnunmusunuz?. normal sunrooflar daha hoş ve yeterli ama bu panaromik beni düşündürüyor.

Herkezin görüşü başka, benim görüşüm de ;
    1-Kesinlikle DSG.
    2-Bölge bölge değişik oluyor. Ankarayı bilemem, Tekirdağ'da şimdilik bir sorunum yok.
    3-Kesinlikle elegans. Butçe varsa konforu tercih edin, bozulacak diye almamak ve konforsuz devam etmenin anlamı yok.
    5-Benim araçta yok, ancak panoramik tavan ruhu dinlendiriyor. Bir daha alacak olsam panoramik alırdım.
    6-Yol tutuşunda bir sorun yok. Arka süspansyonla alakalı savsatalar duyabilirsiniz, inanmayın/kapılmayın/umursamayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ynk

Öncelikle herkese iyi günler. Arkadaşlar sıfır octavia almak istiyorum. Yeni kasası çok iyi, fiyatı diğer rakiplerine göre cok iyi, iç genişlikler çok iyi yolcu ve sürücü rahat seyahat eder, motor vw 1,6 tdı çok iyi sorun yaşancağını düşünmüyorum. Ankarada yaşıyorum.

1-) Çok trafiğe girmiyorsanız ve fiyat farkı size çok geliyorsa Manuel derim, debriyajı pamuk gibi, DSG'nin piyasadaki en sorunlu şanzıman olduğu ortada, her ne kadar satış temsilcileri sorun yok diyip dursalarda, (şikayetvar.com sitesindeki şikayetler ve forumdaki konular bence almamak için yeterli bir sebep) ben dsgyi hala riskli olarak görüyorum, bu yüzden aracımız manuel, 1-2 sene binip satacak olsaydık, dsg olurdu fakat, önceki aracımıza 6 sene bindik, buna da 10 sene bineriz diye düşünüyorum dsgnin o kadar dayanacağını da hiç sanmıyorum, bu yüzden aile aracı olarak manuel tercih ettik. Servislerin tutumuda dsg konusunda çok önemli, olası bir arızada suçu kullanıcıya itiyorlarsa ve ücret talep ediyorlarsa kötü, ama ücret talep etmeden onarım yapılırsa ve garanti +2 ya da +3 yıl uzatılırsa dsg tercih edebilirsiniz, vites geçişleri cidden kusursuz, 70 ile giderken bile 7.vitese almış oluyor kendini, Mercedes'in 7G-DCT'si 7.vitese 80den sonra alıyordu ben kullandığımda, arada hissedilir derecede hız farkı var fakat düşük hızlarda özellikle trafikte dsg kendisini sürekli 2.viteste bıraktığı için 20km altındaki hızlarda dsgli araçlarda titreme oluyor, (Manuel aracı o hızlarda 2.viteste bıraksanız aynı titreme onda da gerçekleşir), yani manuele alıp 1.vitese atmak gerekiyor bu durumlarda.

2-) Henüz servise hiç gitmedim, es geçiyorum.

3-) Optimal kullanıcısıyım ama kesinlikle Elegance diyorum, Octavia'yı gösteren zaten Elegance, bixenonlar ve led stoplar çok hoş, elektronik konusunu düşünmeyin, problem olma ihtimali düşük, olsa da garanti var) Optimal'e sonradan led stop taktırayım dedim, yüce auto takamazsınız garanti dışı kalır dedi, birsürü servis garantiyi bozar dedi, yapmaya korkuyoruz diyemediler doğal olarak, 2 servis fiyat verdi 1100 tl.
    Elegance Optimal farkı 5.000 tl, zaten bixenon farlar ve stoplara 4000 tl desek, dijital kliması, katlanır aynası, arka kol dayaması kararan aynası, lastik basınç sensörü vb elegance kesinlikle fiyatını hakediyor.

4-) Keşke olsaymış, yurtdışında olanlarda bilmiyorum ama eğer varsa distribütör ayıbı yoksa da Skoda CZ'nin ayıbı.

5-) Cam tavan kullanıcıları cevaplarsa daha iyi olur, ama cam tavanı olupta sürekli tıkırtılarla başeden bir octavia kullanıcısı görmüştüm.

6-) Yol tutuşu normal, tabi bu birazda araçtan ne beklediğinize bağlı, şöyle bir örnek vereyim, 120-125 km hız ile girdiğim virajda hiçbir sıkıntı olmuyorken, 140la girdiğimde arabanın arkasını hafiften hissediyorum, yani fazla zorlanmamalı, yol tutuş istiyorsanız, bu sınıfta en iyiler, Focus, Astra, Giulietta'dır (Premiumları dahil etmedim) Focus 3e binmiştim benzer virajlara 160la girildiğinde dahi araçta böyle bir his yoktu. Yani Focus'ta çalışıyorlar onun üzerine

Not: Yorumuma katılmayacak kullanıcılar elbet olacaktır, özellikle dsg konusunda, onlara da saygı duyarım, ama benim düşüncem bu ve değişmeyecektir.

• ynk kullanıcısına yanıt
    1 ve. 5. soruna cevap vermek istiyorum,

DSG mi evet DSG.. Manuel ile aradaki fiyat farkının hakkını kesinlikle veriyor.. Trafikte inanılmaz keyifli.. Vites geçişlerini hissetmiyorsunuz.. Bugün alacak olsam yine DSG li bir araç alırdım.. Artık yeni nesil araçlarda eski problemler yaşanmıyor. Ayrıca DSG ile ilgili şikayetleri okurken, DSG li araçların satış rakamlarını da mutlaka göz önüne alın..
    Çok fazla DSG li araç piyasada ve bunu diğer araçların satış rakamlarına orantıladığınızda, bu size fazlaca gibi gelen şikayetlerin normal olduğunu anlayacaksınız.. Bunun dışında kullanım faktörü de var tabiki..

Panaromik cam tavan, sunroof inanılmaz keyifli bir şey. Hem arkada oturan için hem önde oturanlar için müthiş bir hissiyat yaratıyor. Ayrıca aracın görselliğine katkısı da oldukça fazla.. Ben normal sunroofları hiç beğenmiyorum mesela.. Cam tavan harika gösteriyor aracı.. Özellikle beyaz araçlarda.. Fiyat farkının hakkını fazlasıyla verecektir. Güzel havaları iple çekiyorum.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 16 Nisan 2015; 20:01:25 >

• gdervisoglu kullanıcısına yanıt
    Panoramik cam tavan konusunda kesinlikle haklısınız hocam. Abimin qashqai de var ve uzun yolculuklarda inanılmaz keyifli. daralmıyor insan arabada

•  YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

17" TERON jantlarım satılıktır..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-skoda-octavia-5e-teron-7,0j-17-5e0071497a-8z8-209373904/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 17 Nisan 2015; 0:55:47 >

• 
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.