Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (445. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.275.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu kulak işide damak tadı gibi göreceli galiba ben bir kere duydum oda zorlayarak dur kalk filan yapa yapa bugün istanbuldan afyona geldim 120 den sonra rüzgar sesi alıyor die çok şikayet var ben anca 135-140 km de iken duyabildim oda sağlam rüzgar vardı dışarıda..
  • geçmiş sayfalarda vardı bu yorgunluk tespit sistemi gerçekmi die var mı böyle bir şey die bir resimle paylaşayım dedim
  • 2014 modellerde depo sesini halledeceklerdi bi gelişme olmadımı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkanilginli V kullanıcısına yanıt
    yorgunluk tespit sistemi var. bende de uyarı vermişti bir kere. sürüş süresi ve direksiyon hareketlerini analiz ederek bu uyarıyı veriyor. ani düzeltmeler yapılıyorsa ve sürüş süresi uzadı ise bu uyarıyı veriyor. 15 dk. mola verdiğinizde ise uyarı silinip tekrar analize başlıyor.
  • gadget46 G kullanıcısına yanıt
    koku gayet normal. bende de olmuştu. sadece arabada değil bir çok yeni alette bu meydana gelir. yeni aldığınız fırında bile bu koku olur. hafif bir duman çıkması bile normaldir hatta ilk etapta.
  • ERHAINSTEIN E kullanıcısına yanıt
    evet kimse inanmıyordu resimlemek istedim yalnız 15 dk değil kontağı açıp kapatmak yeterli..
  • yeni jetta confortline ile octavia elegance (her ikisi içinde dizel dsg) arasında kaldım. geçen ay octavia almaya niyetlenmiştim ki son dakikada vazgeçtim. bu ay tekrar bayileri aramaya başladım. fiyat konusunda geçen aya göre jettada baya fiyat indirdim. octavia için halen nazlanıyorlar. türkiyedeki vw algısı nedeniyle vw a bir adım daha yakınım. umarım hayırlı bir karar olur benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: narlıtravolta

Depo çalkantı sesi şehir içinde ve depo dolu iken duyulmakta, uzun yolda ise farkedilmiyor. Şehir içi kullanımda ışık yanınca 100 TL'lik mazot alınca bu sesi binde bir duymaktayım. Ben bu çözümü buldum, deneyebilirsiniz.

Yuzde yuz dogeu..aynisini bende yapiyorum ses mes yok..ayrica full depo iken duyulan sesde okadar abartildigi kadar kesinlikle degil...lık lık diye ara sira belli belirsiz duyuluyor...
    Ve tekrar ayrica ,hangimiz sürekli full depoyla gidiyor...depoyu fulleyin 50 km en fazla 70-80 km sonra istesenizden ses falan kalmiyor...
    Rahatsiz olan arkadaslar her 100 km de bir depoyu tekrar fullüyor galiba....
    Tekrar ayrica ; vw gurubunun mqb araçlarinin hepsinde var bu ses...golf de mesele...

• Xenon suz araba isterse bmw olsun almam ...ne o öyle 85 bin ver halogen ampul...anodol ve hacı muratla aynı...
    Ucuz olsa neyse ,kabul edilir....
    Jetta alirsaniz hiçbir zaman skodaya objektif bakamassiniz...hep vw daha iyi düşüncesi bilincinize işler...
    Octavia alirsaniz daha fazlandonanimla mutlu olabilirsiniz...ama jettanin sözde prestijinden biraz olsun yoksun hissedersiniz...
    Biraz prestij= 13000 tl
    Araç bariz çok yakin hatta dsg 3 ve mqb ile octavia 1 adim onde....dokunmatigi bile kapasitif...
    Gerisi size kalmış...
    Elegancenin muadili highline

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylor1956 -- 14 Kasım 2014; 22:35:35 >
  • taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Hocam yol gürültüsü nasıl,kapılardan içeri ses alma durumuna dikkat ettin mi? Ahmet bey Octavia ile aynı demişti..
  • volkanistanbul V kullanıcısına yanıt
    Net bir veri sunamayiz nihayetinde profesyonel cihazla ölçme durumumuz yok ama kulagimin duydugu yaklasik hatta ayniydi...
    Soyle de bir durum var benim octavia 1.6 tdi,golf 1.2 tsi...tam karsilastirma ayni motorlarla daha iyi olur...
    Sonuç olarak octavianin fazlasi var eksigi yok...
    Octavia yi jetta
    Jetta yi octavia yapsalar
    Vw i goklere cikarip skodayi asagalayan insanlar kuyrukta vw octavia( jetta) alip 10-15 bin fazla vermeye razi olurlar...
    Yani olay tamamen marka imajı başka bir durum yok ortada..

• Altı düz direksiyonu da unutma harika olmuş
    Ayrıca octavianın konsolu bence jettaya göre daha güzel yanlış mıyım dostlar?

• Benim için xenonun bir önemi yok tamamen tercih meselesi. Zaten jetta highline da bile xenon yok. Octavia nın avantajlarının farkındayım ancak insanlardaki Skoda algısı halen yeteri kadar iyi değil. Octavia Ne kadar iyi bir araba da olsa şu an için 4000 tllik fark için jetta daha iyi bir seçenekmiş gibi duruyor.

• Arkadaşlar bolero ekranda analog saat uygulaması nasıl oluyor? Hoş görünüyor ama nasıl ayarlandığını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

• Başka bi sorum daha olacaktı;USB girişi var biliyorsunuz benim oraya oraya taktığım flash bellek virüslüyse arabanın yazılımına herhangi bir zarar verirmi? bilgisayar virüsünün aracın yazılımını bozacak şekilde olup olmamasının önemi var mı? Cevaplarsanız sevinirim

• Mali1984 M kullanıcısına yanıt
    Virüsde bir yazilimdir....windows icin yazilmis bir yazilim ( virus) sadece windows a zarar verir...boleronun yazilimini etkileyebilecek bir virus yazilimi olursa zarar verebilir..onunda şartı aracın yada boleronun kendi yaziliminin kayitli oldugu çipin " yazmaya izin vermesi" yada " yazmaya açık olması" durumunda dır...
    Korumalı ise ki çok yüksek ihtimalle oyledir,hiç bir şey olmaz...
    Yani rahat olun...

• Analog saat uygulamasını bilen yok sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: dilemma_07

Benim için xenonun bir önemi yok tamamen tercih meselesi. Zaten jetta highline da bile xenon yok. Octavia nın avantajlarının farkındayım ancak insanlardaki Skoda algısı halen yeteri kadar iyi değil. Octavia Ne kadar iyi bir araba da olsa şu an için 4000 tllik fark için jetta daha iyi bir seçenekmiş gibi duruyor.

her modelin üst donanımı arasında 10 bin tl fark var hocam...
    algıyı kırmak bizlerin ve senin gibilerin elinde.
    zaten satışlar geçen seneye göre yaklaşık %20 artmış durumda
  • Mali1984 M kullanıcısına yanıt
    bolero ekrandan ayarlanıyor da,saati nasıl çıkardığımı tam hatırlamıyorum akşam bakar yazarım..
  • Arkadaşlar öncelikle benim kulaklar tescillidir(gemi adamı olmak için %100 duyman gerekiyor)söylediklerime inana bilirsiniz,octavia nın deposundan ses geliyor ama nasıl,yokuş yukarı yada aşağı bir yolda sert dur kalk yaparsan ses geliyor onun dışında düz yolda giderken gelmiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.