Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (400. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben kendi uzerime almadım ki.....
    Genel bir yazı yazmak istemiştim....

Sorun yok.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde şu var..sunroof'u alttan kapatan perde ince bir kumaş yerine tavan kaplamasına yakın ve kalınbir materyalden olsaydı ,çok güneşli ve sıcak günler için daha iyi olurdu....
    Daha evvel kullandığım s60 ta o sekildi...çok daha kullanisli oluyor....

Dun tesbit ettigim bir ozelliği paylasmak iistiyorum...
    Araç boşta (N) 10 dakika çalışır vaziyette bekletilince otamatik olarak stop ediyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

Ben kendi uzerime almadım ki.....
    Genel bir yazı yazmak istemiştim....

Sorun yok.....

Octavia
  • quote:

Orijinalden alıntı: yat_uyu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BRSZNR

herkese merhaba,

yeni bir octavia sahibi olarak bazı sorularım olacak,

aracım tdi elegance dsg stokta olan aracı almıştım bir önceki aracım hyundai i20 olduğu için küçük araçlara alışkınım ön park sensörü bana faydalı olacak gibi konuyu baştan sona okudum ancak net bir şey geçmiyor bu konuda serviste orjinal olarak park sensörü takılıyor mu? ya da taktıran var mı?

iyi forumlar

Kesinlikle sonradan orjinal ön park sensoru takilmiyor...bastan aliniz

İstanbul Ender Elektronikte tamamen orijinal ön park sensörü taktırabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: yat_uyu

quote:

Orijinalden alinti: taylor1956

quote:

Orijinalden alinti: BRSZNR

herkese merhaba,

yeni bir octavia sahibi olarak bazi sorularim olacak,

aracim tdi elegance dsg stokta olan araci almistim bir önceki aracim hyundai i20 oldugu için küçük araçlara aliskinim ön park sensörü bana faydali olacak gibi konuyu bastan sona okudum ancak net bir sey geçmiyor bu konuda serviste orjinal olarak park sensörü takiliyor mu? ya da taktiran var mi?

iyi forumlar

Istanbul Ender Elektronikte tamamen orijinal ön park sensörü taktirabilirsiniz.

hocam orayı bende buldum ama tek korkum hem dışarıdan müdahale edilecek olması hemde bu durumunda garantiye etki eder diye korkuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRSZNR -- 18 Eylül 2014; 11:19:48 >

• arkadaşlar merhaba.
    yeni araç alacam da aslında jetta düşünüyordum. Arkadaşlarım jettanın buemotion olmadığı için octavia al dediler. Bu yüzden birkaç soru sormak istiyorum.
    -green tech ile bleumotion aynı şeymi?
    -octavia daki optimal de biraz eksik ver gibime geliyor. yani yeni jettada ki confortline denk gelmesi lazım iken birkaç eksik var. Örneğin far ve yağmur sensörü yok. jetta alırsam confortline almayı düşünüyordum fakat octavia da elegant almak durumundayım. (aracı hanımda sürdüğü için sensörler olmalı)
    -green tech e LPG takılıyormu?
    -1.2 TSİ green tech performansı nasıl? özellikle DSG ile combinasyonu iyi mi? Yakıt ne durumda?

Bu soruları googlee yazsam belki bulurum ama sizler daha iyi fikir verirsiniz diye düşünüyorum. Skoda octavia 1.2 TSİ Grenntech DSG elegant almayı düşünüyorum eksikleri nelerdir, tavsiye edermisiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

herkese merhaba,

aracim tdi elegance dsg stokta olan araci almistim bir önceki aracim hyundai i20 oldugu için küçük araçlara aliskinim ön park sensörü bana faydali olacak gibi konuyu bastan sona okudum ancak net bir sey geçmiyor bu konuda serviste orjinal olarak park sensörü takiliyor mu? ya da taktiran var mi?

iyi forumlar

hocam orayı bende buldum ama tek korkum hem dışarıdan müdahale edilecek olması hemde bu durumunda garantiye etki eder diye korkuyorum

Hicbir elektronikçi (yetkili servis dahil) ön park sensörünü orjinal gibi takamaz...aradaki '' tl " farkını hesap edip yanilmayin...
    Park sensörleri aynı zamanda bilgi ekranı ile senkronize....bunuda başarsalar dahi,tampondaki ahengi orjinalinde oldugu kadar saglayamazlar...ayrica park sensoru sadece tampondaki 4 adet sensorden ibaret degil...birde iç ünite var. Beyin diyelim....beynin beslemesi icin kablolar ve belki sigorta,kablolar için cırt kelepçe falan........sakın sakın.....orjinalden şaşmayın...
    Garanti mevzuu ise soyle ; aracın tüm elektrik aksamı ( ecu dahil) garanti dışı kalır.. Hele birde araç dsg ise ,sonradancının yakınına bile uğramayın ...
    Bunlar tamamen sahsi fikirlerimdir...katılmayan mutlaka olacaktır...saygı duyarım....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

herkese merhaba,

iyi forumlar

Hicbir elektronikçi (yetkili servis dahil) ön park sensörünü orjinal gibi takamaz...aradaki '' tl " farkını hesap edip yanilmayin...
    Park sensörleri aynı zamanda bilgi ekranı ile senkronize....bunuda başarsalar dahi,tampondaki ahengi orjinalinde oldugu kadar saglayamazlar...ayrica park sensoru sadece tampondaki 4 adet sensorden ibaret degil...birde iç ünite var. Beyin diyelim....beynin beslemesi icin kablolar ve belki sigorta,kablolar için cırt kelepçe falan........sakın sakın.....orjinalden şaşmayın...
    Garanti mevzuu ise soyle ; aracın tüm elektrik aksamı ( ecu dahil) garanti dışı kalır.. Hele birde araç dsg ise ,sonradancının yakınına bile uğramayın ...
    Bunlar tamamen sahsi fikirlerimdir...katılmayan mutlaka olacaktır...saygı duyarım....

hocam bilgi için teşekkür ederim

ön park sensörü opsiyon ile sunulabiliyorsa bunun altyapısı araçlarda hazır demektir, skoda yetkili servisi nasıl takmaz anlamak mümkün değil

• Octavia 1.6tdi DSG Elegance aracımın siparişini bügün verdim. Bu ay sonu teslim olarak bekliyoruz. Detayları ve tüketim değerlerini paylaşacağım.
  • Fabrikasyonla el işçiligi çok fk edebilir...nihayetinde en basitinden tampon kesilecek...zaten servis orjinal üniteyi takarım dese bile opsiyondan asagi fiyat talep etmez..
    Siz aracı aldinizmi alacakmisiniz?

• aldım hocam ama bundan önceki aracım küçük olduğu için (eski aracıma göre 65 cm uzun bu araç) vurmaktan çekiniyorum
  • Araç iyi güzel hoşta
    2013 model, 2. el araca 70.000 TL vermek işime gelmiyor
    Galiba bu araçtan vaz geçecem
    Diyebilirsiniz neden 2013, başka model al
    Aracın en yeni kasası 2013, yeni kasa almak varken eski kasa neden alalım
    Galiba beğenmediğimiz fransız mallarına yöneleceğiz
    Piyasa uçmuş iyice
    Hatta kör şeytan bırak yeni aracı, 97 model escorda binmeye devam et bile demiyor değil
    Aracın uygun fiyatlılarıda var ama
    baz modeli bom boş
    üst modeli az bir şey dolu
    ful modelide pahalı
  • A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkorg -- 18 Eylül 2014; 18:46:59 >
  • Arkadaslar yazdiklarinizdan sonra kafam epey karisti. Bu sunroof gercekten de ses ve yalitim problemleri yaratiyormu gereksiz bir oppsiyonmu. Ses konusunda octavianin problemli oldugu soylemlerini yeni yeni umursamazken birde sunroof tikirtisi ile ilgili sozler kafami karistirdi. Ne yapayim siparisi degistirsem mi. Ekimde teslim edilecekti.

• serkorg S kullanıcısına yanıt
    yıllardır çeşitli marka sunroof lu araca biniyorum ...hiç birinde ne ses nede yalıtım problemi yaşadım...(megane2-megane3-astra-volvo-octavia)
    bunda sunroof u dikkatli kullanmamın belki etkisi olmuştur...
    nasıl kullandın derseniz.....az yağmurlu havada hiç açmam tozlu topraklı yolda asla açmam...araç çok kirliyken açmam....
    arada sırada komple açıp camın otorduğu contaları silerim...bu kadar...
  • taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz icin tesekkurler. Ne tavsiye edersiniz peki siparisim bu haliyle kalsin mi acaba. İlk defa sunrooflu arabam olacak. Belirttiginiz sekilde kullanilirsa sorun olmaz herhalde. Evet 3500 tl iyi para ama neticede ozellikle sunroof arayan binicilerin oldugunu dusunursek o kadar da gereksiz bir opsiyon degildir gibime geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkorg

Cevabiniz icin tesekkurler. Ne tavsiye edersiniz peki siparisim bu haliyle kalsin mi acaba. İlk defa sunrooflu arabam olacak. Belirttiginiz sekilde kullanilirsa sorun olmaz herhalde. Evet 3500 tl iyi para ama neticede ozellikle sunroof arayan binicilerin oldugunu dusunursek o kadar da gereksiz bir opsiyon degildir gibime geliyor.

Sunroof lu siparis verdiyseniz alin o araci pisman olmazsiniz...
    Birde garanti uzatmayi da dusunun...bayiler unutup soylemeyebiliyorlar...bana hic bahsedilmedi mesela...ozellikle otomatik araclarda bence uzatilmis garanti onemli

• Eyvallah hocam.

• Sunroof adamı verem eder.. sırf heves için alınır.. en iyisi bile 2-3 yıl içinde tıkırtıya başlar.. panaromikler daha da kötüdür.. eğer alırsanız bizimle tecrübelerinizi paylaşırsınız..
  • Ya ben mi farklı aracı kullanıyorum anlayamıyorum ki sunroof çok güzel bir opsiyon ve şimdiye kadar ne ses yaptığını duydum nede tıkırtı yek sıkıntı sunroff tam açıkken yukarıdan birisi girecek endişesi oluyor yoksa hem görsel açıdan aracı çok değiştiriyor tamamlıyor hem ferahlık açısından on numara

• quote:

Orijinalden alıntı: yyildirayy

Araç iyi güzel hoşta
    2013 model, 2. el araca 70.000 TL vermek işime gelmiyor
    Galiba bu araçtan vaz geçecem
    Diyebilirsiniz neden 2013, başka model al
    Aracın en yeni kasası 2013, yeni kasa almak varken eski kasa neden alalım
    Galiba beğenmediğimiz fransız mallarına yöneleceğiz
    Piyasa uçmuş iyice
    Hatta kör şeytan bırak yeni aracı, 97 model escorda binmeye devam et bile demiyor değil
    Aracın uygun fiyatlılarıda var ama
    baz modeli bom boş
    üst modeli az bir şey dolu
    ful modelide pahalı

65 bine alacak halin yok ya hocam, 78.500 lük aracı?
  • 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.