Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (313. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bertug01

Yan ayna ve iç aydınlatma led uygulaması yapıldı. Çok aydınlık oldu sanırım

Güzel çalışma, tebrikler.
    Arka stoplardaki sinyalleri led ile değiştirmeye düşündünüz mi hiç?
    Arka sinyallerin sökülme resimleri ve ya videosu gerekli bana, arka sinyalleri led ile değiştirmeye düşünüyorum.
    Kitapçıkta şematik anlatım var, ancak canlısı bir görmek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssanol

Hocam arka plaka ısıgını arıza olayını nasıl cözdünüz. Anlattıgınız yontemi okuyamadık

Led islerinde deneyimli bir elektrikciye giderseniz onlar bilir dekoder denilen bir aparatla takiyorlar ariza isigi yanmiyor jettalarda da ayni sistemle yapiliyormus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onu yapmadim hicte duymadim ama yapilirsa super olur.

• quote:

Onu yapmadim hicte duymadim ama yapilirsa super olur.

Eski kasaya uygulanmış arka sinyal led videosu var. Çok güzel keskin yanıp/sönüyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=p_wChHNAU1Q

Aşağıdaki ürünü eski arabama takmıştım (2009 corolla) arabayı satarken aldım geri, şimdi ledler elimde, ama uygulamak için bi kıvılcım gerek.. :)
    http://www.otocity.com/asp/show_stock.asp?product=PHI-X-tremeVisionLEDAMBERIntense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 25 Nisan 2014; 15:59:17 >

• http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/navigations/navigation-head-unit-dynavin-for-skoda/#prettyPhoto

Burada bu fiyata satan olsa alırdım. Fakat yurt dışı olunca cesaret edemiyorum. Çok canım çekti valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

quote:

Orijinalden alıntı: konkaww

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Şimdi anladım bizim evin yokuşunu çıkarken tanıdıkların Jetta'yı neden hep manuel modda kullandıklarını:)

Forumlarin amaci bu olmali zaten.......birbirimizle didismek degil..dogru bilgiyi ogrenebilmek....
    Firmalar eksikliklerini gozlemliyor ve sessizce cozuyorlar.....
    Ornegin megane2 lerde abs sistemi ciddi anlamda sorunluydu ( bosch)
    Turbo-enjektor sistemi cok hassasti ariza veriyordu ( delphi)
    Ama servisler asla kabul etmiyorlar ve bunlarin hepsi boyle diyerek kesip atiyorlardi...
    Sonra ne oldu....?
    Turbo ve enjektor sistemi tumuyle degisti sorun da bitti..
    Abs de iyilestirildi kismende olsa frenlernduzeldi (tam olmasa da)
    Bu gibi durumlarin ornegi cok...

Megane 2lerin hangi modelleri sorunlu? Hangileri alinabilir? Bu aralar babama alma niyetimiz varda.

• genious61 G kullanıcısına yanıt
    2007 sonrasi modeller

• taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Sağolun. 2007 ve sonrası modeller faz2 diye geçiyor sanırım. Peki 80'lik mi önerirsiniz, 100'lük mü? Babam kullanacağı için 80'lik yeter diye düşünüyorum. 75'lik Connect kullanıyordu 10 yıldır. Zorla sattırdım ona. :)
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-satilik-sifir-ayarinda-skoda-superb-1.6-tdi-dsg-elegance-159908174/detay/

2013 Superb 240 km'de mekatronik arızası yapmış. Genel Müdürlüğün yaklaşımı güzelmiş ama. 3 bakım hediye etmişler. Sanırım araç sahibi hatırlı bir müşteri. Aracı alırken motor ve boya korumayı da hediye etmişler. Bana 500 tl indirimin haricinde hiçbir şey vermemişlerdi. 2 ay kapılarında yattığım halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genious61 -- 24 Nisan 2014; 9:38:28 >

• Bana da bir şey vermediler. Güzel bir yaklaşım her işletmeye örnek olması gerekiyor. Ama şunu açıkça belirtmek isterim Alman grubu araç satanlar arasında müşteriye güzel davranan sadece skodayı gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genious61

Sağolun. 2007 ve sonrası modeller faz2 diye geçiyor sanırım. Peki 80'lik mi önerirsiniz, 100'lük mü? Babam kullanacağı için 80'lik yeter diye düşünüyorum. 75'lik Connect kullanıyordu 10 yıldır. Zorla sattırdım ona. :)

80 lik az yakar 100 luk çok kaçar.....(80 hp olanlar 85 hp ye cikarilmisti ama hangi yil suan hatirlamiyorum)

• İstanbul-tekirdag-hayrabolu-uzunkopru-edirne-istanbul arasinda gezi amacli yolculuk yaptik ailecek...(480 km-4 kisi)
    Arac 4.1 litre ortalama ile beni cok ama cok memnun etti....
    Yakit gostergesi kirmizi bolgenin üç çizgi ustundeydi( yolculuga baslarken) 100 tl mazot aldim yolculuk bittiginde gosterge kirmizi bolgenin dort cizgi ustunden 1 mm kadar yukaridaydi.....inanilmaz tasarruflu bir arac ....km ilerledikce yakit iyice dustu......(8700 km)
    ( araç octavia 1.6 dsg elg-225-45-17 goodyear asyymetric2 lastik).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylor1956 -- 25 Nisan 2014; 8:48:16 >
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-dogus-oto-skoda-bayii-ozaydin-plaza-dan-2013-octavia-1.6-tdi-dsg-161311573/detay

Bu arabada ayarlanabilir süspansiyon diyor arkadaşlar. Kötü yol paketini anladımda ( olduğunu biliyorum ) Octavia' larda adaptif şasi kontrolü ( DCC ) var mı acaba ? Ben opsiyonel listede göremedim çünkü. Fotoğraflardan birinde '' MODE '' tuşu var. Şaşırdım açıkcası. Ayarlanabilir süspansiyondan kastı farklı bir özellik olabilir mi ? Bilgisi olan var mı acaba ?

• Forumda 1.2 TSI DSG alan kullanan var mı? Bayiler Elegance DSG getirmeye daha sıcak bakıyo, Optimali manuel getiriyo. Ambition ise getirmemeyi dusunuyolar.

• Bence linkteki satılık araç bayinin özel siparişidir.. Bayiler (en azından yüce oto) özel s,pariş getirtebiliyor.2004 yılında ben de özel sipariş fabia rs getirtmiştim
    ülkemizde esp ve sunroof yoktu rica minnet aylar sonra gelmişti..
  • quote:

hocam bende iç ve plaka aydınlatmasını led yaptım. inanılmaz memnunum ancak yan ayna altı ışıkları lede çeviremedim. nasıl yaptınız? biraz detaylı ve referans vererek anlatırsanız çok sevinirim, çünkü bu beni çok rahatsız eden bir durum. cevabınızı bekliyorum hocam.

• bertug01 B kullanıcısına yanıt
    Parçaları siz mi temin ettiniz, yoksa direkt bir yerde mi yaptırdınız? Ayna altlarında kullandığınız ledlerin linki var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzo27

quote:

hocam bende iç ve plaka aydınlatmasını led yaptım. inanılmaz memnunum ancak yan ayna altı ışıkları lede çeviremedim. nasıl yaptınız? biraz detaylı ve referans vererek anlatırsanız çok sevinirim, çünkü bu beni çok rahatsız eden bir durum. cevabınızı bekliyorum hocam.

arkadaşlar aldığınız led ürünlerin özelliklerini yazarsanız sevinirm... fiyatını

• Arkadaşlar kusura bakmayında burda doğru düzgün paylaşım göremiyorum. Bir soru soruyorum, tatmin edici cevap veren yok, iç aydınlatma, ayna altı led yaptım denmiş, detaylar yok, nasıl yapıldığı, nerden alındığı belli değil. Doyurucu bir bilgilendirme söz konusu olmuyor maalesef. Sizlerden ricam lütfen daha açıklayıcı, detaylı bilgiler vermeniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Bence linkteki satılık araç bayinin özel siparişidir.. Bayiler (en azından yüce oto) özel s,pariş getirtebiliyor.2004 yılında ben de özel sipariş fabia rs getirtmiştim
    ülkemizde esp ve sunroof yoktu rica minnet aylar sonra gelmişti..

Teşekkür ederim cvp için. Valla gelebiliyorsa, tanıdık var Skoda' da :)
  • 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.