Şimdi Ara

Bloomberg: Apple, iPhone 5'teki alüminyumla ilgili sorunları çözmek için üretimi yavaşlattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
5.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bloomberg: Apple, iPhone 5'teki alüminyumla ilgili sorunları çözmek için üretimi yavaşlattı

Apple, iPhone 5'te iPhone 4 ve iPhone 4s'te bulunan cam arka panel yerine alüminyum kullanarak cihaza önceki nesillere göre farklı bir görünüm kazandırmıştı.

iPhone 5, alüminyum malzemeyle birlikte daha ince ve hafif bir yapıya sahip olmuş olsa da birçok kullanıcının telefonun arka yüzeyinin kolay bir şekilde çizildiğine dair şikayetleri Apple'ın kullanılan alüminyumun kalitesini sorgulamasına neden olmuştu. İlk etapta, cihazda oluşan çiziklerin normal kullanım sonucunda ortaya çıktığını belirten Apple, her ne kadar kullanıcılara bu konuda endişe etmemelerini söylese de pek çok kullanıcı iPhone 5'in bu kadar kolay çizilmesine tepki oluşturmuştu. Söz konusu durumun üzerine kutusundan çizikler ile çıkan iPhone 5'ler de Apple'ın oldukça zor durumda kalmasına neden olmuştu. Tüm bu gelişmeler sonrasında Apple'ın sorunları çözmek için iPhone 5 üretimini yavaşlattığı söylenirken, Foxconn'un da çizikler ile gelen iPhone 5'lerin önüne geçmek adına denetimi sıkılaştırıldığı belirtildi. 

Apple, birçok kullanıcının şikayetçi olduğu çizik sorunlarını çözmek için harekete geçtiği belirtilse de, konuyla ilgili olarak henüz Foxconn ve Apple tarafından herhangi bir açıklama gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: phyzik

bu telefona 3.300 tl verenlere ne demeli...

Parasi olan alir insanlari elestirmek sanami dusuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. Parti Her Zaman İyidir
  • quote:

akıllı denir nedenir
    telefondan anlıyor denir
    ayrıca adamın 3.300 tl si varki rahat rahat alıyo senin yok galiba sana çok geliyo o para 2000 tl ye satılan ilan gösterirsem ne yapıcan atmayın işkembeden ( not : insanlarda işkembe yok )

• Her yeni iPhone'da olduğu gibi olan 1. parti ürün alanlara oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FERFEROS -- 10 Ekim 2012; 21:01:48 >
  • Subata kadar duzelir mi yada subatta kacinci parti cikar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazı elinizde biraz narin tutun ve sert yüzeylere temas ettirmeyin diye açıklama gelebilir.
  • Yalan foxconn çalışanları grevdeydi, bunun tesiri ile stok sınırlı olacaktır.

• quote:

Ben öğrenci adamım telefona 1000 tl bile vermem. Yurtdışı 2. el çizikli s2 sahibiyim.Fakat parası olana karışmak ne sana ne başkasına düşer.Parası olan 3000 de verir 5000 de.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyberwolf06

2. Parti Her Zaman İyidir

Peki 2. pati olduğunu nasıl anlayacaksın?

• Hiçbir şeyi çıkar çıkmaz almam.
  • Telefonu kutusuyla taşıyın sorun çözülür
    diyecem ama kutudan sıfır çıkan kullanılmamış ürünler bile çizik. Demek yeni aldığınız kutuyu taşıyamıyorsunuz. Düzgün taşıyın şu kutuları.

• quote:

Dostum sana ne diyebilirim ki?

1. Adamın parası var veriyor.
    2. USA, UK vs oralarda da 3000 tlye satılıyor zaten
  • 2. partiyi bekleyeceğiz ve kazanacağız
  • altina pamuk koyun:)

• arkadaslar yapmayin kim demis ingilterede amerikada da 3300tl diye, cok ingilnc diyorum hahaha. ben viyanada yasiyorum burdaki fiyatlar 16gb lik 880 euro 32 lik 1000 euro yani 32gb lik bile 2300lira lutfen sallamayalim o fiyat coook yazik su telefona bence alan alir umrumda degil ama samsung s3 ilk cikti fiyati 500 euroydu bu 900 euro coook ucuf fiyat ama hak etmiyo bence arkadasimda gordum baya bi kurcaladim bide benim ellerde buyuk hala kucuk ekran sadece uzun olan ekrani biraz daha uzatmislar hafifde genis olaymis bari apple ya kimseye benzemeyecek. samsung notemden memnunum ve note 3 cikana kadar beklemedeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Telefonu kutusuyla taşıyın sorun çözülür diyecem ama kutudan sıfır çıkan kullanılmamış ürünler bile çizik. Demek yeni aldığınız kutuyu taşıyamıyorsunuz. Düzgün taşıyın şu kutuları.

29$'a kutunun kılıfını almak lazım :):):)

• Apple: masaya koyarken elinizi altına koyun, böylece çizilmez.

• 2 yılda bi telefon çıkar onuda eline yüzüne bulaştır sana bi tarafımla gülerim APPLE

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Orijinalden alıntı: cyberwolf06

2. Parti Her Zaman İyidir

Peki 2. pati olduğunu nasıl anlayacaksın?

Kutunun üzerindeki seri numarasından kaçınca hafta üretimi olduğu görülüyor ordan bakılabilir Zamanında da İphone 4 de anten sorunu olduğunda bu üretim haftalarıyla kaynaklı bişi vardı ordan biliyorum
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.