Şimdi Ara

Windows 8 için yeni bir güncelleme paketi yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 8 için yeni bir güncelleme paketi yayınlandı

Microsoft, 26 Ekim'de kullanıma sunacağı Windows 8 için 170 MB büyüklüğünde bir güncelleme paketi yayınladı.

Bu güncelleme paketiyle birlikte güç yönetimi, performans iyileştirmeleri, ses ve video oynatılırken görünen çeşitli hatalar düzeltildi. Güncellemeler ile ilgili olarak açıklama yapan Windows şefi Steven Sinofsky, Windows 8'in çıkışının son aylarında RTM sonrası güncellemelerin hazırlanması için sıkı bir şekilde çalışıldığını ifade etti. Hali hazırda Windows 8 kullanan kullanıcılar, söz konusu güncellemeye Windows güncelleme aracı üzerinden erişebilirler.

Bu güncelleme dışında Windows 8'in yeni arayüzü için hazırlanmış dahili uygulamalar için de güncellenmeye başlandığını belirtmekte fayda var. 

• yeni bir milat doğuyor.

win 8 tablet (surface müthiş)+ win8 pc + win8 phone.

• Windows 8 kullanıcıları için hayırlı olsun.. Henüz çıkmamış bir işletim sistemine 170MB gibi yüksek boyutta bir güncelleme paketi gelmesi, işletim sisteminin henüz olgunlaşmadan sonlandırıldığını gösteriyor..

• Android ve windows karışımı birşeye benzemiş ama masa üstü için pek kullanışlı görünmüyor, tabletler için uygun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

Windows 8 kullanıcıları için hayırlı olsun.. Henüz çıkmamış bir işletim sistemine 170MB gibi yüksek boyutta bir güncelleme paketi gelmesi, işletim sisteminin henüz olgunlaşmadan sonlandırıldığını gösteriyor..

Yav he he

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows 7'de ssd disklerde windows'u güncelleyemiyor mavi ekran veriyordu. Windows 8'de durum nedir bilen var mı?

• bu microsoft güncelleme çıkartmaktan hazmı duyuyor diye merak ediyorum açıkcası.

• quote:

Orijinalden alıntı: spidercenk

bu microsoft güncelleme çıkartmaktan hazmı duyuyor diye merak ediyorum açıkcası.

Güncelleme çıkarsa suç çıkarmasa suç.

• Başlık "Windows 8 için..." yerine "Windows 8 RC için..." şeklinde olsaydı yukarıdaki diyaloglar yaşanmazdı.

Başlığı okuyunca insanın ister istemez "çıkmamış işletim sisteminin güncellemesi mi olur" diyesi geliyor.

Bu güzel bir haber tabi, takdir ettim. Adamlar "beleş kullanıyorsunuz zaten" deyip güncellemeleri sunmak için tam sürümü de bekleyebilirlerdi...

• akıcı olsun notebooklarda kasma olmasın bakın şimdiden söyluyorum :)

• Açıkçası bilgisayarlarıma Windows 8 kurmayı düşünmüyorum.Nedense kullanışsız geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan

Başlık Windows 8 için... yerine Windows 8 RC için... şeklinde olsaydı yukarıdaki diyaloglar yaşanmazdı.Başlığı okuyunca insanın ister istemez çıkmamış işletim sisteminin güncellemesi mi olur diyesi geliyor.Bu güzel bir haber tabi, takdir ettim. Adamlar beleş kullanıyorsunuz zaten deyip güncellemeleri sunmak için tam sürümü de bekleyebilirlerdi...

iyi de ne RC si. Windows 8 çıktı ki. RTM sürümü heryerde bulunabiliyor. RC mi kaldı. Bu güncelleme RTM yani Windows 8 için. RC vs. değil.

• Guncellemerden rahatsiz olan bir akim basladi bazilarinda

Guncelleme guzel bisey. Bazi seylerin duzelmesi gelistirilmesi kadar hos bisey varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Başlık Windows 8 için... yerine Windows 8 RC için... şeklinde olsaydı yukarıdaki diyaloglar yaşanmazdı.Başlığı okuyunca insanın ister istemez çıkmamış işletim sisteminin güncellemesi mi olur diyesi geliyor.Bu güzel bir haber tabi, takdir ettim. Adamlar beleş kullanıyorsunuz zaten deyip güncellemeleri sunmak için tam sürümü de bekleyebilirlerdi...

iyi de ne RC si. Windows 8 çıktı ki. RTM sürümü heryerde bulunabiliyor. RC mi kaldı. Bu güncelleme RTM yani Windows 8 için. RC vs. değil.

Microsoft'un terminolojisi beni bağlamıyor, ha RC, ha RTM. Demagojiye gerek yok.
    Ürün CD'ye basılıp raflarda yerini almadan final sürüm olmaz. Zaten ürün "raflarda yerini almadığından" yayınlanmış işletim sistemi hissiyatı uyandırmıyor...

• quote:

quote:

quote:

Microsoft'un terminolojisi beni bağlamıyor, ha RC, ha RTM. Demagojiye gerek yok.
    Ürün CD'ye basılıp raflarda yerini almadan final sürüm olmaz. Zaten ürün "raflarda yerini almadığından" yayınlanmış işletim sistemi hissiyatı uyandırmıyor...

Dediğinizde haklısınız elbet ama illa ki raflara gelmesine gerek yok ki. Ürün fabrikasyon sürecine girmiş ve nihai hali üreticilere gönderilmiş mi? Evet gönderilmiş. Ürünün sadece resmi olarak tanıtılması işi kaldı. Yoksa çıkmadı değil. Windows 8 RTM sürecine girdiği ve imzalandığı zaman çıkmış demektir.

Ha ama elbette gereksiz bir olay şu konuştuklarımız.

• Windows 9 haberini yap, sonra gel satmaya kalk. Üzerine bir de "Güncelleme yaptık efenim" diye etrafa yay. Sonra niye efenim windows çok bozdu bilmemne sitem mesajları bunlara gitsin. Microsoft, en azından satış stratejisine göre işletim sistemi haberini yap ki 8'i de adam gibi millete kazıklayın, 9'un haberini verip bölük pörçük milletin kafasını karıştırmayın!
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Dediğinizde haklısınız elbet ama illa ki raflara gelmesine gerek yok ki. Ürün fabrikasyon sürecine girmiş ve nihai hali üreticilere gönderilmiş mi? Evet gönderilmiş. Ürünün sadece resmi olarak tanıtılması işi kaldı. Yoksa çıkmadı değil. Windows 8 RTM sürecine girdiği ve imzalandığı zaman çıkmış demektir.

Ha ama elbette gereksiz bir olay şu konuştuklarımız.

• Hey allahım, adamlar güncelleme çıkarttı milletten gelen tepkiye bak. Vallahi bir cins bizim millet. Adamlar düzeltiyoruz diyor, bizimkiler neyine düzeltiyosun diye tepki veiyor. Ama bizimkilere göre bu işi yarım yapmak oluyor :)

90 binden fazla çalşanı olan bir firmanın sizce bir işletim sistemini(hemde o kadar üstünde durduğu) yarım çıkartma şansı var mı? Herşey bir anda olmaz arkadaşım adamlar hatalarını düzeltiyor. Sanki Windows 7 ye servis paketi daha gelmeyecekmi? XP'ye 3 servis paketi geldi odamı yarım şimdi?

Akıllı millet ya!

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

Windows 8 kullanıcıları için hayırlı olsun.. Henüz çıkmamış bir işletim sistemine 170MB gibi yüksek boyutta bir güncelleme paketi gelmesi, işletim sisteminin henüz olgunlaşmadan sonlandırıldığını gösteriyor..

Yav he he

yavrum niye zoruna gitti.. win8i sen mi yazmıştın ki bu kadar dokundu sana... sen açıkla bakalım bide senden dinleyelim bu güncellemenin sebeplerini?? yoksa evrende herşey tesadüfen mi oluyor diyorsun?? engin bilginerinde ve derin tecrübelerini aktarda biraz ilham alalım senden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 10 Ekim 2012; 17:28:47 >
  • metro arayüzü hic sevemedim umarım öyle kalmaz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.