Şimdi Ara

TomTom Start 20 Almalı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar DH kullanıcıları. Hızlıal daki kampanyadan dolayı tomtom start 20 almak üzereyim. Sizce bu cihaz nasıldır? Alınır mı? Piranha yada çin malları gibi geç bağlantı yada gps kopukluğu veya sapaktan döndüğümüz halde navigasyonun düz gitmesi gibi sorunlarla karşılaşır mıyım? Bir de ücretsiz harita güncellemesi bittikten sonra ücretsiz başka harita kurabiliyor muyuz?
    Acil olarak cevap atarsanız cok memnum olurum. Çünkü bu akşam almayı düşünüyorum.

• .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenTugay

İyi akşamlar DH kullanıcıları. Hızlıal daki kampanyadan dolayı tomtom start 20 almak üzereyim. Sizce bu cihaz nasıldır? Alınır mı? Piranha yada çin malları gibi geç bağlantı yada gps kopukluğu veya sapaktan döndüğümüz halde navigasyonun düz gitmesi gibi sorunlarla karşılaşır mıyım? Bir de ücretsiz harita güncellemesi bittikten sonra ücretsiz başka harita kurabiliyor muyuz?
    Acil olarak cevap atarsanız cok memnum olurum. Çünkü bu akşam almayı düşünüyorum.

Günaydın Arkadaşım;

Bende seninle benzer durumdayım, bir süredir araştırıyorum, izlenimlerimi sana aktarayim. (Fikirler tamamen kendi şahsi görüşümdür)

1) Cihaz kalitesi olarak, piyasadaki en kaliteli cihaz. ( Diğer tüm markalar Garmin hariç, sanki hep aynı fabrikandan çıkıp, üzerine farklı firmaların etiketleri basılıyor)
    2) Uydu bulma, bağlanma ve stabil kalma kalitesi mükemmel.
    3) Ekran parlaklığı (ki bu benim en büyük sorunumdu) sesin net ve anlaşılır olması çok iyi.
    4) Buraya dikkat: Normalde Tomtom'ların ücretsiz güncellemesi 2 yıl. Ancak bu üründe yeni bir promosyon var, 4 yıl ücretsiz güncelleme hakkına sahipsin.

KÖTÜ TARAFI:
    Nerede yaşadığını bilmiyorum, ama cihaz Teleatlas haritası kullanıyor. Eğer Istanbul'da yaşıyorsan bir problem yok sayılır. Ben 4 yıl Teleatlas haritası kullandım, genelde Marmara ve Ege bölgesinde; harita beni tatmin etti. Ancak Başarsoft daha iyi ve detaylı.

Şimdi kendi kafanda bir muhasebe yapma zamanı. İyi taraflarını düşün, kötü tarafını (ki bence 1 tane var) düşün, ona göre bir karar ver. Bu arada bu ürün hızlıal.com'da 129 TL gibi inanilmaz bir rakama satılıyor. Düşünüyorsan kaçırma bence.

Umarım aydınlatabilmişimdir seni biraz...

• Tabi hizmey veremeyen servisinide bu kötü tarafa +2 olarak eklemek lazım yazılım ile alakalı daha çoook eksiklikler var.Mesela bir Primo ile kıyaslanamaz yazılım,neredeyse bir şey yapamıyorsun.Bir hız kamerası desek gönlünce atamıyorsun vs.vs Yani ağasındır paran vardır ferrari alırsın köy meydanında durur çünki yol yoktur gitmez :)
  • 4 yıl gibi bir güncelleme avantajı varsa alınabilir; sonuçta aldığınız cihaz bir Tomtom.
    Navigasyonu mükemmel derecede hatasızdır.
    Teknik Desteği iyidir, her türlü sorununuzda 48 saat içinde mutlaka dönüş yaparlar; ha, sorun çözülür, çözülemez o ayrı. Ama Yazılımsal sorunlar dışında çözemediklerini görmedim. Diğerleri de uzun vadede çözülüyor denedim gördüm; sesli komut haricinde.
    Güncellemeleri aksamaz. Ayda en az bir güncelleme yayınlarlar. iGO cihazlardaki gibi yılda 1-2 güncellemeyi (tarihi belli olmayan) beklemz; güncel haritayı açar gidersiniz.
    MapShare özelliği ile kendi haritanızı kendiniz düzeltir hatasız navigasyon yaparsınız.
    Görsel özellikleri iGO Primo kadar gelişmiş değildir.
    Mp3 çaları, Video oynatıcısı yoktur.
    Speed Cam dosyalarını -özel bir yöntemi var- o şekilde hazırlar cihazınıza atarsınız. Uyarı -görsel- alırsınız.
    Kendi POI (İÇN)lerinizi ekler, kaldırır düzenlersiniz.
    vs. vs...

Düzgün bir cihaz, fiyat uygun; 4 yıl + 90 gün içinde aktivasyon yaparsanız 1 güncelleme de hediye olur size.

Ben aldım, kullandım. Memnunum...

Forumda arama yapın "Tomtom Cihazlar" diye Tomtom konusu var.

Hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: balkesli

quote:

İyi akşamlar DH kullanıcıları. Hızlıal daki kampanyadan dolayı tomtom start 20 almak üzereyim. Sizce bu cihaz nasıldır? Alınır mı? Piranha yada çin malları gibi geç bağlantı yada gps kopukluğu veya sapaktan döndüğümüz halde navigasyonun düz gitmesi gibi sorunlarla karşılaşır mıyım? Bir de ücretsiz harita güncellemesi bittikten sonra ücretsiz başka harita kurabiliyor muyuz?

Günaydın Arkadaşım;

Bende seninle benzer durumdayım, bir süredir araştırıyorum, izlenimlerimi sana aktarayim. (Fikirler tamamen kendi şahsi görüşümdür)

1) Cihaz kalitesi olarak, piyasadaki en kaliteli cihaz. ( Diğer tüm markalar Garmin hariç, sanki hep aynı fabrikandan çıkıp, üzerine farklı firmaların etiketleri basılıyor)
    2) Uydu bulma, bağlanma ve stabil kalma kalitesi mükemmel.
    3) Ekran parlaklığı (ki bu benim en büyük sorunumdu) sesin net ve anlaşılır olması çok iyi.
    4) Buraya dikkat: Normalde Tomtom'ların ücretsiz güncellemesi 2 yıl. Ancak bu üründe yeni bir promosyon var, 4 yıl ücretsiz güncelleme hakkına sahipsin.

KÖTÜ TARAFI:
    Nerede yaşadığını bilmiyorum, ama cihaz Teleatlas haritası kullanıyor. Eğer Istanbul'da yaşıyorsan bir problem yok sayılır. Ben 4 yıl Teleatlas haritası kullandım, genelde Marmara ve Ege bölgesinde; harita beni tatmin etti. Ancak Başarsoft daha iyi ve detaylı.

Şimdi kendi kafanda bir muhasebe yapma zamanı. İyi taraflarını düşün, kötü tarafını (ki bence 1 tane var) düşün, ona göre bir karar ver. Bu arada bu ürün hızlıal.com'da 129 TL gibi inanilmaz bir rakama satılıyor. Düşünüyorsan kaçırma bence.

Umarım aydınlatabilmişimdir seni biraz...

Cevabınız için çok teşşekür ederim. Hemen hemen benim yerime de bir araştırma yapmışşınız gibi oldu. Tam istediğim bilgilerdi bunlar. Aslında bu aralar almaya niyetim yoktu ama tomtom gibi kaliteli markada böyle indirim olunca almak istedim. Zaten sürekli yolculuk yapmıyoruz. Senede 1-2 defa uzun yola cıkıyoruz. O zamanlar gerekli. Ya da İstanbul a geldiğimiz zaman gerekli oluyor. Birazdan siparişi veriyorum. İlginze teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

4 yıl gibi bir güncelleme avantajı varsa alınabilir; sonuçta aldığınız cihaz bir Tomtom.
    Navigasyonu mükemmel derecede hatasızdır.
    Teknik Desteği iyidir, her türlü sorununuzda 48 saat içinde mutlaka dönüş yaparlar; ha, sorun çözülür, çözülemez o ayrı. Ama Yazılımsal sorunlar dışında çözemediklerini görmedim. Diğerleri de uzun vadede çözülüyor denedim gördüm; sesli komut haricinde.
    Güncellemeleri aksamaz. Ayda en az bir güncelleme yayınlarlar. iGO cihazlardaki gibi yılda 1-2 güncellemeyi (tarihi belli olmayan) beklemz; güncel haritayı açar gidersiniz.
    MapShare özelliği ile kendi haritanızı kendiniz düzeltir hatasız navigasyon yaparsınız.
    Görsel özellikleri iGO Primo kadar gelişmiş değildir.
    Mp3 çaları, Video oynatıcısı yoktur.
    Speed Cam dosyalarını -özel bir yöntemi var- o şekilde hazırlar cihazınıza atarsınız. Uyarı -görsel- alırsınız.
    Kendi POI (İÇN)lerinizi ekler, kaldırır düzenlersiniz.
    vs. vs...

Düzgün bir cihaz, fiyat uygun; 4 yıl + 90 gün içinde aktivasyon yaparsanız 1 güncelleme de hediye olur size.

Ben aldım, kullandım. Memnunum...

Forumda arama yapın "Tomtom Cihazlar" diye Tomtom konusu var.

Hayırlı olsun

Sizede cevabınız için teşekkür ederim. Siparişi vermek üzereyim.

• Sn.@BenTugay;
    Naptınız, aldınız mı Tomtom'u? Eğer aldıysanız izlenimlerinizi bizimle paylaşabilirmisiniz?

Sn.@DD252Admin; her ne kadar siz VIA modelini kullanıyor olsanızda, sonuçta Tomtom'a aşinasınız. Benim bidiğim kadarıyla baz versiyonu XL2-->XL-->Start-->Via-->Go şeklinde gidiyor. Düz mantıkla düşünürsek Start modelinin XL modelinden daha iyi olması beklenir ve fiyat'da ona göre yükselir. Kaldıki şu anda start modelinde +2 yıl ücretsiz güncelleme diye bir promosyon var.
    Sizce bu bir pazarlama stratejisi mi, yoksa Start modellerinde bir sorun mu var? Eğer herşey normal ise 129 TL bu cihaz için çok iyi bir fiyat gibi geliyor bana.
  • Modeller arasında uygulama farkı var; mesela Via modelde Sesle Komut sistemi var ama Türkiyede çalışmıyor. Yani bence Via ve Start arasında bir fark yok...

Bir model ne kadar çok tanıtılıyorsa o denli satıyor; TomTom'da bu yönde hiç çaba sarfedilmedi özellikle Start model için. Go modellerde yüksek işlemci gücü ile akıcı navigasyon sağlanmış.

Şu anki tecrübem olsaydı kesinlikle SD kart destekli bir model alırdım (Via'da yok).

Pazarlama Stratejisine gelince, bunu firma kadar iyi bilemeyeyiz. Belki belli bir cihazı belirli kota rakamlarına ulaşıncaya kadar özel promosyonlarla satma gayreti var olabilir. Alım amaç bir TomTom cihaz almaksa Start modeli kesinlikle alınır

2+2 yıl güncelleme seçeneğiyle 129 lira fiyat çok çok iyidir; cihaz hediye gibi bir şey olmuş

• Bilgi ve görüş için teşekkürler...

Bir konuda daha fikrinizi almak istiyorum. 2 cihaz arasında kaldım, karakterleri farklı olduğunu biliyorum, her iki cihazı da gördüm, ancak detaylı olarak fazla bilgiye sahip olduğum söylenemez.

1) Tomtom Start 20: 129 TL
    2) Navitech QX-B 433: 159 TL

Sizce ne sebepten, hangisi tercih edilmelidir?

Çok Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: balkesli

Bilgi ve görüş için teşekkürler...

Bir konuda daha fikrinizi almak istiyorum. 2 cihaz arasında kaldım, karakterleri farklı olduğunu biliyorum, her iki cihazı da gördüm, ancak detaylı olarak fazla bilgiye sahip olduğum söylenemez.

1) Tomtom Start 20: 129 TL
    2) Navitech QX-B 433: 159 TL

Sizce ne sebepten, hangisi tercih edilmelidir?

Çok Teşekkürler...

Merhaba,

Şimdi, değişik bir kıyaslama olmuş. Sanırım siz finans yönünde öncelik alarak araştırma yapıyorsunuz

O zaman şöyle değerlendirelim; Portakal ile Greyfut ne kadar benzerse iki cihaz da o kadar benzer. Ama sonuçta her iki meyve de Narenciye diye geçer. Benim görüşüm bu iki cihaz arasında Navitech olur; neden? Yazılım ve Arayüz ile Harita (Başarsoft) daha kapsamlı.

Bakış açınız Başarsoft Haritadan yana kayarsa; o zaman Navitech, Next, Piranha, Telefunken cihazlara bakmalısınız. Üstelik hepsinde Ömür Boyu Harita güncellemeleri ücretsiz. Yani sistem farklı, nasıl anlatmalıyım? Windows ve Linux kadar benzer her iki yazılım birbirine...

Tomtom -> Kaliteli cihaz, İyi sayılabilecek (büyük şehirlerde) bir harita
    Navitech -> Vasat kalite bir cihaz üzerinde, yüksek detaya sahip bir Harita ile geliyor.

Hangisi önemli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 18 Ekim 2012; 14:06:03 >

• Tomtom Tr de bir numaradır. Sonra Garmin gelir fakat Tomtom asla pişman etmez. Emniyet ve ambülanslar garmin lm52 kullanıyor. Tomtom'u tutmaz. Tomtom start 20 ve Garmin nuvi 52lm kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BenTugay B kullanıcısına yanıt
    kardeşhttps://www.dolldur.net/otomotiv/elektronik-798096497/gps-tr/moonar-marka-navigasyon.html ben bu ürünü yaklaşık 3 aydır kullanmaktayım sorunsuz bir şeilde çalışmaktadır.bağlantı yada gps kopukluğu veya sapaktan döndüğümüz halde navigasyonun düz gitmesi gibi sorunlarla karşılaşmazsın oldukça kaliteli bir üründür. bakıp incelersen sende memnun kalırsın
  • Hocam konuyu açalı 3 sene olmus. start 20 yi almıştım. Genel olarak memnunum ama bazen geç bağlanıyor ve bağlansa bile sapıttığı oluyor ama çoğu zaman bağlandıktan sonra kopmayarak tam ve doğru şekilde gösteriyor. İlginize teşekkürler :)
  • quote:

Hocam konuyu açalı 3 sene olmus. start 20 yi almıştım. Genel olarak memnunum ama bazen geç bağlanıyor ve bağlansa bile sapıttığı oluyor ama çoğu zaman bağlandıktan sonra kopmayarak tam ve doğru şekilde gösteriyor. İlginize teşekkürler :)

GPS'e geç bağlandığında ya da sapıttığında soft reset / sıfırlama iyi bir çözümdür.
    Cihazı kapatın. Açma kapama tuşuna tam ta ta tam tam sesi gelene kadar bırakmayın. Ayrıca,www.tomtom.com/16107 linkinde de detaylı bir GPS testi var, o da zoru durumlar için size yardımcı olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.