Şimdi Ara

Başkası adına kayıtlı telefon hattı kullananlara EKİM 2013'e kadar süre

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.554
Cevap
38
Favori
95.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://ekonomi.milliyet.com.tr/baskasi-adina-kayitli-telefon-hattini-kullananlara-1-yil-sure/ekonomi/ekonomidetay/09.10.2012/1609058/default.htm

Başkası adına kayıtlı telefon hattını kullananlar 1 Ekim 2013 tarihine kadar kullandıkları hattı üzerlerine alabilecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), kendi adlarına abonelik sözleşmesi olmadan başkaları adına açılmış cep telefonu hatlarını kullananlara, bu hatları üzerlerine almaları için 1 yıllık süre tanıdı.

BTK’dan alınan bilgiye göre, mobil telefon hizmetlerini kendi adlarına abonelik sözleşmesi olmaksızın kullananların, söz konusu hatları kendi üzerlerine kaydettirmeleri için gerekli abonelik işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla hazırlanan ”Aboneliğin Güncelleştirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” kurul kararı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe konuldu.

Yeni uygulamaya göre, başkalarına ait cep telefonu hatlarını kullananlar 1 Ekim 2013 tarihine kadar ilgili GSM işletmecisine başvurup taahhütname imzalayarak, kullandıkları hattı herhangi bir ücret ödemeden kendi adlarına kaydettirebilecek. Bu süre içinde başvuru yapıp telefon hattını üzerlerine alanlar aynı SIM kart ve numarayla telefon hatlarını kullanmaya devam edebilecek.

Kullanıcıların hatları kendi üzerlerine kaydettirebilmeleri için gerekli vergi ve harç gibi masraflar GSM işletmecileri tarafından karşılanacak.

Söz konusu telefon hatlarının eski abonelerine de kullanıcı adına yapılan bu kayıt işlemine itiraz hakkı tanındı. Ancak 1 Ekim 2014 tarihine kadar itiraz etmeyen eski abonelerin telefon hattı üzerindeki hakları ortadan kalkacak.

BU DA KARAR:

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

quote:

Orijinalden alıntı: emirolcay

Bu btk kararını ben göremedim bir arkadaş ekleyebilirmi?

http://btk.gov.tr/mevzuat/kurul_kararlari/dosyalar/2012%20DK-14-453.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.R.E.S. -- 28 Aralık 2012; 11:57:32 >

• Turkceli aradım bu konu için , henüz elimize bir bilgi gelmedi şuan 40 tl ücret karşılıgında devir işlemi yapabilirsiniz diyor !
  • bu devir işlemlerinde hat sahibinin nufus cüzdanı fotokopisi isteniyor mu?
  • çok iyi oldu bu
  • iyi bi haber. 3-4 haftaya kadar gsm işletmecilerinin eline ulaşır bu haber.başvuruyu yaparız o halde
  • Gercekten cok iyi haber, turkcell in haberinin olmamasi ise ilginc.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aveaya çok iş çıkar bu durumda.
  • Çok iyi haber, kullandığım hat babamın üzerineydi. Bunda bi sınırlama yok herhalde hat ile gittiğimizde devir işlemini gerçekleştirecekler sanırım.
  • cok iyi oldu bu. Ucretsiz olmasi da ayri guzel olmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1917

bu devir işlemlerinde hat sahibinin nufus cüzdanı fotokopisi isteniyor mu?

aynen bilgisi olan var mı acaba?
  • kaç sene bekledim ben 37tl verdikten sonra çıkardılar iyi mi.
    neyse ki 5ay önceydi

• quote:

Orijinalden alıntı: rainhard

quote:

Orijinalden alıntı: 1917

bu devir işlemlerinde hat sahibinin nufus cüzdanı fotokopisi isteniyor mu?

aynen bilgisi olan var mı acaba?

Nufus cuzdan fotokopisi istiyecekse neden 1 yil itiraz hakki tanisin ki?

• güzel oldu bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Kartal

Çok iyi haber, kullandığım hat babamın üzerineydi. Bunda bi sınırlama yok herhalde hat ile gittiğimizde devir işlemini gerçekleştirecekler sanırım.

benim hatta babamın üzerine kayıtlı, geçen gün devir için gittim tanıdık bi telefoncuya 40lira devir ücreti var dedi şimdi acaba ben babam olmadan ve hiç bir ücret ödemeden kullandığım hattı üzerime alabilirmiyim

• Bu uygulama bi kac sene once de kisa bi sureligine yapildi diye hatirliyorum

• İşleyiş nasıl olacak acaba?

SMS falan mı gelecek hatta işlemlerin başlaması için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: man utd

Bu uygulama bi kac sene once de kisa bi sureligine yapildi diye hatirliyorum

Aynen bu kampanya 3-4 sene önce yapıldı. Hatta ben de yararlandım. Hattım babamın üzerineydi Turkcell extraya (o zamanki adı extramıydı hatırlamıyorum ) gidip üzerime almıştım. Yanımda hattın sahibi yani babam yoktu. Yani hattınız kimin adına kayıtlı olursa olsun gidip üzerinize alabileceksiniz. Ücretsiz olarak.

Edit: Önceki uygulamanın linklerini de aşağıya ekledim.

http://forum.donanimhaber.com/m_29155036/tm.htm

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/yardim/Sayfalar/Duyurular/abonelik-kayitlarinin-guncellenmesi5809-sayili-elektronik-haberlesme-kanunu-hakkinda.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilecerme -- 10 Ekim 2012; 11:57:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• BTK ile görüştüm. İşlemlerin bir hafta kadar sonra başlıyacağını söylediler. Henüz operatörlere tebliğ edilmemiş sanırım.
  • Bu taahhütnameyi imzalarken belirli bir süre o operatörde kalma şartı falan olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

Bu taahhütnameyi imzalarken belirli bir süre o operatörde kalma şartı falan olur mu ?

Taahüt imzalamiyorsunuz.Yalnizca kendi uzerinize aliyorsunuz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.