- x
Arkadaşlar Gebze nasıl biryer?
98 Cevap4152 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

8009 Mesaj
11 Ekim 2012; 16:15:28 

Gebze yaşanmayacak yer değildir.
Bira içilecek yerler elbette var

Her durumda tokattan cok cok daha iyi yaşam şartları vardır
Çalışma şartları da aynen öyle
Ama deri fabrikası deyince ne olacağını bilemezssin
Yasalara göre çalışma şartları iyi olanı da var, köle gibi çalıştıranı da var.
Firmanın adını yazsaydın cok somut ve net öneriler verirdim ben sana,
bunu arkadaşından öğrenip coktan yazmış olman lazımdı

Gebze ile Deri sanayi bölgesi özel araba ile yakındır
Ama servis yoksa 2 minibüs ile ulaşılabilir.
Önce gebzeden Harem minibüsüne binersin 1,2 - 1,4 TL civarı
İçmeler köprü de inip Pendik - deri san minibüslerine bineceksin 1 TL
Benim gösterdiğim harita da ikisinin arasını hesaplayabilirsin kabaca

Bilgisayar ve klavyen iyi ise bizim fabrikaya da eleman arıyoruz veri giriş elemanı 850 TL aylıkla
Veya üretime 700 - 750 TL aylıkla, ( fazla mesai ile 1200 tl ye kadar çıkıyor aylık )
Gebze istasyondan geçen servisimiz var

Bu civarda iş arayan diğer forum üyelerine de açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 11 Ekim 2012; 16:17:36 >

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

17 Mesaj
11 Ekim 2012; 16:28:52 

Arkadaşım farbrikanın ismini söylersen sana yardımcı olabilirim yeri konusunda..Ben tuzla deri organizede çalışıyorum,ikamet edeceğin yeride öğrenirsen bilgi verebilirim,
Arkadaşlarında dediği gibi Gebzenin kimi yeri kötü kimi yeri iyi..saat 10:00'dan sonra hayat durur gebzede sokaklarda kimseyi göremezsin.
Araban varsa gece canın sıkıldıysa Eskihisara inersin...Eğlencelidir,birani icersin balık ekmegini yersin,pikniğemi gideceksin Balçıkdan ağvaya kadar piknik alanları dolu yeşillik.
Yazın en yakın bayramoğluna plaja gidebilirsin.
Soruların olursa yardımcı olmaya çalışırım

57_By_AyAnCIkLI_57
57_By_AyAnCIkLI_57

316 Mesaj
11 Ekim 2012; 16:42:26 

Carsisi falan guzel aradigin cogu seyi bulabilirsin ama kenar mahallelerinde istemedigin kadar serseri mevcut o yuzden merkezlerde kalmaya calis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kocaeli BOTE 1

3400 Mesaj
11 Ekim 2012; 16:46:48 

quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal

Ya arkadaşlar bu gebze de çıkıp şöyle 2 bira içilecek yer yok mudur?

Diablo III (Season) : http://eu.battle.net/d3/en/profile/DarkEternal-2641/hero/47313998
Hearthstone : DarkEternal#2641

30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü

1177 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Barodius
11 Ekim 2012; 17:11:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Tantum Verde

Belkide ben öyle düşünüyorum fakat gördüğüm 10 kişiden 8i başörtülü buradan çıkartıyorum sanırım.

Başörtüsü ve dine laf atmakla havalı olduğunu sanan ergen. Din değil,hükümet eleştirilir. Bunu öğren,öyle gel.

Konuya gelirsek çok kötü bir yer değil ama tabi bir İzmir kadar özgür bir yer değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barodius -- 11 Ekim 2012; 17:12:59 >

"There is no greater victory, than to fall from this world a free man."
                                                                                Spartacus

Nice pants, what's the drop rate?

567 Mesaj
11 Ekim 2012; 17:26:00 

Ben tuzlada yaşayan birisi olarak gebze için insan olan orda yaşamaz derim.Klasik şakirt insan topluluğu..Birde gebze harem varki sorma haramileri doldurmuşlar minübüse trafiği katlediyolar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

155 Mesaj
11 Ekim 2012; 17:49:34 

ben gebze gazilerde yaşıyorum doğma büyüme her sorunu alabilirim ...

Intel®Core i52450M 2,50 GHz Intel® Turbo Boost ile 3,1 GHz 15,6 "1366 x 768 px6 GB SATA500 GB 2 GB 5400 rpm 1333 MHz Nvidia GT540M3w

422 Mesaj
11 Ekim 2012; 18:05:52 

quote:

Darıca dudayev sahil var ayakların denize değer içer iken eskihisar var vs vs .. doğrusu gebzede içilmeyen yer varmı diye sor ..

Sen yasaklarla girmedin ki gönlümüze yasaklarla çıkasın.. Mustafa Kemal'im.

73 Mesaj
11 Ekim 2012; 18:38:14 

quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

Bazen gitmek zorunda kalıyoruz işten dolayı. Gerçektende öyle.

Sanayi bölgesi tamam orasına diyecek bi lafım yok. Ama siz yokluğun ortasına sanayi yaparsanız, yeni gelen tüm şirketler binalarını oraya dikerse, çevre kirliliği, hava kirliliği (ki havayı en çok kirleten şey sanayilerdir). Orası yaşanılan bi yer olmaktan çıkar. Kaldı ki hava kirliliği uzun yıllar boyunca tüm nesillerinize aktarılacak bi sorun. Belki kısa vadede bi etkisini görmezsiniz.

Sokakta başı boş köpekler. Sosyal olanak açısından imkanlar istanbula göre 10 kat daha kısıtlı.

Geceleri ne kadar güvenli olur bilemem(Gece hiç gitmedim ama pek tekin gelmedi yerler).

Son olarak hiç ruhu yok bölgenin. Çok soğuk bi yer. Kendinizi pek ait hissetmiyorsunuz. Bana öyle geldi.

Bu sogukluğu lüks değil, canlı değil manasında demiyorum. Ne biliyim bi gebzedense eskişehir,bursa vb. bi şehirde yaşamak daha tercih edilesi.

Gebzenin tek avantajı istanbula yakın olması.

+1

Sıcak fırsatçı

609 Mesaj
11 Ekim 2012; 18:43:50 

kocaelide gebzenin insanın pek iyi değildir arkadaşın dediği gibi en yaşanası yeri mutlukenttir bakımlı temiz vs. ben çayırovada oturyorum bizzat biliyorum oraları. Hani pek öyle hayat bekleme saat 9 dan sonra fazla öyle hareketli değil benim görüşüm.

Bıraksan Ağaç Gölge Yapacaktı, Şimdi Tarifi İmkansız Meyveler Verdi.

12 Mesaj
11 Ekim 2012; 19:36:25 

gebzede bi sene okudum sonra okul taşındı şükürr gebze çarşısı fena degil ama insanları tam bi barzo naziklik nedir bilmezler

‎"İnsan, inandıklarıdır."

7171 Mesaj

[4 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

11 Ekim 2012; 19:44:18 

Son yıllardır Gebze'ye birkaç defa gittim geldim, en son bu yazda 1-2 defa gittim geldim. İzlenimlerim şöyle :

- Türkiye'nin sanayisinin kalbi konumunda bir bölge.
- İnsanların çoğunluğu muhafazakar.
- Yerli halkın eğitim seviyesi düşük.
- İş imkanının bol olduğu bir yer.
- Zengin olanı cidden zengin.
- Paranın kazanılacağı ama harcanmayacağı bir yer.

Gebze'ye Anadolu Yakasından gelen üst düzey çok tanıdığım var, çoğunluğunda görüşleri bu şekilde. Aylık 2.000 TL üzeri maaş alan tanıdıklarım bile her gün şirket arabasıyla Gebze'ye İstanbul'dan gelirler ama yaşanılacak bir yer olmadığını söylerler. Gebze'ye yakınlık derecesinden Bayramoğlu çok güzel bir yerdir.

269 Mesaj
11 Ekim 2012; 19:47:15 

Yahu gebze hakkinda soru sormus arkadas bilen bilmeyen kafadan atan buraya dolusmus.
Tokati aramazsin arkadasim merak etme.
Fatihe benzetmis birisi. Ne alaksi var. Tamam bazi mahalleleri bayagi tutucudur. Ama kafasi rahat insanlarin oldugu yerlerde var.

Aslinda yazilacak cok sey var.
Havasi kirli kanser demis birisi. İstanbulda bir zamanlar saat 9 dan once goz gozu gormuyordu. Hatirlatayim.
Bir cok sehir gordum. 22 yildir gebzede ikamet ediyorum.
Oturacagin yer sana gebzeyi cok sevdirebilir yada nefret ettirebilir.
O isyankarlar cayirova dilovasi gaziler gibidandik yerlerde oturduklarindan isyan etmeleri normal.
Darica bayramoglu civarinda oturursan havasi temiz manzarasi guzel yerdir.
Gebzede de cikar birani icer gelirsin. Ben evde alkol koleksiyonu yapiyorum dindar olanlarda gayet normal bir sekilde gelirler oturur sohbetimizi ederiz. Muhafazar kesiminde askili giyenin de bolca bulundugu yerdir birasi.
Merkez mahallerde veya carsida oturursan askili giyersin sikintin olmaz.
Mevlana mahallesi dilovasi yenimahalle cayirovasinda takilirsan aksamlari dolasmaya ciksan yoldan cevrilme apaci tiplere rastlama ihtimalin %100 olur.
Konser vs gibi cok sosyal bir adamsan gebze seni sikabilir. Ama ist ye cok yakin olacagin icin gidip takilabilirsin.

Her yorum yapanin lafina da aldirma. Gebzede yuzlerce tokatli taniyorum ben pisman olani gormedim henuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

ACER 5315
------------------------------------------------------
Minix HTPC CASE. Microsoft media center keyboard.
LG 32" fullHD LCD. Logitech Z5500 (optik).

Xbox 360 Kinect

269 Mesaj
11 Ekim 2012; 19:53:33 

Bu arada barzoluk konusunda yazan arkadas hakli. Gebzede barzo cok. Barzolarda burada turemedi. Sonucta onlarda turkiyenin bircok yerinden geldiler. Barzolari sevmiyorsan onlarin takildigi yerlerden uzak duracaksin.
Mesela. Hafta sonu avmden, eskihisardan darica sahilden uzak duracaksin. Hafta sonu buralar barzo yuvasi neden dersen gidecek baska yerleri yok.
Hafta ici mal gibi calisacaklarindan onlari pek goremezsin. Hici takilacaksin buralara. H.sonu istye yada merkeze falan gideceksin. Al sana barzo gormeden yasama imkani.
Bende ilk zamanlar nefret ediyordum ama 20 yil kalinca gebzenin ruh halini bile bilir oldum.
Aracin varsa simdiden uyarayim ozellikle servisciler minibusculer burada katil gibiler eskiden kamyonculara soverlerdi simdi onlara kaydiriyorlar. :)

ACER 5315

Xbox 360 Kinect

422 Mesaj
11 Ekim 2012; 20:07:46 

Ayrıca tokatçı çoktur burada..

Sen yasaklarla girmedin ki gönlümüze yasaklarla çıkasın.. Mustafa Kemal'im.

77 Mesaj
11 Ekim 2012; 20:29:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Barodius

Başörtüsü ve dine laf atmakla havalı olduğunu sanan ergen. Din değil,hükümet eleştirilir. Bunu öğren,öyle gel.

Konuya gelirsek çok kötü bir yer değil ama tabi bir İzmir kadar özgür bir yer değil.

ne havalı olucam arkadaş 1 ay kadar kaldım bunaldım çarşaflı görmekten

Breaking Bad

316 Mesaj
11 Ekim 2012; 22:19:35 

Dostum bak sana tavsiye sadece gebzede oturanlarin cevaplarini onemse :)

Kocaeli BOTE 1

5766 Mesaj
11 Ekim 2012; 22:25:51 

Gebze çok kozmopolit bir ilçe. Her yöreden insan var. Bir çok büyük fabrikaya sahip. Bir sanayi bölgesi diyebiliriz. İstanbul' a yakın olması büyük bir avantaj.
Eskihisar, Bayramoğlu gibi güzel semtleri var.

202 Mesaj
11 Ekim 2012; 22:50:38 

gezilecek hic bir yeri yok olan hersey fabrika sosyal hayat sifir insanlari soguk benim gozlemim bence turkiyenin en kotu yerlerinden biyer. ama ben isten eve evden ise gidecegim diyorsan sikinti yok.

20 Mesaj
11 Ekim 2012; 23:12:20 

Arkadaşlar Allah ıma şükürler olsun iş tuzlada ayaladık tuzlada kalacağım İçim rahatladı gebzede kalmayacağım için. Yorumlarınız için teşekkürler

80 Mesaj
11 Ekim 2012; 23:48:55 

ısmayıl gardasım neyi dert ediyon ya la atl gel gözunde korkutma buraları gebze iy bir yerdir tabi mahalelsine muhitine göre degişir ben yenimahalle cayırova tarafındayım iy bi ye rsıkıntı yok dolayısıynan senin çalısıcan yerde benim oldugum yerlere yakın bazılarına gore gebze tuzla birbirine yakın oldugu için deri fab. gebz diye de soylerler saten servisler de var sıkıntı olmaz oradaki iş durumlarına da zamanla alısırsın su da bir gercek iyi bir insansan işinde gücünde ekmeginde aşında biriysen öyle abüdük gübüdük insanlarla serseri hayatlarla işin yoksa sıkıntı olmaz gardaşım için rahat olsun gebze istanbul ve kocaeli için en önemli bir yer sunu da diyim burada her telden insan bulursun her ortamda var ama 2*2 d oldugundan her tatlıya gore de bi şerbet vermen gerek uyanık olucaksın işini yürütücen hadi bakalım selamlar gardaşım tokata turhala zileye erbaya niksara almusa ve digerlerine kocaman selamlar ...

hakyolcusu18

2642 Mesaj
11 Ekim 2012; 23:55:05 

Pm at bana sormak istediğin her şeyi sorabilirsin. Gebzede yaşıyorum. Doğma büyme Gebze'liyim. 23 yaşındayım. Gebze benim için güzel yer. Gerçi hazirana kadar buradayım. 3 yıldır İstanbul'da ikamet ediyorsum 1 seneliğine aile yanına dönmek zorunda kaldım geçici bir durum.

Johnny Bravo ,

Saygılar.

Türk Futbol Tarihi'nin en azimli, en karakterli, en yılmayan, yıldırılamayanısın. Çünkü sen Yılmaz Burak'sın!

Çatladıkapıspor'da oynasan da arkandayız Kral!

3400 Mesaj
12 Ekim 2012; 9:23:06 

quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Darıca dudayev sahil var ayakların denize değer içer iken eskihisar var vs vs .. doğrusu gebzede içilmeyen yer varmı diye sor ..

Oraları biliyorumda uzak kalıyor biraz. ben merkez tarafında var mı dedim acaba hiç mekan. Cafe-bar tarzı olan, oturup 2 tek atılacak mekan)

Diablo III (Season) : http://eu.battle.net/d3/en/profile/DarkEternal-2641/hero/47313998

269 Mesaj
12 Ekim 2012; 22:26:03 

quote:

Oraları biliyorumda uzak kalıyor biraz. ben merkez tarafında var mı dedim acaba hiç mekan. Cafe-bar tarzı olan, oturup 2 tek atılacak mekan)

Olmaz mi yaw. Fatih mi burasi yobaz dolu degil ya.
Meydan da birahane var iki tek atabilecegin.
Yada yeni carsida bir bar sokagi tarzi bir yer orada demlenebilirsin.
Yada dersen ki soyle kiz arkadimla falan gidip yiyip icecegim o zaman eskihisara gideksin rakini da iceceksin baliginida yiyeceksin.

ACER 5315

Xbox 360 Kinect

12 Mesaj
13 Ekim 2012; 18:38:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ismail025

Arkadaşlar Allah ıma şükürler olsun iş tuzlada ayaladık tuzlada kalacağım İçim rahatladı gebzede kalmayacağım için. Yorumlarınız için teşekkürler

tuzlada öyle kokuyoki anlatamam hele kışın arkadaşıma soruyodum nasıl oturuyosnuz burda alıştık diyodu deri fabrikaların kokusu insanı hayattan soguturr

20 Mesaj
14 Ekim 2012; 17:55:47 

quote:

Orijinalden alıntı: lsgl

tuzlada öyle kokuyoki anlatamam hele kışın arkadaşıma soruyodum nasıl oturuyosnuz burda alıştık diyodu deri fabrikaların kokusu insanı hayattan soguturr

Gülü seven dikenine katlanıyor işte

8009 Mesaj
14 Ekim 2012; 20:44:54 

Tuzlada o kadar koku yok uydurma, eskidendi o,
Deri sanayi bölgesindeyim, sadece sanayide arıtma tesisinin civarı kokuyor,
Ben Pendik - tuzla sınırındayım Resmi olarak Pendik e bağlıyım
Ayrıca Tuzla diye sana hangi mahalle söylediler
içmeler, yayla, postane,şifa, aydınlı?,

20 Mesaj
14 Ekim 2012; 21:42:04 

Arkadaşlar deri fabrikasında başlayacağım işe biraz endişeliyim deri işiyle uğraşn varsa bilgi verirse çok iyi olur

12 Mesaj
14 Ekim 2012; 22:59:17 

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

sen hiç kışın geçmedin herlde her allahın günü geçiyodum deri fabrikaları kokuyo geçen seneden bahsediyorum çokmu eski oluyo acaba ben olsam yaşamam orda ama mecbur olunca napcan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lsgl -- 14 Ekim 2012; 23:01:09 >

8009 Mesaj
14 Ekim 2012; 23:14:22 

Biraderim 10 yıldır oradayım ne kışı ne yazı,,
Ben Sabancı nın karşısındayım arıtmaya epey uzağım
ama arıtmadan her gün geçiyorum
arıtmadayken ve yakın cevresi kokuyor
Eskiden benim oturduğum yere kadar gelirdi koku
4 - 5 senedir artık gelmez oldu bizim mahalleye.

21 Mesaj
27 Haziran 2013; 23:30:02 

konuya bambaşka bir vesileyle girdim. haliyle cevap yazma istediğim yoktu ama okuduklarım şok etti beni

23 yaşındayım ve 22 yıldır gebzedeyim.

şimdi arkadaş Gebze öyle aman aman bir yer değil. ne biliyim kadıköy kadar bohem ya da taksim kadar hareketli ya da göztepe kadar saki temiz bir yer değil. ama millet çinçin mahallesi ya da sulukule tarzı bir yer muamelesi yapmış ki çok yanlış.

son derece normal düz bir yer. merkezinde çok güzel bir evde güzel bir çevrede yaşayabilirsin, darıca sahilde, eskihisarda, bayramoğlunda takılabilirsin, ne içmek stiyorsan da içersin.

mini şortlu ya da çarşaflı kadın görebilirsin. hakkaten barzo öküzler de görebilirsin ama ben öyle tiplerin henüz olmadığı bir yer görmedim daha bu ülkede. standart evden işe bir yaşantın ara sıra da sağda solda dolanmak takılmak istersen hiçbir sıkıntı çekmezsin rahat ol ..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

21 Mesaj
27 Haziran 2013; 23:33:53 

quote:

usta bu pazartesi itibariyle tuzla deri o.s.b'de staj yapıcam, deteks kimyada. açık adres olarak ö1 parsel 6. yol yazıyor. şimdi okuyunca sağda solda korktum nasıl bir koku olacak, hani kusturacak kadar mı ya da üste sinecek kadar mı ?

şimdiden teşekkürler ..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Haziran 2013; 23:37:10 

Gebzede en son bar arıyordum hala arıyorum.
Geçenlerde göz ucuyla bir kıza baktım tekme tokat dövdüler.
İlçedekileri yoklamaya tabi tutuyorlar.Her cuma yoklama var eğer gitmezsen dayak cezasını para cezasına çeviriyorlar.Camiye bağış yapmış oluyorsun.Gitmediğin her cuma için geçerlidir.Kredi kartı kabul ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kal Chi -- 27 Haziran 2013; 23:41:02 >

144 Mesaj
27 Haziran 2013; 23:51:10 

medeniyet beşiği

Dünyanın en güzel, tatlı ve kültürlü kadınına ithafen..

8009 Mesaj
27 Haziran 2013; 23:56:36 

Sen DETEKS e görüşmeye gittiğinde koku hissettin mi?

Üstüne sinecek bir koku yok, sadece burnundan rahatsızlık duyarsın
O da günden güne, rüzgarın kuvvetine göre değişir
Bazı günler çok ağır koku oluyor, bazı günler olmuyor
Arıtmanın içinden geçerken koku ağırdır
200 - 300 mt sonra koku azalıyor veya az oluyor

Nasıl olsa staj yapacaksın o kadar hayıflanmana gerek yok.
arıtmaya teğet bir yerde çalışmadıktan / yaşamadıktan sonra büyük sıkıntı olmaz
Zaten bina içinde sen önce kendi üretiminin kokusuna alışacaksın

Bu mesajda bahsedilenler: @ravdav Bu mesaja 1 cevap geldi.

21 Mesaj
28 Haziran 2013; 0:37:56 

quote:

Sen DETEKS e görüşmeye gittiğinde koku hissettin mi?

Üstüne sinecek bir koku yok, sadece burnundan rahatsızlık duyarsın
O da günden güne, rüzgarın kuvvetine göre değişir
Bazı günler çok ağır koku oluyor, bazı günler olmuyor
Arıtmanın içinden geçerken koku ağırdır
200 - 300 mt sonra koku azalıyor veya az oluyor

Nasıl olsa staj yapacaksın o kadar hayıflanmana gerek yok.
arıtmaya teğet bir yerde çalışmadıktan / yaşamadıktan sonra büyük sıkıntı olmaz
Zaten bina içinde sen önce kendi üretiminin kokusuna alışacaksın

yok usta staj anlaşmasını e-posta ve telefonla yaptım. yarın servis, iş saatleri vs gibi konuları konuşmak için gidicem ilk kez. bu pazartesi de stajım başlıyor.

ama çok rahatlattın beni. internette şöyle bir baktım, kusturuyor koku diyen var, yanına mandal al diyen var ..
epey korkmuştum yai :D ..

8009 Mesaj
28 Haziran 2013; 8:03:11 

iyi o zaman koku testi sonucunu yazarsın :)

Bu mesajda bahsedilenler: @ravdav Bu mesaja 1 cevap geldi.

3400 Mesaj
28 Haziran 2013; 13:59:31 

Ya Gebze de şöyle kafe tarzı olupta bir bira içebileceğimiz mekan hiç yok mudur ya?

21 Mesaj
11 Temmuz 2013; 20:28:28 

usta bugün 9. gündü stajda. servisten direk tam ortasında iniyorum d.o.sanayinin. her fabrikada olacak sanayi kokusu var o kadar. yok kusma musma falan :D işçi abiler eskiden çok kötüydü şimdi düzeldi dedi. staj yapacaklar, çalışacaklar falan sıkıntı yapmasın : @TiSKE D

Bu mesajda bahsedilenler: TiSKE

Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Arkadaşlar Gebze nasıl biryer?
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.624