Şimdi Ara

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi) (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23.950
Cevap
97
Favori
1.076.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG P880'nin uygulama geliştiriciler için çok faydalı bir özelliği var.

"LG On-Screen Phone"

LG'nin sitesinden indirebileceğiniz bu uygulama telefon ekranını bilgisayarınıza getiriyor ve telefonu bilgisayarınızdan fare ve klavye ile kullanabiliyorsunuz.

Bu sayede test ettiğiniz uygulamayı bilgisayardan her çalıştırdığınızda telefonu elinize almak zorunda kalmadan bilgisayardan kullanabiliyorsunuz.

Dün bu işlemi kayınpederimde misafirken uyguladım.

3G'yi açtım ve kablosuz erişim noktasını aktif hale getirdim.

Telefonu kablo ile bilgisayara bağladım.

Ben uygulamamın testlerini yaparken ve problem yaşadığım noktaları Internet'ten araştırırken, diğer odadan oğlum laptop ile telefonun kablosuz erişimi üzerinden Internet'e bağlandı, oyun oynadı.

Bu arada telefon maşallah, hiç takılmadan, kasmadan işini yaptı.

Bir bilgisayar mühendisi olarak bu telefonu alan ve kullanan tüm arkadaşlardan bir ricam olacak:

Lütfen elinizdeki telefonun kıymetini bilin.

Ekran kalitesi, işlem gücü ve üzerinde yüklü gelen ve gayet stabil çalışan uygulamalarıyla LG P880 günümüzün en üst seviye modellerinden biri.

Ölü piksel gibi fabrika hatası bir donanım sorununuz yoksa, armutun sapı, üzümün çöpü, tegra'nın driver'ı diyerek kendinizi mutsuz etmeyin.

Telefonunuz canavar gibi, keyfini sürerek kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: postacik

LG P880'nin uygulama geliştiriciler için çok faydalı bir özelliği var.

"LG On-Screen Phone"

LG'nin sitesinden indirebileceğiniz bu uygulama telefon ekranını bilgisayarınıza getiriyor ve telefonu bilgisayarınızdan fare ve klavye ile kullanabiliyorsunuz.

Bu sayede test ettiğiniz uygulamayı bilgisayardan her çalıştırdığınızda telefonu elinize almak zorunda kalmadan bilgisayardan kullanabiliyorsunuz.

Ben uygulamamın testlerini yaparken ve problem yaşadığım noktaları Internet'ten araştırırken, diğer odadan oğlum laptop ile telefonun kablosuz erişimi üzerinden Internet'e bağlandı, oyun oynadı.

Bir bilgisayar mühendisi olarak bu telefonu alan ve kullanan tüm arkadaşlardan bir ricam olacak:

Ekran kalitesi, işlem gücü ve üzerinde yüklü gelen ve gayet stabil çalışan uygulamalarıyla LG P880 günümüzün en üst seviye modellerinden biri.

Ölü piksel gibi fabrika hatası bir donanım sorununuz yoksa, armutun sapı, üzümün çöpü, tegra'nın driver'ı diyerek kendinizi mutsuz etmeyin.

+1 oyun oynamak istiyorsanız gidin tablet alın konsol alın.Telefon gayet stabil çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

"LG On-Screen Phone"

+1 Ellerine sağlık kardeşim. Çok güzel özetlemişsin. Bu telefon bir oyun konsolu değil.İllaki oyun oynayacaksan git tablet al.

• quote:

"LG On-Screen Phone"

"LG On-Screen Phone" az önce kurdum, güzel bir şeye benziyor inceleme aşamasındayım,

bir şey sormak istiyorum, eski telefonum nokia da nokia suit varken mesajlarımı falan yedekleme imkanım verdım, bu telefonda telefona gelen mesajları falan bilgisayarıma nasıl alıp yedekleyebilirim.

• Her oyun oynayacak olan tablet alacak diye birşey yok. Biz yalnizca tanitim videolarinda bize vaadedilen performansi istiyoruz. Oyun oynamak icin tablette degil bilgisayar alin o zaman. Boyle mantik olmaz kendini avutmak olur bu. MOBIL oyunlari cebime siğdirmak istiyorum tablet çantama degil ki olmasi gerekende o. Htc de duzeltildigi gibi duzeltilmesi gerek neden kabulleneyim ki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26
    "LG On-Screen Phone" az önce kurdum, güzel bir şeye benziyor inceleme aşamasındayım,

bir şey sormak istiyorum, eski telefonum nokia da nokia suit varken mesajlarımı falan yedekleme imkanım verdım, bu telefonda telefona gelen mesajları falan bilgisayarıma nasıl alıp yedekleyebilirim.

My Phone Explorer'ı öneririm.

Sony Ericsson K790i kullanırken elim ayağımdı. Geçen hafta öğrendim ki artık Android'li telefonları da destekliyormuş.

Bugün son sürümünü kurdum ve denedim. Aynı güzellikte çalışıyor.

Tüm rehberinizi, mesajlarınızı, arama kayıtlarınızı bilgisayarınıza yedekliyor.

Bu programı kullanarak cep telefon rehberi gibi şahsi bilgilerinizi Google'a vermekten de kurtulabilirsiniz.

Telefona wifi, bluetooth veya USB kablo üzerinden bağlanabiliyor.

USB kablo üzerinden bağlanmak için "Geliştirici seçenekleri" menüsünden "USB hata ayıklama"yı aktif yapmanız gerekiyor.

Ayrıca telefon üzerindeki tüm verilerinize de bu programla erişip iki taraflı dosya kopyalama yapabiliyorsunuz.

50 MBit Wifi bağlantısı üzerinden 1 MB/sn, USB kablosu üzerinden 2 MB/sn hızla dosya kopyalaması yapabiliyor.

(Çetin Bey'e not: Dosyanın oluşturulma tarihi gibi özellikleri değişiyor.)

Programı kullanabilmek için aşağıdaki adresten client programını PC'nize kuruyorsunuz.

http://www.fjsoft.at

Ayrıca aşağıdaki uygulamayı da telefonunuza kuruyorsunuz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client

PC'den telefona bağlanmak istediğinizde telefondaki client uygulamasını çalıştırmanız ve Wifi, bluetooth veya kablo bağlantısı yapmanız yeterli.

Telefondaki uygulama sadece siz çalıştırdığınızda aktif oluyor. Çalıştırmazsanız arka planda gereksiz yere çalışıp pili tüketmiyor.

Bu programa benzer "Airdroid" isimli bir uygulama da mevcut fakat client programı gerektirmemesine rağmen hem yavaş çalışıyor, hem de telefon rehberi ve mesajları yedeklemek mümkün değil.

My Phone Explorer'ı herkese tavsiye ederim.

Önemli Not: PC uygulamasını kurarken bazı reklam türü uygulamaları da yüklemek istiyor. "Decline" diyerek bunları kurmasına izin vermeyin.

• Oyun konusunda ortak şikayetimiz şu 1 ghz işlemci tegra 2 le oynadığımız sıfır kasmayla oynanılan oyunlar. nasıl olurda tegra 3 ve 1.5 ghz 4 çekirdekli bir telefonda kasar takılır sesleri dalgalanır. bunun tek bir anlamı driver uyumsuzluğudur yani donanım yazılım uyumsuzluğudur. bu tamamen yazılım geliştirilerinin çözümleyeceği bir meseledir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musteaTR

Oyun konusunda ortak şikayetimiz şu 1 ghz işlemci tegra 2 le oynadığımız sıfır kasmayla oynanılan oyunlar. nasıl olurda tegra 3 ve 1.5 ghz 4 çekirdekli bir telefonda kasar takılır sesleri dalgalanır. bunun tek bir anlamı driver uyumsuzluğudur yani donanım yazılım uyumsuzluğudur. bu tamamen yazılım geliştirilerinin çözümleyeceği bir meseledir.

Tamamen haklısınız.

Bu çözümün iki bacağı var:

1- Oyun geliştirici firmalar
    2- LG

Tegra3 malesef çok fazla telefonda kullanılmıyor. (Benim bildiğim yaygın olan sadece 3 model var: LG Optimus 4X HD, HTC One X ve HTC One X+)

Nvidia'nın sitesinden siz de bakabilirsiniz:http://www.nvidia.com/object/tegra-superphones.html (Filtre olarak sadece Tegra 3 seçin. Hatta bu sayfada LG Optimus 4X gösterilmiyor bile.)

2012 Mayıs ayında 28 değişik telefon modelinde Tegra 3 kullanılacağı iddia edilmesine rağmen malesef bu gerçekleşmedi. (http://androidcommunity.com/nvidia-28-more-tegra-3-phones-coming-in-2012-20120524/ )

Buna rağmen bu chipseti kullanan birçok tablet mevcut fakat diğer chipset'lere göre çok az sayıda. (http://www.nvidia.com/object/tegra-supertablets.html )

Durum böyle olunca fazla bir kullanıcı tabanı olmayan bir chipset'i oyun geliştiriciler biraz arka planda bırakıyorlar.

Problem güncel olmayan driver'larda bile olsa, oyun geliştiriciler oyunlarını bu chipsete göre optimize etmezlerse yüksek grafik kaliteli oyunlar hıçkırmaya devam edecek.

2013 CES fuarında Nvidia Tegra 4'ü de duyurduğu için Tegra 3'ün bundan sonra daha fazla yaygınlaşması da zor.

LG de güncellemeler konusundaki kötü ününü hala değiştiremediğine göre:

Konsol kalitesindeki oyunları oynamak isteyenlere bu telefonu önermiyorum.

Almış olanlara da güncelleme gelip de (umarım problem düzelene) kadar sabır diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postacik -- 28 Ocak 2013; 13:35:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seckin1781

quote:

Orijinalden alıntı: makelonur

Telefon elde patlamıştır, 2-3 sene kullanıp atmaktan baska care yok

hangi telefonun kullanım ömrü 5 yıl ki ?

Hangisinin değil ki? bundan öncekı telefonuma 4 yıldan fazla olmuştu. Telefon cepte egıldıgınden, toz vs seylerden degstırdım
  • Telefonda Flash Player mevcut mu ? Elimde ki Xperia u ile takaslamak istioyorum
  • "Yüksek grafik kaliteli oyun oynamak isteyenlere bu telefonu tavsiye etmem" dedim ama telefonumda aşağıdaki oyunlar yüklü.

Nova 3, Need for Speed gibi olmasa da hepsinin de son derece güzel grafikleri var.

Çoğunlukla çocuklar oynuyor ama bazen ben de oynuyorum.

Bu tür oyunları oynarken telefon son derece akıcı ve hızlı.

Where's My Perry -https://play.google.com/store/apps/details?id=com.disney.WMP&hl=tr
    Pitfall -https://play.google.com/store/apps/details?id=com.activision.pitfall
    Little Things Forever -https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klicktock.littlethings2
    Temple Run 2 -https://play.google.com/store/apps/details?id=com.imangi.templerun2
    Rayman Jungle Run -https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pastagames.ro1mobile
    Shoot the Zombirds -https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.idreams.ShootTheZombirds

• Telefonda Flash Player mevcut mu ? Elimde ki Xperia u ile takaslamak istioyorum " Lütfen alinti ile cevaplarsaniz sevinirim"
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraturk

Telefonda Flash Player mevcut mu ? Elimde ki Xperia u ile takaslamak istioyorum

Flash Player yüklü gelmiyor fakat aşağıdaki adresten indirip kurabilirsiniz:

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.36/install_flash_player_ics.apk

Bunu kurduktan sonra telefonda yüklü gelen Internet tarayıcı ile flash'lı siteleri görüntüleyebiliyorsunuz.

Fakat Google Chrome flash desteklemediği için yükleseniz dahi Chrome'da flash'lar çalışmıyor.

• quote:

quote:

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.36/install_flash_player_ics.apk

Bunu kurduktan sonra telefonda yüklü gelen Internet tarayıcı ile flash'lı siteleri görüntüleyebiliyorsunuz.

Fakat Google Chrome flash desteklemediği için yükleseniz dahi Chrome'da flash'lar çalışmıyor.

Eyvallah sagolasin. Diger tarayicilarda da calisoyrduk umarim ve tarayici performansi vs nasil bu telde genel +ve-lri nelerdir. genel olark ve Xperia u ile kiyaslandiginda

• quote:

quote:

quote:

Eyvallah sagolasin. Diger tarayicilarda da calisoyrduk umarim ve tarayici performansi vs nasil bu telde genel +ve-lri nelerdir. genel olark ve Xperia u ile kiyaslandiginda

Biraz zor olacak belki ama bu başlıktaki mesajları baştan sona bir taramanızı tavsiye ederim.

• Evet bende o yüzden kullanicilardan genel bir inceleme istedim zaten :D
  • quote:

Evet bende o yüzden kullanicilardan genel bir inceleme istedim zaten :D

İmzanıza benzeterek yazayım o zaman:

LG Optimus 4X HD | 1.5 GHz Dört Çekirdek - 4.7'' 1280x720 l 8 Mp + 1080p - 16 Gb | ICS 4.0.3 | Black or White | 50Gb Box hediye | Yedek pil+kalem+2 NFC tag+16 GB SD Card hediye

Samsung Galaxy S3'ten önemli sayılabilecek tek eksikliği OTG özelliği (USB'den harici cihaz bağlama) olmaması ve bazı Samsung yazılımları. (ekrana bakıyorsanız ekran ışığını kısmama özelliği gibi)

Sony Xperia modellerinden en önemli farkı HDMI çıkışı olmaması. Fakat USB-HDMI kablo ile televizyona bağlanabiliyor.

Camı kırılırsa yetkili serviste 120 TL'ye değiştirilebiliyor (yetkili servis işçiliği her yerde aynı kalitede değil)

Forumda 4-5 kişi ölü piksel sorunu yaşadı. Takas yoluyla alacaksanız kontrol edin.

• quote:

quote:

quote:

Tarayıcı performansı mükkemmel. Tegra 3 ün en iyi çalıştığı bölümlerden biri. Yalnızca oyunlarda sıkıntı var. Son çıkan oyunlar kasabiliyor. Onun dışında tarayıcı performansı en iyilerden biri. S3 e oranla benchmark değerleri (tarayıcı için konuşuyorum) biraz daha geride gözüküyor. Fakat donanımhaber'in incelemesinide izleyecek olursan testlere oranla real performansı çok daha yüksek. Büyük ekranlı bir telefon alacaksan ve internet performansı istiyorsan neredeyse masaüstü internet performansı sunan az sayıda telefondan biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikotrex -- 28 Ocak 2013; 15:32:12 >

• Sony'nin Xperia Z ile NFC kullanımı üzerine yeni bir videosu.

Şu anda NFC için pratik olan pek bir kullanım alanı yok fakat videodaki gibi ileride NFC destekli cihazlar çıkarsa anlamlı olabilir.

• Arkadaşlar Tegra 3e pislik atmıyalım, tamam tek kanal destegi var ama bu yuksek grafik isteyen Hd oyunlarda kascağı anlamına gelmez, bu donanım bu gibi aynı anda 2oyun dahi acacak kapasitede...

One x de ne donanım var???
    Optimus 4x le aynı degil mi??
    neden lag diger tabiriyle hıckırma bu telefonda yok???
    neden bizimkinde var???
    simdi soruyorum sorun tegra 3 de mi???
    Lg nin yazılımında mı?

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.