Şimdi Ara

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi) (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.950
Cevap
97
Favori
1.076.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba iyi geceler bende custom rom için uğraşıyorum ama hep status 7 diye hata veriyor. ne yapmalıyım bilginiz varmı.
  • jeli bonumuz vermicekler kesinleşti heralde xda gençliği şimdiden kendileri güncellediklerine göre yaş tahtaya basmaz onlar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: olimpiyas

jeli bonumuz vermicekler kesinleşti heralde xda gençliği şimdiden kendileri güncellediklerine göre yaş tahtaya basmaz onlar :D

Gelicek raad ol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkfk

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

skype ile başım dertte, laptoptaki skype de online olarak görünen kişilerim telefonumdaki skypede offline olarak görünüyorlar. nasıl düzeltebilirim acaba

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi)

Yardim lutfen

sana ozel bisey degil. 3 farkli android cihazda denedim, ayni sorun var. kisiyi engelleyip sonra da engeli kaldirinca kisi online oluyor. senin liste kalabalik oldugu icin biraz daha sikintili. skype`in kendi hatasini duzeltmesini bekleyecegiz.

skype ye mail atsak ama ben ingilizce bilmiyorum bilen birileri buraya yazsada atıp bilgilendirelim sürekli kapalı gördüğümüzden çağrı yapamıyoruz. yurt dışı görüşmelerimiz için çok iyi oluyor bedava olması bir avantaj

• quote:

Orijinalden alıntı: emcayi

quote:

Orijinalden alıntı: siegman35

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hzrklm

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

quote:

[ROM] [13-1-2013] [4.1.2] CustoNexus v0.1p3 PORT [All-in-one: CM-PA-AOKP

Arkadaşlar alın size 4.1.2 Jb Rom sıcak sıcak sömürün :D İşler gittikçe güzelleşiyor. Developerler 4X HD yi sevmeye başladı ve çalışmalar giderek fazlalaşacakmış

Link:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2096482&page=3

ii güzel hoş da one x oluo xihaz ?

ARKADAŞLAR oNE x LE ALAKASI YOK 4.1.2 cUSTOnEXUS rOM 'UN PORTLANMIŞ HALİ VE GAYET STABİL ÇALIŞIYOR. bEN YÜKLEDİM ŞİMDİ DENİYORUM PİL PERFORMANSIDA GÜZEL. sADECE MOBİL İNTERNET VE BOLUETOOT ÇALIŞMIYOR. Geri kalan herşey gayet iyi. Cihazın gerçek hızı ortaya çıkıyo resmen :D

Kardeş kayboldun yahu :( oyunlardaki kasılma olayları falan kesilmiş mi sorunu kalıyor mu telefonun birde antutu skoru ne oluyor az bilgilendirirsen bizde ona göre hareket ederiz kardeşim...

bende ram kullanımını merak ediyorum. xda da antutu skoru çok düşük çıkmış diye okumuştum.antutu skorlarını çok baz almayın. misal cm10 romları antutu da genelde düşüktür diğer romlara göre ama cm10 stabilitesi ayrıdır.kolay kolay kitlenmez telefon (sağlam sürümlerinde) .

Arkadaşlar 2 haftadır kullanıyorum [ROM][24-1-2013][4.1.2]CustoNexus v0.99p3b [All-in-one: PA-AOKP-CM]

İlk paylaşım yaptığımda bir çok arkadaş atıp tutmuştu 3g çalışmıyor bi halta yaramaz diye adamlar 1gün sonra onuda çalıştırdı. Haftada bir güncelliyorlar.
    Alın size her bişeyi çalışan yalnız (sadece bluetoot çalışmıyor) diğer herşey ve şarj ömrü gayet güzel ics ye göre.
    Antutu skorlarına gelince antutu 13730 aldı 1 sefer test yaptım üzerinde ince ayarlarıda yapmaya çalışıyorum. Zaten developer arkadaşlar ics kerneli aynen alıp kullanmışlar çünkü sorunsuz bir kernel ama hız ve akıcılık güzel denemek isteyenler denesin.
    Yükleme önergesini yalnız harfiyen uygulayın yoksa tekrar yüklemeyle uğraşırsınız altta güncelleme oldukça paketlerde yayınlanıyor.
    İcs den sıkılıp birazda Jb 4.1.2 denemek isteyenlere gelsin :D Link aşagıdadır.

Not:Boş boş konuşup sipekülasyon peşinde olanlar lütfen mesajıma cevap vermesin, ayrıca orjinal kullanmak isteyenler yorum atmalarına gerek yok. Deneyenlerden ve kullananlardan yorum alalım !!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2096482

buradaki çoğu arkadaş android bilgisi ortalama seviyede yada yeni yeni tanışıyorlar.o yüzden costum romlara önyargılı olabilirler.bende uzun zamandır kullanıyorum.dün p3 yükledim.benim gözlemlediğim bir bug var o da telefona luncher ayarlarını kurcalağımızda (kendi ayarlarında) telefon kitlenip açılmayabiliyor. arkadaşlara tavsiyem eğer rom u attıktan sonra hafıza kartı okuma hızı düşebilir( telefon içinde gezerken galerinin geç gelmesi gibi) hafıza kartınızdaki resimlerinizi müziklerinizi filan yedekleyip pc ye karta format atıp tekrardan kopyalarsanız kendi dosyalarınızı sıkıntı ortadan kalkacaktır.

ayrıca telefonumuzdaki gelişmiş seçeneklerdeki hata ayıklama modunu genellikle kapalı tutun. çünkü bunlar orjinal rom olmadığı için telefonda bir hata oluştumu telefon açılırken kitlenebilir, yeniden rom atmak zorunda kalabilirsiniz.

en son çıkan rom hakkındaki yorumum ise gayet stabil gayet hızlı.bluetooth kullanmadığım için benim için pek sıkıntı olmuyor.bence yüklenebilir ve günlük kullanıma uygundur.

bu arada burada paylaştığınız için emeğinize teşekür ederim

Bende degerli yorumlariniz icin size tesekkur ederim. Neticede forumun amaci bilgilendirmek ve paylasim yapmaktir.

Arkadaşlar oyun performanslarında bir artış varmı?
    JB ile beraber yeni tegra sürücülerimi geliyor.
    bilgi vermenizi rica ederim.

• quote:

quote:

skype ile başım dertte, laptoptaki skype de online olarak görünen kişilerim telefonumdaki skypede offline olarak görünüyorlar. nasıl düzeltebilirim acaba

Yardim lutfen

jb ile cok da performans artısı olmuyor oyunlar için yine de laglar mevcut özellikle nfs oyununda, bana sorarsan bu tegra3 driverla cözüleek bir sorun değil çünkü okuduğum makalelerde tegranın shader olarak cok üst düzüeyde donatıldığını(mesela gölgeleme.su texturesi yansıma ve motionblur gibi)buna karsın kullandığı tek kanal bellek denetleyicsi yüzünden laglar olduğunu kısacası tegra3 mimarisinde sorunlar olduğu söyleniyor ((fakat o cok övülen adreno 320 gpusunun aspahalt 7 ve amazing spiderman gibi oyunlarda çamur gibi grafikler verdiğini youtube videolarında rahatlıkla gözlemliye bilirsin)). bu sorunda tegra 3 için geliştirilen oyunlarda aşıldığı görünüyor mesela horn gibi bu oyun konsol kalitesinde kabul ediliyor ama gamloft gibi tegra ile ilişkisi olmayan yapımcıların oyununda ise bariz oyun performansı düsüsü var mesela amazing spiderman gibi..bu yinede bır umut var gibi oda htc one x için atılan bir emaile karşılık verilen cevapta tegra 3 ün 2.6 kernelle 2 cekirdeğnin aktif olduğunu 3.0 kernelle 4 çekirdeğin aktif olacağını bununda daha fazla performans sunacağida soyleniyorki bu kernel terf,s, b,z,m telefonlarda suan imkansız çünkü bootloader kilidi telefonlarımızda kapali inşallah yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shocoll

Ekran koruyucuyu yakınlık sensörünü kapatmayan mat yenisi ile değiştirdim ve güzel bir arka kapak aldım...

Bütün sorunlarım uçtu gitti...

Herkese kutudan çıkan ekran koruyucuyu değiştirmesini tavsiye ederim... Dokunmatik özellik kalitesinin şimdi şimdi farkına varıyorum. Dokunmatik ekranı maksimum kapasitede kullanmak istiyorsanız kutudan çıkan ekran koruyucuyu kullanmayın...

ekran koruyucuyu yapıştırırken arada hava kabarcıkları kalmadan nasıl yapıştırabilirim

Ben aldığım yerden yapıştırmasını rica ediyorum...
  • quote:

skype ye mail atsak ama ben ingilizce bilmiyorum bilen birileri buraya yazsada atıp bilgilendirelim sürekli kapalı gördüğümüzden çağrı yapamıyoruz. yurt dışı görüşmelerimiz için çok iyi oluyor bedava olması bir avantaj

Engin Bey,

Skype programı çok problemli bence. Login olurken çok bekliyor, arama bittikten sonra 5-10 saniye takılıyor.

Dün yeni bir sürüm çıktı, değişen hiçbirşey yok.

Bu kafayla giderlerse müşterilerini kaybedecek Microsoft.
  • Custom ROM'u deneyen arkadaşlara bir sorum olacak.

Kernel değişmediğine göre muhtemelen olmamıştır ama bu yeni ROM'la OTG (USB'den harici cihaz bağlama) çalışıyor mu?
  • şok oldum şok 15 gün önce ölü piksel dolayısıyla servise gönderdiğim cihazımın ekran değişimi kararı çıktı.bugün teslim aldığımda ekran falan değişmemiş yemin ederim napmalıyım arkadaşlar :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: alican003

şok oldum şok 15 gün önce ölü piksel dolayısıyla servise gönderdiğim cihazımın ekran değişimi kararı çıktı.bugün teslim aldığımda ekran falan değişmemiş yemin ederim napmalıyım arkadaşlar :S

lg servise kötü derlerdi inanmazdım berbatmış ekranını çizmişler yazık vallaha yazık acıyorum 1200 lirama kayıt düşmüşler bide ekran değişti diye aynı duruyo ekran ölü pikseller sırıtıyo resme
  • quote:

şok oldum şok 15 gün önce ölü piksel dolayısıyla servise gönderdiğim cihazımın ekran değişimi kararı çıktı.bugün teslim aldığımda ekran falan değişmemiş yemin ederim napmalıyım arkadaşlar :S

yapacagın ıslem basıt tekrar test et olu pıksel cıkıyorsa ara ve servıse 15 gunluk urun yasal olarak degısım gerekıyor ekran degısımı degıl felan de ıtıraz et bunuda soyle ekranı degıstırmeden gondermıssınız dalga mı gecıyorsunuz kullanıcı memnunıyetı bu degıldır gıbı seyler soyle . Zaten gonderın ıncelemeye alalım felan derler degısım olmasa bıle ekran degısımı sart mutlaka ıkısınden bırı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: myCo76

quote:

yapacagın ıslem basıt tekrar test et olu pıksel cıkıyorsa ara ve servıse 15 gunluk urun yasal olarak degısım gerekıyor ekran degısımı degıl felan de ıtıraz et bunuda soyle ekranı degıstırmeden gondermıssınız dalga mı gecıyorsunuz kullanıcı memnunıyetı bu degıldır gıbı seyler soyle . Zaten gonderın ıncelemeye alalım felan derler degısım olmasa bıle ekran degısımı sart mutlaka ıkısınden bırı olacaktır.

kardeşim cihaz 15 günlük değil 2 aylık 15 gün önce servise gönderdim demiştim.ölü piksel var değişmemişki ekran 10 tane var hemde

• quote:

quote:

lg servise kötü derlerdi inanmazdım berbatmış ekranını çizmişler yazık vallaha yazık acıyorum 1200 lirama kayıt düşmüşler bide ekran değişti diye aynı duruyo ekran ölü pikseller sırıtıyo resme

O cihazı size o şekilde göndermemeleri gerekirdi. Ekranı çizmiş olmaları ciddi bir ayıp.

Yabancı forumlardan da gördüğüm kadarıyla bu telefonda ölü piksele sık rastlanıyor. Kullanıcıların çoğu ölü pikseli fark etmiyor.
    Ölü pikselleri görmek için tam siyah ve tam beyaz iki resme bakmak gerekiyor ama siyaha bakarken arka ışığı %100 yapmayınca ölü pikseli algılamak neredeyse imkansız. Ayrıca siyah resme %100 ışıkla bakarken mümkünse büyüteç kullanılmalı ve farklı açılardan bakılmalı. Bazı ölü pikseller hafif açılı bakınca gözüküyor.
    Bunu diğer kullanıcılar için yazıyorum. Dediğim gibi kontrol ederseniz, belki siz de bulabilirsiniz.

Ekran ile ön cam arasında kalan tozlar ölü piksel gibi gözüküyor. Bunlara da dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Bringer -- 26 Ocak 2013; 17:41:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Storm Bringer

quote:

quote:

O cihazı size o şekilde göndermemeleri gerekirdi. Ekranı çizmiş olmaları ciddi bir ayıp.

Yabancı forumlardan da gördüğüm kadarıyla bu telefonda ölü piksele sık rastlanıyor. Kullanıcıların çoğu ölü pikseli fark etmiyor.
    Ölü pikselleri görmek için tam siyah ve tam beyaz iki resme bakmak gerekiyor ama siyaha bakarken arka ışığı %100 yapmayınca ölü pikseli algılamak neredeyse imkansız. Ayrıca siyah resme %100 ışıkla bakarken mümkünse büyüteç kullanılmalı ve farklı açılardan bakılmalı. Bazı ölü pikseller hafif açılı bakınca gözüküyor.
    Bunu diğer kullanıcılar için yazıyorum. Dediğim gibi kontrol ederseniz, belki siz de bulabilirsiniz.

Ekran ile ön cam arasında kalan tozlar ölü piksel gibi gözüküyor. Bunlara da dikkat edin.

Aynen oyle kardesim ekrani cizik ve olu pikseller duruyor toz falan degil ayrica

• beni de ekleyin yaklaşık 2 aydır bu telefona sahibim. genel olarak bu paraya alınabilecek en iyi telefonlardan biri diyebilirim. Yine yaşadığımız sıkıntı oyunlarda hıçkırma problemi, bir de forum boyunca konuşulan ve tartışılan güncelleme gelip gelmeyeceği konusu. Onun haricinde ekran koruma filmini kendim uyguladım. Diğer telefon coverı pek bir işe yaramıyor çabucak çatlama yaptı yandan.

Bugün kendim silikon kılıf aldım 5 tl verdim. siyah modeli varmış bendeki beyaz model LG. Biraz beşiktaş oldu

Tuşlar içerde kalıyor alacak olanlara duyurulur. Ama bundan önce kullandığım desire s telefonumda da siyah silikon kılıf kullanmaktan memnundum. Bunda da memnun kalacağımdan eminim. Forumda yazan arkadaşların tavsiye ettiği programlar oldukça işime yaradığını söylemek isterim.

Paralı olarak Nova, Dead Space ve Most Wanted aldım. Nova da kasıyor, Most Wanted de başlarken sonra sıkıntı yok. 10E güncelleme yüklü telefonda, Dead Space de sorun yok.

Rehber biraz birbirine girmiş durumda. Hallederiz.

• quote:

Arkadaşlar 2 haftadır kullanıyorum [ROM][24-1-2013][4.1.2]CustoNexus v0.99p3b [All-in-one: PA-AOKP-CM]

İlk paylaşım yaptığımda bir çok arkadaş atıp tutmuştu 3g çalışmıyor bi halta yaramaz diye adamlar 1gün sonra onuda çalıştırdı. Haftada bir güncelliyorlar.
    Alın size her bişeyi çalışan yalnız (sadece bluetoot çalışmıyor) diğer herşey ve şarj ömrü gayet güzel ics ye göre.
    Antutu skorlarına gelince antutu 13730 aldı 1 sefer test yaptım üzerinde ince ayarlarıda yapmaya çalışıyorum. Zaten developer arkadaşlar ics kerneli aynen alıp kullanmışlar çünkü sorunsuz bir kernel ama hız ve akıcılık güzel denemek isteyenler denesin.
    Yükleme önergesini yalnız harfiyen uygulayın yoksa tekrar yüklemeyle uğraşırsınız altta güncelleme oldukça paketlerde yayınlanıyor.
    İcs den sıkılıp birazda Jb 4.1.2 denemek isteyenlere gelsin :D Link aşagıdadır.

Not:Boş boş konuşup sipekülasyon peşinde olanlar lütfen mesajıma cevap vermesin, ayrıca orjinal kullanmak isteyenler yorum atmalarına gerek yok. Deneyenlerden ve kullananlardan yorum alalım !!!

İlk paylaşımınızda atıp tutan arkadaşlardan bir tanesi de bendim. Yazmasınlar demişsiniz ama diğer arkadaşları yanlış yönlendirmenize de izin veremem.

Bu romu sanki siz yazmış gibi davranmanız yada indirilen her dosya için birşey kazanıyormuşsunuz gibi davranmanız bir tarafa, çalışan donanımları için mi atıp tuttuk? Çalışan donanımlara mı çalışmıyor dedik? Sizin şahsınıza mı bir laf ettik?

Bizim dediğimiz şey bu rom da diğer rom da (Androidi kalıbına sığdırmış birisi olarak 1'den fazla rom olduğunu da biliyorsunuzdur) henüz günlük kulanım için uygun değil dedik. Birçok donanım henüz çalışmıyor ona göre hemen heyecana kapılıp pat diye üstüne atlamayın dedik. Kötü mü dedik?
    Ayrıca biz bunları dedikten sonra aradan 20 gün geçmiş. Sorunlar yavaş yavaş giderilmiş. Elbetteki bu süre içerisinde olduğu gibi kalmayacak. Elbetteki sorunlar teker teker giderilecek. En sonunda da herkesin yükleyebileceği ve telefonu tam anlamıyla kullanabileceği bir rom ortaya çıkacak.

Bu arada biliyor olsaydınız mutlaka bizi haberdar ederdiniz ama sanırım henüz duymadınız. Eternity takımı da CM10.1'i yüklemeyi başardı. Yani 4.1 değil 4.2. Bunu takip edip engin bilgilerinizi bunun üzerine yoğunlaştırırsanız ve bizleri de bu konuda bilgilendirirseniz cahil kalmamızı önlemiş olursunuz.

3 yıldır androidi'i kalıbınıza sığdırmış bir android uzmanı (bun sözleri siz kullandığınız için yazıyorum) olabilirsiniz ama hala okuduklarınızı anlamada biraz sorun var gibi görünüyor.

• quote:

Burada birşey sormak istiyorum.
    Niçin JB Kernel yerine ICS kerneli kullanmışlar?
    ICS Kernel üzerine JB giydirmek ne kadar doğrudur?
    Motor aynı olduktan sonra kaporta değişmiş ne işe yarar?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZGR+

quote:

Orijinalden alıntı: F1661

çoğunuzun bildiği üzere linkteki forumda android 4.1.2 (jelly bean) in optimus 4X HD ye
    uyarlanması üzerine çalışılıyor, ufak tefek sorunlar dışında rom stabil bir şekilde çalışıyormuş ,
    bu linkteki rom u kullanıp telefonun oyun performansını test eden var mı ?

Ciddi anlamda merak ediyorum bende. Yakın zamanda p3 sonrası güncellemelerini yayınladığında, geçmeyi düşünüyorum. Nasıl kurulduğunu ve ihtiyaç durumunda ics'li orjinal rom'a nasıl geçebileceğimi öğrenebilirsem anında deneyeceğim.

Ben ilk çıktığı günden beri kullanıyorum 4.1.2yi. Gayet stabil ve güzel. Antutu puanları vs ics ile neredeyse aynı gibi ama programların çalışma performansı ve hız gözle görülür bir fark söz konusu. Benchmark programları zaten oyun performansı ve grafik üzerinden ağırlıklı olarak puanlarını vermekte ama hızlanma gözle görülür. Denemek isterseniz belirttiğim yolları izleyerek deneyebilirsiniz. Eğer sevmesseniz kdz updater ile hemen orjinal rom'a dönebilirsiniz gayet basit bir işlem. LG Optimus 4x HD istesenizde brick edemeyeceğiniz bir cihazdır zaten bootloader kilitli hiçbir şekilde kırıp brick edemessiniz...

Jb port romu yüklemek için şunları yapmanız gerekli sırası ile takılırsanız özelden mesaj atarsanız yardımcı olurum.

1-'Root' olman gerek
    2-Cwm Recovery 6.0 kurman gerek. Daha sonra çalıştırıp 'install recovery mod' diyosun ve tamamdır.
    3-Xda'dan gerekli cwm dosyasını Rom sayfasından indirip hafıza kartına atıyorsun.
    4-Sonra tekrar kurduğun ''4x Hd Recovery''(yani cwm) gelip programı açıyorsun ve 'recovery boot yazan yere basıyorsun ve tel reset atıp bildiğimiz cwm ekranı ile açılıyor.
    5-açılan ekranda wipe data/factory reset yazan yereden teli temizliyorsun.
    6-İnstall zip from sd card yazan girip choose zip from external sdcard tıklıyorsun ve indirdiğin zip dosyasını bulup flashlıyorsun.
    7-yukleme işlemi bittikten sonra cwm'nin ilk ekranına gelip advance'den wipe dalvik cache yapıyorsun işlem tamadır.
    8-Şimdide reboot system now dedikten sonra açılmasını bekliyorsun cihazın bu kadar.

İlk açılış biraz geç olabilir merak etmeyin.

paylaşımınız için teşekürler.bende ekleme yapmak isterim. wipe data yaptıktan sonra wipe cache ve advance menüden wipe dalvik seçenklerinide uygularsanız daha iyi olucağının düşüncesindeyim. ben eski i9000 me sürekli böyle rom atardım.

Evet siegman gibi ben de her rom yüklemeden önce 3 wipe işlemini de yapmanızı öneririm. Böylece olası birçok problemin önceden önüne geçmiş olursunuz.
    Wipe cache partition
    Wipe data/factory reset
    Advanced->Wipe Dalvik Cache

• quote:

quote:

Aynen geri gönderin. Değiştirdik dedikleri ekranın çizik olduğunu, üstelik ölü piksellerin aynen durduğunu belirtin. Zaman geçirmeden bunu yapmanız gerekir.

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.