Şimdi Ara

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi) (1171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.951
Cevap
97
Favori
1.076.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PcError

Telefonum aşırı yavaşladı, rehbere giriyorum 4-5 saniye bekliyor öyle giriyor. Yada aramaya giricem arıyorum telefon kasıyor ekran ışığını açmak için uğraşıyorum 2 saat. Bazen telefon kasıyor res atıyorum telefona.

Buna varmıdır bir çözüm?

Daha önce sadece 1 kez bilgisayardan telefonu güncellemiştim. Hatta güncelleştirdikten sonra daha çok yavaşladı.

Varmı telefonu hızlandırmak için yapabileceğim birşey? Root falan var dediler ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Rootlasam telefon hızlanırmı acaba?

pek çok sebepten olabilir bu şikayetlerinizin sebebi
    öncelikle doğru teşhisi koymamız işimizi kolaylaştıracaktır.
    Telefonunuzu tam şarj edin ve güvenli modda açın bu şekilde kullanın bir gün boyunca sorun çözülürse kurduğunuz programlardan biri yada birileri sebep oluyor diyebiliriz
    çözüm olmazsa diğer adımlara öyle geçeriz

• telefonda 4. kez parça değişimi yapılmakta bakalım sonuç ne olacak
  • Değişim olarak lg d802 g2 gönderceklermiş bayramdan sonra . İyi Para iade vs uğraşmamıza gerek kalmadı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaran

Değişim olarak lg d802 g2 gönderceklermiş bayramdan sonra . İyi Para iade vs uğraşmamıza gerek kalmadı :)

haydi hayırlı olsun taktik alabilir miyim, benim de amacım para iadesini alıp uzerine para ekleyip g2 almak
  • gigabit78 kullanıcısına yanıt
    Benim PcError kadar olmasada, ram in sürekli 850-870 mb civarında olmasından dolayı takılmalar yaşıyorum. Yerleşik ram boşaltma programı sadece o anlık işe yarıyor.
    Güvenli modda da denedim ama yine ram 750 mb civarında geziniyordu. 2 senedir telefona format benzeri bir şey atılmadı. Sadece yeni güncellemeyi kurmuştum çıktığında.

Fabrika ayarlarına dönmemin veya custom rom yüklemenin bir faydası olur mu bu duruma?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamsili ekmek -- 2 Ekim 2014; 16:32:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gigabit78

quote:

Telefonum aşırı yavaşladı, rehbere giriyorum 4-5 saniye bekliyor öyle giriyor. Yada aramaya giricem arıyorum telefon kasıyor ekran ışığını açmak için uğraşıyorum 2 saat. Bazen telefon kasıyor res atıyorum telefona.

Buna varmıdır bir çözüm?

Daha önce sadece 1 kez bilgisayardan telefonu güncellemiştim. Hatta güncelleştirdikten sonra daha çok yavaşladı.

Varmı telefonu hızlandırmak için yapabileceğim birşey? Root falan var dediler ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Rootlasam telefon hızlanırmı acaba?

Telefonunuzu tam şarj edin ve güvenli modda açın bu şekilde kullanın bir gün boyunca sorun çözülürse kurduğunuz programlardan biri yada birileri sebep oluyor diyebiliriz

Güvenli modda çalıştırdığım kadarıyla telefon hızlandı. Şimdi normale dönüp tüm programları silecekmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: hamsili ekmek

Benim PcError kadar olmasada, ram in sürekli 850-870 mb civarında olmasından dolayı takılmalar yaşıyorum. Yerleşik ram boşaltma programı sadece o anlık işe yarıyor.
    Güvenli modda da denedim ama yine ram 750 mb civarında geziniyordu. 2 senedir telefona format benzeri bir şey atılmadı. Sadece yeni güncellemeyi kurmuştum çıktığında.

Fabrika ayarlarına dönmemin veya custom rom yüklemenin bir faydası olur mu bu duruma?

Teşekkürler.

Hocam 2 sene telefonu hiç fabrika ayarlarına almadıysanız oldukça şişmiştir şimdi. Fabrika ayarlarına alırsanız bariz bir şekilde farkedecektir. Tabi önce yedeklerinizi almanız gerektiğini biliyorsunuzdur zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Değişim olarak lg d802 g2 gönderceklermiş bayramdan sonra . İyi Para iade vs uğraşmamıza gerek kalmadı :)

Çok sevindim. Gözünüz aydın.

@karoten
    Üzerine para koymanız gerekmiyor. Değişim birebir yapılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmelerde edindiğim izlenime göre lg pek para iadesi yapma taraftarı değil (özellikle 1 yılı doldurmuş cihazlarda) şahsen ben hakem heyetine şikayet ettim 20 iş günü dolmuş cihaz için hala bekletiyorlar beni. O yüzden illa g2 32gb olsun derdiniz yoksa çok fazla para iadesiyle uğraşmayın. Ha bu demek değildir ki hakkınızı aramayın. Benim gibi inatçı ve zamanı dert etmiyorsanız haklı olduğunuz her anda sonuna kadar hakkınızı arayın.
    Herkese iyi bayramlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Çok sevindim. Gözünüz aydın.

@karoten
    Üzerine para koymanız gerekmiyor. Değişim birebir yapılıyor.

para iadesi olursa eger uzerıne para koyup g2 almayı dusunuyordum, birebir degişim tabi on numara bes yıldız olur

bu ugurda ne yapabılırım ? artık telefondan son derece sogudum.

• 1-ADET ORJİNAL BATARYA 2150 mAh Hediye kutuda verilen bataryayı hiç kullanmadım Orjinal poşetinde güvenlik şeridi bile yırtılmadı

1-ADET SARJ DOCK'U

2- ADET NFC TAG

Bunları satıyorum arkadaşlar hiç kullanılmamış hepsi 0 almak isteyenler özel mesaj gönderebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: karoten

quote:

haydi hayırlı olsun taktik alabilir miyim, benim de amacım para iadesini alıp uzerine para ekleyip g2 almak

Ben telefonu toz için 2. kez göndermiştim 20 iş gününde tamir edemediler . Bende Söyledim Değişim oldu . Sizinde böyle bir durum olması lazım durduk yere değişim yapmazlar :)

• arkadaşlar bu telefonda sesli arama var mı?

• Aşağıdaki soruma cevap alamadım, bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Enes hocam, Bende EnoxReo2 ve mod42 stok kernel yüklü. Telefon her harekette hıçkırıyor, rehberde kaydırma yaparken takılıyor, video kesik kesik duraksar gibi oluyor, menü geçişlerinde duraksamalar oluyor, formatlayıp yeni kurulum yaptım, bazı programları servisleri kaldırdım, ayarlardan herşeyi denedim, hatta gizli menüden yapmaya çalıştım. Kurulu gelen işlemci programı ile birşeyler yaptım yinede olmadı. Yardım bekliyorum sizden mümkünse. Teşekkürler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gigabit78

quote:

Buna varmıdır bir çözüm?

Güvenli modda çalıştırdığım kadarıyla telefon hızlandı. Şimdi normale dönüp tüm programları silecekmiyim?

Varmı benim sorunumdan anlayan biri?

• quote:

quote:

Teşekkürler.

Hocam 2 sene telefonu hiç fabrika ayarlarına almadıysanız oldukça şişmiştir şimdi. Fabrika ayarlarına alırsanız bariz bir şekilde farkedecektir. Tabi önce yedeklerinizi almanız gerektiğini biliyorsunuzdur zaten.

teşekkürler @chatin_62, telefonum ilk alındığı zamanlardaki haline döndü. Boş yere beklemişim demekki uzun zamandır.

@PcError, sanada öneririm fabrika ayarlarına dönme işlemini. Tabi @chatin_62 nin dediği gibi yedeklerinizi almanız gerekiyor.

• rehberi nasıl yedekleyeceğim peki fabrika ayarlarında rehberde gidiyor bildiğim kadarıyla?
  • quote:

rehberi nasıl yedekleyeceğim peki fabrika ayarlarında rehberde gidiyor bildiğim kadarıyla?

Evet, fabrika ayarlarında rehber gider.
    Yedeklemek için size 2 ayrı yol önereceğim.
    1. olarak BackupAll adlı bir uygulamayı öneriyorum.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.piv.backupall

Çok güzel ve diğer uygulamalarda olmayan özellikleri var. Rehberdeki kişilerin resimlerin yedeklerini de alabiliyorsunuz ki kullandığım başka hiçbir uygulamada bu özelliği ben göremedim. Ayrıca almış olduğu xml formatlı bu yedeği istediğiniz yerde içeriğini görebiliyorsunuz. Normalde Rehber yedekleri vcf formatında alınır ve içeriğini görebilmeniz için mutlaka bir yere import yani içe aktar yapmanız gerekir. XML uzantılı dosyaları herhangi bir browser ile rahatça açabilirsiniz. Üstelik formatlı bir şekilde gösteriyor. Yani karman çorman değil. Ayrıca SMS ve görüşme geçmişinin yedeklerini de aynı uygulama içerisinden alabiliyorsunuz. Geliştiricisini de yakınen tanıyorum.

Ayrıca size tavsiyem hiçbir zaman tek yedekle yetinmeyin. Rehberin kendi içinden de yedekleme yapın. Bunun için Rehberi açıp menü tuşuyla ayarlara girin ve içe/dışa aktar (import/export) seçeneğinden dışa aktar (export) ile sdkarta aktarın.

Daha sonra bu yedekleme dosyalarını (rehberden aldığınız sdkartın en üst dizininde vcf uzantılı bir dosyadır, Backup All uygulaması ise yedeklediği dosyaları Backupall isimli bir klasör altında saklar) bilgisayarınıza yada OTG belleğinize kopyalayın.

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

teşekkürler @chatin_62, telefonum ilk alındığı zamanlardaki haline döndü. Boş yere beklemişim demekki uzun zamandır.

@PcError, sanada öneririm fabrika ayarlarına dönme işlemini. Tabi @chatin_62 nin dediği gibi yedeklerinizi almanız gerekiyor.

Telefonum iki yılı doldurmak üzere, çok yavaşlamıştı, bazen beni çıldırtacak kadar kızdırıyordu. Öyleki rehbere bazen 20 saniyede girdiği oluyordu. Fabrika ayarlarına döndürünce çok büyük oranda düzeldi. Hatta dokunmatik ekran tepkileri bile iyileşti. Gerçekten daha önce yapmalıymışım.

Yeniden kurmayı gerektiren uygulamaları en aza indirdim, gereksiz yere ve az kullanılan uygulamaları kurmadım.

Ama iki yılın sonunda pil performansı doğal olarak düşmüş durumda, sanırım sizinkilerde aynı durumdadır.Daha az gidiyor artık pil.

• quote:

quote:

rehberi nasıl yedekleyeceğim peki fabrika ayarlarında rehberde gidiyor bildiğim kadarıyla?

Evet, fabrika ayarlarında rehber gider.
    Yedeklemek için size 2 ayrı yol önereceğim.
    1. olarak BackupAll adlı bir uygulamayı öneriyorum.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.piv.backupall

Çok güzel ve diğer uygulamalarda olmayan özellikleri var. Rehberdeki kişilerin resimlerin yedeklerini de alabiliyorsunuz ki kullandığım başka hiçbir uygulamada bu özelliği ben göremedim. Ayrıca almış olduğu xml formatlı bu yedeği istediğiniz yerde içeriğini görebiliyorsunuz. Normalde Rehber yedekleri vcf formatında alınır ve içeriğini görebilmeniz için mutlaka bir yere import yani içe aktar yapmanız gerekir. XML uzantılı dosyaları herhangi bir browser ile rahatça açabilirsiniz. Üstelik formatlı bir şekilde gösteriyor. Yani karman çorman değil. Ayrıca SMS ve görüşme geçmişinin yedeklerini de aynı uygulama içerisinden alabiliyorsunuz. Geliştiricisini de yakınen tanıyorum.

Ayrıca size tavsiyem hiçbir zaman tek yedekle yetinmeyin. Rehberin kendi içinden de yedekleme yapın. Bunun için Rehberi açıp menü tuşuyla ayarlara girin ve içe/dışa aktar (import/export) seçeneğinden dışa aktar (export) ile sdkarta aktarın.

Daha sonra bu yedekleme dosyalarını (rehberden aldığınız sdkartın en üst dizininde vcf uzantılı bir dosyadır, Backup All uygulaması ise yedeklediği dosyaları Backupall isimli bir klasör altında saklar) bilgisayarınıza yada OTG belleğinize kopyalayın.

Rehberi Gmail hesabında yedeklemeyi sanırım çoğumuz yapmıyor ya da bilmiyor. Ben bir kez telefonu aldığımda yedeklemiştim, o günden bu yana Gmail rehberini kullanıyorum. Sildiğim ya da yeni eklediğim numaralar anında Gmail hesabındaki rehberle senkronize oluyor.

Böylece telefon değiştirme-kaybetme-fabrika ayarlarına dönme vb durumlarda hayat kurtarıyor. Telefonu kullanırken sürekli olarak Gmail rehberini kullanıyorum, bu sırada internet bağlantısı gerekmediğini söylemeliyim bilmeyen varsa. Değişiklik varsa ilk internet bağlantısında Gmail hesabındaki rehberle eşleşiyor zaten.

Bir güzel yönü ise; Rehbere Bilgisayarın kocaman ekranında ulaşabilmek ve orada rahatlıkla yenilikleri ekleme- silme olanağı tanıması. Anında telefona bu değişikliklerin düştüğünü söylememe gerek yok.

Fabrika ayarlarına dönünce silinen rehberim anında telefona kuruldu hemen bu yolla. Ayrıca bir başka android cihazınız varsa (benim LG tabletim var) rehberiniz ona da kuruluyor kendiliğinden ( aynı gmail hesabını kullanmak şartıyla).

Özetle; bu yöntemi kullanmanızı şiddetle öneriyorum dostlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vuralkan -- 7 Ekim 2014; 14:24:12 >

• 
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.