Şimdi Ara

Jagten - The Hunt (2012) | Thomas Vinterberg

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     Jagten - The Hunt (2012) | Thomas Vinterberg

quote:

Özeti:
    Zorlu bir boşanma süreci geçiren Lucas (Mads Mikkelsen), küçük bir kasabada anaokulu eğitmeni olarak hayatını idame ettirmeye çalışmaktadır. Bir grup samimi arkadaşının yanı sıra, oğlunu da yanına almaya çalışan Lucas, kasabada gayet saygı gören, sevilen popüler bir kişidir. En yakın arkadaşı Theo (Thomas Bo Larsen)’nun küçük kızı Klara başta olmak üzere, anaokulundaki diğer çocuklar ile baba-oğul / baba-kız seviyesinde ilişkisi olan Lucas‘ın hayatı Klara‘nın kendisine yönelttiği beyaz yalan ile bir anda cinsel taciz suçlaması ile karşı karşıya kalır ve etrafında adeta bir “hedef“, bir “av” haline gelmeye başlar.

Danimarka'nın başarılı yönetmeni Thomas Vinterberg'in yazıp yönettiği Jagten (Türkçe'ye Onur Savaşı olarak çevrilmiş), bu yıl Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülüne aday gösterilmişti. Film Altın Palmiye'yi alamasa da Ekümenik Jüri Ödülünü almayı başarmıştı ve Danimarka'nın en ünlü oyuncusu Mads Mikkelsen de En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştı. Vinterberg, Trier ile birlikte Dogme 95 akımının en önemli temsilcisidir. Ve dünya çapında büyük yankı uyandırmış, yine Dogma akımıyla çekilmiş, Festen filminin yönetmeni ve senaristidir. Festen gibi insanda derin etkiler yaratan bir filmi çekmiş olan Vinterberg'in bu filmini de uzun süredir beklemedeyim, Mikkelsen de çok başarılı bulduğum bir oyuncudur, bakalım film nasıl olmuş, Festen kadar sarsıcı olmuş mu

Filmin Fragmanı;
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Vay, benim eleman oynuyormuş. Takibe alalım. Eyvallah
  • Ne demek:) Mikkelsen'i ve Vinterberg'i görünce ben de hemen almıştım listeye. Şimdi İstanbul'da olup Filmekimi'nde bu güzelim filmleri izlemek vardı İstanbul'da olanlar ne kadar şanslı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diminishedtriad

Ne demek:) Mikkelsen'i ve Vinterberg'i görünce ben de hemen almıştım listeye. Şimdi İstanbul'da olup Filmekimi'nde bu güzelim filmleri izlemek vardı İstanbul'da olanlar ne kadar şanslı.

Keşke sadece İstanbul'da olmak yetseydi İş, güç, kapitalist sistem

• Doğru diyorsun İstanbul'da yaşamanın her ne kadar olumlu yanları olsa da orada yaşamak başlı başına dert olmalı ve iş güç vs Kahrolsun kapitalizm, komünist olsaydık da böyle filmleri hiç seyredemezdik gerçi. Bunun bir ortası yok mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: diminishedtriad

Doğru diyorsun İstanbul'da yaşamanın her ne kadar olumlu yanları olsa da orada yaşamak başlı başına dert olmalı ve iş güç vs Kahrolsun kapitalizm, komünist olsaydık da böyle filmleri hiç seyredemezdik gerçi. Bunun bir ortası yok mu

Ali birini vur ötekine. Olan insanlığa oluyor

• Bence de bence de, yok Staliniymiş yok Hitleriymiş yok Amerikaymış tarih kişilerin ideolojilerini bireylere zorla aşılamalarının verdiği yıkımlarla dolu Neyse konu farklı boyutlara ulaştı
  • Altyazı çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Altyazı çıktı.

Eyvallah hocam, sayenizde yeni çıkan altyazılardan haberimiz oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRKN'

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Altyazı çıktı.

Eyvallah hocam, sayenizde yeni çıkan altyazılardan haberimiz oluyor.

Bütün iyi filmleri takip etmeye çalışıyorum.
  • indiriyorum.
  • Bir çocuk bakım evinde çalışan Lucas'ın bakım evindeki küçük bir kızın yalanı sonucu eziyete dönen hayatı anlatılıyor. Hele de suçu olmadığı hâlde cezalandırılmaya çalışılan birinin çırpınışlarını görüyoruz. Özellikle onun verdiği bu savaş, haklı olduğunu ortaya çıkarmaktan çok onurunun yerle bir edilmemesine gayret etmesini içeriyor. Filmin, normal giden bir hayatın birdenbire nasıl mahvolabileceğini göstermesi bakımından önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bir de film çok yavaş akıyor, bu yavaş akış olayı hazmetmemizi sağlarken biraz da seyirciyi sıkabiliyor. Vinterberg bu filmi ile Dogma Akımından da biraz ayrılmış gözüküyor, bunu da eklemek gerek. Mads Mikkelsen'in oyunculuğu bu filmde de oldukça başarılı. 8/10

Vinterberg'i tanımak için izleyebileceğiniz harika film;

Şölen

• Çaresizlik çok iyi anlatılmış.Oldukça rahatsız edici bir filmdi.2012'nin en iyi filmlerinden biri.
  • bir çalınan masumiyet filmi...
    izledikten sonra geri kalan gününüzü mahfeden bir film...
    masum bir insanın hayatının nasıl cehenneme döndüğünü anlatan bir film...
    en can alıcı mesajı son 15 saniyede veren bir film...

tam bunalımdan çıktım derken daha da bunalıma sokmuştur finaliyle
    ne olursa olsun, artık sen o'sun der ve biter

not : bugün okulda 7 yaşındaki hayal gücü geniş öğrencimin "babasının parasını çalması" olayında ağzımı açamamama sebep olmuştur...

• Biz film boyunca kızı boğmak isterken Lucas yaşadığı o kadar olaya rağmen kızı kucaklaması ve hala değer vermesi filmin dönüm noktasıydı.
  • http://eksisozluk.com/entry/34448994

Geçen senenin en iyi filmlerinden. 10/10.
  • Benzer hangi filmler var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mikkelsen'i ilk olarak Hannibal dizisinde seyretmiştim , oldukça yetenekli bir oyuncu.Filmi listeme ekledim
  • Arkadaş ben şu filmlerde dizilerde biraz kinci insan istiyorum ya. Sana o kadar yaptıklarından sonra hala gidip onlarla masaya oturup yemek yiyorsun veya o karıyla bir araya geliyorsun. Ne çabuk unuttun lan? Ben olsam çekip giderdim kimseye de yüz vermezdim. Hele o kreşteki kart karıyı dövüp giderdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stairway to Hell

Arkadaş ben şu filmlerde dizilerde biraz kinci insan istiyorum ya. Sana o kadar yaptıklarından sonra hala gidip onlarla masaya oturup yemek yiyorsun veya o karıyla bir araya geliyorsun. Ne çabuk unuttun lan? Ben olsam çekip giderdim kimseye de yüz vermezdim. Hele o kreşteki kart karıyı dövüp giderdim.

Film zaten bu mücadeleyi anlattığı için farklı ve güzel.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.