- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Hangi banka kime ait??
24 Cevap54386 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3 Mesaj
8 Ekim 2012; 2:45:32 

Türkiye'de Kurulmuş Yabancı Sermayeli Bankalar

Arap Türk Bankası A.Ş. :
Citibank A.Ş. :
Denizbank A.Ş. :
Deutsche Bank A.Ş. :
Eurobank Tekfen A.Ş. :
Ziraat Bank A.Ş. :
Finans Bank A.Ş. :
HSBC Bank A.Ş. :
ING Bank A.Ş. :
Turkland Bank A.Ş. :

NOT::HANGİ BANKA KİME AİT TEK CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM (ÖRNEĞİN: HSBC BANK: İNGİZLERE AİT DİYE )

2261 Mesaj
8 Ekim 2012; 2:46:11 

Yapı Kredi Koç diye biliyorum

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
Emeğimiz deniz, ekmeğimiz deniz, yükümüz hasret, rotamız sevgi, varış limanımız hayallerimizdir..
#occupygezi #occupyturkey

602 Mesaj
8 Ekim 2012; 2:46:53 

Bu kadar hazırcı olmayarak Google kullanmaya ne dersiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
8 Ekim 2012; 2:48:55 

quote:

Orijinalden alıntı: HuzunSessizligi

Buraya konu açarsam hem bilmeyen kişiler konuya bakarak öğrenmiş olur diye de açmadım değil :D

602 Mesaj
8 Ekim 2012; 2:50:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Y@bani

Buraya konu açarsam hem bilmeyen kişiler konuya bakarak öğrenmiş olur diye de açmadım değil :D

Keske soruları cevaplayip öğrenince buraya yazarak bir konu açsaydınız. Böylece ihtiyacı olanlar da sizin araştırmanızdan faydalanırdi.

3 Mesaj
8 Ekim 2012; 2:52:06 

quote:

Keske soruları cevaplayip öğrenince buraya yazarak bir konu açsaydınız. Böylece ihtiyacı olanlar da sizin araştırmanızdan faydalanırdi.

Lütfen bu kadar hazırcı olmayalım

602 Mesaj
8 Ekim 2012; 2:53:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Y@bani

Lütfen bu kadar hazırcı olmayalım

Olmayın

311 Mesaj
8 Ekim 2012; 3:02:34 

0

0

3 Mesaj
8 Ekim 2012; 3:05:31 

quote:

Orijinalden alıntı: yiqiter

0

0

eyw sağol

1707 Mesaj
8 Ekim 2012; 3:08:31 

quote:

google da 2. sırada bu konu çıkıyor.
http://www.google.com.t...ourceid=chrome&ie=UTF-8

Evinizi fareler bastığında kedileri salıyorsunuz !
Evlatlarınızı İtler Parçalıyor Neden Aslanları Bağlıyorsunuz ?

3 Mesaj
8 Ekim 2012; 3:15:17 

quote:

Orijinalden alıntı: MESUT52_34

google da 2. sırada bu konu çıkıyor.
http://www.google.com.t...ourceid=chrome&ie=UTF-8

:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y@bani -- 8 Ekim 2012; 3:18:46 >

1010 Mesaj
8 Ekim 2012; 3:34:43 

Denizbank Ruslara ait.

Dh 2006 Üyeleri

470 Mesaj
8 Ekim 2012; 5:32:36 

citibank: rotschild lerin yardımıyla kurulmuş ama şu an rockefeller ailesine ait.

garanti: yarısı halka açık %25 civarı hissesi doğuş holdinge ait %25 civarı hissesi de edison'ın şirketi olan general electric'e ait

yapı kredi: koç holdinge ait

akbank: sabancı holdinge ait

türkiye iş bankası: %30'a yakın kısmı çalışanların yani %30 hissesi çalışanlara dağıtılmış durumda. %25 civarı bi kısmı chp'nin bi kısmı da halka açık ve bazı özel şirketlerin elinde diye biliyorum

ziraat bank: devlete ait

halk bank: devlete ait ama hisselerinin bi kısmı halka açık

finans bank:büyük bölümü yunanistanlı bi şirkete ait

hsbc: bu illuminati geyiklerinde adı çok geçen rotschild ailesine ait onlar da alman ingiliz kırması bi aile diye biliyorum

albaraka türk, bank asya, kuveyt türk ve türkiye finans: bunlar katılım bankaları yani islami usulle çalışan bankalar. nakit kredi vermezler o yüzden sahipleri araplar ya da cemaatçilerdir. hangisi kimin bilmiyorum ama böyle genel bişey söylenebilir en azından :)

bu arada bankaların nerdeyse hiçbirinin tek bir sahibi yoktur. yani şu şirket bu bankanın sahibidir diyemeyiz aslında çünkü hisseleri parça parça edilmiştir çoğunun. yukarda yazdıklarımın en fazla hisseye sahip olanları kastettiği bilinsin.

bildiklerim bu kadar. yanlışım varsa düzeltin. aklıma gelen olursa da eklerim

MeTaLLiCaFaN cLuß

582 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
DP.LOVE
8 Ekim 2012; 5:36:46 

iş bank chpnin

749 Mesaj

[8 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

8 Ekim 2012; 7:20:55 

denizbank %99,85 ruslara satıldı arkadaşlar

kaynak
http://www.sabah.com.tr...nizbank-ruslara-satildi

1163 Mesaj
8 Ekim 2012; 7:28:00 

rezerve bilgi lazım olur

MyAnimeList - dasdacik Tanrıyı güldürmek istiyorsan biraz planlarından bahset

3 Mesaj
8 Ekim 2012; 23:07:23 

quote:

Orijinalden alıntı: static.ip

Özellikle 2001 krizinden sonra BDDK yeni bankalara (sıfırdan kurulmak üzere) lisans verme üzerinde çok katı kurallar uyguladı ve benim bildiğim kadarıyla sıfırdan banka kurmak için hiçbir kuruluşa izin vermedi. Fakat Ocak'tan itibaren Katar, Çin ve Japon merkezli bankaların lisans için başvurduğu haberlerini görmekteyim. Sanırım BDDK artık katı kurallar uygulamayacak. Bu liste 1 yıl içerisinde çok değişebilir. Devlet Bankalarının satışı, hisse ihracı gibi pek çok konu da gündemde. Keza yurtdışından ve bazı yerel fonların da banka alımları ile ilgilendiği haberlerini görmek mümkün.

Tarih itibari ile güncel olmak üzere aşağıdaki tabloyu çıkardım. Genel hatları ile doğru olduğunu düşünüyorum en azından paylar aklımda kaldığınca bilgilendirmek istedim. Küçük hatalar olabilir.

T. İş Bankası: %40 T. İş Bankası Yardımlaşma Sandığı V. %28 CHP %31 Açık

Akbank: %40 Sabancı Holding %10 Citibank Finansal Hizmetler % 50 Açık

Yapı Kredi Bank: %80 Koç Finansal Hizmetler %20 Açık (Koç Finansal Hizmetler Şirketi: %50 (İtalyan) UniCredit Group %50 Koç Holding şeklinde)

Denizbank: %99 Sberbank %1 Açık (Zorlu'dan (Belçika merkezli) Dexia'ya satılmıştı. Geçtiğimiz hafta Rus Sberbank'a devir işlemleri tamamlandı)

ING Bank (Eski Oyak Bank): %100 ING Bank NV (Hollanda)

Finansbank: %77 National Bank of Greece (Ulusal Yunan Bankası) %8 NBGI Holding BV %5 IFC %10 NBC PLC %0.10 (galiba) Açık

Fibabanka: %97 Credit Bank %3 Açık (Biliyorsunuz Hüsnü Özyeğin'in, Finansbank satışı sırasında imzaladığı sözleşmede (sanırım) 3 yıl girmeyeceğine dair madde vardı. 2 yıl önce Millenium Bank'ı Portekizli BCP'den satın alarak Fibabank'a dönüştürdü.)

Şekerbank: %33 Şekerbank P. Yardımlaşma Sandığı V. %22 Kazakistan Devlet Fonu %11 BTA %32 Açık

T.C. Ziraat Bankası: %100 Hazine

Aktif Bank (Çalıkbank): %99 Çalık Holding %1 Diğer

Tekstil Bankası: %75 Gedik Holding %25 Açık

Türk Ekonomi Bankası (TEB): %50 BNP %27 Çolakoğlu Holding %17 Fortis %5 Açık

Turkish Bank: %53 Özyol Holding %40 National Bank of Kuwait %5 Mehmet Özyol %1 Diğer

T. Garanti Bankası: %25 Doğuş %25 BBVA %50 Diğer (2 yıl önce GE çoğunluk hissesini İspanyol BBVA'e sattı)

T. Halk Bankası: %75 Özelleştirme İdaresi %25 Açık (Bu devir işlemi daha yeni oldu. Halka %25 hisse arzı bekleniyor, son gelişmeleri bilmiyorum)

HSBC: %100 HSBC Bank PLC (Eski Demirbank. HSBC grup bildiğim kadarıyla Hong Kong'ta kuruldu ama uzantıdan da belli olacağı üzere İngiliz merkezli.)

T. Kalkınma Bankası: %99 Hazine %1 Açık

Deutsche Bank: %99 Deutsche Bank AG %1 Açık

Citibank: %99 Citibank Investment Corporation (COIC) %1 Diğer

T. Vakıflar Bankası: %43 Vakıflar Genel Müdürlüğü %16 Mülhak Vakıflar %16 Vakıflar Bank Yardımlaşma Sandığı V. %25 Açık

T-Bank: %50 Bankmed SAL %28 Arab Bank PLC %22 Arab Bank Switzerland (Bu Banka'nın tarihi çok karışık. Çok el değiştirdi en son 2006'da MNG Grup'tan alınması ile olaylar gelişiyor :) )

A Bank: %75 Anadolu Holding %1 Özilhan Yatırım %7 Efes Pazarlama %7 Anadolu Motor %1 Çelik Motor %4 Diğer

Anadolu Bank: %70 Habaş Endüstri A. Ş. %27 Mehmet Rüştü Başaran %1 Diğer

Eurobank Tekfen: %70 Eurobank EFG Holding (Luxembourg) S.A. %29 Tekfen Holding %1 Diğer

Dediğim gibi paylarda küçük oynamalar olabilir.

eyw sağol

3 Mesaj
9 Ekim 2012; 22:39:55 

quote:

Orijinalden alıntı: gkhngkhn

citibank: rotschild lerin yardımıyla kurulmuş ama şu an rockefeller ailesine ait.

garanti: yarısı halka açık %25 civarı hissesi doğuş holdinge ait %25 civarı hissesi de edison'ın şirketi olan general electric'e ait

yapı kredi: koç holdinge ait

akbank: sabancı holdinge ait

türkiye iş bankası: %30'a yakın kısmı çalışanların yani %30 hissesi çalışanlara dağıtılmış durumda. %25 civarı bi kısmı chp'nin bi kısmı da halka açık ve bazı özel şirketlerin elinde diye biliyorum

ziraat bank: devlete ait

halk bank: devlete ait ama hisselerinin bi kısmı halka açık

finans bank:büyük bölümü yunanistanlı bi şirkete ait

hsbc: bu illuminati geyiklerinde adı çok geçen rotschild ailesine ait onlar da alman ingiliz kırması bi aile diye biliyorum

albaraka türk, bank asya, kuveyt türk ve türkiye finans: bunlar katılım bankaları yani islami usulle çalışan bankalar. nakit kredi vermezler o yüzden sahipleri araplar ya da cemaatçilerdir. hangisi kimin bilmiyorum ama böyle genel bişey söylenebilir en azından :)

bu arada bankaların nerdeyse hiçbirinin tek bir sahibi yoktur. yani şu şirket bu bankanın sahibidir diyemeyiz aslında çünkü hisseleri parça parça edilmiştir çoğunun. yukarda yazdıklarımın en fazla hisseye sahip olanları kastettiği bilinsin.

bildiklerim bu kadar. yanlışım varsa düzeltin. aklıma gelen olursa da eklerim

eyw çok sağol

611 Mesaj
18 Aralık 2012; 4:08:45 

güzel kaynakkk

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

519 Mesaj
18 Haziran 2013; 13:44:40 

quote:

Orijinalden alıntı: dasdacik

rezerve bilgi lazım olur

Başbakan'ın konuşmasından sonra Borsada en çok değer kaybeden kuruluşları yazmışlar. İçlerinde Halkbnak vardı. Araştırayım derken bu konuya geldim. Burada devlet bankası diyor ama bilgi güncel değil.

1163 Mesaj
18 Haziran 2013; 13:56:01 

quote:

Orijinalden alıntı: tek_Türk

Başbakan'ın konuşmasından sonra Borsada en çok değer kaybeden kuruluşları yazmışlar. İçlerinde Halkbnak vardı. Araştırayım derken bu konuya geldim. Burada devlet bankası diyor ama bilgi güncel değil.

hayır kardeş beni niye alıntıladın heyecanlandırdın

MyAnimeList - dasdacik Tanrıyı güldürmek istiyorsan biraz planlarından bahset

519 Mesaj
21 Haziran 2013; 12:21:15 

quote:

Orijinalden alıntı: dasdacik

hayır kardeş beni niye alıntıladın heyecanlandırdın

konu açıldığında açan kişiye gereksiz konu diye yüklenmişler. Bir sene sonra bana gerekli olduj ve googledan arayınca bu sayfa çıktı. Gereksiz bilgi olmadığını vurgulamak amacıyla, en uygun mesajı alıntıladım.

Heyecan iyidir.

35 Mesaj
27 Haziran 2013; 13:08:42 

google yazıldıgında ilk sırada çıkıyor gereksiz bir konu olmamıs yanlızca asya bank ı göremedim asya bank kimin ?

166 Mesaj
27 Ocak 2014; 13:40:33 

0

o çok savunulan halk bankasının halka açık olan %48'lik kısmının %40'ı citibank yani amerikalıların, %30 Deutsche yani almanların, %4'ü ingilizlerin geriye kalanının büyük bir kısmınıda uluslarası yatırımlarındır .)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vsclub -- 27 Ocak 2014; 13:40:57 >

...

1632 Mesaj
27 Ocak 2014; 13:44:00 

onu bilmemde halkbankı herkes biliyor

bizden hızlısı mezarda
En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git Buraya konu açarsam hem bilmeyen kişiler konuya bakarak öğrenmiş olur diye de açmadım değil :D Y@bani - 8 Ekim 2012; 2:48:55 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Hangi banka kime ait??
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.452